SZWECJA
Weteran żużlowych torów, Szwed Peter Karlsson był kuszony ofertami kilku klubów startujących w szwedzkiej Elitserien. Ostatecznie postanowił pozostać w szeregach beniaminka przyszłorocznych rozgrywek najlepszej ligi w Szwecji - Ikaros Smederny Eskilstuna. Jedna z największych zagadek tegorocznego okna transferowego w tym kraju, została zatem rozwiązana.
Karlsson punktował dla drużyny z Eskilstuny już w minionym sezonie, aczkolwiek na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Szwecji, będąc jej liderem. W Elitserien natomiast punktował dla Wilków z Norrkoeping, również zdobywając wiele punktów. Nie dziw więc fakt, iż włodarze Ikaros Smederny nie kryją zadowolenia z pozostania niespełna 43-letniego zawodnika w ich szeregach. - Peter jest ważną częścią naszego zespołu. On zawsze punktuje tak, jak powinien i nadal jest jednym z najlepszych szwedzkich żużlowców - mówi Jimmy Buffet, dyrektor sportowy Ikaros Smederny.
Popularny PK w sezonie 2012 był czwartym szwedzkim zawodnikiem w Elitserien pod względem zdobywanych przez siebie punktów. Legitimuje się on średnią równą 1,672. Zatrzymanie Karlssona jest zatem ogromnym wzmocnieniem dla beniaminka rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Szwecji, a zarazem dzięki temu zespół z Eskilstuny wcale nie musi być chłopcem do bicia, jak często określa się beniaminków. W Ikaros Smedernie w sezonie 2013 startować bowiem będzie jeszcze kilku innych, bardzo dobrych zawodników. - Mamy teraz Andreasa Jonssona, Petera Karlssona, Magnusa Zetterstroema, czy tez Linusa Ekloefa. Mamy mieszankę weteranów z młodymi zawodnikami i uważamy, że jest to bardzo ważne, gdy jest się nowym w Elitserien - tłumaczy Buffett.
Przy okazji, dyrektor sportowy Ikaros Smederny zdradza, iż nazwisko kolejnego zawodnika, który zasili szeregi tego zespołu poznamy już niebawem. - Mamy obecnie jedno wolne miejsce w składzie i mam nadzieję, że uda nam się przedstawić nazwisko kolejnego zawodnika na początku tygodnia.
Kadra Ikaros Smederny Eskilstuna na rozgrywki Elitserien 2013:
Andreas Jonsson (Szwecja)
Krzysztof Buczkowski (Polska)
Kenni A. Larsen (Dania)
Szymon Woźniak (Polska)
Oliver Berntzon (Szwecja)
Magnus Zetterstroem (Szwecja)
Peter Karlsson (Szwecja)
Goście:
Linus Ekloef (Szwecja)
PGE Ekstraliga
Innpro ROW Rybnik vs
Pres Toruń
wtorek 20:00
Stelmet Falubaz Zielona Góra vs
BAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30
Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs
Gezet Stal Gorzów
niedziela 17:00
Betard Sparta Wrocław vs
Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 19:30
Metlakas 2 Ekstraliga
Fogo Unia Leszno vs
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
niedziela 13:00
Cellfast Wilki Krosno vs
Hunters PSŻ Poznań
niedziela 15:15
Texom Stal Rzeszów vs
Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vs
Autona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 |
6 |
+40 |
2. | ![]() |
3 | 6 | +36 |
3. | ![]() |
2 | 3 | +8 |
4. | ![]() |
3 | 2 | +18 |
5 | ![]() |
3 | 2 | -2 |
6. | ![]() |
3 | 2 | -4 |
7. | ![]() |
3 |
1 | -26 |
8. | ![]() |
3 |
0 |
-58 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 | 6 | +24 |
2. | ![]() |
3 | 4 | +45 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
3 | 3 | +4 |
5. | ![]() |
2 | 1 | -8 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -37 |
8. | ![]() |
2 |
0 |
-38 |
![]() |
||||
1 |
|
2 | 4 | +6 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
3. | ![]() |
2 | 2 | +12 |
4. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
5. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
6. | ![]() |
2 | 0 | -6 |
7 | Speedway Kraków | 1 | 0 | -14 |
![]() |
||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
![]() |
||||
1. | ![]() |
|
|
|
2. | ![]() |
|||
3. | ![]() |
|
||
4. | ![]() |
|
||
5. | ![]() |
|
||
6. | ![]() |
|||
7. | ![]() |
|
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów