eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 474
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Paweł Hlib podpisał kontrakt ze Stalą Gorzów (relacja)
 2007-10-26 16:28:42  Paweł Pietruszewski    www.stalgorzow.pl
Dzisiaj w siedzibie KS Stal Gorzów ogłoszono drugie nazwisko zawodnika, który zdecydował się na starty w Ekstralidze w barwach żółto-niebieskich. Nie okazał się nim, jak zapowiedziano, Peter Karlsson. Na podpisanie umowy zdecydował się zawodnik eSpeedway Team Paweł Hlib (na zdjęciu).Konferecje prasową rozpoczął prezes Stali Gorzów Władysław Komarnicki, który poruszył temat Pawła Hliba.

Nie mówimy, że Paweł Hlib ma być wiodącym zawodnikiem, ale ma zdobywać duże ilości punktów i będzie się o nim mówiło w całym kraju.

Następnie wypowiedział się sam zainteresowany, który nie krył zadowolenia z podpisania kontraktu.

Szczerze mówiąc z prezesem Władysławem Komarnickim długo nie rozmawialiśmy na temat kontraktu i szybko się zakończyło z czego się cieszę. Wiem, że w ekstralidze nie jest łatwo, ale ja rywalizacji się nie boję. Jestem pewny, że dam z siebie wszystko, będę jeździł i zdobywał dużo punktów. Obaw nie mam, bo cieszę się, że wszedłem w wiek seniora.

Po chwili została podpisana umowa między zawodnikiem a klubem, poczym Władysław Komarnicki podziękował Hlipkowi

Paweł bardzo Ci dziękuję, bardzo się cieszę i jestem przekonany, że będziemy walczyć w ekstralidze tak jak było to w 1 lidze, oczywiście przy Twojej pomocy.

Po chwili został poruszony temat Peter Karlssona, który, jak mówi prezes Stali, jest z nimi po słowie.

Jestem po słowie z Peterem Karlssonem, jednak kontraktu jeszcze nie mamy. Wszyscy czekamy i chcemy, żeby u nas jeździł, ale do 1 listopada jest cisza. W przypadku Szweda jest zasada, która sprawdziła mi się w ubiegłym sezonie. Jak widziałem Mateja Ferjana, który na naszym torze wygrywał z nami jak chciał, później zobaczyłem Jespera Jensena, także trafił do nas. Marzy mi się, żeby w Stali jeździli tacy zawodnicy, którym pasuje nasz tor, bo to będzie nasza siła.

Jeśli chodzi o zawodników, to poinformowano, że Jesper B. Jensnen ma już niebawem podpisać umowę, natomiast Zorro dostał czas, na przemyślenia.

Kolejnym etapem konferencji była rozmowa na temat prac remontowych na stadionie im. Edwarda Jancarza. Oczywiście na ten temat wypowiedział się Władysław Komarnicki.

Jesteśmy w stałym kontakcie z ludźmi, którzy decydują w tej sprawie. Gwarancje, które składamy odnośnie terminów zakończenia kolejnych etapów są przyjmowane ze zrozumieniem. Nikt nie będzie za bardzo z nami dyskutował i doskonale rozumieją nasz tok rozumowania. Wczoraj rozmawiałem z architektami, którzy rozrysowują mi nadbudowę około 4 tysięcy. To jest skomplikowana rzecz, ale oczywiście do wykonania. Moim marzenie jest, by już na pierwszym meczu był stadion z około 11 tysiącami miejsc siedzących kubełkowych. Są protesty odnośnie przetargu na oświetlenie, jednak wierzę, że wszystko dobrze się skończy. Będzie to na prawde piękny stadion.

Głos zabrał także Krzysztof Kozaryn, menadżer i sponsor Pawła Hliba.

Prowadzimy obecnie intensywne rozmowy z dotychczasowymi sponsorami Pawła Hliba oraz nowymi firmami, które chcielibyśmy zaangażować i pozyskać do sponsorowania Pawła. Ma być ich kilkanaście, ale trwają rozmowy, więc nie mogę podać szczegółów.

Na koniec głos zabrał trener Stali – Stanisław Chomski, który wypowiedział się na temat zawodnika Speedway Team.

Od Pawła będziemy oczekiwać jak najwięcej punktów. Zasmakował już jazdy na ekstraligowach torach i wie jak to dokładnie wygląda. Bardzo duży wpływ na wynik sportowy ma sprzęt. Jeżeli poprawi te sprawy logistyczne i park sprzętowy to jestem przekonany, że będzie dobrze także w ekstralidze.
Reklama

 


Relacje Live

 

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław

10

17

+64

2.  Fogo Unia Leszno 10 17 +70
3.  Pres Toruń 10 16 +88
4. Bayersystem GKM Grudziądz 10 14 +36
5  Orlen Oil Motor Lublin 10 14 +68
6. Gezet Stal Gorzów 10 10 +8
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

10

4 -106
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 10

0

-228
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 9 20 +165
2. Hunters PSŻ Poznań 9 14 +27
3. Innpro ROW Rybnik 10 12 +35
4 H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 10 11 -54
5. ŻKS Stal Rzeszów 10 10 -5
6.  Polonia Piła 10 10 -100
7. Moonfin Magnus Ostrów 10 8 -21
8. Cellfast Wilki Krosno

10

4

-47
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

10 19 +49
2.

Ultrapur Start Gniezno

8 13 +39
3.  Trans MF Landshut Devil 8 9 +20
4.  Ok Kolejar Opole 7 7 -11
5.  Speedway Kraków 8 7 -41
6. Lokomotiv Daugavpils 7 5 -28
7  MKS Śląsk Świętłochowice 8 4 -62
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 8 16 +60
2. Indianerna Kumla  8 14 +90
3. Lejonen Gislaved 9 14 +52
4. Vastervik Speedway 8 10 +44
5. Vargarna Norrkoeping 8 7 +8
6. Dackarna Malilla 8 7 -7
7. Rospiggarna Hallstavik 8 2 -112
8. Piraterna Motala 9 0 -135



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  9 17 +42
2. Holsted Tigers 9 14 +70
3. GSK Liga 8 12 +31
4. Team Fjelsted 8 10 -16
5. Esbjerg Vikings 9 9 +3
6. Region Varde Elitesport 8 5 -16
7. Slangerup Speedway 8 4 -49
8 Nordjysk Elite Speedway 7 3 -73

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 82
2.  Brady Kurt 79
3. Robert Lambert 63
4.  Michael Jepsen Jensen 61
5. Jack Holde 55
6.  Max Fricke  50
7. Kacper Woryna 49
8.  Leon Madsen 45
9.  Patryk Dudek 40
10. Jason Doyle 39
11.  Andrzej Lebiediew  32
12.  Dominik Kubera 20
13.  Daniel Bewley 18
14.   Nazar Parnicki  14
15.  Frederik Lindgre 12
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Przemysław Pawlicki
9. r Rasmus Jensen
10.  Mikkel Michelsen
11.  Michael Jepsen Jensen
12.  Kai Huckenebck
13.  Jan Kvech
14.  Mathias Pollestad
15.  Adam Ellis
16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu