eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 156
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Kalendarze FIM 2022

KALENDARZ FIM 2022:

Speedway Grand Prix
30 kwietnia - Grand Prix w Gorican (Chorwacja)
14 maja - Grand Prix w Warszawie (Polska)
28 maja - Grand Prix w Pradze (Czechy)
4 czerwca - Grand Prix w Teterow (Niemcy)
25 czerwca - Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim (Polska)
9 lipca - Grand Prix w Togliatti (Rosja)
13 sierpnia - Grand Prix w Cardiff (Wielka Brytania)
27 sierpnia - Grand Prix we Wrocławiu (Polska)
10 września - Grand Prix w Vojens (Dania)
17 września - Grand Prix w Malilli (Szwecja)
1 października - Grand Prix w Toruniu (Polska)
5 listopada - Grand Prix Oceanii (miejsce do ustalenia)

Kalendarz SGP2 (dawne IMŚJ)
27 maja - Grand Prix w Pradze (Czechy)
14 sierpnia - Grand Prix w Cardiff (Wielka Brytania)
30 września - Grand PRix w Toruniu (Polska)

Kalendarz SGP 3 (Mistrzostwa świata do lat 16)
26 sierpnia - Grand Prix we Wrocławiu (Polska)

Speedway of Nations
27 lipca – 1 Półfinał (Esbjerg, Dania)
28 lipca – 2 Półfinał (Esbjerg, Dania)
30 lipca – Finał (Esbjerg, Dania)

Speedway of Nations 2 (dawne DMŚJ)
29 lipca – Finał (Esbjerg, Dania)

Eliminacje do Grand Prix 2023
6 czerwca - Eliminacja 1 (Abensberg, Niemcy)
11 czerwca - Eliminacja 2 (Żarnowica, Słowacja) 
11 czerwca - Eliminacja 3 (Nagyhalasz, Węgry)
11 czerwca - Eliminacja 4 (Rovne, Ukraina)
20 sierpnia - Finał GP Challenge 
(Glasgow, Szkocja)

Eliminacje do SGP2 (dawne IMŚJ)
7 maja - Eliminacja 1 (Daugavpils, Łotwa)
7 maja - Eliminacja 2 (Gislaved, Szwecja)
7 maja - Eliminacja 3 (Krško, Słowenia)

KALENDARZ FIM EUROPE 2022:

Speedway Euro Championship
30 kwietnia - Eliminacja 1 - (Stralsund, Niemcy)
30 kwietnia - Eliminacja 2 - (Równe, Ukraina)
7 maja - Eliminacja 3 - (Debreczyn, Węgry)
21 maja - Eliminacja 4 - (Nagyhalasz, Węgry)
18 czerwca - SEC Challenge - (Krsko, Słowenia)

2 lipca - 1 Finał SEC (TBC)
6 sierpnia - 2 Finał SEC (TBC)
3 września - 3 Finał SEC (TBC)
23 września - 4 Finał SEC (TBC)

Indywidualne Mistrzostwa Europy do lat 19
30 lipca - Eliminacja 1 - (Żarnovica, Słowacja)
11 czerwca - Eliminacja 2 - (Vetlanda, Szwecja)
3 września - Eliminacja 3 - (Pilzno, Czechy)
17 września - Finał - (Nagyhalasz, Węgry)

Mistrzostwa Europy Par
9 lipca - 1 Półfinał - (Nagyhalasz, Węgry)
23 lipca - 2 Półfinał - (Macon, Francja)
27 sierpnia - Finał - (Równe, Ukraina)

Mistrzostwa Europy Par do lat 19
16 lipca - Finał - (Ryga, Łotwa)

Drużynowe Mistrzostwa Europy do lat 23
21 maja - 1 Półfinał - (Pardubice, Czechy)
18 czerwca - 2 Półfinał - (Elgane, Norwegia)
TBA - Finał - TBA (Polska)

Reklama
 
Tabele ligowe
P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław


2. Motor Lublin


3. Moje Bermudy Stal Gorzów


4. Fogo Unia Leszno


5. Eltrox Włókniarz Częstochowa


6. Apator Toruń



7. ZOOleszcz GKM Grudziądz



8. Arged Malesa Ostrów Wlkp.


 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. Stelmet Falubaz Zielona Góra


2. Cellfast Wilki Krosno


3. ROW Rybnik


4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk


5. Abramczyk Polonia Bydgoszcz


6. Orzeł Łódź


7. Aforti Start Gniezno


8. Trans MF Landshut Devils


2. Liga Żużlowa
1. Unia Tarnów


2. OK Bedmet Kolejarz Opole


3. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz


4. Optibet Lokomotiv Daugavplis


5. Texom Stal Rzeszów


6. SpecHouse PSŻ Poznań


7. Polonia Piła


 U24 Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław


2. Motor Lublin


3. Moje Bermudy Stal Gorzów


4. Fogo Unia Leszno


5. Eltrox Włókniarz Częstochowa


6. Apator Toruń



7. ZOOleszcz GKM Grudziądz



8. Arged Malesa Ostrów Wlkp.


Bauhaus-Ligan
1. Dackarna Malilla

 


 

2. Smederna Eskilstuna


3. Vastervik Speedway


 

4. Rospiggarna Hallstavik

 


5. Vetlanda Speedway


6. Lejonen Gislaved


 

7. Indianerna Kumla


8. Masarna Avesta

 



9. Piraterna Motala

 

Klasyfikacja SGP
1.  Artem Laguta
2.  Bartosz Zmarzlik
3.  Emil Sajfutdinow
4.  Fredrik Lindgren
5.  Maciej Janowski
6.  Tai Woffinden
7.  Leon Madsen
8.  Max Fricke
9.  Jason Doyle
10.  Robert Lambert
11.  Anders Thomsen
12.  Martin Vaculik
13.  Patryk Dudek

14.  Paweł Przedpełski

15.  Mikkel Michelsen
Partner
Ostatni wywiad
   Dmitriy Soliannikov: Doceniam to co Allah mi daje

Przed niespełna rokiem nie miał sobie równych w Arenie Lodowej. Mimo, że przebył drogę liczącą aż 3600 kilometrów, w Tomaszowie Mazowieckim jeździł jak natchniony. Dmitriy Soliannikov wygrał wówczas wszystkie wyścigi i wywalczył tytuł mistrza Europy, którego będzie bronił w tegorocznym turnieju. Skromny i religijny reprezentant Rosji, który liczy sobie ledwie 22 lata, podkreśla, że tamten sukces nie zmienił jego życia.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Trener roku - hit czy kit? (felieton)

Jak co roku na zakończenie sezonu najlepszej żużlowej ligi świata organizowana jest gala PGE Ekstraligi na której zawodnicy oraz ludzie ze środowiska żużlowego będą nagradzani "Szczakielami" za bycie, zdaniem publiczności, najlepszym w danej kategorii.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Skarb Kibica 2022: Polonia Piła

Zapraszamy na przedsezonową serię "Skarb Kibica", w której opisana zostanie każda drużyna występująca w tegorocznych rozgrywkach ligowych. Jak można się domyślać - pierwszym zespołem "wziętym pod lupę" będzie powracająca na ligową mapę po dwóch latach absencji ŻKS Polonia Piła.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu