eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 136
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  SE: Unibax Toruń - Unia Leszno (zapowiedź)
 2010-07-17 20:00:06  Jakub Pękała    inf.własna

W jutrzejszą niedziele w Toruniu dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku, w ramach CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi. Na MotoArenie im. Mariana Rosego w Toruniu zjawi się ekipa Unii Leszno, podbudowana kapitalnymi wynikami drużyna ma zamiar pokonać Unibax.

Jeszcze niedawno przed pojedynkiem Unibaxu Toruń z Unią Leszno na obiekcie w Grodzie Kopernika faworytem z pewnością byliby gospodarze. Sezon 2010 jednak sprawia jak dotąd wiele niespodzianek, a obecna forma Aniołów jest bardzo kiepska. Zupełnie inna sytuacja ma miejsce w szeregach Byków, podopieczni Romana Jankowskiego prezentują kapitalną dyspozycję, wygrywając mecz za meczem. Ostatnie porażki drużyny z Torunia sprawiły, że cierpliwość działaczy Unibaxu powoli się kończy, a reprezentanci Drużynowych V-ce Mistrzów Polski muszą brać się w garść.

Unia Leszno po poprzednim, dość nie udanym sezonie zdecydowała się na roszady w swej kadrze. Do drużyny z Wielkopolski dołączył wychowanek Unii Tarnów, Janusz Kołodziej, natomiast szeregi Byków opuścił Krzysztof Kasprzak, który wzmocnił Jaskółki. Zamiana ta okazała się bardzo trafionym posunięciem, popularny Kołdi w nowym otoczeniu odnalazł się świetnie i wreszcie jego nieprzeciętny talent w pełni eksplodował. W prowadzonym przez Romana Jankowskiego zespole pozostali zawodnicy, reprezentujący Unię od kilku sezonów. Leigh Adams po odpadnięciu z cyklu Speedway Grand Prix w pełni poświęcił się startom w ekipie Byków, aby swoją wspaniałą karierę zakończyć ze złotym krążkiem Drużynowych Mistrzostw Polski. Jarosław Hampel po kilku latach przerwy, zdołał wrócić do elitarnego cyklu, jednak to nie przeszkodziło mu w uzyskaniu kapitalnej dyspozycji i pozostał liderem Unii. Drużynę z Leszna uzupełniają Batchelor, Baliński oraz Pavlic i to właśnie ta znakomita układanka pewnie kroczy po triumf w rozgrywkach CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi.

Drużyna Unibaxu Toruń na papierze od dłuższego czasu wygląda groźnie. Siła Aniołów wydaje się być bardzo duża, tymczasem mimo równej ekipy, zbudowanej z solidnych żużlowców, jeźdźcy z Grodu Kopernika nie są w tym roku w takiej dyspozycji, w jakiej bywali w latach ubiegłych. Chris Holder przez spory okres, lepsze mecze, przeplata gorszymi występami. W pewnym momencie wydawało się, że forma Kangura wystrzeli w górę, jednak ten potrafił triumfować na Grand Prix w Cardiff, by dzień później w Zielonej Górze wystąpić w dwóch gonitwach, przywożąc 0 oczek. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku Hansa Andersena, Duńczyk na każdym froncie potrafi być skuteczny, jednak gdy dochodzi do startów w lidze polskiej, Ugly Duck nie może się odnaleźć. Pozytywnymi postaciami zespołu Jacka Gajewskiego i Jana Ząbika jest z pewnością Adrian Miedziński i Ryan Sullivan. Miedziak w przeciwieństwie do swych kolegów, notuje coraz lepsze rezultaty, natomiast Saletra dzielnie walczy o punkty, niezależnie od przeciwnika. Wiesław Jaguś, nawet w gorszej dyspozycji, na MotoArenie potrafi być wielkim zagrożeniem, ponadto popularny Jagoda bardzo mocno odczuł ostatnie porażki Unibaxu i ostro trenował przed pojedynkiem z Unią Leszno. Skład Torunian uzupełni jutro Emil Pulczyński i najprawdopodobniej Michael Jepsen Jensen, ponieważ po ostatnich blamażach, od zespołu odsunięty został Darcy Ward.

Czy Unibax Toruń zdoła przebudzić się po trzech wyjazdowych klęskach? Czy chęć mobilizacji będzie w szeregach Aniołów na tyle duża, aby poradzić sobie z bardzo silną Unią Leszno? Wszystkiego dowiemy się już jutro, o godzinie 17:00 na MotoArenie im. Mariana Rosego.

Unia Leszno:
1. Jarosław Hampel
2. Troy Batchelor
3. Janusz Kołodziej
4. Damian Baliński
5. Leigh Adams
6. Jurica Pavlic

Unibax Toruń:
9. Chris Holder
10. Wiesław Jaguś
11. Adrian Miedziński
12. Hans Andersen
13. Ryan Sullivan
14. Emil Pulczyński

Reklama

 


Relacja Live

PGE Ekstraliga

 

BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vs  Orlen Oit Motor Lublin
n
iedziela 19:30

 

Metlakas 2 Ekstraliga

Automa Unia Tarnów vs  Texom Stal Rzeszów
niedziela 14:00

Hunters PSŻ Poznań vs  Fogo Unia Leszno
niedziela 16:30

FIM Speedway Grand Prix - Warszawa
sobota 19:00

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Orlen Oil Motor Lublin

4

8

+76

2.   KS Pres Toruń  4 7 +36
3. Betard Sparta Wrocław 5 6 +44
4. Bayersystem GKM Grudziądz 
4 6 +32
5  Gezet Stal Gorzów 5 3 --44 
6.  Krono- Plast Włókniarz Częstochowa  4 2 -6
7.  Innpro ROW Rybnik

4

2 -66
8. Stelmet Falubaz Zielona Góra  4

0

-58
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 6 +22
2. Cellfast Wilki Krosno
4 6 +16
3.  Fogo Unia Leszno 3 4 +45
4. Hunters PSŻ Poznań  3 3 +4
5. Texom Stal Rzeszów 3 3 -2
6. Moonfin Malesa Ostrów 3 2 +16
7. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 3 3 -44
8. Unia Tarnów

2

0

-57
Krajowa Liga Żużlowa
1

 Ultrapur Start Gniezno

4 6 +16
2.  Wybrzeże Gdańsk  4 6 +44
3.  Pronenergy Polonia Piła  3 4 +14
4.  Lokomotiv Daugavpils 4 4 -2
5. OK Kolejarz Opole 3 2 8
6. Speedway Kraków 3 2 -50
7 Trans MF Landshut Devils 3 0 -30
 Bauhaus-Ligan
1. Dackarna Malilla 1 2 +10
2. Vastervik Speedway 1 2 +4
3. Smederna Eskilstuna 1 2 +2
4. Vargarna Norrkoeping 1 2 +2
5. Rospiggarna Hallstavik 1 0 -2
6. Indianerna Kumla  1 0 -2
7. Piraterna Motala 1 0 -4
8. Lejonen Gislaved 1 0 -10



 
SGB Premiership
1. Ipswitch Witchs

6

12

+104

2.  Sheffield Tigers 6 8 +102
3. Belle Vue Aces 6 8

+18

4.  Leicester Lions 5

6

+10
5.  Oxford Spiries 8 4

-110

6.  King's Lynn Stars 6 4 -36
7. Brimingham Brummies

6

0 -88

Klasyfikacja SGP
1. Bartosz Zmarzlik  24
2.  Daniel Bewley 18
3.  Andrzej Lebiediew 17
4.  Brady Kurtz 17
5.  Fredrik Lindgren 12
6.  Dominik Kubera 11
7. Robert Lambert 11
8.  Max Fricke 10
9. Jack Holder 8
10. LAnders Thomsen 7
11. Martin Vaculik 6
12.  Jan Kvech  5
13. Mikkel Michelsen 4
14.  Jason Doyle 3
15.  Kai Huckenbeck  1
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Janusz Kołodziej
4.  Patryk Dudek
5.  Andrzej Lebiediew
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Jewgienij Kostygow
9.  Kacper Woryna
10.  Vaclav Milik
11.  Anders Thomsen
12.  Dimitri Berge
13.  Norick Bloedorn
14.  Timo Lahti
15.  Rasmus Jensen
16.

17.

18.

19.  
20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
 Maciej Janowski
2.
Patryk Dudek
3.  Bartosz Zmarzlik
4. Dominik Kubera
5.   Piotr Pawlicki
6. Szymon Woźniak
7.  Bartłomiej Kowalski
8. Przemysław Pawlicki
9.  Kacper Woryna
10.  Bartosz Smektała
11. Jarosław Hampel 
12.  Janusz Kołodziej
13. Krzysztof Buczkowski
14.  Robert Chmiel
15.  Paweł Przedpełski
16.  Mateusz Cierniak
17. Tomasz Gapiński
18.   Wiktor Przyjemski
19.  Mateusz Szczepaniak

20.

21.

22.  
Partner

 

 

http://atlantistsl.com

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu