Inne
2 kwietnia (niedziela) na obiekcie w Žarnovicy rozegrane zostaną zawody w ramach Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Słowacji. Turniej będzie jednocześnie Memoriałem Ladislava Eliáša. Dziś do obsady zawodów wskoczył m.in. Marcel Kajzer, który zastąpi Stanisława Burzę. Ponadto na Słowację zawita m.in. Václav Milík.
Matej Zagar przyznaje, że z chęcią zrezygnowałby z udziału w Indywidualnych Mistrzostwach Słowenii, w których dominuje od 15 lat, ale zdaje sobie sprawę, że nie może tego zrobić jeżeli chce ścigać się poza granicami kraju. Urodzony w Ljubljanie zawodnik ma monopol na zdobywanie w swojej ojczyźnie tytułu indywidualnego mistrza kraju.
W stolicy Mołdawii - Kiszyniowie w ostatnich dniach odbyło się zgromadzenie przedstawicieli federacji Europy Środkowej i Wschodniej. Podczas owego spotkania poznaliśmy m.in. terminarz rozgrywek żużlowego Pucharu MACEC. W tym roku rozegrane zostaną 4 rundy, a druga z nich - 2 lipca, zawita do Gorzowa Wielkopolskiego.
1 lipca w brytyjskim King's Lynn reprezentacja Stanów Zjednoczonych powalczy o awans, choćby do barażu Drużynowego Pucharu Świata. Wcześniej siedmioosobowa grupa młodych następców Grega Hancocka weźmie udział w zgrupowaniu na Wyspach, gdzie m.in. 26 czerwca będą ścigać się na torze w Kent.
Do tej pory we francuskiej Ligue Nationale de Speedway rozegrano 3 z 4 zaplanowanych spotkań. W ubiegłą niedzielę na przeszkodzie stanęła pogoda. Kolejny pojedynek zaplanowano już na 19 marca, a zmierzą się ze sobą ekipy z La Réole i Lamothe-Landerron. Znamy awizowane składy na to spotkanie.
Sezon we Włoszech zainaugurowany. Na starcie zgodnie z zapowiedzią, zabrakło niestety reprezentantów Polski. W rundzie zasadniczej najlepsi okazali się być Czech Matěj Kús oraz Duńczyk Patrick Hougaard. W finale także i między tym duetem rozstrzygała się sprawa triumfu. Lepszy okazał się być Kús.
W niedzielnym meczu francuskich rozgrywek Ligue Nationale de Speedway, Lamothe-Landerron pokonało przed własną publicznością AMCM Mâcon 25:16. Spotkanie zostało przerwane, a wyniki zaliczone po 7. biegach. Pojedynek nie odbył się w całości, z powodu obfitych opadów deszczu i złego stanu toru.
Niepewne jest rozegranie dzisiejszych meczów Ligue Nationale de Speedway, w których miejscowy zespół ma zmierzyć się najpierw z AMCM Mâcon, a następnie z La Réole. Niestety zgodnie z prognozami nad miejscowością przeszły opady deszczu, które mocno odmoczyły nawierzchnię toru. Na ten moment jednak nie ma decyzji co do zawodów, a widzowie zajmują miejsca na stadionie.
W 2006 roku swoją przygodę w kraju nad Wisłą rozpoczął József Tabaka. Madziar zadebiutował na polskich torach w barwach Speedway Miszkolc, który reprezentował nieprzerwanie do 2010 roku. Następnie znalazł uznanie w oczach działaczy z Krakowa, Krosna i Rzeszowa.
Wielkimi krokami zbliża się dla klubu Speedway Club Žarnovica inauguracja sezonu 2017. 2 kwietnia (niedziela) rozegrany zostanie turniej w ramach Międzynarodowych Indywidualnych Mistrzostw Słowacji. Dziś poznaliśmy obsadę tego turnieju. Największą gwiazdą imprezy będzie uczestnik cyklu Grand Prix - Martin Vaculík.
Od czwartku na włoskiej ziemi treningi przed sezonem 2017 odbywa m.in. trójka Polaków z Holistic-Polska Speedway Team czyli Marcel Kajzer, Daniel Pytel i Piotr Świderski. Zwieńczeniem ich wyjazdu na zgrupowanie miał być start w turnieju indywidualnym. Wiemy już, że Polaków na starcie zabraknie.
Tak jak informowaliśmy w ostatnich dniach, reprezentanci Holistic-Polska Speedway Team udali się wczoraj do słonecznych Włoch, by tam rozpocząć sezon 2017. Za polskim trio w składzie - Piotr Świderski, Marcel Kajzer, Daniel Pytel pierwszy dzień jazd.
Martin Smolinski przez ostatnie dni trenował we włoskim Lonigo. Smolinski, który cały czas liczy na powrót do cyklu Grand Prix zanotował rekordową liczbę 150 okrążeń toru. W trakcie sezonu dałoby to blisko 40 wyścigów. Niemiec jest najbardziej znanym żużlowcem, którzy jeździ się na Jawie.
Już w najbliższą niedzielę, 12 marca odbędą się kolejne dwa spotkania w Ligue Nationale de Speedway. Tym razem pojedynki rozegrane zostaną w Lamothe-Landerron, gdzie miejscowy zespół zmierzy się kolejno z drużynami AMCM Mâcon i La Réole. Znamy już awizowane składy na niedzielne mecze.
PGE Ekstraliga
Orlen Oil Motor Lublin vs
Krono Plast Włókniarz Częstochowa
sobota 18:00
BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs
Innpro ROW Rybnik
sobota 20:30
Gezet Stal Gorzów vs
Pres Toruń
niedziela 17:00Betard Sparta Wrocław vs
Stelmet Falubaz Zielona Góra
niedziela 19:30
Metlakas 2 Ekstraliga
Abrmaczyk Polonia Bydgoszcz vs
Texom Stal Rzeszów
sobota 16:15
Cellfast Wilki Krosno vs
Fogo Unia Leszno
niedziela 13:00
Hunters PSŻ Poznań vs
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
niedziela 15:15
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
1 |
2 |
+28 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +12 |
3. | ![]() |
1 | 2 | +8 |
4. | ![]() |
1 | 2 | +8 |
5 | ![]() |
1 | 0 | -8 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -8 |
7. | ![]() |
1 |
0 | -12 |
8. | ![]() |
1 |
0 |
-28 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
1 | 2 | +37 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +20 |
3. | ![]() |
1 | 2 | +4 |
4. | ![]() |
1 | 1 | 0 |
5. | ![]() |
1 | 1 | 0 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -20 |
8. | ![]() |
1 |
0 |
-37 |
![]() |
||||
1 |
|
1 | 2 | +4 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
3. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
4. | ![]() |
1 | 0 | -2 |
5. | ![]() |
1 | 0 | -2 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
7 | Speedway Kraków | |||
![]() |
||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
![]() |
||||
1. | ![]() |
|
|
|
2. | ![]() |
|||
3. | ![]() |
|
||
4. | ![]() |
|
||
5. | ![]() |
|
||
6. | ![]() |
|||
7. | ![]() |
|
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów