eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 153
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  ANGLIA

  Początki są zawsze trudne, czyli Romanek na Wyspach
 2006-03-26 21:45:41  Kamil Turecki    inf.własna
Zawodnik rybnickiego RKM-u £ukasz Romanek rozpoczął kilkanaście dni temu swoją przygodę z ligą angielską w barwach Areny-Essex Hammers. Pierwsze spotkania pokazały, że na podbój angielskich torów musi jeszcze poczekać.- Nie tak sobie wyobrażałem starty w Anglii. Myślałem mimo wszystko, że będzie nieco łatwiej – mówi zawodnik. Jednakże po pierwszych treningach fani „Młotów” z podziwem dyskutowali na klubowym forum o jeździe Polaka. Rzeczywistość okazała się jednak o wiele bardziej brutalna.

Romanek pierwszy raz przywdział plastron Areny podczas pierwszego spotkania sezonu w ramach Pucharu Wiosny przeciwko Eastbourne Eagles. Zdobywając zaledwie 1 punkt w 3 startach (1,0,0) miał niewielki udział w efektownym zwycięstwie swojej drużyny 57:37. Mecz rewanżowy zakończył z zerowym dorobkiem punktowym (w,0,0,0). Na jednym z najtrudniejszych technicznie torów - w Eastbourne - rybniczanin nie zdołał pokonać żadnego z rywali a jego drużyna ulegla gospodarzom 39:51. W pierwszym swym starcie £ukasz przyjechał co prawda na trzeciej pozycji, jednak po wyścigu został wykluczony za brak deflektora.

Ligowe potyczki rozpoczął 22 marca od braku zdobyczy punktowej (0,0,0) przeciwko Piratom na torze w Poole. Wówczas cała ekipa pojechała przeciętnie ostatecznie przegrywając różnicą aż 26 punktów 33:59. Rewanż dla Romanka rozpoczął się bardzo udanie – wspólnie z Paulem Hurry podwójnie zwyciężył braci Daniela i Jonasa Davidssonów. Na tym jednak skończyła się dobra jazda rybniczanina. Przez kolejne trzy wyścigi oglądał jedynie plecy swoich rywali. Ostatecznie Arena wygrała z Poole 55:40, a Polak dołożył swoje 2 punkty z bonusem (2*,0,0,0).

– Najśmieszniejsze jest to, że mój menadżer zapomniał zabrać do Anglii mój kevlar i różne akcesoria. Musiałem jeździć w pożyczonych rzeczach. – tłumaczy. Na szczęście zawodnik już wie, co było przyczyną jego słabszych występów. - Okazało się, że mam… za silne motory! Kiedy po starcie byłem na punktowanej pozycji, często wyrzucało mnie pod bandę i na tym traciłem. Miałem oscylator 16, a koledzy z zespołu mi podpowiedzieli, że na tamtejsze tory trzeba najwyżej 12 lub 13. Plany na najbliższe spotkania? - Wiem już, czym pachnie jazda w Anglii. Na pewno wezmę teraz inne motory, te nieco słabsze. Będą inaczej przygotowane. Mam nadzieję, że to pomoże. Chcę się rozwijać. Wierzę, że teraz będzie tylko lepiej! – kończy z uśmiechem Romanek. Rybniczanin dysponuje czterema kompletnymi motorami, po 2 na ligę polską i angielską.

Czy zawodnik wreszcie będzie prawdziwą podporą ekipy z Essex? Na odpowiedź musimy poczekać do przyszłego tygodnia. Wtedy bowiem czekają nas kolejne mecze Elite League. Pozostaje jednak życzyć £ukaszowi postępów i udanych startów.
Reklama

 


Relacja Live

PGE Ekstraliga

Orlen Oil Motor Lublin vs Krono Plast Włókniarz Częstochowa
sobota 18:00

BAYERSYSTEM GKM Grudziądz vsInnpro ROW Rybnik
sobota 20:30

Gezet Stal Gorzów  vs Pres Toruń
niedziela 17:00

Betard Sparta Wrocław vs Stelmet Falubaz Zielona Góra
niedziela 19:30

 

Metlakas 2 Ekstraliga

Abrmaczyk Polonia Bydgoszcz vs Texom Stal Rzeszów
sobota 16:15

Cellfast Wilki Krosno vs Fogo Unia Leszno
niedziela 13:00

Hunters PSŻ Poznań vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
niedziela 15:15

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Orlen Oil Motor Lublin

2

4

+36

2.   Bayersystem GKM Grudziądz 2 4 +24
3.  KS Apator Toruń  2 3 +8
4. Betard Sparta Wrocław 2 2 +22
5 Innpro ROW Rybnik 2 1 -4
6.  Gezet Stal Gorzów 2 1 -8
7. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 

2

0 -20
8. Stelmet Falubaz Zielona Góra  2

0

-58
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 2 4 +28
2. Cellfast Wilki Krosno 2 4 +10
3. Hunters PSŻ Poznań  2 3 +18
4.  Fogo Unia Leszno 2 2 +31
5. Texom Stal Rzeszów 2 1 -8
6. Moonfin Malesa Ostrów 1 0 -4
7. Unia Tarnów 1 0 -37
8. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

2

0

-38
Krajowa Liga Żużlowa
1

 Ultrapur Start Gniezno

2 4 +6
2.  Polonia Piła 1 2 +2
3.  OK Kolejarz Opole 2 2 +12
4.  Wybrzeże Gdańsk  2 2 0
5. Optibet Lokomotiv Daugavpils 2 2 0
6. Trans MF Landshut Devils 2 0 -6
7 Speedway Kraków 1 0 -14
 U24 Ekstraliga
1. Orlen Cellfast Wilki Kroso


2. Enea Stal Gorzów


3. Novyhotel Falubaz Zielona Góra


4. Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno


5. Motor Lublin


6. GKM Grudziądz


7. TAURON U24 Włókniarz Częstochowa


8. KS Toruń


9. U24 Beckhoff Sparta Wrocław
 
Bauhaus-Ligan
1. Vastervik Speedway

 


 

2. Dackarna Malilla


3. Indianerna Kumla 

 

4. Lejonen Gislaved

 


5. Piraterna Motala

 

6. Rospiggarna Hallstavik


7. Smederna Eskilstuna

 



Klasyfikacja SGP
1. Bartosz Zmarzlik 
2. Robert Lambert
3.   Fredrik Lindgren
4.  Jack Holder
5. Mikkel Michelsen
6. Martin Vaculik
7. Daniel Bewley
8.  Dominik Kubera
9. LAnders Thomsen
10.  Brady Kurtz
11.  Jason Doyle
12.  Kai Huckenbeck 
13.  Andrzej Lebiediew
14.  Jan Kvech 
15.  Max Fricke
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Janusz Kołodziej
4.  Patryk Dudek
5.  Andrzej Lebiediew
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Jewgienij Kostygow
9.  Kacper Woryna
10.  Vaclav Milik
11.  Anders Thomsen
12.  Dimitri Berge
13.  Norick Bloedorn
14.  Timo Lahti
15.  Rasmus Jensen
16.

17.

18.

19.  
20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
 Maciej Janowski
2.
Patryk Dudek
3.  Bartosz Zmarzlik
4. Dominik Kubera
5.   Piotr Pawlicki
6. Szymon Woźniak
7.  Bartłomiej Kowalski
8. Przemysław Pawlicki
9.  Kacper Woryna
10.  Bartosz Smektała
11. Jarosław Hampel 
12.  Janusz Kołodziej
13. Krzysztof Buczkowski
14.  Robert Chmiel
15.  Paweł Przedpełski
16.  Mateusz Cierniak
17. Tomasz Gapiński
18.   Wiktor Przyjemski
19.  Mateusz Szczepaniak

20.

21.

22.  
Partner

 

 

http://atlantistsl.com

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu