eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 387
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  SZWECJA

  Speedway World Cup: 2. Runda, Coventry (zapowiedź)
 2007-07-15 22:16:09  £ukasz Witczyk    inf.własna
Jutrzejszego wieczora na torze w Coventry, jednym z najładniejszych obiektów żużlowych na Wyspach odbędzie się drugi półfinał Drużynowego Pucharu ¦wiata, w którym prócz Wielkiej Brytanii na starcie pojawią się żużlowcy ze Szwecji, Stanów Zjednoczonych oraz Rosji. Awansu do finału w Lesznie pewni mogą być tylko zwycięzcy tego półfinału.Coventry jest to miasto położone w środkowej Anglii na północny-zachód od Londynu w hrabstwie West Midlands. Jest to dziewiąte pod względem liczby ludności miasto Anglii (ponad 304 tysiące osób). W latach 1998-2000 na stadionie Coventry Stadium trzykrotnie gościli najlepsi żużlowcy globu rywalizujący w cyklu Grand Prix. Poszczególne rundy wygrywali Jason Crump, Tony Rickardsson oraz Martin Dugard. Jednym z miast partnerskich Coventry jest Warszawa.

Głównym faworytem jutrzejszego półfinału są żużlowcy gospodarzy – Wielkiej Brytanii, w których składzie znajduje się Indywidualny Mistrz tego kraju a zarazem zwycięzca ostatniej rundy Grand Prix Chris Harris. Do wysokiej formy wydaje się wracać Lee Richardson, który w ostatnich dniach notował bardzo udane występy w barwach Swindon Robins. Kapitanem ekipy prowadzonej przez menadżera Neila Middleditcha będzie Scott Nicholls. Skład uzupełnią Simon Stead, Indywidualny Mistrz Wielkiej Brytanii wśród juniorów Edward Kennett. Natomiast z pozycji rezerwowego wystartuje Olivier Allen, który zastąpił kontuzjowanego Davida Howe.

Do niedawna o pierwsze miejsce zaciekle mieli walczyć Szwedzi. Jednak pod nieobecność lidera reprezentacji Andreasa Jonssona ich szansę na bezpośredni awans do finału bardzo zmalały. Miejsce zawodnika Polonii Bydgoszcz zajął Mikael Max. Jego starszy brat Peter Karlsson został mianowany kapitanem reprezentacji. Pozycję rezerwowego zajmię Magnus Karlsson. Skład Szwedów uzupełnią trzej młodzi gniewni: uczestnik cyklu Grand Prix Antonio Lindbaeck, Jonas Davidsson oraz Fredrik Lindgren.

O trzecie miejsce premiowane awansem do barażu walczyć powinny dwie pozostałe reprezentacje. Amerykanie do Coventry przyjadą bez Billy’ego Hammila. Nie zabraknie natomiast Grega Hancocka, który będzie pełnił funkcję kapitana. Najprawdopodobniej będzie także liderem reprezentacji, w której z europejskich torów znany jest jedynie mający epizod w ZKŻ Zielona Góra Billy Janniro. Skład uzupełnią Chris Kerr, Tommy Hedden, Charlie Venegas a rezerwowym będzie Matt Browne. Menadżerem reprezentacji USA jest David Joiner.

Teoretycznie najmniejsze szansę na awans do barażu mają Rosjanie. Jednak zawodnicy ze wschodu pewnie wygrali swoją rundę eliminacyjną. Kapitanem reprezentacji jest jeżdżący na co dzień w barwach RKM Rybnik Denis Gizatulin. W składzie Rosjan znajduje się jeszcze dwóch innych żużlowców rybnickiego klubu: Renat Gafurow i Roman Povazhny. Prócz tej trójki w Coventry wystąpią Roman Iwanow i Emil Sajfutdinov.



.


SK£ADY NA 2.RUNDÊ DRUŻYNOWEGO PUCHARU ¦WIATA, COVENTRY:

Wielka Brytania

1. Lee Richardson

2. Simon Stead

3. Edward Kennett

4. Chris Harris

5. Scott Nicholls (kapitan)

R. Olliver Allen

Menedżer - Neil Middleditch






USA

1. Greg Hancock (kapitan)

2. Charlie Venegas

3. Chris Kerr

4. Tommy Hedden

5. Billy Janniro

R. Matt Browne

Menedżer - David Joiner






Rosja

1. Denis Gizatullin (kapitan)

2. Roman Povazhny

3. Emil Saifutdinov

4. Roman Ivanov

5. Renat Gafurov

Menedżer - Andrey Savin






Szwecja

1. Fredrik Lindgren

2. Peter Karlsson (kapitan)

3. Antonio Lindbaeck

4. Mikael Max

5. Jonas Davidsson

R. Magnus Karlsson

Menedżer - Mats Olsson
Reklama

 


Relacje Live

Metalkas 2 Ekstraliga

Hunters PSŻ Poznań vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
niedziela 19:00

Krajowa Liga Żużlowa

Speedway Kraków vs LV BET Lokomotiv Daugavpils
sobota 17:30

LV BET Lokomotiv Daugavpils vs Trans MF Landshut Devils
niedziela 16:00

Sląsk Świętłochowice vs OK Kolejarz Opole
niedziela 16:00

Speedway European Championship - Zielona Góra
sobota 18:00

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław

10

17

+64

2.  Fogo Unia Leszno 10 17 +70
3.  Pres Toruń 10 16 +88
4. Bayersystem GKM Grudziądz 10 14 +36
5  Orlen Oil Motor Lublin 10 14 +68
6. Gezet Stal Gorzów 10 10 +8
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

10

4 -106
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 10

0

-228
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 10 23 +191
2. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 10 14 -42
3. Hunters PSŻ Poznań  10 14 +15
4 Innpro ROW Rybnik 11 13 +31
5. Dakar Development Stal Rzeszów 11 12 -1
6. Polonia Piła 10 10 -109
7. Moonfin Magnus Ostrów 10 8 -47
8. Cellfast Wilki Krosno

10

7

-38
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

10 19 +83
2.

Ultrapur Start Gniezno

8 13 +5
3.  Trans MF Landshut Devil 9 12 +34
4.  Ok Kolejar Opole 8 9 +5
5.  Speedway Kraków 10 8 -55
6. Lokomotiv Daugavpils 7 5 -28
7  MKS Śląsk Świętłochowice 9 4 -78
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 8 16 +60
2. Indianerna Kumla  8 14 +90
3. Lejonen Gislaved 9 14 +52
4. Vastervik Speedway 8 10 +44
5. Vargarna Norrkoeping 8 7 +8
6. Dackarna Malilla 8 7 -7
7. Rospiggarna Hallstavik 8 2 -112
8. Piraterna Motala 9 0 -135



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  9 17 +42
2. Holsted Tigers 9 14 +70
3. GSK Liga 8 12 +31
4. Team Fjelsted 8 10 -16
5. Esbjerg Vikings 9 9 +3
6. Region Varde Elitesport 8 5 -16
7. Slangerup Speedway 8 4 -49
8 Nordjysk Elite Speedway 7 3 -73

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 82
2.  Brady Kurt 79
3. Robert Lambert 63
4.  Michael Jepsen Jensen 61
5. Jack Holde 55
6.  Max Fricke  50
7. Kacper Woryna 49
8.  Leon Madsen 45
9.  Patryk Dudek 40
10. Jason Doyle 39
11.  Andrzej Lebiediew  32
12.  Dominik Kubera 20
13.  Daniel Bewley 18
14.   Nazar Parnicki  14
15.  Frederik Lindgre 12
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Przemysław Pawlicki
9. r Rasmus Jensen
10.  Mikkel Michelsen
11.  Michael Jepsen Jensen
12.  Kai Huckenebck
13.  Jan Kvech
14.  Mathias Pollestad
15.  Adam Ellis
16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Kacper Woryna 26
2.
Maciej Janowski 22
3.  Patryk Dudek 22
4. Bartosz Zmarzlik 20
5.  Piotr Pawlicki 20
6.  Krzysztof Buczkowski 20
7. Wiktor Przyjemsk 20
8.  Jakub Jamróg 16
9. Tobiasz Musielak 15
10. Dominik Kubera 15
11.  Szymon Woźniak 13
12. Przemysław Pawlicki 12
13.  Mateusz Cierniak 12
14.  Maksymilian Pawelczak 10
15. Jakub Miśkowiak 6
16.  Bartosz Jaworski 1
17. Radosław Kowalski 1
18.  Antoni Kawczyński 1
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu