eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 96
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Terminarz

Terminarz Speedway Ligaen na sezon 2022:

1 runda
20 kwietnia 2022 (środa)

Sønderjylland - Holsted 40:44
Slangerup - Fjelsted 43:35
Outrup - Grindsted 52:32
Esbjerg - Nordjysk 53:31

2 runda
27 kwietnia 2022 (środa)

Fjelsted - Outrup 45:39
Holsted - Slangerup 44:36
Nordjysk - Sønderjylland 39:45
Grindsted - Esbjerg 45:39

3 runda
4 maja 2022 (środa)

Esbjerg - Holsted 37:47
Outrup - Nordjysk 50:34
Slangerup - Grindsted 47:37
Sønderjylland - Fjelsted 44:40

4 runda
11 maja 2022 (środa)

Fjelsted - Slangerup 22:20
Grindsted - Outrup - przerwany
Nordjysk - Esbjerg 40:43
Holsted - Sønderjylland - odwołany

5 runda
18 maja 2022 (środa)

Outrup - Fjelsted 48:36
Esbjerg - Grindsted 53:31
Sønderjylland - Nordjysk 51:33
Slangerup - Holsted 41:43

6 runda
25 maja 2022 (środa)

Nordjysk - Outrup 45:39
Grinsted - Slangerup 43:40
Holsted - Esbjerg 44:40
Fjelsted - Sønderjylland 40:44

7 runda
1 czerwca 2022 (środa)

Sønderjylland - Outrup 43:41
Holsted - Grinsted 49:35
Slangerup - Nordjysk - odwołany
Esbjerg - Fjelsted - 49:35

8 runda
8 czerwca 2022 (środa)

Nordjysk - Slangerup 28:56
Outrup - Sønderjylland 30:54
Grindsted - Holsted 44:38
Fjelsted - Esbjerg - odwołany

9 runda
15 czerwca 2022 (środa)

Sønderjylland - Slangerup 42:40
Outrup - Esbjerg 39:45
Nordjysk - Grindsted 41:43
6 lipca 2022 (środa)
Fjelsted - Holsted

10 runda
29 czerwca 2022 (środa)

Esbjerg - Sønderjylland
Slangerup - Outrup
Holsted - Nordjysk
Grindsted - Fjelsted

11 runda
3 sierpnia 2022 (środa)

Fjelsted - Nordjysk
Outrup - Holsted
Slangerup - Esbjerg
Sønderjylland - Grindsted

12 runda
10 sierpnia 2022 (środa)

Slangerup - Sønderjylland
Esbjerg - Outrup
Holsted - Fjelsted
Nordjysk - Grindsted

13 runda
17 sierpnia 2022 (środa)

Nordjysk - Fjelsted
Holsted - Outrup
Esbjerg - Slangerup
Grindsted - Sønderjylland

14 runda
24 sierpnia 2022 (środa)

Outrup - Slangerup
Sønderjylland - Esbjerg
Nordjysk - Holsted
Fjelsted - Gridsted

Połfinał
14 września 2022 (środa)

3 - 4 - 5 - 6

Finał
21 września 2022 (środa)

Zespoły z miejsc 1. i 2. + 2. najlepsze z półfinału

Reklama

Tabele ligowe
P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Motor Lublin

10

22 +108
2. Moje Bermudy Stal Gorzów 10 14 +65
3. For Nature Solutions Apator Toruń 10 12 +14
4. Fogo Unia Leszno
10 12 -20
5. zielona-energia.com Włókniarz 10 12 +52
6. Betard Sparta Wrocław 10 10 +22
7. ZOOLeszcz GKM Grudziądz 10 9 -60
8. Arged Malesa Ostrów Wlkp.
10 0 -181
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 21 +61
2. Stelmet Falubaz Zielona Góra 11 18 +104
3. Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4. Cellfast Wilki Krosno  9 11 +37
5. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 11 10 -38
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 10 -18
7. Aforti Start Gniezno 10 7 -95
8. ROW Rybnik 10 6 -46
2. Liga Żużlowa
1. Bedmet OK Kolejarz Opole 9 16 +136
2. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 9 15 +38
3. Optibet Lokomotiv Daugavplis 8 10 +12
4. Unia Tarnów 9 9 -79
5. SpecHouse PSŻ Poznań 8 9 +148
6. Texom Stal Rzeszów 8 7 -11
7. Budmax-Stal Polonia Piła 9 3 -164
 U24 Ekstraliga
1. Agromix Polcopper Unia Leszno  8 14 +86
2. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski  7 12 +57
3. GKM Grudziądz 8 9 +26
4. KS Toruń  8 9 +36
5. Stal Gorzów 7 8 +45
6. WTS Sparta Wrocław 6 7 -3
7. Motor Lublin 8 3 -115
8. Włókniarz Częstochowa 8 2 -132
Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna

7

16

+114

2. Vastervik Speedway 7 14 +75
3. Lejonen Gislaved 7 13

+96

4. Piraterna Motala 7

6

-59
5. Indianerna Kumla  6 5

-25

6. Rospiggarna Hallstavik 8 4 -54
7. Dackarna Malilla

8

2 -34
8. Masarna Avesta 8 2

-113

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 78
2.  Leon Madsen 60
3.  Martin Vaculik 53
4.  Maciej Janowski 53
5.  Fredrik Lindgren 51
6.  Tai Woffinden 50
7.  Anders Thomsen 49
8.  Patryk Dudek 49
9.  Robert Lambert 47
10.  Jason Doyle 44
11.  Daniel Bewley 44
12.  Mikkel Michelsen 42
13.  Max Fricke 33
14.  Jack Holder 32
15.  Paweł Przedpełski 19
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Patryk Dudek
4.  Piotr Pawlicki
5.  Daniel Bewley
6.  Andrzej Lebiediew
7.  Dimitri Berge  
8.  Rasmus Jensen
9.  Bartosz Smektała
10.  Adam Ellis
11.  David Bellego
12.  Kai Huckenbeck
13.  Vaclav Milik
14.  Oliver Berntzon
15.  Janusz Kołodziej
Partner
Ostatni wywiad
   Nicolas Covatti: Żużel jest bardzo popularny w Buenos Aires

34- letni Argentyńczyk startujący z Włoską licencją Nicolas Covatti, specjalnie dla eSpeedway, opowiedział nam o żużlu w Argentynie gdzie ostatnio połączył swój urlop z jazdą na żużlu.W lidze Polskiej  do tej pory nie miał na razie wielu okazji aby pokazać na co go stać, w przyszłości chciałby to zmienić i regularnie startować w Polsce.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Trener roku - hit czy kit? (felieton)

Jak co roku na zakończenie sezonu najlepszej żużlowej ligi świata organizowana jest gala PGE Ekstraligi na której zawodnicy oraz ludzie ze środowiska żużlowego będą nagradzani "Szczakielami" za bycie, zdaniem publiczności, najlepszym w danej kategorii.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Podsumowanie 1. kolejki PGE Ekstraligi

Kurz po pierwszej kolejce PGE Ekstraligi powoli opada i wielu kibiców kręci nosem, że przez zmiany regulaminowe sezon zasadniczy jest już praktycznie rozstrzygnięty, ale spotkania z inauguracyjnego weekendu udowodniły, że może on przynieść jeszcze wiele niespodzianek. 

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu