eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 343
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Skarb kibica

Nazwa klubu: ROW Rybnik
Stadion:
ul. Gliwicka 72, 44-200 Rybnik
Trener:
Antoni Skupień
Prezes:
Krzysztof Mrozek
Długość toru:
359,5 m
Rekord toru:
62,51 sek. Artem Laguta (07.08.2020r.)
Oficjalna strona:
www.row.rybnik.com.pl                                 
   
 

Seniorzy:
Krystian Pieszczek
Grzegorz Zengota
Patryk Wojdyło (U24)
Andreas Lyager (Dania) (U24)
Leon Flint (Wielka Brytania) (U24)
Nicolai Klindt (Dania)

Juniorzy:
Paweł Trześniewski
Kacper Tkocz
Lech Chlebowski
Seweryn Grabarczyk

   
Nazwa klubu: Aforti Start Gniezno
Stadion: ul. Wrzesińska 25, 62-200 Gniezno
Trener/Manager: Błażej Skrzeszewski
Prezes: Tomasz Wojciechowski
Długość toru: 348 m
Rekord toru: 61,78 sek. Antonio Lindbaeck (4.08.2012)
Oficjalna strona: www.startgniezno.com
   
  Seniorzy:
Oskar Fajfer
Ernest Koza
Zbigniew Suchecki
Szymon Szlauderbach (U24)
Michael Jepsen Jensen (Dania)
Peter Kildemand (Dania)
Philip Hellstroem-Baengs (Szwecja) (U24)
Nick Agertoft (Dania) (U24)

Juniorzy:
Mikołaj Czapla
Kacper M. Grzelak
Marcel Studziński
Szymon Szwacher


Nazwa klubu: H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
Stadion: 
ul. 6-go Sierpnia 71, 92-311 Łódź
Trener/Manager: 
Adam Skórnicki
Prezes: 
Katarzyna Socik
Długość toru: 
321 m
Rekord toru:
58,64 sek., Peter Kildemand (6.09.2020)
Oficjalna strona: www.orzel.lodz.pl

 

Seniorzy:
Norbert Kościuch
Marcin Nowak
Michał Gruchalski (U24)
Brady Kurtz (Australia)
Niels Kristian Iversen (Dania)
Luke Becker (USA) (U24)

Juniorzy:
Aleksander Grygolec
Mateusz Dul
Jakub Sroka
Nikodem Bartoch



Nazwa klubu: Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Stadion:
 ul. Zawodników 1, 80-729 Gdańsk
Trener/Manager:
Eryk Jóźwiak
Prezes: Tadeusz Zdunek
Długość toru:
 349 m
Rekord toru: 
61,28 sek. Darcy Ward (21.08.2011)
Oficjalna strona:
 www.wybrzezegdansk.pl



Seniorzy:
Jakub Jamróg
Adrian Gała
Wiktor Trofimow (U24)
Piotr Gryszpiński (U24)
Rasmus Jensen (Dania)
Thomas Joergensen (Dania)
Timo Lahti (Finlandia)
Drew Kemp (Wielka Brytania) (U24)

Juniorzy:
Kamil Marciniec
Marcel Krzykowski
Jakub Kowalski
Miłosz Wysocki





Nazwa klubu: Trans MF Devils Landshut
Stadion: One Solar Arena, 84034 Landshut
Trener/Manager: Klaus Zwerschina/Sławomir Kryjom
Prezes: Christian Schmid
Długość toru: 390 m
Rekord toru: 68,20 sek. Przemysław Pawlicki (03.08.2013)
Oficjalna strona: www.speedway-landshut.de
   
  Seniorzy:
Martin Smolinski
Kai Huckenbeck
Tobias Busch
Erik Riss
Michael Haertel (U24)
Dimitri Berge (Francja)
Mads Hansen (Dania) (U24)

Juniorzy:
Norick Bloedorn
Erik Bachhuber
Mario Niedermaier
   
 Nazwa klubu: Stelmet Falubaz Zielona Góra
 Stadion: ul. Wrocławska 69, 65-218 Zielona Góra
 Trener/Manager: Piotr Żyto
 Prezes: Wojciech Domagała
 Długość toru: 337,5 m
 Rekord toru: 57,43 sek., Rohan Tungate (9.10.2020)
 Oficjalna strona: www.zuzel.falubaz.com
   
 

Seniorzy:
Piotr Protasiewicz
Krzysztof Buczkowski
Damian Pawliczak (U24)
Mateusz Tonder (U24)
Max Fricke (Australia)
Rohan Tungate (Australia)
Jan Kvech (Czechy) (U24)

Juniorzy:
Fabian Ragus
Nile Tufft
Dawid Rempała
Filip Frącewicz
Wiktor Pelc

   
Nazwa klubu: Abramczyk Polonia Bydgoszcz 
Stadion: ul. Sportowa 2, 85-091 Bydgoszcz
Trener/Manager: Jacek Woźniak
Prezes: Jerzy Kanclerz
Długość toru: 348 m
Rekord toru: 59,64 sek. Emil Sajfutdinow (08.05.2011)
Oficjalna strona: www.polonia.bydgoszcz.pl



Seniorzy:
Daniel Jeleniewski
Adrian Miedziński
Kenneth Bjerre (Dania)
Matej Zagar (Słowenia)
Oleg Michaiłow (Łotwa) (U24)

Juniorzy:
Wiktor Przyjemski
Przemysław Konieczny
Hubert Gąsior
Bartosz Głogowski
Aaron Grysiak
   
Nazwa klubu: Cellfast Wilki Krosno
Stadion: ul. Legionów 6, 38-400 Krosno
Trener/Manager: Ireneusz Kwieciński
Prezes: Grzegorz Leśniak
Długość toru: 396 m
Rekord toru: 65,05 sek. Andrzej Lebiediew (4.07.2021)
Oficjalna strona: 
www.wilkikrosno.pl
   
 

Seniorzy:
Mateusz Szczepaniak
Tobiasz Musielak
Rafał Karczmarz (U24)
Andrzej Lebiediew (Łotwa)
Vaclav Milik (Czechy)
Marko Lewiszyn (Ukraina) (U24)

Juniorzy:
Kacper Przybylski
Krzysztof Sadurski
Franciszek Karczewski
Aleks Rydlewski
Kacper Szopa

Reklama

Tabele ligowe
P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Motor Lublin

10

22 +108
2. Moje Bermudy Stal Gorzów 10 14 +65
3. For Nature Solutions Apator Toruń 10 12 +14
4. Fogo Unia Leszno
10 12 -20
5. zielona-energia.com Włókniarz 10 12 +52
6. Betard Sparta Wrocław 10 10 +22
7. ZOOLeszcz GKM Grudziądz 10 9 -60
8. Arged Malesa Ostrów Wlkp.
10 0 -181
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 21 +61
2. Stelmet Falubaz Zielona Góra 11 18 +104
3. Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4. Cellfast Wilki Krosno  9 11 +37
5. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 11 10 -38
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 10 -18
7. Aforti Start Gniezno 10 7 -95
8. ROW Rybnik 10 6 -46
2. Liga Żużlowa
1. Bedmet OK Kolejarz Opole 9 16 +136
2. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 9 15 +38
3. Optibet Lokomotiv Daugavplis 8 10 +12
4. Unia Tarnów 9 9 -79
5. SpecHouse PSŻ Poznań 8 9 +148
6. Texom Stal Rzeszów 8 7 -11
7. Budmax-Stal Polonia Piła 9 3 -164
 U24 Ekstraliga
1. Agromix Polcopper Unia Leszno  8 14 +86
2. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski  7 12 +57
3. GKM Grudziądz 8 9 +26
4. KS Toruń  8 9 +36
5. Stal Gorzów 7 8 +45
6. WTS Sparta Wrocław 6 7 -3
7. Motor Lublin 8 3 -115
8. Włókniarz Częstochowa 8 2 -132
Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna

7

16

+114

2. Vastervik Speedway 7 14 +75
3. Lejonen Gislaved 7 13

+96

4. Piraterna Motala 7

6

-59
5. Indianerna Kumla  6 5

-25

6. Rospiggarna Hallstavik 8 4 -54
7. Dackarna Malilla

8

2 -34
8. Masarna Avesta 8 2

-113

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 78
2.  Leon Madsen 60
3.  Martin Vaculik 53
4.  Maciej Janowski 53
5.  Fredrik Lindgren 51
6.  Tai Woffinden 50
7.  Anders Thomsen 49
8.  Patryk Dudek 49
9.  Robert Lambert 47
10.  Jason Doyle 44
11.  Daniel Bewley 44
12.  Mikkel Michelsen 42
13.  Max Fricke 33
14.  Jack Holder 32
15.  Paweł Przedpełski 19
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Patryk Dudek
4.  Piotr Pawlicki
5.  Daniel Bewley
6.  Andrzej Lebiediew
7.  Dimitri Berge  
8.  Rasmus Jensen
9.  Bartosz Smektała
10.  Adam Ellis
11.  David Bellego
12.  Kai Huckenbeck
13.  Vaclav Milik
14.  Oliver Berntzon
15.  Janusz Kołodziej
Partner
Ostatni wywiad
   Nicolas Covatti: Żużel jest bardzo popularny w Buenos Aires

34- letni Argentyńczyk startujący z Włoską licencją Nicolas Covatti, specjalnie dla eSpeedway, opowiedział nam o żużlu w Argentynie gdzie ostatnio połączył swój urlop z jazdą na żużlu.W lidze Polskiej  do tej pory nie miał na razie wielu okazji aby pokazać na co go stać, w przyszłości chciałby to zmienić i regularnie startować w Polsce.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Trener roku - hit czy kit? (felieton)

Jak co roku na zakończenie sezonu najlepszej żużlowej ligi świata organizowana jest gala PGE Ekstraligi na której zawodnicy oraz ludzie ze środowiska żużlowego będą nagradzani "Szczakielami" za bycie, zdaniem publiczności, najlepszym w danej kategorii.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Podsumowanie 1. kolejki PGE Ekstraligi

Kurz po pierwszej kolejce PGE Ekstraligi powoli opada i wielu kibiców kręci nosem, że przez zmiany regulaminowe sezon zasadniczy jest już praktycznie rozstrzygnięty, ale spotkania z inauguracyjnego weekendu udowodniły, że może on przynieść jeszcze wiele niespodzianek. 

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu