POLSKA
Tomasz Jędrzejak, kapitan drużyny Betard Sparta Wrocław głęboko wierzy, że jego zespół w nadchodzącym sezonie może sprawić faworytom do końcowego triumfu w Speedway Ekstralidze niejednego psikusa. Nie chce jednak oceniać, na którym miejscu ekipa ze stolicy Dolnego Śląska zakończy tegoroczne rozgrywki.
- Zawsze byłem daleki od typowania, jakie miejsce zajmie nasza drużyna. Na pewno jesteśmy dobrze przygotowani do tego sezonu zarówno pod względem fizycznym, jak i mentalnym. Drużyna wygląda bardzo ciekawie. Jesteśmy bojowo nastawieni. Na tę chwilę plan minimum to awans do play-off. Sezon wiadomo jest długi i wyczerpujący, różne rzeczy się zdarzają, więc trudno jest cokolwiek przewidzieć. Oczywiście, różne rzeczy dzieją się w trakcie spotkań. Jeśli wszystko będzie przebiegało po naszej myśli i przejedziemy cało i zdrowo, myślę, że stać nas na bardzo ciekawy wynik. Nie możemy się doczekać pierwszego meczu.
Czy opaska kapitana na ramieniu Ogóra coś zmieni w jego jeździe? - Staram się nie myśleć o tym w ten sposób. Nie nakręcam się w ten sposób. Z bycia kapitanem płynie ogromna satysfakcja, ponieważ wrocławski klub zawsze był wielkim klubem, w którym pracują wspaniali ludzie. Bycie kapitanem tego zespołu jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem.
Jędrzejak ocenił również swoich nowych drużynowych obcokrajowców. - Znamy się z tymi żużlowcami z torów. Uważam ich za dobrych zawodników.
Oprócz ligi polskiej kapitan wrocławian będzie startował w turniejach indywidualnych. - Najważniejsza jest dla mnie drużyna. Na pierwszym miejscu stawiam występy ligowe, to jest dla mnie priorytet, aczkolwiek, oczywiście, występy indywidualne jak choćby Mistrzostwa Polski jak najbardziej mnie interesują.
W Polsce ze względu na warunki atmosferyczne ciężko będzie potrenować. Czy Ogór planuje treningi za granicą? - Do rozpoczęcia sezonu jest jeszcze sporo czasu, więc czekamy na zmianę pogody. Na razie trenujemy ogólnorozwojowo. Zobaczymy, czy mrozy w Polsce zelżeją.
Czy oprócz sprzętu klubowego Jędrzejak ma zamiar zainwestować w maszyny? - Co roku trzeba coś zakupić, bo cały czas pojawiają się nowinki. W tej kwestii zostały zrobione zakupy, więc czekam, aż dojadą silniki.
PGE Ekstraliga
Innpro ROW Rybnik vs
Pres Toruń
wtorek 20:00
Stelmet Falubaz Zielona Góra vs
BAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30
Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs
Gezet Stal Gorzów
niedziela 17:00
Betard Sparta Wrocław vs
Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 19:30
Metlakas 2 Ekstraliga
Fogo Unia Leszno vs
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
niedziela 13:00
Cellfast Wilki Krosno vs
Hunters PSŻ Poznań
niedziela 15:15
Texom Stal Rzeszów vs
Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vs
Autona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 |
6 |
+40 |
2. | ![]() |
3 | 6 | +36 |
3. | ![]() |
2 | 3 | +8 |
4. | ![]() |
3 | 2 | +18 |
5 | ![]() |
3 | 2 | -2 |
6. | ![]() |
3 | 2 | -4 |
7. | ![]() |
3 |
1 | -26 |
8. | ![]() |
3 |
0 |
-58 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 | 6 | +24 |
2. | ![]() |
3 | 4 | +45 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
3 | 3 | +4 |
5. | ![]() |
2 | 1 | -8 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -37 |
8. | ![]() |
2 |
0 |
-38 |
![]() |
||||
1 |
|
2 | 4 | +6 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
3. | ![]() |
2 | 2 | +12 |
4. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
5. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
6. | ![]() |
2 | 0 | -6 |
7 | Speedway Kraków | 1 | 0 | -14 |
![]() |
||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
![]() |
||||
1. | ![]() |
|
|
|
2. | ![]() |
|||
3. | ![]() |
|
||
4. | ![]() |
|
||
5. | ![]() |
|
||
6. | ![]() |
|||
7. | ![]() |
|
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów