eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 224
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Terminarz

Terminarz Speedway Ligaen na sezon 2022:

1 runda
20 kwietnia 2022 (środa)

Sønderjylland - Holsted 40:44
Slangerup - Fjelsted 43:35
Outrup - Grindsted 52:32
Esbjerg - Nordjysk 53:31

2 runda
27 kwietnia 2022 (środa)

Fjelsted - Outrup 45:39
Holsted - Slangerup 44:36
Nordjysk - Sønderjylland 39:45
Grindsted - Esbjerg 45:39

3 runda
4 maja 2022 (środa)

Esbjerg - Holsted 37:47
Outrup - Nordjysk 50:34
Slangerup - Grindsted 47:37
Sønderjylland - Fjelsted 44:40

4 runda
11 maja 2022 (środa)

Fjelsted - Slangerup 22:20
Nordjysk - Esbjerg 40:43
31 sierpnia 2022 (środa)
Grindsted - Outrup 37:29
Holsted - Sønderjylland 38:46

5 runda
18 maja 2022 (środa)

Outrup - Fjelsted 48:36
Esbjerg - Grindsted 53:31
Sønderjylland - Nordjysk 51:33
Slangerup - Holsted 41:43

6 runda
25 maja 2022 (środa)

Nordjysk - Outrup 45:39
Grinsted - Slangerup 43:40
Holsted - Esbjerg 44:40
Fjelsted - Sønderjylland 40:44

7 runda
1 czerwca 2022 (środa)

Sønderjylland - Outrup 43:41
Holsted - Grinsted 49:35
Slangerup - Nordjysk - odwołany
Esbjerg - Fjelsted - 49:35

8 runda
8 czerwca 2022 (środa)

Nordjysk - Slangerup 28:56
Outrup - Sønderjylland 30:54
Grindsted - Holsted 44:38
13 lipca 2022 (środa)
Fjelsted - Esbjerg - 40:44

9 runda
15 czerwca 2022 (środa)

Sønderjylland - Slangerup 42:40
Outrup - Esbjerg 39:45
Nordjysk - Grindsted 41:43
7 września 2022 (środa)
Fjelsted - Holsted 29:55

10 runda
29 czerwca 2022 (środa)

Esbjerg - Sønderjylland 40:44
Slangerup - Outrup 43:41
Holsted - Nordjysk 53:30
Grindsted - Fjelsted 43:41

*Zespół z Nordjysk wycofał się z rozgrywek ligowych. 

11 runda 
3 sierpnia 2022 (środa)

Slangerup - Esbjerg 46:38
Sønderjylland - Grindsted 44:40
2 września 2022 (piątek)
Outrup - Holsted 48:36

12 runda
10 sierpnia 2022 (środa)

Slangerup - Sønderjylland 51:31
Esbjerg - Outrup 52:32
Holsted - Fjelsted 43:40

13 runda
17 sierpnia 2022 (środa)

Holsted - Outrup 34:50
Esbjerg - Slangerup 50:34
Grindsted - Sønderjylland 36:47

14 runda
24 sierpnia 2022 (środa)

Outrup - Slangerup 39:45
Sønderjylland - Esbjerg 40:44
Fjelsted - Grindsted 39:45

Połfinał
14 września 2022 (środa)

Esbjerg - Slangerup - Outrup - Grindsted (awans Esbjerg i Slangerup) WYNIKI

Finał
21 września 2022 (środa)

Sonderjylland - Holsted - Esbjerg - Slangerup WYNIKI

Reklama

Tabele ligowe
P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Motor Lublin

14

31 +168
2. zielona-energia.com Włókniarz
14 24 +124
3. Moje Bermudy Stal Gorzów
14 20 +55
4. For Nature Solutions Apator Toruń 14 18 +2
5. Betard Sparta Wrocław 14 17 +58
6. Fogo Unia Leszno 14 15 -12
7. ZOOLeszcz GKM Grudziądz 14 12 -136
8. Arged Malesa Ostrów Wlkp.
14 0 -259
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 30 +77
2. Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 24 +153
3. Cellfast Wilki Krosno 14 20 +44
4. Trans MF Landshut Devils 14 17 -11
5. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 14 -29
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 13 -50
7. ROW Rybnik 14 11 -62
8. Aforti Start Gniezno 14 11 -122
2. Liga Żużlowa
1. OK Bedmet Kolejarz Opole 12 21 +130
2. SpecHouse PSŻ Poznań 12 21 +109
3. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 12 21 +68
4. Optibet Lokomotiv Daugavplis 12 18 +44
5. Texom Stal Rzeszów 12 11 +12
6. Unia Tarnów 12 10 -134
7. Budmax-Stal Polonia Piła 12 3 -229
 U24 Ekstraliga
1. Arged Malesa Ostrów Wlkp. 14 29 +133
2. Agromix Polcopper Unia Leszno 14 26 +122
3. WTS Sparta Wrocław 14 22 +37
4. Stal Gorzów 14 19 -+70
5. GKM Grudziądz  14 17 -34
6. KS Toruń 14 17 +2
7. Motor Lublin 14 8 -154
8. Włókniarz Częstochowa 14 2 -176
Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna

14

33

+190

2. Lejonen Gislaved 14 26 +172
3. Vastervik Speedway 14 25

+37

4. Indianerna Kumla 14

15

-61
5. Rospiggarna Hallstavik 14 13

-30

6. Dackarna Malilla 14 11 +3
7. Piraterna Motala

14

10 -155
8. Masarna Avesta 14 7

-155

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 148
2.  Leon Madsen 117
3.  Patryk Dudek 100
4.  Robert Lambert 97
5.  Daniel Bewley 93
6.  Fredrik Lindgren 92
7.  Maciej Janowski 92
8.  Tai Woffinden 88
9.  Jason Doyle 76
10.  Martin Vaculik 71
11.  Mikkel Michelsen 70
12.  Jack Holder 64
13.  Max Fricke 52
14.  Anders Thomsen 51
15.  Paweł Przedpełski 29
Klasyfikacja SEC
1.  Leon Madsen 53
2.  Janusz Kołodziej 52
3.  Mikkel Michelsen 45
4.  Patryk Dudek 42
5.  Dominik Kubera 33
6.  Rasmus Jensen 31
7.  Daniel Bewley 30
8.  Bartosz Smektała 29
9.  Piotr Pawlicki 28
10.  Oliver Berntzon 28
11.  Andrzej Lebiediew 23
12.  Dimitri Berge 20
13.  David Bellego 20
14.  Kacper Woryna 18
15.  Vaclav Milik 15
16.  Adam Ellis 12
17.  Kai Huckenbeck 12
18.  Jan Kvech 7
19.  Kai Huckenbeck 5
20.  Marcin Nowak 1
21  Petr Chlupac 0
Partner
Ostatni wywiad
   Nicolas Covatti: Żużel jest bardzo popularny w Buenos Aires

34- letni Argentyńczyk startujący z Włoską licencją Nicolas Covatti, specjalnie dla eSpeedway, opowiedział nam o żużlu w Argentynie gdzie ostatnio połączył swój urlop z jazdą na żużlu.W lidze Polskiej  do tej pory nie miał na razie wielu okazji aby pokazać na co go stać, w przyszłości chciałby to zmienić i regularnie startować w Polsce.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Trener roku - hit czy kit? (felieton)

Jak co roku na zakończenie sezonu najlepszej żużlowej ligi świata organizowana jest gala PGE Ekstraligi na której zawodnicy oraz ludzie ze środowiska żużlowego będą nagradzani "Szczakielami" za bycie, zdaniem publiczności, najlepszym w danej kategorii.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Podsumowanie 1. kolejki PGE Ekstraligi

Kurz po pierwszej kolejce PGE Ekstraligi powoli opada i wielu kibiców kręci nosem, że przez zmiany regulaminowe sezon zasadniczy jest już praktycznie rozstrzygnięty, ale spotkania z inauguracyjnego weekendu udowodniły, że może on przynieść jeszcze wiele niespodzianek. 

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu