eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 302
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  ICE Speedway

  Wyścigi na lodzie w Błagowieszczensku (zapowiedź)
 2005-11-18 13:57:43  Piotr Baran    inf.własna
W sobotę i niedzielę 19 i 20 listopada 2005 r. odbędą się otwarte mistrzostwa w wyścigach motocyklowych na lodzie o nagrodę Gubernatora Amurskiego Obwodu i Puchar Mera Błagowieszczenska. W zawodach weźmie udział 16 żużlowców. Wśród nich są kandydaci na mistrzów sportu, mistrzowie sportu, mistrzowie i zdobywcy Pucharu ¦wiata, Pucharu Rosji. W sobotę i niedzielę odbędzie się po 20 wyścigów.

Pełna lista uczestników mistrzostw:

1. Roman Akimienko, Błagowieszczensk - kandydat na mistrza sportu;
2. Siergiej Akimienko, Błagowieszczensk - kandydat na mistrza sportu;
3. Maksim Baraboszkin, Błagowieszczensk – drużynowy mistrz świata 1997 r, wielokrotny zdobywca nagrody mistrzostw Rosji;
4. Michaił Bogdanow, Ufa - srebrny medalista mistrzostw Europy 2000 r. i mistrzostw Rosji w 2005 roku;
5. Danił Iwanow, Kamiensk Uralski - mistrz sportu, zdobywca 1-go miejsca w Pucharze Rosji w 2004 roku;
6. Iwan Iwanow, Kamiensk Uralski – drużynowy mistrz świata 2004-2005, brązowy medalista mistrzostw świata w 2005 roku, wielokrotny zdobywca nagrody mistrzostw Rosji;
7. Nikołaj Kaminskij, Władywostok - kandydat na mistrza sportu;
8. Maksim Karajczencew, Władywostok - kandydat na mistrza sportu;
9. Nikołaj Krasnikow, Ufa - mistrz świata 2005 roku, drużynowy mistrz świata 2004 -2005, mistrz Rosji 2002 i 2005, srebrny medalista mistrzostw Europy 2002 roku;
10. Grigorij £aguta, Duży Kamień - kandydat na mistrza sportu;
11. Jurij Polikarpow, Irkuck - srebrny medalista mistrzostw świata 1996 r., brązowy medalista mistrzostw świata w 2002 roku;
12. Witalij Chomicewicz, Kamiensk Uralski - zasłużony mistrz sportu, mistrz świata 2003 roku, drużynowy mistrz świata 2003 - 2005, mistrz Rosji 2002, 2004 lat, srebrny medalista mistrzostw Europy 2001 roku;
13. Dmitrij Chomicewicz, Kamiensk Uralski - srebrny medalista mistrzostw Europy 2004 roku i Pucharu Rosji;
14. Wiktor Czajka, Błagowieszczensk - kandydat na mistrza sportu;
15. Paweł Mewa, Błagowieszczensk - mistrz Rosji wśród juniorów 2005 roku, srebrny medalista mistrzostw Europy;
16. Dmitrij Czaczin, Niemcy.
Reklama

Tabele ligowe
P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Motor Lublin

14

31 +168
2. zielona-energia.com Włókniarz
14 24 +124
3. Moje Bermudy Stal Gorzów
14 20 +55
4. For Nature Solutions Apator Toruń 14 18 +2
5. Betard Sparta Wrocław 14 17 +58
6. Fogo Unia Leszno 14 15 -12
7. ZOOLeszcz GKM Grudziądz 14 12 -136
8. Arged Malesa Ostrów Wlkp.
14 0 -259
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 30 +77
2. Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 24 +153
3. Cellfast Wilki Krosno 14 20 +44
4. Trans MF Landshut Devils 14 17 -11
5. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 14 -29
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 13 -50
7. ROW Rybnik 14 11 -62
8. Aforti Start Gniezno 14 11 -122
2. Liga Żużlowa
1. OK Bedmet Kolejarz Opole 12 21 +130
2. SpecHouse PSŻ Poznań 12 21 +109
3. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 12 21 +68
4. Optibet Lokomotiv Daugavplis 12 18 +44
5. Texom Stal Rzeszów 12 11 +12
6. Unia Tarnów 12 10 -134
7. Budmax-Stal Polonia Piła 12 3 -229
 U24 Ekstraliga
1. Arged Malesa Ostrów Wlkp. 14 29 +133
2. Agromix Polcopper Unia Leszno 14 26 +122
3. WTS Sparta Wrocław 14 22 +37
4. Stal Gorzów 14 19 -+70
5. GKM Grudziądz  14 17 -34
6. KS Toruń 14 17 +2
7. Motor Lublin 14 8 -154
8. Włókniarz Częstochowa 14 2 -176
Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna

14

33

+190

2. Lejonen Gislaved 14 26 +172
3. Vastervik Speedway 14 25

+37

4. Indianerna Kumla 14

15

-61
5. Rospiggarna Hallstavik 14 13

-30

6. Dackarna Malilla 14 11 +3
7. Piraterna Motala

14

10 -155
8. Masarna Avesta 14 7

-155

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 148
2.  Leon Madsen 117
3.  Patryk Dudek 100
4.  Robert Lambert 97
5.  Daniel Bewley 93
6.  Fredrik Lindgren 92
7.  Maciej Janowski 92
8.  Tai Woffinden 88
9.  Jason Doyle 76
10.  Martin Vaculik 71
11.  Mikkel Michelsen 70
12.  Jack Holder 64
13.  Max Fricke 52
14.  Anders Thomsen 51
15.  Paweł Przedpełski 29
Klasyfikacja SEC
1.  Leon Madsen 53
2.  Janusz Kołodziej 52
3.  Mikkel Michelsen 45
4.  Patryk Dudek 42
5.  Dominik Kubera 33
6.  Rasmus Jensen 31
7.  Daniel Bewley 30
8.  Bartosz Smektała 29
9.  Piotr Pawlicki 28
10.  Oliver Berntzon 28
11.  Andrzej Lebiediew 23
12.  Dimitri Berge 20
13.  David Bellego 20
14.  Kacper Woryna 18
15.  Vaclav Milik 15
16.  Adam Ellis 12
17.  Kai Huckenbeck 12
18.  Jan Kvech 7
19.  Kai Huckenbeck 5
20.  Marcin Nowak 1
21  Petr Chlupac 0
Partner
Ostatni wywiad
   Nicolas Covatti: Żużel jest bardzo popularny w Buenos Aires

34- letni Argentyńczyk startujący z Włoską licencją Nicolas Covatti, specjalnie dla eSpeedway, opowiedział nam o żużlu w Argentynie gdzie ostatnio połączył swój urlop z jazdą na żużlu.W lidze Polskiej  do tej pory nie miał na razie wielu okazji aby pokazać na co go stać, w przyszłości chciałby to zmienić i regularnie startować w Polsce.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Trener roku - hit czy kit? (felieton)

Jak co roku na zakończenie sezonu najlepszej żużlowej ligi świata organizowana jest gala PGE Ekstraligi na której zawodnicy oraz ludzie ze środowiska żużlowego będą nagradzani "Szczakielami" za bycie, zdaniem publiczności, najlepszym w danej kategorii.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Podsumowanie 1. kolejki PGE Ekstraligi

Kurz po pierwszej kolejce PGE Ekstraligi powoli opada i wielu kibiców kręci nosem, że przez zmiany regulaminowe sezon zasadniczy jest już praktycznie rozstrzygnięty, ale spotkania z inauguracyjnego weekendu udowodniły, że może on przynieść jeszcze wiele niespodzianek. 

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu