POLSKA
W najbliższą niedzielę Stal Gorzów zmierzy się na wyjeździe ze Spartą Wrocław. Będzie to pierwsza kolejka w Ekstralidze, w której będzie konieczność używania nowych tłumików. Trener ekipy z Gorzowa, Czesław Czernicki uważa, że te tłumiki nie wpłyną korzystnie na widowisko.
Niestety nie będzie drugiego samolotu, który planował wyczarterować ZKŻ SSA w związku z ogromnym zainteresowaniem lotem na mecz PGE Marma Rzeszów - Stelmet Falubaz Zielona Góra. Mimo, że na liście chętnych znalazł się komplet pasażerów, a rozmowy z przewoźnikiem były bliskie finalizacji, to procedury związane z przepisami lotniczymi okazały się niezwykle skomplikowane, przy realizacji tak nietypowego zlecenia w tak krótkim terminie przed odlotem.
W najbliższą niedzielę zespół Stelmet Falubazu Zielona Góra zmierzy się z aktualnym Drużynowym Mistrzem Polski - Unią Leszno. W spotkaniu podopieczni Marka Cieślaka wystąpią bez kontuzjowanego Rafała Dobruckiego. Jeden z liderów zielonogórskiego klubu, Andreas Jonsson wierzy, że mimo osłabienia zespół wygra mecz z leszyńską Unią.
Do czwartku 19 maja 2011 do godziny 16:00 Zielonogórski Klub Żużlowy SSA nie otrzymał żadnej informacji o udostępnieniu, bądź nie trybuny „K” na niedzielny mecz z Unią Leszno. W związku z tym nadal dostępne są wyłącznie bilety na sektory: „A”, ”I”, „J” oraz „VIP”. Miejsca na kolejne sektory ZKŻ SSA udostępni do sprzedaży niezwłocznie po otrzymaniu jakiejkolwiek decyzji.
Marcin Rempała (na zdjęciu) i Andriej Kobrin zostali nowymi zawodnikami Kolejarza Opole. Obaj żużlowcy zostali wypożyczeni odpowiednio z Tarnowa i Gdańska. Nowe nabytki Opolan mają zostać potwierdzone do występów w nowym zespole przez GKSŻ już jutro. Oznacza to, że będziemy mogli zobaczyć ich na torze już w niedzielę przeciwko zawodnikom Kaskadu Równe.
WTS SA informuje, że w dniu 18 maja 2011 roku podczas eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych w Poznaniu wypadkowi uległ zawodnik drużyny Betard Sparta Wrocław – Patryk Kociemba. Wskutek upadku zawodnik został przewieziony do poznańskiego szpitala. U Patryka stwierdzono uraz głowy. Przebywa on na oddziale intensywnej terapii pod opieką ordynatora oddziału dra n med. Adama Mikstackiego.
Grzegorz Zengota wraca do sportu po groźnej kontuzji, której nabawił się na przedsezonowym treningu w Gnieźnie. Póki co, Zengi przejechał jedynie kilka kółek, jednak wkrótce zamierza wziąć udział w poważnym treningu. Na powrót Zengoty czekają kibice i kierownictwo Stelemtu Falubaz Zielona Góra.
Ponad 220 chętnych zgłosiło się w czasie pierwszych 4 godzin po ogłoszeniu informacji o planowanym locie kibiców Stelmet Falubazu Zielona Góra do Rzeszowa. Lista rezerwowa jest na tyle długa, że klub rozważa wyczarterowanie drugiego samolotu.
W najbliższą niedzielę w VI kolejce Speedway Ekstraligi, kibiców z małopolski i podkarpacia czekają nie lada emocje. Na torze w Rzeszowie odbędą się bowiem derby pomiędzy PGE Marmą Rzeszów i Tauronem Azoty Tarnów. Poznaliśmy już awizowane składy obydwu zespołów i jak się okazuje, są to najsilniesze zestawienia kadrowe.
Jason Crump w sobotę podczas Grand Prix Szwecji w dziesiątym wyścigu zawodów, stracił panowanie nad motocyklem i upadł na tor w wyniku czego doznał kontuzji, ale w niedzielę pojedzie w ligowym meczu PGE Marmy Rzeszów. Crumpa nawet uraz barku nie wykluczy z walki w Speedway Ekstralidze.
W niedzielę o godzinie 17:00 w VI kolejce Speedway Ekstraligi żużlowcy PGE Marmy Rzeszów zmierzą się w derbowym pojedynku z Tauronem Azotami Tarnów. Na trzy dni przed tym meczem sytuacja w rzeszowskiej drużynie przypomina szpital.
Dzisiaj na torze w Grudziądzu odbył się półfinał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Do finału awansowały drużyny z Bydgoszczy i Gorzowa. Najlepszym zawodnikiem zawodów został Mikołaj Curyło - zdobywca 17 punktów.
W środę na torze w Rybniku odbył się Półfinał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych, który wygrali juniorzy Unii Leszno zdobywając 26 punktów. Awans do gdańskiego finału uzyskała jeszcze para Włókniarza Częstochowa z 24 punktami.
W środowe popołudnie na torze w Poznaniu rozegrano jedną z eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Awans do finału, który odbędzie się w Gdańsku (1 lipca) uzyskali zawodnicy WTS Nice Warszawa oraz ZKŻ Zielona Góra. W zawodach najwięcej punktów zdobyli Piotr Pawlicki i Kacper Gomólski, po 14.
Główna Komisja Sportu Żużlowego postanowiła, że we wszystkich polskich rozgrywkach ligowych będą obowiązywały nowe tłumiki, zgodne z homologacją FIM. Decyzja GKSŻ wydaje się być ostateczna. Według prezesa toruńskiego klubu - Wojciecha Stępniewskiego większość zawodników nie była przygotowana na tak niespodziewaną decyzje.
PGE Ekstraliga
Orlen Oil Motor Lublin vs
Innpro ROW Rybnik
Pres Toruń vs
Krono Plast Włókniarz Częstochowa
BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs Betard Sparta Wrocław
Gezet Stal Gorzów vs
Stelmet Falubaz Zielona Góra
Metlakas 2 Ekstraliga
Texom Stal Rzeszów vs
Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vs
Autona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 |
6 |
+40 |
2. | ![]() |
3 | 6 | +36 |
3. | ![]() |
2 | 3 | +8 |
4. | ![]() |
3 | 2 | +18 |
5 | ![]() |
3 | 2 | -2 |
6. | ![]() |
3 | 2 | -4 |
7. | ![]() |
3 |
1 | -26 |
8. | ![]() |
3 |
0 |
-58 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 | 6 | +24 |
2. | ![]() |
3 | 4 | +45 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
3 | 3 | +4 |
5. | ![]() |
2 | 1 | -8 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -37 |
8. | ![]() |
2 |
0 |
-38 |
![]() |
||||
1 |
|
2 | 4 | +6 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
3. | ![]() |
2 | 2 | +12 |
4. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
5. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
6. | ![]() |
2 | 0 | -6 |
7 | Speedway Kraków | 1 | 0 | -14 |
![]() |
||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
![]() |
||||
1. | ![]() |
|
|
|
2. | ![]() |
|||
3. | ![]() |
|
||
4. | ![]() |
|
||
5. | ![]() |
|
||
6. | ![]() |
|||
7. | ![]() |
|
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów