2016-12-17 22:15:31  Konrad Cinkowski  źródło: speedwaylive.eu

Pod koniec listopada poznaliśmy wstępny terminarz sportu żużlowego w Czechach, lecz kilka kwestii było wciąż nierozwiązana. Dziś już wiemy prawie wszystko. Główna niepewność dotyczyła drużyn z Pragi oraz Żarnovicy, które ostatecznie ujrzymy w lidze czeskiej.

Więcej
 2016-11-30 21:27:50  Mateusz Ślemp  źródło: inf.własna / speedwaylive.eu

Znamy już terminarz rozgrywek żużlowych w Czechach na sezon 2017. Rywalizacja o Drużynowe Mistrzostwo Czech zainaugurowana zostanie 20 kwietnia w Pardubicach. Indywidualnego mistrza kraju poznamy 9 września w Svitavy. Tradycyjne turnieje w Pardubicach - Zlata Prilba i Zlata Stuha odbędą się w dniach 30 września i 1 października.

Więcej
 2016-10-09 17:37:03  Jacek Kosicki  źródło: speedwaylive.eu

W niedzielę na torze w  Pradze odbyła się ostatnia ósma runda czeskiej Extraligi, w której wygrała AMK Zlata Prilba Pardubice zdobywając 40 punktów. Na drugiej pozycji uplasował się zespół AK Markéta Praga, a na trzecim miejscu AK 3ton Slany. Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Václav Milík, który wywalczył 15 oczek.

Więcej
 2016-10-08 10:33:41  Jacek Kosicki  źródło: speedwaylive.eu

W piątek na torze w Pardubicach odbyła się zaległa siódma runda czeskiej Extraligi, w której wygrała miejscowa drużyna Zlatej Prilby pokonując w biegu dodatkowym AK Marketa Praga. Na trzecim miejscu uplasował się zespół AK 3ton Slany. Indywidualnie najlepiej spisał się Václav Milík, który zdobył 17 oczek wraz z trzema bonusami.

Więcej
 2016-10-05 20:49:34  Mateusz Ślemp  źródło: speedwaylive.eu

Nie doszła do skutku przedostatnia runda czeskiej Extraligi w Pardubicach. Na przeszkodzie w rozegraniu zawodów stanęły opady deszczu. W barwach AK 3ton Slany miał wystąpić Adrian Miedziński. Turniej przełożony został na piątek. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 18:00.

Więcej
 2016-09-28 23:33:36  Mateusz Ślemp  źródło: speedwaylive.eu

W środę na torze w  Brezolupach odbyła się szósta runda czeskiej Extraligi, w której wygrała drużyna Zlatej Prilby Pardubice zdobywając 41 punktów. Pardubiczan do triumfu poprowadził Václav Milík, który zdbył 14 punktów. Na drugiej pozycji uplasował się zespół AK Markéta Praga, a na trzecim miejscu AK 3ton Slany.

Więcej
 2016-09-24 20:19:20  Mateusz Ślemp  źródło: speedwaylive.eu

W sobotę na torze w Pilznie odbył się trzeci finał Indywidualnych Mistrzostw Czech. W zawodach najlepszy był Vaclav Milik. Drugie Miejsce zajął Matej Kus, a trzeci był Eduard Krcmar, który w biegu dodatkowym pokonał Josefa Franca. W całych rozgrywkach triumfował Vaclav Milik.

Więcej
 2016-09-23 10:42:40  Stanisław Wrona  źródło: inf. własna

Max Fricke jest jednym z liderów klasyfikacji Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Australijczyk w czeskich Pardubicach zainkasował 19 punktów, wyprzedzając o oczko Krystiana Pieszczka i zrównując się z Robertem Lambertem. Finał który odbędzie się w Gdańsku, zapowiada się zatem niezwykle interesująco.

Więcej
 2016-09-22 10:23:57  Stanisław Wrona  źródło: inf. własna

Na drugim stopniu podium podczas finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Pardubicach stanął Patrick Hansen. Duńczyk po serii zasadniczej na swoim koncie miał 10 punktów, zarówno w półfinale, jak i w finale linię mety mijał jednak jako drugi, co ostatecznie pozwoliło mu stanąć właśnie „na pudle”.

Więcej
 2016-09-22 09:56:25  Stanisław Wrona  źródło: inf. własna

W poprzedni w piątek w Pardubicach odbył się drugi z tegorocznych finałów Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W turnieju tym triumfował Francuz Dimitri Bergé, gromadząc na swoim koncie 19 punktów. Dla młodego zawodnika był to spory sukces, który pozwolił mu przesunąć się w klasyfikacji na 4. miejsce.

Więcej
 2016-09-20 17:18:15  Redakcja  źródło: inf.własna

W naszej galerii dostępna jest fotorelacja z Memoriału Lubosa Tomicka w Pradze, który zakończył się zwycięstwem Petera Ljunga. Zdjęcia obejrzeć można klikając TUTAJ, a ich autorem jest fotoreporter eSpeedway.pl - Wojta Zavřel.

Więcej
 2016-09-19 22:12:44  Redakcja  źródło: inf.własna

W naszej galerii dostępna jest kolejna fotorelacja z Zlatej Prilby rozgrywanej na torze w Pardubicach, która zakończyła się wygraną Emila Sajfutdinowa. Zdjęcia obejrzeć można klikając TUTAJ, a ich autorem jest fotoreporter eSpeedway.pl - Beata Kołodziej.

Więcej
 2016-09-19 21:18:59  Mateusz Ślemp  źródło: speedwaylive.eu

Peter Ljung triumfował w Memoriale Lubosa Tomicka, który odbył się w poniedziałek na torze w Pradze. Szwed zdobył komplet 9 punktów. Drugie miejsce zajął Vaclav Milik. Na najniższym stopniu podium stanął Matej Kus. Z powodu opadów deszczu zawody w zakończono po dwunastu wyścigach.

Więcej
 2016-09-19 05:24:03  Stanisław Wrona  źródło: inf. własna

W piątek, na torze w Pardubicach odbył się drugi z tegorocznych finałów Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Reprezentant Polski zmagania zakończył z dorobkiem 11 punktów, zajmując drugie miejsce w swoim wyścigu półfinałowym. To ostatecznie pozwoliło mu na zajęcie 5. miejsca w turnieju.

Więcej
 2016-09-18 23:05:26  Redakcja  źródło: inf.własna

W naszej galerii dostępna jest fotorelacja z Zlatej Prilby rozgrywanej na torze w Pardubicach, która zakończyła się wygraną Emila Sajfutdinowa. Zdjęcia obejrzeć można klikając TUTAJ, a ich autorem jest fotoreporter eSpeedway.pl - Vojtech Zavrel.

Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.