POLSKA
W dniu dzisiejszym tj. 28.06.2013r. w siedzibie klubu odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej Unii Leszno Sportowej S.A.. Rada Nadzorcza wydała komunikat w którym nie przyjęła rezygnacji Józefa Dworakowskiego z funkcji Prezesa leszczyńskiego klubu.
W najbliższą niedzielę druga odsłona żużlowego klasyka. Na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie, w meczu rewanżowym, miejscowa Fogo Unia zmierzy się ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra. W pierwszym spotkaniu tych drużyn, na torze w Zielonej Górze, zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze, zwyciężając 58:32.
Dzisiejszy trening na Stadionie Olimpijskim przybrał inną formę niż to początkowo zakładano. Pierwotnie zawody miały mieć identyczny przebieg jak spotkanie w ramach rozgrywek Enea Ekstraligi, w którym naprzeciwko siebie stanęły zespoły Betard Sparty Wrocław oraz Stelmetu Falubazu Zielona Góra. Po długiej próbie toru menadżerowie obu ekip zadecydowali, że potyczka przyjmie inny charakter.
Nie w tym tygodniu, lecz dopiero w poniedziałek, poznamy ostateczny skład reprezentacji Polski na Drużynowy Puchar Świata. Marek Cieślak chce wykorzystać niedzielną serię meczów, by przyjrzeć się kandydatom do startu w tych zawodach. Pewniakami są Tomasz Gollob, Krzysztof Kasprzak i Jarosław Hampel.
W najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Na pilskim torze wystąpi siedmiu reprezentantów Polski, a wśród nich Tobiasz Musielak i Piotr Pawlicki. Obaj zawodnicy mają za sobą starty w IMŚJ. - Do tej pory Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów były dla mnie
dość pechowe i nie zdobyłem na nich żadnego medalu - powiedział Pawlicki.
W ubiegłym tygodniu odbył się w Rzeszowie egzamin licencyjny do którego przystąpił wychowanek miniżużlowego klubu MKMŻ Rybnik - Kamil Wieczorek. Egzamin ten rybniczanin zakończył pozytywnym wynikiem.
Ronnie Jamroży został wypożyczony do KSM Krosno. Wychowanek WTS Wrocław przed podpisaniem kontraktu z krośnieńskim klubem reprezentował barwy Orła Łódź, jednak zawodnik nie miał za dużo okazji do startów. Kalkulowana średnia meczowa żużlowca dla II ligi wynosi 7,91.
Każdy spragniony kibic żużla w Rybniku będzie miał okazje wziąć udział w rodzinnym pikniku pod hasłem: "Speedway. Tego nie da się zapomnieć", który odbędzie się 6 lipca o godzinie 16:00 na Stadionie Rybek Rybnik przu ulicy Pod Hałdą 37 a, w Chwałowicach.
Ekipa Stali Gorzów w niedzielę czeka bardzo ciężki mecz u siebie z Dospel Włókniarzem Częstochowa. Gorzowianie chcieli na to spotkanie ściągnąć zawodnika, który podpisał z nimi kontrakt warszawski czyli Mikaela Maxa. Szwed jednak odmówił gorzowianom, okazało się, że Szwed nie jest przygotowany do startów w Enea Ekstralidze.
W ramach przygotowań do niedzielnej kolejki ligowej, Betard Sparta Wrocław rozegra trening punktowany z ekipą Stelmetu Falubazu Zielona Góra. Początek sparingu zaplanowano na godzinę 16:00. W drużynie Rafała Dobruckiego zabraknie Andreasa Jonssona i Jarosława Hampela, którzy wezmą udział w treningu przed Grand Prix w Kopenhadze.
Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe nadal walczy o powrót rywalizacji żużlowców na tor na Golęcinie w Poznaniu. W tym celu powstał projekt Sportowy Golaj, w którego działalność, obok klubu żużlowego, włączyli się także futboliści amerykańscy Patrioci Poznań oraz kolarze grawitacyjni z ProLans 4X Poznań. Wszystkim trzem klubom zależy na stworzeniu atrakcyjnych widowisk sportowych właśnie na tym obiekcie.
W niedzielę 7 lipca, zostanie rozegrana 13. runda rozgrywek Enea Ekstraligi. Ekstraliga podała godziny rozpoczęcia spotkań, które prezentujemy Państwu poniżej.
Kibice Stelmetu Falubazu Zielona Góra zostaną wpuszczeni na mecz, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Zielonogórski klub podjął decyzję, że weźmie odpowiedzialność za grupę fanów wybierających się na niedzielne spotkanie z Fogo Unią.
W najbliższą sobotę odbędą się Grand Prix, Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy Par. Jeśli zawody nie dojdą do skutku to mecze I i II ligi zostaną odwołane.
Wczoraj w bydgoskim ratuszu odbyła się sesja rady miasta podczas której dyskutowano o bydgoskich klubach sportowych. Władze miasta oraz radni miasta postanowili o wystawieniu na sprzedaż akcji dwóch sportowych spółek : siatkarskiej Delecty oraz Polonii Bydgoszcz.
PGE Ekstraliga
Innpro ROW Rybnik vs
Pres Toruń
wtorek 20:00
Stelmet Falubaz Zielona Góra vs
BAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30
Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs
Gezet Stal Gorzów
niedziela 17:00
Betard Sparta Wrocław vs
Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 19:30
Metlakas 2 Ekstraliga
Fogo Unia Leszno vs
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
niedziela 13:00
Cellfast Wilki Krosno vs
Hunters PSŻ Poznań
niedziela 15:15
Texom Stal Rzeszów vs
Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vs
Autona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 |
6 |
+40 |
2. | ![]() |
3 | 6 | +36 |
3. | ![]() |
2 | 3 | +8 |
4. | ![]() |
3 | 2 | +18 |
5 | ![]() |
3 | 2 | -2 |
6. | ![]() |
3 | 2 | -4 |
7. | ![]() |
3 |
1 | -26 |
8. | ![]() |
3 |
0 |
-58 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 | 6 | +24 |
2. | ![]() |
3 | 4 | +45 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
3 | 3 | +4 |
5. | ![]() |
2 | 1 | -8 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -37 |
8. | ![]() |
2 |
0 |
-38 |
![]() |
||||
1 |
|
2 | 4 | +6 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
3. | ![]() |
2 | 2 | +12 |
4. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
5. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
6. | ![]() |
2 | 0 | -6 |
7 | Speedway Kraków | 1 | 0 | -14 |
![]() |
||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
![]() |
||||
1. | ![]() |
|
|
|
2. | ![]() |
|||
3. | ![]() |
|
||
4. | ![]() |
|
||
5. | ![]() |
|
||
6. | ![]() |
|||
7. | ![]() |
|
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów