eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 307
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  Aktualności

  Patryk Dudek zdobywcą 73. Zlatej Prilby
 2021-10-04 08:05:40  Kamil Szyszkowski    speedwaylive.eu

Wczorajszego dnia na torze w Pardubicach odbył się najstarszy żużlowy turniej w Europie. Nasi reprezentanci wzięli udział w 73. Zlatej Prilbie. Zawody zakończyły się zwycięstwem Patryka Dudka. Oprócz niego w Czechach wystartowali jeszcze Jakub Jamróg, Bartosz Smektała i Rune Holta. 

I. Grupa eliminacji:
1. Bartosz Smektała 10 (3,5,5)

2. Tero Aarnio 7 (2,3,4)
3. Nicolas Felipe Covatti 7 (D,4,3)
-
4. Sebastian Kössler 6 (5 ,1,1)
5. Norbert Magosi 6 (4,2,w)
6. Ondrej Smetana 3 (1,D, 2)

II. Grupa eliminacji:
1. Francis Gusts 10 (2,5,5)
2. Kevin Wölbert 8 (5,2,3)
3. Lasse Bjerre 8 (3,4,4)
-
4. Daniel Klíma 7 (4,3,1)
5. Leon Flint 3 (0,1,2)
6. Nicolas Vicentin 1 (1,0,0)

III. Grupa eliminacji:
1. Timo Lahti 10 (3,5,5)
2. Paco Castagna 8 (5,2,3)
3. Chris Harris 8 (4,4,1)
-
4. Josef Franc 6 (2,1,4)
5. Lukas Fienhage 3 (0,3,D)
6. Steven Goret 3 (1,D,2)

IV. Grupa eliminacji:
1. Jack Holder 10 (5,5,-)
2. Luke Becker 8 (2,3,5)
3. Jakub Jamróg 8 (4,4,3)
-
4. Denis Štojs 7 (3,1,4)
5. Max Dilger 4 (1,2,2)
6. Martin Malek 1 (0,0,1)

I. grupa ćwierćfinałowa:
1. Jason Doyle 9 (5,4,3)
2. Matej Žagar 9 (4,5,-)
3. Bartosz Smektała 8 (3,2,5)
-
4. Rune Holta 6 (2,U,4)
5. Kevin Wölbert 5 (1,3,2)
6. Chris Harris 2 (U,1,1)

II. grupa ćwierćfinałowa:
1. Jack Holder 10 (5,5,-)
2. Adam Ellis 8 (0,3,5)
3. Lasse Bjerre 8 (2,4,4)
-
4. Hynek Štichauer 7 (4,2,3)
5. Tero Aarnio 5 (3,1,2)
6. Brady Kurtz 0 (T, W -)

III. grupa ćwierćfinałowa:
1. Timo Lahti 10 (5,4,5)
2. Max Fricke 8 (3,5,-)
3. Luke Becker 8 (4,3,4)
-
4. Nicolas Felipe Covatti 5 (2,0,3)
5. Petr Chlupáč 3 (0,1,2)
6. Anders Thomsen 3 (1,2,-)

IV. grupa ćwierćfinałowa:
1. Patryk Dudek 10 (5,5,-)

2. Chris Holder 7 (4,3,3)
3. Jakub Jamróg 7 (3,4,2)
-
4. Francis Gusts 6 (1,1,5)
5. Paco Castagna 6 (2,2,4)
6. Niels Kristian Iversen 0 (w,-,-)

I. grupa półfinałowa:
1. Patryk Dudek 10 (1,5,5)

2. Jason Doyle 9 (5,3,4)
3. Max Fricke 8 (4,4,3)
-
4. Jakub Jamróg 5 (3,2,2)
5. Bartosz Smektała 2 (2,0,D)

6. Adam Ellis 2 (0,1,1)

II. grupa półfinałowa:
1. Timo Lahti 9 (3,5,4)
2. Luke Becker 9 (5,4,-)
3. Jack Holder 8 (2,3,5)
-
4. Matej Žagar 7 (4,2,3)
5. Lasse Bjerre 3 (0,1,2)
6. Chris Holder 1 (1,D, -)

Mały finał:
Smektala, Jamróg, Bjerre, Ellis, Žagar, Ch. Holder (ns)

Wielki finał:
Dudek, Doyle, Lahti, J. Holder, Fricke, Becker

 

Reklama

Tabele ligowe
P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Motor Lublin

10

22 +108
2. Moje Bermudy Stal Gorzów 10 14 +65
3. For Nature Solutions Apator Toruń 10 12 +14
4. Fogo Unia Leszno
10 12 -20
5. zielona-energia.com Włókniarz 10 12 +52
6. Betard Sparta Wrocław 10 10 +22
7. ZOOLeszcz GKM Grudziądz 10 9 -60
8. Arged Malesa Ostrów Wlkp.
10 0 -181
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 21 +61
2. Stelmet Falubaz Zielona Góra 11 18 +104
3. Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4. Cellfast Wilki Krosno  9 11 +37
5. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 11 10 -38
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 10 -18
7. Aforti Start Gniezno 10 7 -95
8. ROW Rybnik 10 6 -46
2. Liga Żużlowa
1. Bedmet OK Kolejarz Opole 9 16 +136
2. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 9 15 +38
3. Optibet Lokomotiv Daugavplis 8 10 +12
4. Unia Tarnów 9 9 -79
5. SpecHouse PSŻ Poznań 8 9 +148
6. Texom Stal Rzeszów 8 7 -11
7. Budmax-Stal Polonia Piła 9 3 -164
 U24 Ekstraliga
1. Agromix Polcopper Unia Leszno  8 14 +86
2. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski  7 12 +57
3. GKM Grudziądz 8 9 +26
4. KS Toruń  8 9 +36
5. Stal Gorzów 7 8 +45
6. WTS Sparta Wrocław 6 7 -3
7. Motor Lublin 8 3 -115
8. Włókniarz Częstochowa 8 2 -132
Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna

7

16

+114

2. Vastervik Speedway 7 14 +75
3. Lejonen Gislaved 7 13

+96

4. Piraterna Motala 7

6

-59
5. Indianerna Kumla  6 5

-25

6. Rospiggarna Hallstavik 8 4 -54
7. Dackarna Malilla

8

2 -34
8. Masarna Avesta 8 2

-113

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 78
2.  Leon Madsen 60
3.  Martin Vaculik 53
4.  Maciej Janowski 53
5.  Fredrik Lindgren 51
6.  Tai Woffinden 50
7.  Anders Thomsen 49
8.  Patryk Dudek 49
9.  Robert Lambert 47
10.  Jason Doyle 44
11.  Daniel Bewley 44
12.  Mikkel Michelsen 42
13.  Max Fricke 33
14.  Jack Holder 32
15.  Paweł Przedpełski 19
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Patryk Dudek
4.  Piotr Pawlicki
5.  Daniel Bewley
6.  Andrzej Lebiediew
7.  Dimitri Berge  
8.  Rasmus Jensen
9.  Bartosz Smektała
10.  Adam Ellis
11.  David Bellego
12.  Kai Huckenbeck
13.  Vaclav Milik
14.  Oliver Berntzon
15.  Janusz Kołodziej
Partner
Ostatni wywiad
   Nicolas Covatti: Żużel jest bardzo popularny w Buenos Aires

34- letni Argentyńczyk startujący z Włoską licencją Nicolas Covatti, specjalnie dla eSpeedway, opowiedział nam o żużlu w Argentynie gdzie ostatnio połączył swój urlop z jazdą na żużlu.W lidze Polskiej  do tej pory nie miał na razie wielu okazji aby pokazać na co go stać, w przyszłości chciałby to zmienić i regularnie startować w Polsce.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Trener roku - hit czy kit? (felieton)

Jak co roku na zakończenie sezonu najlepszej żużlowej ligi świata organizowana jest gala PGE Ekstraligi na której zawodnicy oraz ludzie ze środowiska żużlowego będą nagradzani "Szczakielami" za bycie, zdaniem publiczności, najlepszym w danej kategorii.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Podsumowanie 1. kolejki PGE Ekstraligi

Kurz po pierwszej kolejce PGE Ekstraligi powoli opada i wielu kibiców kręci nosem, że przez zmiany regulaminowe sezon zasadniczy jest już praktycznie rozstrzygnięty, ale spotkania z inauguracyjnego weekendu udowodniły, że może on przynieść jeszcze wiele niespodzianek. 

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu