Archiwum newsów
Dotkliwej porażki w ostatnim meczu ligowym na drugoligowym froncie doznali żużlowcy Kolejarza Opole, którzy przegrali w Ostrowie Wielkopolskim z Litex Lubawą aż 25:65. Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole gości był Michał Mitko. Siedem punktów to dorobek Siwego w tym meczu. Wynik nie powala na kolana, jednak zawodnik zaliczył bardzo pechowe zawody.
W najnowszym komunikacie Speedway Ekstraligi poznaliśmy obsade sędziowską na mecze IX kolejki, które odbędą się w najbliższą niedzielę oraz godziny rozpoczęcia się spotkań XII kolejki. W komunikacie poinformowano także o godzinach i obsadzie sędziowskiej pierwszych dwóch rund Ligi Juniorów.
W naszej galerii dostępne są fotorelacje z niedzielnych meczów Speedway Ekstraligi, I i II Ligi: Unibax Toruń - Caelum Stal Gorzów Wlkp, Betard Sparta Wrocław - Włókniarz Częstochowa i Lotos Wybrzeże Gdańsk - Lokomotiv Daugavpils, Ostrovia Ostrów Wlkp. - Kolejarz Opole. Autorami zdjęć są fotoreporterzy eSpeedway.pl - Sławomir Stachowski, Krzysztof Mikołajczyk, Grzegorz Przygodziński, Bartosz Posiakow i Mariusz Dudziński.
Już w najbliższą środę na torze w Gorzowie odbędzie się 1. runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. W zawodach mają wziąć udział młodzieżowcy z Gorzowa, Rawicza, Zielonej Góry, Gniezna, Poznania, Opola, a nawet Warszawy. Początek zawodów o 17:00.
Martin Vaculik w meczu z Unią Leszno zdobył 10 punktów, co w tym sezonie jest jego najlepszym wynikiem na torze w Tarnowie. Zawodnik eSpeedway Team liczy na to, że jego kolejne występy jak i całej drużyny będą tak udane jak w niedzielę, co da Jaskółkom awans do pierwszej szóstki.
W niedzielę w Tarnowie znakomity występ zanotował Jarosław Hampel. Zawodnik leszczyńskich Byków zdobył w siedmiu startach 20 punktów ulegając tylko Lindgrenowi. Drugi zawodnik na świecie cieszył się ze swojej postawy jak i wywalczonego punktu bonusowego.
Już w najbliższą niedzielę, 12 czerwca, drużyna Polonii Bydgoszcz zmierzy się z jednym z głównych kontrkandydatów do awansu do Speedway Ekstraligi - Lotosem Wybrzeżem Gdańsk. Mecz ten zapowiada się niezwykle ekscytująco, a jego rangę podnosi fakt, że ekipa Roberta Sawiny, będzie walczyła nie tylko o zwycięstwo, ale również o odrobienie 8-punktowej straty z pierwszego meczu i dodatkowy punkt bonusowy.
Dziś wieczorem na torze w Wolverhampton odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Wielkiej Brytanii na żużlu. W gronie faworytów do końcowego sukcesu wymieniany jest Scott Nicholls. Sam zawodnik przyznaje, że bardzo zależy mu na zwycięstwie w zawodach, ale zdaje sobie sprawę, że przyjdzie mu walczyć z wieloma bardzo dobrymi jeźdźcami.
Na torze w Glumso rozegrano w sobotę jeden z dwóch turniejów duńskiej Division 1. Zawody były niezwykle emocjonujące, a zwycięzcę wyłonił dopiero wyścig dodatkowy, w którym Mikkel B. Jensen (na zdjęciu) dał trzy punkty Vojens. Drugie miejsce przypadło aktualnemu liderowi rozgrywrek z Midtsjaellands.
Ryan Sullivan był bardzo bliski pierwszego kompletu w tym sezonie. Niestety, lepszy od Australijczyka okazał się Tomasz Gollob, który zwyciężył w czwartym biegu. W następnych biegach Sullivan był bardzo szybki i bezkonkurencyjny.
Niels Kristian Iversen po raz kolejny potwierdził swoją dobrą dyspozycję. Tym razem zdobył aż dziewięć punktów z punktem bonusowym, co w dużej mierze pozwoliło jego zespołowi cieszyć się z jednego punktu za dwumecz wywalczonego na MotoArenie.
Już przed spotkaniem trener Unibaksu Toruń, Jan Ząbik był pewien, że jego drużyna odniesie zwycięstwo. Toruński szkoleniowiec martwił się jedynie o punkt bonusowy, którego w końcu nie udało się zdobyć toruńskiej drużynie.
Tomasz Jędrzejak w meczu Betardu Sparta Wrocław z Włókniarzem Częstochowa zgromadził na swoim koncie 9 punktów z czterema bonusami. Płomyk wyrasta na lider ekipy ze stolicy Dolnego Śląska. Zużlowiec na pomeczowej konferencji poruszył po raz kolejny kwestię wprowadzenia nowych tłumików.
Daniel Nermark, który zgromadził na swoim koncie 10 oczek w meczu Włókniarza Częstochowa z Betardem Sparta Wrocław, nadal zmaga się z kontuzją ręki. Szwed nie wspomógł swojego zespołu w walce o punkt bonusowy przez udział w sześciu gonitwach właśnie m.in. ze względu na obrażenia.
Adrian Miedziński po słabszym występie tydzień temu w Gorzowie, spisał się o niebo lepiej na MotoArenie. Zdobył 8 punktów, lecz z czterema ważnymi bonusami, dzięki którym Unibax odniósł cztery podwójne zwycięstwa.
PGE Ekstraliga
Betard Sparta Wrocław vs
Gezet Stal Gorzów
piątek 18:00
BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs
Orlen Oit Motor Lublin
piątek 20:30
Stelmet Falubaz Zielona Góra vs
Pres Toruń
niedziela 17:00
Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs
Innpro ROW Rybnik
niedziela 19:30
Metlakas 2 Ekstraliga
Moonfin Malesa Ostrów vs
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
czwartek 19:00
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs
Cellfast Wilki Krosno
niedziela 14:30
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
4 |
8 |
+76 |
2. | ![]() |
4 | 7 | +36 |
3. | ![]() |
4 | 6 | +32 |
4. | ![]() |
4 | 4 | +22 |
5 | ![]() |
4 | 3 | -22 |
6. | ![]() |
4 | 2 | -6 |
7. | ![]() |
4 |
2 | -66 |
8. | ![]() |
4 |
0 |
-58 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 | 6 | +24 |
2. | ![]() |
3 | 4 | +45 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
3 | 3 | +4 |
5. | ![]() |
3 | 3 | -2 |
6. | ![]() |
3 | 2 | -18 |
7. | ![]() |
2 | 0 | -10 |
8. | ![]() |
2 |
0 |
-57 |
![]() |
||||
1 |
|
4 | 6 | +16 |
2. | ![]() |
4 | 6 | +44 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
4 | 4 | -2 |
5. | ![]() |
3 | 2 | 8 |
6. | Speedway Kraków | 3 | 2 | -50 |
7 | ![]() |
3 | 0 | -30 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
1 | 2 | +10 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +4 |
3. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
4. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
5. | ![]() |
1 | 0 | -2 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -2 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
8. | ![]() |
1 | 0 | -10 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
6 |
12 |
+104 |
2. | ![]() |
6 | 8 | +102 |
3. | ![]() |
6 | 8 |
+18 |
4. | ![]() |
5 |
6 |
+10 |
5. | ![]() |
8 | 4 |
-110 |
6. | ![]() |
6 | 4 | -36 |
7. | ![]() |
6 |
0 | -88 |
1. | ![]() |
24 |
2. | ![]() |
18 |
3. | ![]() |
17 |
4. | ![]() |
17 |
5. | ![]() |
12 |
6. | ![]() |
11 |
7. | ![]() |
11 |
8. | ![]() |
10 |
9. | ![]() |
8 |
10. | ![]() |
7 |
11. | ![]() |
6 |
12. | ![]() |
5 |
13. | ![]() |
4 |
14. | ![]() |
3 |
15. | ![]() |
1 |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów