eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 130
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Kalendarz PZM 2022

KALENDARZ SPORTU ŻUŻLOWEGO 2022:

Marzec:
29 - Egzamin na licencję Ż i 250cc
30 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 1
31 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 2

Kwiecień:
02 - IMME - TBA
03 - Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych - TBA
04 - Zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski
05 - Zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski
06 - Zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski
07 - Zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski
13 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 3
15 - Finał Srebrnego Kasku - TBA
18 - Finał Złotego Kasku - TBA
20 - DMPJ 1
21 - DMPJ 2
25 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 1 runda Grudziądz
26 - U24E - 1 runda
26 - Egzamin na licencję Ż i 250cc
27 - DMPJ 3
28 - DMPJ 4
30 - Speedway Grand Prix - Gorican
30 - Individual Speedway Euro Championship - QR 1 Stralsund
30 - Individual Speedway Euro Championship - QR 2 Rivne

Maj:
02 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 2 runda Ostrów Wlkp.
03 - U24E - 2 runda
04 - 1/4 IMP - Poznań, Gdańsk, Tarnów, Łódź
05 - Finał Brązowego Kasku - TBA
07 - Individual Speedway Euro Championship - QR 3 Debrecen
07 - Speedway U21 World Championship - QR Daugavpils
07 - Speedway U21 World Championship - QR Gislaved
07 - Speedway U21 World Championship - QR Krsko
09 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 3 runda Częstochowa
10 - U24E - 3 runda
11 - DMPJ 5
12 - DMPJ 6
14 - U24E - data rezerowa
14 - Puchar Ekstraligi 250 cc - data rezerwowa
14 - Speedway Grand Prix World Championship - Warszawa
15 - Mecz Żużlowej Reprezentacji Polski
16 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 4 runda Lublin
17 - U24E - 4 runda
18 - DMPJ 7
19 - DMPJ 8
21 - Individual Speedway Euro Championship - QR 4 Nagyhalasz
21 - European U23 Team Speedway Championship - Pardubice
23 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 5 runda Toruń 6
24 - U24E - 5 runda
25 - Półfinały IMP - TBA
27 - Speedway U21 World Championship - Final 1 Praga
28 - Speedway Grand Prix World Championship - Praga
30 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 6 runda Wrocław 7
31 - U24E - data rezerowa
31 - Egzamin na licencję Ż i 250cc

Czerwiec:
01 - DMPJ 9
02 - DMPJ 10
04 - Speedway Grand Prix World Championship - Teterow
06 - Speedway Grand Prix World Championship - QR Abensberg 8
06 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 7 runda Gorzów
07 - U24E - 6 runda
08 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 4
09 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 5
11 - European U19 Individual Speedway Champinship - QR Vetlanda
11 - Speedway Grand Prix World Championship - QR Rivne
11 - Speedway Grand Prix World Championship - QR Nagyhalasz
11 - Speedway Grand Prix World Championship - QR Zarnovica
13 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 8 runda Leszno
14 - U24E - 7 runda
18 - European U23 Team Speedway Championship - Elgane
18 - Individual Speedway Euro Championship Challenge - Krsko
20 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 9 runda Lublin
21 - U24E - 8 runda
21 - Puchar GKSŻ 250 cc - 1 runda Gniezno
22 - DMPJ 11 - 1/4
23 - DMPJ 12 - 1/4
25 - Speedway Grand Prix World Championship - Gorzów Wlkp.
27 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 10 runda Ostrów Wlkp.
28 - U24E - 9 runda
28 - Egzamin na licencję Ż i 250cc
29 - DMPJ 13 - 1/4
30 - DMPJ 14 - 1/4

Lipiec:
02 - Speedway Youth Gold Trophy - Wolfslake
02 - Individual Speedway Euro Championship - Final 1 TBA
04 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 11 runda Wrocław
05 - U24E - 10 runda
05 - Puchar GKSŻ 250 cc - 2 runda Krosno
06 - DMPJ 15 - 1/2
07 - Eliminacje MMPPK - Gniezno, Rzeszów, Zielona Góra
09 - European Pairs Speedway Championship - SF 2 Nagyhalasz
09 - Speedway Grand Prix World Championship - Togliatti
09 - European 250cc Youth Speedway Cup - SF 1 & 2 Liberec
10 - European 250cc Youth Speedway Cup - Final Liberec
11 - Puchar Ekstraligi 250 cc - data rezerwowa
12 - U24E - 11 runda
12 - European 250cc Pairs Speedway Cup - Final 1 Pardubice
13 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 6
14 - European 250cc Pairs Speedway Cup - Final 2 Częstochowa
14 - DMPJ 16 - 1/2 
16 - European U19 Pairs Speedway Championship - Final Riga
18 - Puchar Ekstraligi 250 cc - data rezerwowa
19 - U24E - data rezerowa
19 - Puchar GKSŻ 250 cc - 3 runda Zielona Góra
20 - Eliminacje MIMP - Piła, Krosno, Rybnik
21 - DMPJ 17 - 1/2
23 - European Pairs Speedway Championship - SF 1 Macon
25 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 12 runda Gorzów Wlkp. 14
26 - U24E - 12 runda
26 - Puchar GKSŻ 250 cc - 4 runda Łódź
27 - Speedway of Nations - SF 1 Esbjerg
28 - Speedway of Nations - SF 2 Esbjerg
29 - Team Speedway Under-21 World Championship - Esbjerg
30 - Speedway of Nations - Final Esbjerg
30 - European U19 Individual Speedway Champinship - QR Zarnovica

Sierpień:
01 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 13 runda Toruń
02 - U24E - 13 runda
02 - Egzamin na licencję Ż i 250cc
04 - DMPJ 18 - 1/2 
06 - Individual Speedway Euro Championship - Final 2 TBA
06 - European 250cc Pairs Speedway Cup - Final 3 Randers
06 - European 125cc Youth Track Racing Cup - Final Rivne
06 - FIM Speedway Youth Gold Trophy - Rivne
06 - European 85cc Youth Speedway Racing Cup - Randers
08 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 14 runda Grudziądz
09 - U24E - data rezerwowa
09 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 7
10 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 8
13 - Speedway Grand Prix World Championship - Cardiff
14 - Speedway U21 World Championship - Final 2 Cardiff
15 - Puchar Ekstraligi 250 cc - data rezerwowa 
16 - U24E - 14 runda
17 - Finał MMPPK - Lublin
19 - Mecz Żużlowej Reprezentacji Polski
20 - Speedway Grand Prix Challenge - Glasgow
22 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 15 runda Częstochowa
23 - U24E - data rezerwowa
24 - Finał MIMP - Częstochowa
25 - FIM Speedway U16 World Champinship - SF 1 Wrocław
25 - FIM Speedway U16 World Champinship - SF 2 Wrocław
26 - FIM Speedway U16 World Champinship - Final Wrocław
27 - European Pairs Speedway Championship - Final Rivne
27 - Speedway Grand Prix World Championship - Wrocław
29 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 16 runda Leszno
30 - U24E - Finał
30 - Egzamin na licencję Ż i 250cc
31 - DMPJ - Finał 1

Wrzesień:
03 - Individual Speedway Euro Championship - Final 3 TBA
03 - European U19 Individual Speedway Champinship - QR Plzen
05 - Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski - TBA
06 - U24E - Finał - rewanż
08 - DMPJ - Finał 2
10 - Speedway Grand Prix World Championship - Vojens
12 - IMP 250 cc - Finał 1 TBA
13 - U24E - data rezerwowa
14 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 9
15 - DMPJ - Finał 3
17 - European U19 Individual Speedway Champinship - Nagyhalasz
17 - Speedway Grand Prix World Championship - Malilla
18 - Mecz Żużlowej Reprezentacji Polski
19 - IMP 250 cc - Finał 2 TBA
21 - DMPJ - Finał 4
23 - Individual Speedway Euro Championship - Final 4 TBA
23 - Indywidualne Mistrzostwa 2. Ligi Żużlowej - TBA
26 - IMP 250 cc - Finał 3 TBA
27 - Egzamin na licencję Ż i 250cc
28 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 10
30 - Speedway U21 World Championship - Toruń

Październik:
01 - Grand Prix World Championship - Toruń
02 - Finał Drużynowych Mistrzostw Europy U23 - TBA
04 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 11
05 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 12
08 -  Mecz Żużlowej Reprezentacji Polski
09 - Mecz Północ - Południe - TBA
11 - Egzamin na licencję Ż i 250cc

Reklama
 
Tabele ligowe
P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław


2. Motor Lublin


3. Moje Bermudy Stal Gorzów


4. Fogo Unia Leszno


5. Eltrox Włókniarz Częstochowa


6. Apator Toruń



7. ZOOleszcz GKM Grudziądz



8. Arged Malesa Ostrów Wlkp.


 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. Stelmet Falubaz Zielona Góra


2. Cellfast Wilki Krosno


3. ROW Rybnik


4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk


5. Abramczyk Polonia Bydgoszcz


6. Orzeł Łódź


7. Aforti Start Gniezno


8. Trans MF Landshut Devils


2. Liga Żużlowa
1. Unia Tarnów


2. OK Bedmet Kolejarz Opole


3. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz


4. Optibet Lokomotiv Daugavplis


5. Texom Stal Rzeszów


6. SpecHouse PSŻ Poznań


7. Polonia Piła


 U24 Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław


2. Motor Lublin


3. Moje Bermudy Stal Gorzów


4. Fogo Unia Leszno


5. Eltrox Włókniarz Częstochowa


6. Apator Toruń



7. ZOOleszcz GKM Grudziądz



8. Arged Malesa Ostrów Wlkp.


Bauhaus-Ligan
1. Dackarna Malilla

 


 

2. Smederna Eskilstuna


3. Vastervik Speedway


 

4. Rospiggarna Hallstavik

 


5. Vetlanda Speedway


6. Lejonen Gislaved


 

7. Indianerna Kumla


8. Masarna Avesta

 



9. Piraterna Motala

 

Klasyfikacja SGP
1.  Artem Laguta
2.  Bartosz Zmarzlik
3.  Emil Sajfutdinow
4.  Fredrik Lindgren
5.  Maciej Janowski
6.  Tai Woffinden
7.  Leon Madsen
8.  Max Fricke
9.  Jason Doyle
10.  Robert Lambert
11.  Anders Thomsen
12.  Martin Vaculik
13.  Patryk Dudek

14.  Paweł Przedpełski

15.  Mikkel Michelsen
Partner
Ostatni wywiad
   Dmitriy Soliannikov: Doceniam to co Allah mi daje

Przed niespełna rokiem nie miał sobie równych w Arenie Lodowej. Mimo, że przebył drogę liczącą aż 3600 kilometrów, w Tomaszowie Mazowieckim jeździł jak natchniony. Dmitriy Soliannikov wygrał wówczas wszystkie wyścigi i wywalczył tytuł mistrza Europy, którego będzie bronił w tegorocznym turnieju. Skromny i religijny reprezentant Rosji, który liczy sobie ledwie 22 lata, podkreśla, że tamten sukces nie zmienił jego życia.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Trener roku - hit czy kit? (felieton)

Jak co roku na zakończenie sezonu najlepszej żużlowej ligi świata organizowana jest gala PGE Ekstraligi na której zawodnicy oraz ludzie ze środowiska żużlowego będą nagradzani "Szczakielami" za bycie, zdaniem publiczności, najlepszym w danej kategorii.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Skarb Kibica 2022: Polonia Piła

Zapraszamy na przedsezonową serię "Skarb Kibica", w której opisana zostanie każda drużyna występująca w tegorocznych rozgrywkach ligowych. Jak można się domyślać - pierwszym zespołem "wziętym pod lupę" będzie powracająca na ligową mapę po dwóch latach absencji ŻKS Polonia Piła.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu