#MistrzJestJeden
Współpraca

Aktualności

2006-04-22 08:42:14  Piotr Baran  źródło: SpeedwayA-Z.cz
W dniu 19.4.2006 r. w Pradze odbyły się kwalifikacje zawodników czeskich do IM¦ i IME. Po zawodach w wywiadzie dla magazynu SpeedwayA-Z Lukas Dryml powiedział, że jeden z klubów angielskiej Elite League stara się żeby startował w jego barwach.
 Więcej
 2006-04-20 09:00:35  Piotr Baran  źródło: Speedwaya-z.cz
Wczoraj na stadionie Marketa w Pradze odbył się turniej kwalifikacyjny wśród zawodników czeskich o prawo występów w Indywidualnych Mistrzostwach ¦wiata. Pierwsze miejsce i prawo występu wywalczył – Ales Dryml (ZP Pardubice).
 Więcej
I kolejkę czeskiej Ekstraligi, która odbyła się na Marketa Stadium w Pradze, wygrało AK Slany z Sebastianem Ułamkiem i Sławomirem Drabikiem w składzie. Tylko dwa punkty zabrakły bieniaminkowi Ekstraligi PK Plzen do pierwszego historycznego zwycięstwa.
 Więcej
 2006-03-03 08:11:52  Piotr Baran  źródło: Speedwaya.cz
VV SPD Czech ogłosił składy drużyn Ekstraligi i 1 Ligi czeskiej, które w sezonie 2006 występować będą w drużynowych mistrzostwach Czech. Poniżej prezentujemy składy poszczególnych drużyn.
 Więcej
 2006-02-28 08:38:14  Piotr Baran  źródło: speedway.cz
Wczoraj przed południem Czeski Związek Motorowy podał oficjalną listę żużlowców, którzy wezmą udział w rozgrywkach czeskiej ekstraligi i 1 ligi w sezonie 2006. W składzie tym znajduje się nazwisko Stanisława Burzy.
 Więcej
Żużlowiec Stali Rzeszów Maciej Kuciapa doszedł do porozumienia z zarządem AK Slany i podpisał kontrakt, na mocy którego w zbliżającym się sezonie będzie reprezentował barwy Drużynowego Mistrza Czech.
 Więcej
 2006-02-22 14:50:24  Piotr Baran  źródło: Speedway Czechy
Antonio Lindbäck – 21-letni szwedzki zawodnik pochodzący z Brazylii został firmowym jeźdźcem A.S. Jawa Divisov (Czechy). Wcześniej używał tylko ram od jawy a silniki od konkurencji.
 Więcej
 2006-02-22 14:28:57  Piotr Baran  źródło: Speedway Czechy
Do rozpoczęcia nowego sezonu ekstraligi Czech pozostało tylko 7 tygodni. Obrońca tytułu mistrzowskiego AK Slany kończy podpisywanie kontraktów z zawodnikami.
 Więcej
 2006-02-14 11:42:35  Piotr Baran  źródło: Speedwaya.cz
W poniedziałek przez jeden dzień w Divisovie (Czechy) przebywał Antonio Lindback, gdzie był podpisać umowę z czeską Jawą. Za pośrednictwem Evżena Erbana prowadzone były rozmowy w sprawie jego występu w ZP Pardubice.
 Więcej
Słoweniec - Matej Zagar wygrał rozegrany w Pradze memoriał Lubomira Tomicka. W finale Zagar pokonał Antonina Svaba, Mateja Ferjana, Martina Smolińskiego i Sama Ermolenko. Jedyny reprezentant Polski - Damian Baliński zajął 7 lokatę.
 Więcej
 2005-10-02 19:43:06  Daniel Nowak  źródło: speedway.vmnet.cz
Anglik - Scott Nicholls wygrał Zlatą Prilbę. W wielkim finale Nicholls pokonał Nickiego Pedersena, Alesa Drymla, Jaspera Jensena, Jasona Crumpa oraz Hansa Andersena. Najlepszy w małym finale okazał się ubiegłoroczny zwycięzca Leigh Adams.
 Więcej
 2005-09-20 22:24:05  Milan Mach  źródło: inf.własna
Już jutro o godzinie 17:00 w Plzen odbędzie się ostatnia runda Drużynowych Mistrzostw Czech. W zawodach weźmie udział czterech Polaków. Dla gospodarzy punkty zdobywać mają Andrzej Huszcza i Robert Mikołajczak. Sebastian Ułamek i Sławomir Drabik reprezentować będą zespół AK Slany.
 Więcej
Wczoraj na torze w Pradze odbyła się kolejna runda Drużynowych Mistrzostw Czech. Zawody te wygrali gospodarze przed AK Slany, PK Plzen i ZP Pardubice. W imprezie tej wystartowało kilku naszych reprezentantów, najlepiej się Sławomir Drabik, który uzbierał 11 oczek w sześciu startach.
 Więcej
Wczoraj na stadionie czeskich Pardubic, rozegrano kolejną rundą Drużynowych Mistrzostw tego kraju. Zgodnie z oczekiwaniami, bezapelacyjnie najlepszą ekipą turnieju została drużyna gospodarzy. Drugie miejsce zajęli żużlowcy Olimpu Praga, trzecie AK Slany a stawkę czterech drużyn zamknęła ekipa PK Plzen.
 Więcej
Na torze w Slanach rozegrano wczoraj V rundę rozgrywek w czeskiej Extralidze. Pewne zwycięstwo w zawodach odnieśli gospodarze, którzy zgromadzili na swoim końcie 43 pkt i wyprzedzili o 13 oczek ekipy z Pragi i Pilzna. Ostatnie miejsce przypadło ZP Pardubice z 17 pkt.

Dmitriy Soliannikov: Doceniam to co Allah mi daje

Przed niespełna rokiem nie miał sobie równych w Arenie Lodowej. Mimo, że przebył drogę liczącą aż 3600 kilometrów, w Tomaszowie Mazowieckim jeździł jak natchniony. Dmitriy Soliannikov wygrał wówczas wszystkie wyścigi i wywalczył tytuł mistrza Europy, którego będzie bronił w tegorocznym turnieju. Skromny i religijny reprezentant Rosji, który liczy sobie ledwie 22 lata, podkreśla, że tamten sukces nie zmienił jego życia.

Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Trener roku - hit czy kit? (felieton)

Jak co roku na zakończenie sezonu najlepszej żużlowej ligi świata organizowana jest gala PGE Ekstraligi na której zawodnicy oraz ludzie ze środowiska żużlowego będą nagradzani "Szczakielami" za bycie, zdaniem publiczności, najlepszym w danej kategorii.