eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 200
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  SZWECJA

  Polacy w Elitserien cz. 4
 2012-05-23 21:32:59  Radosław Wierzchowski    inf.własna

We wtorkowy wieczór na czterech torach w Szwecji rozegrano mecze IV rundy spotkań Elitserien. Indianerna Kumla odniosła swoje pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Jedyną niespodzianką może być końcowy rezultat pojedynku w Sztokholmie, gdzie tamtejsze Hammarby zostało wręcz rozgromione przez Piratów z Motali. Najskuteczniejszym Polakiem w tej rundzie był Jarosław Hampel, który wywalczył 14 punktów z bonusem.

VMS Elit Vetlanda - Vastervik Speedway 57:33

Ewidentnym faworytem pojedynku VMS Elit Vetlandy z Vastervik Speedway byli gospodarze. Zespół z Vetlandy, na którego czele stoją tacy zawodnicy jak Jarosław Hampel, Jason Crump oraz Emil Sajfutdinow nie sprawił niespodzianki i wysoko pokonał gości z Vastervik, bo w stosunku 57:33. Mecz niemal od początku przebiegał pod dyktando głównego kandydata do tytułu mistrzowskiego w tym roku. Cieszy fakt, iż najskuteczniejszym zawodnikiem Elit Vetlandy w tym spotkaniu był Polak - Jarosław Hampel, który wywalczył komplet 14 punktów z bonusem i tym samym był najlepiej punktującym biało-czerwonym w tej kolejce.

Po drugiej stronie barykady tylko jeden Polak. Był nim Rafał Okoniewski, który wtorkowego meczu do udanych z pewnością nie zaliczy. W czterech wyścigach zdołał wywalczyć zaledwie dwa punkty z bonusem.

VMS Elit:
Jarosław Hampel (3,2*,3,3,3) 14+1

Vastervik:
Rafał Okoniewski (1*,1,0,0) 2+1

Jarosław Hampel (kas czerwony) w minionej kolejce Elitserien wywalczył komplet punktów

Jarosław Hampel (kask czerwony) w minionej kolejce Elitserien wywalczył komplet punktów

Vargarna Norrköping - Dackarna Malilla 42:48

Pojedynek Vargarny Norrköping z Dackarną Malilla był chyba najbardziej wyrównanym ze wszystkich rozegranych w ramach IV kolejki szwedzkiej Elitserien. Gospodarze po mimo tego, iż nie byli faworytami spotkania stawiali duży opór drużynie przyjezdnej, niemal do końca utrzymując zaledwie kilkupunktową stratę. Ostatecznie Wilki poległy w starciu z Dackarną sześcioma oczkami - 42:48.

Dwaj Polacy, których mieliśmy okazję oglądać w tym spotkaniu swoją dyspozycją nie zachwycili. Adam Skórnicki wystąpił w czterech gonitwach - w trzech był ostatni a jedną wygrał. Patryk Dudek natomiast po trzech znakomitych meczach w Elitserien teraz znacznie słabiej. Na torze w Norrköping zdołał wywalczyć 5 punktów i bonus w czterech wyścigach.

Vargarna:
Adam Skórnicki (0,0,3,0) 3

Dackarna:
Patryk Dudek (1,1*,3,0) 5+1

Hammarby Sztokholm - Piraterna Motala 31:59

Mecz w stolicy Kraju Trzech Koron miał być hitem IV rundy spotkań najwyższej klasy rozgrywkowej w Szwecji. Nazwiska zawodników, którzy wystąpili w tym meczu mogły robić wrażenie. Po stronie gospodarzy m.in. Tomasz Gollob i Grzegorz Walasek, zaś wśród gości Greg Hancock czy Chris Holder. Piraci jednak już pierwszy bieg wygrali podwójnie i swojego prowadzenia nie oddali gospodarzom ani na chwilę. Niemoc miejscowych najbardziej może zilustrować fakt, iż nie wygrali oni parowo żadnego z 15-stu wyścigów. Ostatecznie zostali oni wręcz rozgromieni i to na własnym torze 31:59.

W spotkaniu tym wystąpiło po trzech biało-czerwonych w obu zespołach. W drużynie z Motali wszyscy Polacy spisali się dobrze albo bardzo dobrze. Przemysław Pawlicki zdobył aż 14 oczek, Maciej Janowski 10 z aż czteroma bonusami, zaś młodszy brat Przemka - Piotr, wywalczył w tym meczu 6 punktów z dwoma bonusami w czterech wyścigach. Wśród naszych rodaków w ekipie gospodarzy najlepiej zapunktował Grzegorz Walasek - zdobywca ośmiu punktów. Dwaj pozostali znacznie poniżej oczekiwań. Tomasz Gollob zdobył 3 punkty + punkt bonusowy, zaś Adrian Miedziński uzbierał zaledwie trzy oczka.

Hammarby:
Grzegorz Walasek (1,0,2,2,3) 8
Tomasz Gollob (1*,0,2,0) 3+1
Adrian Miedziński (w,0,1,2) 3

Piraterna:
Perzemysław Pawlicki (3,3,3,3,2) 14
Maciej Janowski (2*,2*,2*,3,1*) 10+4
Piotr Pawlicki (1*,3,2*,0) 6+2

Indianerna Kumla - Valsarna Hagfors 52:38

Ostatnim meczem w tej rundzie był pojedynek w Kumli, gdzie tamtejsza Indianerna podejmowała Valsarnę Hagfors. Na papierze mierzyły się dwa w miarę równorzędne zespoły. Indianie podrażnieni tym, że nie wygrali dotychczas żadnego z trzech spotkań chcieli za wszelką cenę odbić się od dna ligowej tabeli. I sztuka ta uda im się bowiem pokonali Valsarnę 52:38, a jednym z ocjów tego sukcesu był Piotr Protasiewicz.

Popularny PePe to obok Nielsa Kristiana Iversena najskuteczniejszy zawodnik w swojej drużynie. Wywalczył 12 punktów i bez wątpienia może być zadowolony ze swojego wtorkowego występu. Do składu Indianerny powrócił Rune Holta. Chwilowa obsencja Ryśka w składzie Indian wyszła mu na dobre, gdyż w meczu z Valsarną Hagfors zainkasował 7 oczek z dwoma bonusami, startując czterokrotnie. Wśród gości aż czwórka biało-czerownych. Najlepszym znim okazał się Krzysztof Kasprzak, który wywalczył 11 punktów z bonusem. Krzysztof Buczkowski uzbierał sześć punktów, natomiast pozostała dwójka Polaków zdecydowanie zawiodła. Tomasz Gapiński zdobył cztery punkty, a Robert Kościecha tylko jeden z bonusem.

Indianerna:
Piotr Protasiewicz (3,2,3,3,1) 12
Rune Holta (2,2*,2*,1) 7+2

Valsarna:
Krzysztof Kasprzak (3,2,w,2,3,1*) 11+1
Krzysztof Buczkowski (1,0,1,2,2) 6
Tomasz Gapiński (2,1,1) 4
Robert Kościecha (1*,0,0) 1+1

Reklama

 


Relacja Live

PGE Ekstraliga

Orlen Oil Motor Lublin  vsInnpro ROW Rybnik

piątek 18:00

 

 Pres Toruń vs Krono Plast Włókniarz Częstochowa

piątek 20:30

 

Metlakas 2 Ekstraliga

 

 Texom Stal Rzeszów vs  Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30

 

 H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vsAutona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Orlen Oil Motor Lublin

3

6

+40

2.   Bayersystem GKM Grudziądz 3 6 +36
3.  KS Apator Toruń  2 3 +8
4. Betard Sparta Wrocław 3 2 +18
5 Krono- Plast Włókniarz Częstochowa  3 2 -2
6.  Innpro ROW Rybnik 3 2 -4
7.  Gezet Stal Gorzów

3

1 -26
8. Stelmet Falubaz Zielona Góra  3

0

-58
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Cellfast Wilki Krosno 3 6 +24
2.  Fogo Unia Leszno 3 4 +45
3. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 3 4 +14
4. Hunters PSŻ Poznań  3 3 +4
5. Texom Stal Rzeszów 2 1 -8
6. Moonfin Malesa Ostrów 1 0 -4
7. Unia Tarnów 1 0 -37
8. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

2

0

-38
Krajowa Liga Żużlowa
1

 Ultrapur Start Gniezno

2 4 +6
2.  Polonia Piła 1 2 +2
3.  OK Kolejarz Opole 2 2 +12
4.  Wybrzeże Gdańsk  2 2 0
5. Optibet Lokomotiv Daugavpils 2 2 0
6. Trans MF Landshut Devils 2 0 -6
7 Speedway Kraków 1 0 -14
 U24 Ekstraliga
1. Orlen Cellfast Wilki Kroso


2. Enea Stal Gorzów


3. Novyhotel Falubaz Zielona Góra


4. Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno


5. Motor Lublin


6. GKM Grudziądz


7. TAURON U24 Włókniarz Częstochowa


8. KS Toruń


9. U24 Beckhoff Sparta Wrocław
 
Bauhaus-Ligan
1. Vastervik Speedway

 


 

2. Dackarna Malilla


3. Indianerna Kumla 

 

4. Lejonen Gislaved

 


5. Piraterna Motala

 

6. Rospiggarna Hallstavik


7. Smederna Eskilstuna

 



Klasyfikacja SGP
1. Bartosz Zmarzlik 
2. Robert Lambert
3.   Fredrik Lindgren
4.  Jack Holder
5. Mikkel Michelsen
6. Martin Vaculik
7. Daniel Bewley
8.  Dominik Kubera
9. LAnders Thomsen
10.  Brady Kurtz
11.  Jason Doyle
12.  Kai Huckenbeck 
13.  Andrzej Lebiediew
14.  Jan Kvech 
15.  Max Fricke
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Janusz Kołodziej
4.  Patryk Dudek
5.  Andrzej Lebiediew
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Jewgienij Kostygow
9.  Kacper Woryna
10.  Vaclav Milik
11.  Anders Thomsen
12.  Dimitri Berge
13.  Norick Bloedorn
14.  Timo Lahti
15.  Rasmus Jensen
16.

17.

18.

19.  
20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
 Maciej Janowski
2.
Patryk Dudek
3.  Bartosz Zmarzlik
4. Dominik Kubera
5.   Piotr Pawlicki
6. Szymon Woźniak
7.  Bartłomiej Kowalski
8. Przemysław Pawlicki
9.  Kacper Woryna
10.  Bartosz Smektała
11. Jarosław Hampel 
12.  Janusz Kołodziej
13. Krzysztof Buczkowski
14.  Robert Chmiel
15.  Paweł Przedpełski
16.  Mateusz Cierniak
17. Tomasz Gapiński
18.   Wiktor Przyjemski
19.  Mateusz Szczepaniak

20.

21.

22.  
Partner

 

 

http://atlantistsl.com

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu