eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 189
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Podsumowanie sezonu 2006 – KSŻ Krosno
 2006-11-03 22:47:31  Paweł Haluch    inf.własna
KSŻ Krosno zakończył rozgrywki pierwszoligowe w sezonie 2006 na ostatnim siódmym miejscu. Co gorsze w barażu zespół z Podkarpacia poległ w dwumeczu z PSŻ-em Poznań i został zdegradowany do drugiej ligi. Trudno się doszukiwać pozytywów w zakończonym sezonie, gdyż od momentu kontuzji Rafała Wilka nic już nie szło po myśli krośnian. Trudno wyrokować jaka przyszłość czeka ten klub. Poniżej prezentujemy podsumowanie tego sezonu wykonaniu zawodników KSŻ-u Krosno.Obcokrajowcy:


Adrian Rymel (śr. 1,860) : Czech po kilku sezonach powrócił do zespołu krośnieńskiego. Na początku sezonu nie startował w barwach KSŻ-u ze względu na występy w szkockim Berwick. Po rozwiązaniu kontraktu na wyspach zawodnik regularnie pojawiał się na polskich torach w zawodach ligowych. Rymel jest jednym z niewielu tegorocznych reprezentantów klubu krośnieńskiego, do którego nie można mieć większych zastrzeżeń. Czech w każdym spotkaniu był wyróżniającym się zawodnikiem swojej drużyny. Jedyną poważną wpadkę zanotował w rewanżowym meczu barażowym, gdy zdobył jedynie cztery punkty. Zawody te były dla niego pechowe, gdyż najpierw odebrano mu trzy punkty za start z oponą bez homologacji, a następnie został wykluczony za spowodowanie upadku Andrzeja Huszczy. Czech w tym sezonie nie zachwycał wyjściami spod taśmy, ale za to bardzo dobrze radził sobie na dystansie. Rymel należał w tym sezonie do ulubieńców krośnieńskiej publiczności.


Martin Vaculik (śr. 0,900) : Szesnastoletni Słowak okazał się rewelacją tego sezonu, jeśli chodzi o zawodników KSŻ-u Krosno. Początek sezonu w wykonaniu Vaculika nie był najlepszy, ale jego druga część była wręcz rewelacyjna. W meczach ze słabszymi rywalami Vaculik prezentował się bardzo dobrze, często pokonując dużo wyżej notowanych rywali. Jeżeli Słowak będzie się nadal rozwijał w takim tempie jak dotychczas, to za kilka lat możemy mieć pierwszego reprezentanta tego kraju w stawce Grand Prix.

Maksim Karajczencew (śr. 0,500) : Rosjanin zawiódł swoich pracodawców, którzy po dwóch meczach podziękowali mu za swoje usługi. Na treningach prezentował się przyzwoicie, ale w meczach nie punktował.

Martin Malek (śr. 1,000) : Malek to drugi zagraniczny junior w barwach KSŻ-u Krosno w sezonie 2006. Debiut Czecha przypadł na mecz u siebie z ZKŻ-em Zielona Góra, w którym to zaprezentował się bardzo słabo. Po tym meczu działacze krośnieńscy zrezygnowali z usług tego zawodnika na dłuższy czas. Malek wystartował w jeszcze jednym pojedynku, w którym zaprezentował się znacznie lepiej. Niestety kontuzja oraz choroba nie pozwoliły mu na start w kolejnych meczach swojego zespołu.


Siergiej Jeroszin (śr. ns): Rosjanin podpisał kontrakt na starty w Krośnie, ale nie wystartował w barwach tego klubu ani razu. Klub kilkakrotnie starał się zaprosić Rosjanina na mecze ligowe, ale ten odmawiał tłumacząc się tym, że nie jest przygotowany do startów w polskiej drużynie.



Zawodnicy krajowi:



Rafał Wilk(śr. 2,133): Największy pechowiec tego sezonu w barwach drużyny z Krosna. Koszmarna kontuzja podczas meczu u siebie z GTŻ-em Grudziądz przerwała karierę tego sympatycznego zawodnika, który w sezonie 2005 odrodził się w Krośnie i ten sezon miał być jeszcze lepszy od poprzedniego. Przed sezonem kibice obawiali się, że nie uda się Wilka zatrzymać w Krośnie. Pojawiały się głosy o zainteresowaniu tym zawodnikiem klubów z Gorzowa i Lublina. Praktycznie w ostatniej chwili Wilk złożył podpis pod kontraktem w KSŻ-cie Krosno. Początek sezonu w wykonaniu Rafała był bardzo dobry. Jako jedyny przedstawiciel drużyny krośnieńskiej nawiązywał walkę z rywalami w Lublinie. Kolejnym rywalem KSŻ-u był zespół z Zielonej Góry. W tym meczu Rafał był niesamowity i pokonał m.in. Grzegorza Walaska. Wilk wystartował również w el. IME w Rybniku, gdzie pojechał słabiej i zanotował bardzo groźny upadek. Szczęśliwie nic mu się nie stało i startował dalej. Niestety szczęścia zabrakło w meczu przeciwko GTŻ-owi Grudziądz, gdy doszło do kolizji, w której najechał na niego młody Vaculik. Przez kolejne kilka dni po tym upadku trwała walka o życie zawodnika, a następnie o zminimalizowanie obrażeń. Te niestety były ogromne i tego czasu Rafał walczy każdego dnia o powrót do pełni zdrowia. To zdarzenie w dużej mierze zadecydowało o wyniku sportowym KSŻ-u Krosno, którego liderem miał być i był do czasu kolizji Rafał Wilk.


Robert Wardzała (śr. 1,500): Żywa legenda Unii Tarnów po raz pierwszy w karierze zmieniła barwy klubowe. Po słabym sezonie w Tarnowie Robert Wardzała przeniósł się do pierwszoligowego KSŻ-u, gdzie miał nadrobić stracony sezon. Jak twierdzi sam zawodnik – w Krośnie odnalazł to co stracił w ekstralidze. Dobre starty przeplatał słabszymi. Ważne punkty zdobywał w meczach u siebie, ale na wyjazdach bywało już gorzej. Na pewno i sam zawodnik i kibice oczekiwali lepszych wyników, ale w porównaniu z sezonem 2005 było dużo lepiej, a co najważniejsze startów nie brakowało. Indywidualnie Wardzała awansował do półfinału IMP, a razem z drużyną wystartował w finale MPPK.


Rafał Trojanowski (śr. 1,767): Krajowy lider KSŻ-u Krosno w tegorocznych rozgrywkach po upadku Rafała Wilka. Początkowo nie potrafił się pozbierać, gdy jego przyjaciel leżał w szpitalu, ale z biegiem czasu wyniki osiągane przez popularnego „Trojana” były coraz lepsze. W drugiej części sezonu prezentował się wyśmienicie i praktycznie w każdych zawodach zdobywał dwucyfrowy wynik. Dobre występy zaowocowały kontraktem w Szwecji w klubie VMS Elit. Trojanowskiego polecił sam Krzysztof Cegielski. Wprawdzie liga szwedzka przerosła „Trojana”, ale na pewno doświadczenie tam zdobyte zaprocentuje w kolejnych sezonach.


Janusz ¦lączka (śr. 1,037): Temu doświadczonemu zawodnikowi przypadła w tym roku bardzo ważna rola przejęcia posady trenera po Rafale Wilku. Największym sukcesem ¦lączki – trenera było doprowadzenie do licencji Piotra Machnika. ¦lączka – zawodnik w tym sezonie jeździł słabo, choć gdy pożyczył sprzęt na mecze barażowe to jego wyniki poszły w górę. Wychowanek rzeszowskiej Stali zajął drugą pozycję w tegorocznej edycji Pucharu MACEC.


£ukasz Szmid (śr. 1,156): Wychowanek rybnickiego RKM-u trzeci sezon z rzędu postanowił reprezentować barwy KSŻ-u Krosno. Z sezonu na sezon wyniki osiągane przez Szmida były coraz gorsze. Ten sezon pod względem samych wyników nie był taki najgorszy, ale z ilości startów zawodnik na pewno nie jest zadowolony. Pod koniec sezonu eks-rybniczanin odmówił startów ze względów finansowych. Bohater klubu z sezonu 2004 na pewno ostatnich dwóch sezonów nie zaliczy do udanych i na pewno będzie musiał mocno się zastanowić czy pozostać w Krośnie na kolejny sezon.



Tomasz £ukasiewicz (śr. 1,397): Przed sezonem był kreowany przez kibiców na lidera drużyny, ale rzeczywistość okazała się zgoła odmienna. Początek sezonu w wykonaniu wychowanka Unii Leszno był bardzo słaby. Lepsze wyniki przyszły dopiero po zmianie mechanika, którym do tej pory był Jacek Rempała. £ukaszewicz walnie przyczynił się do awansu krośnieńskiej pary do finału MPPK. Zawodnik ten startował w eliminacjach w Krośnie w drużynie rezerwy toru i odbierał cenne punkty rywalom KSŻ-u. £ukasiewicz miał kilka dobrych meczy w tegorocznych rozgrywkach, ale na pewno liczył na znacznie więcej.


Przemysław Dądela (śr. 0,569): Pozyskany z Włókniarza Częstochowa Dądela był jedynym krajowym juniorem, który był w tym sezonie sklasyfikowany. W ostatnim sezonie, w którym startował jako junior, wystartował w 51 wyścigach, w których zdobył 26 punktów. Początek sezonu miał bardzo słaby, ale w drugiej części przynajmniej w wyścigach juniorskich był mocnym punktem zespołu z Podkarpacia. Najlepszy występ zanotował w Gnieźnie, gdzie zdobył siedem punktów i był jednym z najlepszych zawodników KSŻ-u w tym meczu.


Krzysztof Dominiczak (śr. 0,545): Wychowanek zielonogórskiego klubu został wypożyczony do Krosna w trakcie rozgrywek i wystartował jedynie w czterech meczach. W meczu krośnian w Zielonej Górze Dominiczak doznał groźnej kontuzji, która wyeliminowała go do końca sezonu. W przyszłym sezonie zawodnik ten będzie już seniorem.


Krzysztof Bęben (śr. 0,500): Czternaście wyścigów to dorobek Krzysztofa Bębna w tegorocznych rozgrywkach ligowych. Dwudziestoletni wychowanek klubu krośnieńskiego starty te zaliczył głównie w początkowej fazie sezonu. W czerwcu zdawał egzaminy maturalne i od tego czasu bardzo rzadko pojawiał się na treningach zespołu, a do składu ligowego nie był wystawiany. Być może był to pożegnalny sezon startów tego zawodnika.


Daniel Bienia (śr.0,000): Ten młody zawodnik wystartował w tym sezonie w zaledwie jedenastu wyścigach. Często pojawiał się w składzie zespołu, ale nawet nie wyjeżdżał do próby toru. Zawodnik ten dysponował bardzo słabym sprzętem i nie był w stanie nawiązywać walki z rywalami, gdyż już na dojeździe do pierwszego łuku był zazwyczaj daleko z tył. Być może w drugiej lidze zawodnik ten dostanie szansę częstszych startów.
Reklama

 


Relacja Live

PGE Ekstraliga

Innpro ROW Rybnik vs Pres Toruń
w
torek 20:00

Stelmet Falubaz Zielona Góra vs BAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30

Krono Plast Włókniarz Częstochowa vsGezet Stal Gorzów 
niedziela 17:00

Betard Sparta Wrocław vsOrlen Oil Motor Lublin
niedziela 19:30

 

Metlakas 2 Ekstraliga

Fogo Unia Leszno vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz 
niedziela 13:00

Cellfast Wilki Krosno vs Hunters PSŻ Poznań
niedziela 15:15

 Texom Stal Rzeszów vs  Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30

 

 H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vsAutona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Orlen Oil Motor Lublin

3

6

+40

2.   Bayersystem GKM Grudziądz 3 6 +36
3.  KS Apator Toruń  2 3 +8
4. Betard Sparta Wrocław 3 2 +18
5 Krono- Plast Włókniarz Częstochowa  3 2 -2
6.  Innpro ROW Rybnik 3 2 -4
7.  Gezet Stal Gorzów

3

1 -26
8. Stelmet Falubaz Zielona Góra  3

0

-58
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Cellfast Wilki Krosno 3 6 +24
2.  Fogo Unia Leszno 3 4 +45
3. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 3 4 +14
4. Hunters PSŻ Poznań  3 3 +4
5. Texom Stal Rzeszów 2 1 -8
6. Moonfin Malesa Ostrów 1 0 -4
7. Unia Tarnów 1 0 -37
8. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

2

0

-38
Krajowa Liga Żużlowa
1

 Ultrapur Start Gniezno

2 4 +6
2.  Polonia Piła 1 2 +2
3.  OK Kolejarz Opole 2 2 +12
4.  Wybrzeże Gdańsk  2 2 0
5. Optibet Lokomotiv Daugavpils 2 2 0
6. Trans MF Landshut Devils 2 0 -6
7 Speedway Kraków 1 0 -14
 U24 Ekstraliga
1. Orlen Cellfast Wilki Kroso


2. Enea Stal Gorzów


3. Novyhotel Falubaz Zielona Góra


4. Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno


5. Motor Lublin


6. GKM Grudziądz


7. TAURON U24 Włókniarz Częstochowa


8. KS Toruń


9. U24 Beckhoff Sparta Wrocław
 
Bauhaus-Ligan
1. Vastervik Speedway

 


 

2. Dackarna Malilla


3. Indianerna Kumla 

 

4. Lejonen Gislaved

 


5. Piraterna Motala

 

6. Rospiggarna Hallstavik


7. Smederna Eskilstuna

 



Klasyfikacja SGP
1. Bartosz Zmarzlik 
2. Robert Lambert
3.   Fredrik Lindgren
4.  Jack Holder
5. Mikkel Michelsen
6. Martin Vaculik
7. Daniel Bewley
8.  Dominik Kubera
9. LAnders Thomsen
10.  Brady Kurtz
11.  Jason Doyle
12.  Kai Huckenbeck 
13.  Andrzej Lebiediew
14.  Jan Kvech 
15.  Max Fricke
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Janusz Kołodziej
4.  Patryk Dudek
5.  Andrzej Lebiediew
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Jewgienij Kostygow
9.  Kacper Woryna
10.  Vaclav Milik
11.  Anders Thomsen
12.  Dimitri Berge
13.  Norick Bloedorn
14.  Timo Lahti
15.  Rasmus Jensen
16.

17.

18.

19.  
20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
 Maciej Janowski
2.
Patryk Dudek
3.  Bartosz Zmarzlik
4. Dominik Kubera
5.   Piotr Pawlicki
6. Szymon Woźniak
7.  Bartłomiej Kowalski
8. Przemysław Pawlicki
9.  Kacper Woryna
10.  Bartosz Smektała
11. Jarosław Hampel 
12.  Janusz Kołodziej
13. Krzysztof Buczkowski
14.  Robert Chmiel
15.  Paweł Przedpełski
16.  Mateusz Cierniak
17. Tomasz Gapiński
18.   Wiktor Przyjemski
19.  Mateusz Szczepaniak

20.

21.

22.  
Partner

 

 

http://atlantistsl.com

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu