eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 252
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Kalendarz PZM 2022

KALENDARZ SPORTU ŻUŻLOWEGO 2022:

Marzec:
25 - Kryterium Asów - Bydgoszcz
27 - Memoriał Żyto - Gdańsk
27 - Memoriał Smoczyka - Leszno
29 - Egzamin na licencję Ż i 250cc
30 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 1
31 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 2

Kwiecień:
01 - Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego - Gniezno
02 - IMME - Toruń
03 - Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych - Poznań
04 - Zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski
05 - Zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski
06 - Zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski
07 - Zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski
13 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 3
18 - Finał Złotego Kasku - Opole
20 - DMPJ 1
21 - DMPJ 2
25 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 1 runda Grudziądz
26 - U24E - 1 runda
26 - Egzamin na licencję Ż i 250cc
27 - DMPJ 3
28 - DMPJ 4
30 - Speedway Grand Prix - Gorican
30 - Individual Speedway Euro Championship - QR 1 Stralsund

Maj:
02 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 2 runda Ostrów Wlkp.
02 - Polska - Reszta Świata - Bydgoszcz
03 - U24E - 2 runda
04 - 1/4 IMP - Poznań, Gdańsk, Tarnów, Łódź
07 - Individual Speedway Euro Championship - QR 3 Debrecen
07 - Speedway U21 World Championship - QR Daugavpils
07 - Speedway U21 World Championship - QR Gislaved
07 - Speedway U21 World Championship - QR Krsko
09 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 3 runda Częstochowa
10 - U24E - 3 runda
11 - DMPJ 5
12 - DMPJ 6
14 - U24E - data rezerowa
14 - Puchar Ekstraligi 250 cc - data rezerwowa
14 - Speedway Grand Prix World Championship - Warszawa
15 - Drużynowe Mistrzostwa Europy - Poznań
16 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 4 runda Lublin
17 - U24E - 4 runda
18 - DMPJ 7
19 - DMPJ 8
21 - Individual Speedway Euro Championship - QR 4 Nagyhalasz
21 - European U23 Team Speedway Championship - Pardubice
23 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 5 runda Toruń 6
24 - U24E - 5 runda
25 - Challenge Indywidualnych Mistrzostw Polski - Gdańsk
27 - Speedway U21 World Championship - Final 1 Praga
28 - Speedway Grand Prix World Championship - Praga
30 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 6 runda Wrocław 7
31 - U24E - data rezerowa
31 - Egzamin na licencję Ż i 250cc

Czerwiec:
01 - DMPJ 9
02 - DMPJ 10
04 - Speedway Grand Prix World Championship - Teterow
06 - Speedway Grand Prix World Championship - QR Abensberg 8
06 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 7 runda Gorzów
07 - U24E - 6 runda
08 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 4
09 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 5
11 - European U19 Individual Speedway Champinship - QR Vetlanda
11 - Speedway Grand Prix World Championship - QR Rivne
11 - Speedway Grand Prix World Championship - QR Nagyhalasz
11 - Speedway Grand Prix World Championship - QR Zarnovica
13 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 8 runda Leszno
14 - U24E - 7 runda
15 - Finał Srebrnego Kasku - Ostrów Wlkp.
16 - Finał Brązowego Kasku - Tarnów
16 - Testimonial Tai Woffinden - Wrocław
18 - European U23 Team Speedway Championship - Elgane
18 - Individual Speedway Euro Championship Challenge - Krsko
20 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 9 runda Lublin
21 - U24E - 8 runda
21 - Puchar GKSŻ 250 cc - 1 runda Gniezno
22 - DMPJ 11 - 1/4
23 - DMPJ 12 - 1/4
25 - Speedway Grand Prix World Championship - Gorzów Wlkp.
27 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 10 runda Ostrów Wlkp.
28 - U24E - 9 runda
28 - Egzamin na licencję Ż i 250cc
29 - DMPJ 13 - 1/4
30 - DMPJ 14 - 1/4

Lipiec:
02 - Speedway Youth Gold Trophy - Wolfslake
02 - Individual Speedway Euro Championship - Final 1 - Rybnik
04 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 11 runda Wrocław
05 - U24E - 10 runda
05 - Puchar GKSŻ 250 cc - 2 runda Krosno
06 - DMPJ 15 - 1/2
07 - Eliminacje MMPPK - Gniezno, Rzeszów, Zielona Góra
09 - European Pairs Speedway Championship - SF 2 Nagyhalasz
09 - 1 Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski - Grudziądz
09 - European 250cc Youth Speedway Cup - SF 1 & 2 Liberec
10 - European 250cc Youth Speedway Cup - Final Liberec
11 - Puchar Ekstraligi 250 cc - data rezerwowa
12 - U24E - 11 runda
12 - European 250cc Pairs Speedway Cup - Final 1 Pardubice
13 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 6
14 - European 250cc Pairs Speedway Cup - Final 2 Częstochowa
14 - DMPJ 16 - 1/2 
16 - European U19 Pairs Speedway Championship - Final Riga
18 - Puchar Ekstraligi 250 cc - data rezerwowa
19 - U24E - data rezerowa
19 - Puchar GKSŻ 250 cc - 3 runda Zielona Góra
20 - Eliminacje MIMP - Piła, Krosno, Rybnik
21 - DMPJ 17 - 1/2
23 - European Pairs Speedway Championship - SF 1 Macon
25 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 12 runda Gorzów Wlkp. 14
26 - U24E - 12 runda
26 - Puchar GKSŻ 250 cc - 4 runda Łódź
27 - Speedway of Nations - SF 1 Vojens
28 - Speedway of Nations - SF 2 Vojens
29 - Team Speedway Under-21 World Championship - Vojens
30 - Speedway of Nations - Final Vojens
30 - European U19 Individual Speedway Champinship - QR Zarnovica

Sierpień:
01 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 13 runda Toruń
02 - U24E - 13 runda
02 - Egzamin na licencję Ż i 250cc
04 - DMPJ 18 - 1/2 
06 - Individual Speedway Euro Championship - Final 2 - Gustrow
06 - European 250cc Pairs Speedway Cup - Final 3 Randers
06 - European 125cc Youth Track Racing Cup - Final Rivne
06 - FIM Speedway Youth Gold Trophy - Rivne
06 - European 85cc Youth Speedway Racing Cup - Randers
08 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 14 runda Grudziądz
09 - U24E - data rezerwowa
09 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 7
10 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 8
13 - Speedway Grand Prix World Championship - Cardiff
14 - Speedway U21 World Championship - Final 2 Cardiff
15 - 2 Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski - Krosno
15 - Puchar Ekstraligi 250 cc - data rezerwowa 
16 - U24E - 14 runda
17 - Finał MMPPK - Lublin
19 - Mecz Żużlowej Reprezentacji Polski
20 - Speedway Grand Prix Challenge - Glasgow
22 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 15 runda Częstochowa
23 - U24E - data rezerwowa
24 - Finał MIMP - Częstochowa
25 - FIM Speedway U16 World Champinship - SF 1 Wrocław
25 - FIM Speedway U16 World Champinship - SF 2 Wrocław
26 - FIM Speedway U16 World Champinship - Final Wrocław
27 - European Pairs Speedway Championship - Final Rivne
27 - Speedway Grand Prix World Championship - Wrocław
29 - Puchar Ekstraligi 250 cc - 16 runda Leszno
30 - U24E - Finał
30 - Egzamin na licencję Ż i 250cc
31 - DMPJ - Finał 1

Wrzesień:
03 - Individual Speedway Euro Championship - Final 3 - Łódź
03 - European U19 Individual Speedway Champinship - QR Plzen
05 - 3 Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski - Rzeszów
06 - U24E - Finał - rewanż
08 - DMPJ - Finał 2
10 - Speedway Grand Prix World Championship - Vojens
12 - IMP 250 cc - Finał 1 TBA
13 - U24E - data rezerwowa
14 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 9
15 - DMPJ - Finał 3
17 - European U19 Individual Speedway Champinship - Nagyhalasz
17 - Speedway Grand Prix World Championship - Malilla
18 - Mecz Żużlowej Reprezentacji Polski
19 - IMP 250 cc - Finał 2 TBA
21 - DMPJ - Finał 4
23 - Individual Speedway Euro Championship - Final 4 - Pardubice
23 - Indywidualne Mistrzostwa 2. Ligi Żużlowej - TBA
26 - IMP 250 cc - Finał 3 TBA
27 - Egzamin na licencję Ż i 250cc
28 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 10
30 - Speedway U21 World Championship - Toruń

Październik:
01 - Grand Prix World Championship - Toruń
02 - Finał Drużynowych Mistrzostw Europy U23 - TBA
04 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 11
05 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów 12
08 -  Mecz Żużlowej Reprezentacji Polski
09 - Mecz Północ - Południe - TBA
11 - Egzamin na licencję Ż i 250cc

Reklama

Tabele ligowe
P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Motor Lublin

14

31 +168
2. zielona-energia.com Włókniarz
14 24 +124
3. Moje Bermudy Stal Gorzów
14 20 +55
4. For Nature Solutions Apator Toruń 14 18 +2
5. Betard Sparta Wrocław 14 17 +58
6. Fogo Unia Leszno 14 15 -12
7. ZOOLeszcz GKM Grudziądz 14 12 -136
8. Arged Malesa Ostrów Wlkp.
14 0 -259
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 30 +77
2. Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 24 +153
3. Cellfast Wilki Krosno 14 20 +44
4. Trans MF Landshut Devils 14 17 -11
5. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 14 -29
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 13 -50
7. ROW Rybnik 14 11 -62
8. Aforti Start Gniezno 14 11 -122
2. Liga Żużlowa
1. OK Bedmet Kolejarz Opole 12 21 +130
2. SpecHouse PSŻ Poznań 12 21 +109
3. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 12 21 +68
4. Optibet Lokomotiv Daugavplis 12 18 +44
5. Texom Stal Rzeszów 12 11 +12
6. Unia Tarnów 12 10 -134
7. Budmax-Stal Polonia Piła 12 3 -229
 U24 Ekstraliga
1. Agromix Polcopper Unia Leszno  13 23 +111
2. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski  12 23 +113
3. WTS Sparta Wrocław 13 20 +35
4. GKM Grudziądz 13 17 -20
5. KS Toruń 13 16 +4
6. Stal Gorzów 13 16 +62
7. Motor Lublin 13 8 -146
8. Włókniarz Częstochowa 12 2 -159
Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna

13

30

+178

2. Lejonen Gislaved 11 22 +170
3. Vastervik Speedway 12 22

+41

4. Indianerna Kumla 11

13

-35
5. Rospiggarna Hallstavik 12 8

-44

6. Piraterna Motala 10 6 -131
7. Dackarna Malilla

10

4 -32
8. Masarna Avesta 11 2

-147

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 78
2.  Leon Madsen 60
3.  Martin Vaculik 53
4.  Maciej Janowski 53
5.  Fredrik Lindgren 51
6.  Tai Woffinden 50
7.  Anders Thomsen 49
8.  Patryk Dudek 49
9.  Robert Lambert 47
10.  Jason Doyle 44
11.  Daniel Bewley 44
12.  Mikkel Michelsen 42
13.  Max Fricke 33
14.  Jack Holder 32
15.  Paweł Przedpełski 19
Klasyfikacja SEC
1.  Janusz Kołodziej 29
2.  Patryk Dudek 26
3.  Mikkel Michelsen 25
4.  Leon Madsen 25
5.  Bartosz Smektała 18
6.  Piotr Pawlicki 16
7.  Oliver Berntzon 13
8.  David Bellego 13
9.  Rasmus Jensen 13
10.  Daniel Bewley 12
11.  Kai Huckenbeck 12
12.  Dimitri Berge 10
13.  Vaclav Milik 9
14.  Kacper Woryna 8
15.  Andrzej Lebiediew 7
16.  Dominik Kubera 6
17.  Michael Haertel 5
18.  Adam Ellis 5
Partner
Ostatni wywiad
   Nicolas Covatti: Żużel jest bardzo popularny w Buenos Aires

34- letni Argentyńczyk startujący z Włoską licencją Nicolas Covatti, specjalnie dla eSpeedway, opowiedział nam o żużlu w Argentynie gdzie ostatnio połączył swój urlop z jazdą na żużlu.W lidze Polskiej  do tej pory nie miał na razie wielu okazji aby pokazać na co go stać, w przyszłości chciałby to zmienić i regularnie startować w Polsce.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Trener roku - hit czy kit? (felieton)

Jak co roku na zakończenie sezonu najlepszej żużlowej ligi świata organizowana jest gala PGE Ekstraligi na której zawodnicy oraz ludzie ze środowiska żużlowego będą nagradzani "Szczakielami" za bycie, zdaniem publiczności, najlepszym w danej kategorii.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Podsumowanie 1. kolejki PGE Ekstraligi

Kurz po pierwszej kolejce PGE Ekstraligi powoli opada i wielu kibiców kręci nosem, że przez zmiany regulaminowe sezon zasadniczy jest już praktycznie rozstrzygnięty, ale spotkania z inauguracyjnego weekendu udowodniły, że może on przynieść jeszcze wiele niespodzianek. 

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu