POLSKA
Bardzo nieszczęśliwie dla Rafała Dobruckiego zakończyły się pierwsze w tym sezonie Derby Ziemi Lubuskiej, które rozegrane zostały w Gorzowie. Do fatalnego upadku doszło w szóstym biegu. Zawodnik Stelmet Falubazu Zielona Góra doznał kolejnego w swojej karierze urazu kręgosłupa.
Ponad dwa miesiące minęły od groźnego upadku Dobruckiego. - Moim marzeniem jest pojechać w meczu finałowym DMP w sezonie 2011. Nie potrafię powiedzieć, czy to jakkolwiek realne, będzie więcej wiadomo za kilka tygodni. Progresja z pewnością jest i z optymizmem patrzę w przyszłość. Na razie noszę gorset „żawetę”, który usztywnia odcinek piersiowy i daje efekt stabilizujący. Jeszcze kilka dni to ponoszę, ale dzięki temu gorsetowi mogłem wybrać się na pierwszą od kilku tygodni wyjazdową eskapadę - mówi Dobruc.
Żużlowiec podczas ostatniego meczu ligowego z Tauronem Azoty Tarnów po raz pierwszy od dłuższego czasu pojawił się w parku maszyn, gdzie wspierał swoją drużynę. Dobrucki bardzo cieszył się z powitania przez kibiców. - Znowu poczułem tę atmosferę, fantastyczne przyjęcie przez kibiców, znowu pojawiły się ciary na całym ciele i możliwość pójścia do parku maszyn, pogadania z chłopakami. Wiadomo, że mają swoje zajęcia, ale kilka słów i znowu byłem blisko. Niestety, siły pod koniec zawodów miałem coraz mniej i ewakuowałem się do domu równo z zakończeniem 15 biegu. Mam nadzieję, że jeszcze w tym sezonie zawarczą moje motocykle i ze swoimi chłopakami: Wojtkiem Dankiewiczem, który wrócił do poprzedniej pracy, Mateuszem Szczepaniakiem, który w leszczyńskim klubie pracuje z Kamilem Adamczewskim, ale co niezwykle miłe - zawsze w koszulce Dobrucki Team, i Adasiem Ratajczakiem, który współpracuje teraz z Jarkiem Hampelem, pojawię się w parku maszyn.
W niedzielę podopiecznych Marka Cieślaka czeka bardzo ciężki mecz z zespołem Unibaksu Toruń. Pojedynek ten zadecyduje o tym, która z tych drużyn zajmie pierwsze miejsce przed rozgrywkami play-off. - Niedzielny mecz z Apatorem zapowiada się na wspaniałe widowisko. Wyrównane składy, najlepsze zespoły w tym sezonie, obie drużyny z charakterem. Wygra ta, która będzie miała najmocniejsze najsłabsze ogniwo. Falubaz jest na wznoszącej. Świetny Piotr Protasiewicz i do tego w znakomitej formie Greg Hancock i Andreas Jonsson. Najwyższy czas, by swoje możliwości pokazał Jonas Davidsson. To dobry żużlowiec, ma dobry sprzęt i duże możliwości. Powinien przynajmniej jak Niels Kristian Iversen w decydujących momentach pokazywać swoją klasę. On naprawdę potrafi jeździć, tylko coś go ciągle z tyłu trzyma i trzeba to poprawić. No i Zengi: dobry start i do przodu – to robi najlepiej i oby jak najczęściej - kończy Rafał Dobrucki.
Więcej w 8 numerze nieregularnika "Tylko Falubaz", który będzie dostępny z weekendowym wydaniem Gazety Lubuskiej. Kibice Falubazu będą mogli go także bezpłatnie otrzymać w niedzielę na MotoArenie w Toruniu oraz w Sklepach Kibica w Galerii Handlowej Auchan i Focus Mall.
PGE Ekstraliga
Innpro ROW Rybnik vs
Pres Toruń
wtorek 20:00
Stelmet Falubaz Zielona Góra vs
BAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30
Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs
Gezet Stal Gorzów
niedziela 17:00
Betard Sparta Wrocław vs
Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 19:30
Metlakas 2 Ekstraliga
Fogo Unia Leszno vs
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
niedziela 13:00
Cellfast Wilki Krosno vs
Hunters PSŻ Poznań
niedziela 15:15
Texom Stal Rzeszów vs
Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vs
Autona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
2 |
4 |
+36 |
2. | ![]() |
2 | 4 | +24 |
3. | ![]() |
2 | 3 | +8 |
4. | ![]() |
2 | 2 | +22 |
5 | ![]() |
2 | 1 | -4 |
6. | ![]() |
2 | 1 | -8 |
7. | ![]() |
2 |
0 | -20 |
8. | ![]() |
2 |
0 |
-58 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
2 | 4 | +28 |
2. | ![]() |
2 | 4 | +10 |
3. | ![]() |
2 | 3 | +18 |
4. | ![]() |
2 | 2 | +31 |
5. | ![]() |
2 | 1 | -8 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -37 |
8. | ![]() |
2 |
0 |
-38 |
![]() |
||||
1 |
|
2 | 4 | +6 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
3. | ![]() |
2 | 2 | +12 |
4. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
5. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
6. | ![]() |
2 | 0 | -6 |
7 | Speedway Kraków | 1 | 0 | -14 |
![]() |
||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
![]() |
||||
1. | ![]() |
|
|
|
2. | ![]() |
|||
3. | ![]() |
|
||
4. | ![]() |
|
||
5. | ![]() |
|
||
6. | ![]() |
|||
7. | ![]() |
|
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów