eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 155
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Terminarz

Terminarz PGE Ekstraligi w sezonie 2022:

Runda zasadnicza:

1 runda
8 kwietnia 2022 (piątek)

Częstochowa - Leszno
Gorzów - Lublin
10 kwietnia 2022 (niedziela)
Ostrów - Grudziądz
Wrocław - Toruń

2 runda
16 kwietnia 2022 (sobota)

Grudziądz - Wrocław
Toruń - Ostrów
17 kwietnia 2022 (niedziela)
Lublin - Częstochowa
Leszno - Gorzów

3 runda
22 kwietnia 2022 (piątek)
Lublin - Grudziądz
Wrocław - Leszno
24 kwietnia 2022 (niedziela)
Ostrów - Częstochowa
Gorzów - Toruń

4 runda
29 kwietnia 2022 (piątek)
Grudziądz - Gorzów
Leszno - Ostrów
1 maja 2022 (niedziela)
Częstochowa - Wrocław
Toruń - Lublin

5 runda
6 maja 2022 (piątek)
Lublin - Leszno
Wrocław - Ostrów
8 maja 2022 (niedziela)
Grudziądz - Toruń
Gorzów - Częstochowa

15 maja 2022 termin rezerwowy

6 runda
20 maja 2022 (piątek)
Częstochowa - Grudziądz
Ostrów - Lublin
22 maja 2022 (niedziela)
Wrocław - Gorzów
Leszno - Toruń

29 maja 2022 termin rezerwowy

7 runda
3 czerwca 2022 (piątek)
Toruń - Częstochowa
Gorzów - Ostrów
5 czerwca 2022 (niedziela)
Lublin - Wrocław
Grudziądz - Leszno

8 runda
10 czerwca 2022 (piątek)
Ostrów - Gorzów
Leszno - Grudziądz
12 czerwca 2022 (niedziela)
Częstochowa - Toruń
Wrocław - Lublin

9 runda
17 czerwca 2022 (piątek)
Lublin - Ostrów
Toruń - Leszno
19 czerwca 2022 (niedziela)
Grudziądz - Częstochowa
Gorzów - Wrocław

10 runda
24 czerwca 2022 (piątek)
Ostrów - Wrocław
Toruń - Grudziądz
26 czerwca 2022 (niedziela)
Częstochowa - Gorzów
Leszno - Lublin

11 runda
1 lipca 2022 (piątek)
Wrocław - Częstochowa
Gorzów - Grudziądz
3 lipca 2022 (niedziela)
Lublin - Toruń
Ostrów - Leszno

10 lipca 2022 termin rezerwowy

12 runda
15 lipca 2022 (piątek)
Częstochowa - Ostrów
Grudziądz - Lublin
17 lipca 2022 (niedziela)
Toruń - Gorzów
Leszno - Wrocław

13 runda
22 lipca 2022 (piątek)
Wrocław - Grudziądz
Gorzów - Leszno
24 lipca 2022 (niedziela)
Częstochowa - Lublin
Ostrów - Toruń

31 lipca 2022 termin rezerwowy

14 runda
5 sierpnia 2022 (piątek)
Leszno - Częstochowa
Grudziądz - Ostrów
7 sierpnia 2022 (niedziela)
Toruń - Wrocław
Lublin - Gorzów

Runda finałowa:

15 runda
21 sierpnia 2022 (niedziela)
W przypadku awansu drużyny Wrocławia do części finałowej, klub z Wrocławia będzie gospodarzem meczu w 15. rundzie.
6 - 1
5 - 2
4 - 3 

16 runda
28 sierpnia 2022 (niedziela)
1 - 6
2 - 5
3 - 4 

17 runda
2 września 2022 (piątek) - półfinały

18 runda
4 września 2022 (niedziela) - półfinały - rewanże

19 runda
9 września 2022 (piątek)
Mecz o 3. miejsce
W przypadku awansu drużyny z Torunia do meczu finałowego lub o 3. miejsce (19 i 20 runda) klub z Torunia będzie gospodarzem meczu w 19. rundzie.

11 września 2022 (niedziela)
Finał

18 września 2022 termin rezerwowy

20 runda
23 września 2022 (piątek)
Mecz o 3. miejsce - rewanż

25 września 2022 (niedziela)
Finał - rewanż

2 października 2022 termin rezerwowy

9 października 2022 termin rezerwowy

Reklama
 
Tabele ligowe
P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław


2. Motor Lublin


3. Moje Bermudy Stal Gorzów


4. Fogo Unia Leszno


5. Eltrox Włókniarz Częstochowa


6. Apator Toruń



7. ZOOleszcz GKM Grudziądz



8. Arged Malesa Ostrów Wlkp.


 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. Stelmet Falubaz Zielona Góra


2. Cellfast Wilki Krosno


3. ROW Rybnik


4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk


5. Abramczyk Polonia Bydgoszcz


6. Orzeł Łódź


7. Aforti Start Gniezno


8. Trans MF Landshut Devils


2. Liga Żużlowa
1. Unia Tarnów


2. OK Bedmet Kolejarz Opole


3. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz


4. Optibet Lokomotiv Daugavplis


5. Texom Stal Rzeszów


6. SpecHouse PSŻ Poznań


7. Polonia Piła


 U24 Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław


2. Motor Lublin


3. Moje Bermudy Stal Gorzów


4. Fogo Unia Leszno


5. Eltrox Włókniarz Częstochowa


6. Apator Toruń



7. ZOOleszcz GKM Grudziądz



8. Arged Malesa Ostrów Wlkp.


Bauhaus-Ligan
1. Dackarna Malilla

 


 

2. Smederna Eskilstuna


3. Vastervik Speedway


 

4. Rospiggarna Hallstavik

 


5. Vetlanda Speedway


6. Lejonen Gislaved


 

7. Indianerna Kumla


8. Masarna Avesta

 



9. Piraterna Motala

 

Klasyfikacja SGP
1.  Artem Laguta
2.  Bartosz Zmarzlik
3.  Emil Sajfutdinow
4.  Fredrik Lindgren
5.  Maciej Janowski
6.  Tai Woffinden
7.  Leon Madsen
8.  Max Fricke
9.  Jason Doyle
10.  Robert Lambert
11.  Anders Thomsen
12.  Martin Vaculik
13.  Patryk Dudek

14.  Paweł Przedpełski

15.  Mikkel Michelsen
Partner
Ostatni wywiad
   Dmitriy Soliannikov: Doceniam to co Allah mi daje

Przed niespełna rokiem nie miał sobie równych w Arenie Lodowej. Mimo, że przebył drogę liczącą aż 3600 kilometrów, w Tomaszowie Mazowieckim jeździł jak natchniony. Dmitriy Soliannikov wygrał wówczas wszystkie wyścigi i wywalczył tytuł mistrza Europy, którego będzie bronił w tegorocznym turnieju. Skromny i religijny reprezentant Rosji, który liczy sobie ledwie 22 lata, podkreśla, że tamten sukces nie zmienił jego życia.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Trener roku - hit czy kit? (felieton)

Jak co roku na zakończenie sezonu najlepszej żużlowej ligi świata organizowana jest gala PGE Ekstraligi na której zawodnicy oraz ludzie ze środowiska żużlowego będą nagradzani "Szczakielami" za bycie, zdaniem publiczności, najlepszym w danej kategorii.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Skarb Kibica 2022: Polonia Piła

Zapraszamy na przedsezonową serię "Skarb Kibica", w której opisana zostanie każda drużyna występująca w tegorocznych rozgrywkach ligowych. Jak można się domyślać - pierwszym zespołem "wziętym pod lupę" będzie powracająca na ligową mapę po dwóch latach absencji ŻKS Polonia Piła.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu