#MistrzJestJeden
Współpraca

Aktualności

2019-07-14 17:58:53  Wojciech Kulak  źródło: speedwaylive.eu

Zwycięstwem zawodników AK Marketa Praga zakończyła się szósta runda czeskiej Extraligi, która odbyła się na obiekcie w Žarnovicy. Drugie miejsce w niedzielne popołudnie zajął SC INTERTEAM. Rywalizację na trzecim miejscu ukończyła AMK ZP Pardubice.

Więcej
 2019-07-13 23:05:10  redakcja  źródło: inf.własna

W niedzielę na torze w Žarnovicy odbędzie się kolejna runda czeskiej Extraligi. W VI rundzie Extraligi pojedzie tylko jeden Polak - Jakub Jamróg, a zadebiutują w rozgrywkach Anders Thomsen i Matej Zagar. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 15:00. Poniżej prezentujemy awizowane składy i klasyfikację po V rundach.

Więcej
 2019-06-19 21:12:21  Wojciech Kulak  źródło: speedwaylive.eu

Świadkami ogromnych emocji byli fani zgromadzeni na trybunach w Slanym. Piąta runda czeskiej Extraligi ostatecznie zakończyła się triumfem SC INTERTEAM. Do sukcesu poprowadził ich Martin Vaculik. Tuż za zwycięzcami uplasowała się drużyna Jakuba Jamroga - AK3 ton Slany. Najniższy stopień podium należał do AK Marketa Praga.

Więcej
 2019-06-19 12:00:32  redakcja  źródło: inf.własna

W środę na torze w Slanym odbędzie się kolejna runda czeskiej Extraligi. W V rundzie Extraligi pojedzie, aż trzech Polaków - Jakub Jamróg, Grzegorz Walasek i Adrian Cyfer. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 18:00. Poniżej prezentujemy awizowane składy i klasyfikację po IV rundach.

Więcej
 2019-06-06 20:18:26  Wojciech Kulak  źródło: speedwaylive.eu

6 czerwca na obiekcie w Pardubicach odbyła się zaległa trzecia runda czeskiej Extraligi. W rywalizacji najlepszy okazał się AK 3ton Slany. Dla triumfatorów punktował między innymi Jakub Jamróg (12). Jego dorobek w znaczącym stopniu przyczynił się do upragnionego zwycięstwa. Drugie miejsce zajęła AK Marketa Praga, a trzecie SC INTERTEAM.

Więcej
 2019-06-06 00:23:54  redakcja  źródło: inf.własna

W czwartek na torze w Pardubicach odbędzie się zaległa runda czeskiej Extraligi. W III rundzie Extraligi pojedzie, aż trzech Polaków - Jakub Jamróg, Grzegorz Walasek i Adrian Gała. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 18:00. Poniżej prezentujemy awizowane składy.

Więcej
 2019-06-01 22:16:07  Wojciech Kulak  źródło: speedwaylive.eu

1 czerwca młodzieżowcy w ramach Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów rywalizowali również w Libercu. Turniej na czeskiej ziemi padł łupem reprezentacji Szwecji, która zameldowowała się tym samym w wielkim finale imprezy. Poza zawodnikami z kraju Trzech Koron pojadą tam także Polacy, Francuzi i Duńczycy.

Więcej
 2019-05-25 19:19:10  Wojciech Kulak  źródło: Przegląd Sportowy

W sobotnie popołudnie młodzieżowcy rywalizowali także w Pardubicach. Najlepszym zawodnikiem okazał się Jonas Jeppesen. Duńczyk tylko raz oglądał plecy rywala. Drugie miejsce należało do Roberta Lamberta, a trzeci był Maksym Drabik. Z awansu do cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów może również cieszyć się Jan Kvech.

Więcej
 2019-05-19 19:38:35  Wojciech Kulak  źródło: speedwaylive.eu

W niedzielne popołudnie w Žarnovicy odbyła się czwarta runda czeskiej Extraligi. Zawody padły łupem SC INTERTEAM, którego barwy reprezentowali między innymi znani z polskich torów Anders Thomsen (12) i Martin Vaculik (15). Podium uzupełnili AK Marketa Praga oraz AK 3ton Slany.

Więcej
 2019-05-15 10:50:24  Wojciech Kulak  źródło: inf.własna

15 maja w Pardubicach miała odbyć się trzecia runda czeskiej Extraligi. Niestety zawody nie dojdą do skutku. Na przeszkodzie organizatorom stanęła zła pogoda, która spowodowała, że tor nie nadawał się do jazdy. Nowy termin zawodów jeszcze nie jest znany.

Więcej
 2019-05-08 17:47:00  Wojciech Kulak  źródło: speedwaylive.eu

W środowe popołudnia Koprzywnica gościła drugą rundę czeskiej Extraligi. Rywalizację zwyciężyła drużyna z Pardubic. Co ciekawe w jej szeregach jedyne poważne punkty zdobyli tylko Grzegorz Walasek (15) oraz Vaclav Milik (15), którzy byli niepokonani przez całe zawody. Postawa tej dwójki wystarczyła do odniesienia triumfu.

Więcej
 2019-04-23 20:21:41  Wojciech Kulak  źródło: speedwaylive.eu

Zwycięstwem drużyny SC INTERTEAM z Žarnovicy zakończyła się inauguracyjna runda czeskiej Extraligi. Do zwycięstwa poprowadził ich kompletny Martin Vaculik (15). W szeregach triumfatorów punkty zdobywał także Adrian Gała (14). Drugie miejsce należało do AK 3ton Slany, gdzie startował Jakub Jamróg (10). Na trzeciej pozycji sklasyfikowany został AMK ZP Pardubice, dla których ścigał się Patryk Dudek (11).

Więcej
 2019-04-23 00:48:38  redakcja  źródło: speedwaya-z.cz

We wtorek na torze w Pradze zostaną zainaugurowane rozgrywki czeskiej Extraligi. Zawody rozegrane są w formie czwórmeczu, tak jak to było w poprzednich sezonach. W I rundzie Extraligi pojedzie, aż trzech Polaków - Patryk Dudek, Jakub Jamróg i Adrian Gała. Początek zawodów o godzinie 18:00.

Więcej
 2019-04-17 10:24:50  Wojciech Kulak  źródło: speedwaylive.eu

Vaclav Milik okazał się bezkonkurencyjny w inauguracyjnej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Czech, która została zorganizowana w Pradze. Popularny "Vaszek" zwyciężył z kompletem 15 punktów. Drugie miejsce we wtorkowej rywalizacji należało do Zdenka Holuba, a trzeci był Jan Kvech. Kolejny turniej odbędzie się dopiero 11 września w Pilznie.

Więcej
 2019-02-06 19:10:34  Wojciech Kulak  źródło: inf.własna

Kluby z Czech nadal kompletują swoje kadry na sezon 2019. Kontrakt z AMK Zlata Prilba Pardubice podpisał Patryk Dudek. Poza popularnym "DuZersem" w tej drużynie również będzie ściagał się inny z "biało-czerwonych", Grzegorz Zengota. Extraliga swoje zmagania rozpocznie już 23 kwietnia.

Dmitriy Soliannikov: Doceniam to co Allah mi daje

Przed niespełna rokiem nie miał sobie równych w Arenie Lodowej. Mimo, że przebył drogę liczącą aż 3600 kilometrów, w Tomaszowie Mazowieckim jeździł jak natchniony. Dmitriy Soliannikov wygrał wówczas wszystkie wyścigi i wywalczył tytuł mistrza Europy, którego będzie bronił w tegorocznym turnieju. Skromny i religijny reprezentant Rosji, który liczy sobie ledwie 22 lata, podkreśla, że tamten sukces nie zmienił jego życia.

Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Trener roku - hit czy kit? (felieton)

Jak co roku na zakończenie sezonu najlepszej żużlowej ligi świata organizowana jest gala PGE Ekstraligi na której zawodnicy oraz ludzie ze środowiska żużlowego będą nagradzani "Szczakielami" za bycie, zdaniem publiczności, najlepszym w danej kategorii.