POLSKA
W najbliższą środę, 8 września na stadionie przy ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze rozegrane zostanie pierwsze spotkanie półfinałowe pomiędzy miejscowym Falubazem a Betardem WTS Wrocław. Początek meczu zaplanowano na godzinę 19:30. Poniżej prezentujemy Państwu informacje organizacyjne przed tym pojedynkiem.
Już tylko 48 godzin zostało do środowego półfinałowego meczu Centernet Mobile Speedway Ekstraligi z Betardem WTS Wrocław. O 19.30 rozpocznie się piękne sportowe widowisko, w którym w drużynie Falubazu Zielona Góra z całą pewnością nie zabraknie Grega Hancocka. Kiedy okazało się, że ze względu na kontuzję występ Fredrika Lindgrena stoi pod znakiem zapytania, nie mieliśmy w klubie żadnych wątpliwości, że Greg musi pojechać w Zielonej Górze. Ciężar rozmów z Amerykaninem i duńskim klubem Esbjerg, który zakontraktował Hancocka na środowy mecz w Danii wziął na siebie Prezes ZKŻ SSA Robert Dowhan. Amerykanin od początku bardzo chciał pojechać w Zielonej Górze, ale występ w Danii 8 września miał zapisany w kontrakcie z klubem Esbjerg. Robert Dowhan zaproponował Duńczykom udostępnienie toru przy W69 przed przyszłorocznym sezonem, możliwość rozegrania wspólnych sparingów, a nawet szerszą wspólpracę między klubami, w zamian za odstąpienie od kar umownych. Greg Hancock został zapewniony, że Falubaz Zielona Góra nie zostawi go samego z problem kary umownej do zapłacenia. Co do szczegółów to sprawa zostanie załatwiona w najbliższą środę, ale co najważniejsze dla kibiców jest to, że Falubaz Zielona Góra pojedzie z Gregiem Hancockiem w niezwykle ważnym, najbliższym meczu CMSE z Betardem WTS Wrocław.
Oto kilka informacji, które przydatne są dla osób, które wybierają się na środowy mecz:
1. Karnety za 290 PLN na miejsca nienumerowane oraz na miejsca numerowane na sektory od B do G nie uprawniają do wejścia na mecz półfinałowy. Czyli do wejścia na stadion uprawniają wyłącznie karnety za 500 PLN oraz złote i platynowe karty. Oczywiście nadal można kupować bilety na mecz Falubaz Zielona Góra - Betard WTS Wrocław, który odbędzie się w środę 8 września o godzinie 19.30. Skończyły się bilety na sektor "I". Miejsca na pozostałe sektory są ciągle dostępne.
2. Ceny biletów:
Ceny biletów na sektory "H" i "K":
45 PLN - bilet normalny 40 PLN - bilet ulgowy (wyłącznie na sektory "H" i "K")
10 PLN - bilet dziecięcy(wyłącznie na sektory "H" i "K").
Bilety ulgowe będą przysługiwały dzieciom i uczącej się młodzieży do 24 roku życia włącznie (urodzeni w 1986 roku i młodsi) za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej.
Bilety dziecięce przysługują dzieciom do 7 roku życia (urodzeni w 2003 roku i młodsi).
Ceny biletów na sektory numerowane:
Bilety na sektory numerowane "B", "C", "D", "E", "F", "G" - 45 PLN.
Bilety na sektory numerowane "A"oraz "K1"- 75 PLN.
Sektor VIP "Pod wieżą" - 150 PLN.
3. Przedsprzedaż biletów jest prowadzona jest w następujących punktach:
A. Zielona Góra:
- Sklepy Intermarche przy ulicach: Batorego, Cyryla i Metodego oraz przy Makowej,
- "Czerwony Kask" - czyli Punkt Sprzedaży Gadżetów na zielonogórskim deptaku na Jarmarku Winobraniowym.
- Biuro Podróży Eldorado, ul. Kupiecka 21,
- Sklep Kibica w Galerii Focus Mall przy ulicy Wrocławskiej 17.
- Centrum Cyfra+ Ostrowski Sp. z o.o. - ul. Bohaterów Westerplatte 50 - kierunek Dworzec PKP.
B. Sulechów:
- Sklep Kibica Falubazu, ul. Armii Krajowej 15.
C. Żary:
- Biuro Usług Turystycznych „Kikowicz”, Rynek 20.
D. Świebodzin
- Sklep Sportowy „Bakissport”, ul.Średnia 2.
Kasy stadionu będą otwarte w środę 8 września od godziny 14.00.
Uwaga! Od dziś do środy w punkcie sprzedaży gadżetów klubowych, który znajduje na Jarmarku Winobraniowym na zielonogórskim deptaku, na tyłach Ratusza (czerwony żużlowy kask) oraz w dniu meczu do dyspozycji kibiców jest dodatkowa pula biletów na bardzo atrakcyjne miejsca na nowy sektor, który znajduje się pomiędzy sektorami "K1", a "I", czyli jest to dawny sektor "J".
Bilety na ten sektor są dostępne wyłącznie w "czerwonym kasku" na zielonogórskim deptaku oraz w dniu meczu, w środę 8 września od godziny 14.00 w kasach numer: 7,8,9,10. Miejsca na nowo oddany sektor są nienumerowane i kosztują 70 PLN.
4. Najważniejsze informacje organizacyjne:
W dniu meczu otwarcie bram stadionu dla wszystkich rodzajów wejściówek zaplanowane jest na godz. 18.00.
Posiadacze karnetów na sektor "A" biletów jednorazowych oraz karnetów na sektory „A”, ”B”, ”C”, ”D”, ”E”, ”F”, ”G” oraz „H” a także złotych kart wstęp bramami od strony ul. Struga.
Posiadacze biletów jednorazowych oraz karnetów na sektory „K” i „K1” wstęp nową bramą od strony parkingu przy cmentarzu.
Dziennikarze, fotoreporterzy oraz posiadacze biletów i karnetów na sektor „ I” oraz posiadacze biletów na nowo oddany sektor, pomiędzy "K1", a "I" (dawne "J") wejście nową bramką od strony ulicy Wrocławskiej, tuż przy punkcie "Akredytacje".
Posiadacze platynowych kart wejście bramą od strony ulicy Wrocławskiej na wysokości budynku klubowego.
Policja przypomina, że istnieje bezwzględny zakaz wnoszenia i posiadania alkoholu oraz materiałów pirotechnicznych. Wszystkie osoby, które nie zastosują się do tego zakazu będą surowo karane.
W sytuacjach, gdy zachowanie poszczególnych osób wskazywałoby na spożycie alkoholu nie będą one wpuszczane na stadion zgodnie z regulaminem. Przy wejściu na stadion będą przeprowadzane badania alko-testem.
PGE Ekstraliga
Innpro ROW Rybnik vs
Pres Toruń
wtorek 20:00
Stelmet Falubaz Zielona Góra vs
BAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30
Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs
Gezet Stal Gorzów
niedziela 17:00
Betard Sparta Wrocław vs
Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 19:30
Metlakas 2 Ekstraliga
Fogo Unia Leszno vs
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
niedziela 13:00
Cellfast Wilki Krosno vs
Hunters PSŻ Poznań
niedziela 15:15
Texom Stal Rzeszów vs
Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vs
Autona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 |
6 |
+40 |
2. | ![]() |
3 | 6 | +36 |
3. | ![]() |
2 | 3 | +8 |
4. | ![]() |
3 | 2 | +18 |
5 | ![]() |
3 | 2 | -2 |
6. | ![]() |
3 | 2 | -4 |
7. | ![]() |
3 |
1 | -26 |
8. | ![]() |
3 |
0 |
-58 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 | 6 | +24 |
2. | ![]() |
3 | 4 | +45 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
3 | 3 | +4 |
5. | ![]() |
2 | 1 | -8 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -37 |
8. | ![]() |
2 |
0 |
-38 |
![]() |
||||
1 |
|
2 | 4 | +6 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
3. | ![]() |
2 | 2 | +12 |
4. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
5. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
6. | ![]() |
2 | 0 | -6 |
7 | Speedway Kraków | 1 | 0 | -14 |
![]() |
||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
![]() |
||||
1. | ![]() |
|
|
|
2. | ![]() |
|||
3. | ![]() |
|
||
4. | ![]() |
|
||
5. | ![]() |
|
||
6. | ![]() |
|||
7. | ![]() |
|
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów