eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 161
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  DANIA

  Patrick Hansen: Marzyłem o zdobyciu medalu
 2016-10-24 10:44:27  Stanisław Wrona    inf. własna

W tegorocznych finałach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów debiutował Patrick Hansen. Duńczyk po słabszej inauguracji w King’s Lynn, w Pardubicach i Gdańsku spisał się już znacznie lepiej i niewiele brakło, aby wskoczył na końcowe podium. Ostatecznie zawodnik zajął 5. miejsce w klasyfikacji.

Do biegu dodatkowego o brązowy krążek Duńczykowi zabrakło zaledwie dwóch punktów. Szansę na walkę o medal do samego końca zaprzepaścił on w biegu finałowym, w którym został wykluczony przez sędzię. Zdarzenie, za które nasz rozmówca został ukarany, miało miejsce przy próbie wyprzedzenia swojego rywala. – Zdobycie przeze mnie medalu było bardzo bliskie. Potrzebowałem co najmniej dwóch punktów w tym finale. Być może w tym biegu wykonałem głupi ruch, jednak musiałem spróbować wyprzedzić rywala. Oczywiście zgadzam się z decyzją sędzi odnośnie tej sytuacji. To była moja wina. Uderzyłem w małą dziurę i po prostu nie mogłem tego opanować. Nie mogę powiedzieć nic poza tym, że ja zawiniłem – przyznał samokrytycznie Hansen.

Choć wydawać się mogło, że po stracie z King’s Lynn, gdzie zdobył on zaledwie 6 punktów, nie ma co marzyć o końcowym podium, okazało się, że do niego zabrakło naprawdę niewiele, bo tylko 2 oczek. – Przed ostatnim finałem marzyłem trochę o zdobyciu medalu. Wiedziałem jednak, że zawodnicy, którzy znajdowali się przede mną, są naprawdę dobrzy. Oni musieli dodatkowo mieć pecha, zrobiłem wszystko, co mogłem. To było wszystko, co mogłem osiągnąć – stwierdził.

Podobnie, jak w przypadku pozostałych obiektów, Duńczyk po raz pierwszy startował również w Gdańsku. Debiut wypadł okazale, ponieważ pomijając wykluczenie, wywalczył on 15 punktów, kończąc zmagania na 4. pozycji. Tak dobry występ może spowodować zainteresowanie jego osobą wśród zagranicznych klubów. – Debiutowałem w Gdańsku i ten występ był całkiem udany. Lubię ten tor, podobnie jak inne długie obiekty. Był według mnie całkiem w porządku. Mam nadzieję, że pojawią się jakieś dobre oferty, dzięki czemu mógłbym odjechać więcej imprez.  Muszę się rozwijać i sporo jeździć. Częste spędzanie czasu na torze, jest dla mnie bardzo ważne – podkreślił wyraźnie.

Korzystając z okazji zapytaliśmy tego młodego zawodnika, czy może prowadził już rozmowy z jakimś klubem w Polsce. Okazuje się, że takich dyskusji, przed gdańskim finałem, nie było, choć nie są wykluczone w przyszłości. – Do tej pory nie prowadziłem jeszcze żadnych rozmów z polskimi klubami. Być może po tym występie w Gdańsku pojawią się jakieś telefony, zobaczymy. Przede mną jeszcze sporo czasu, mam jedynie 17 lat. To dobry wiek, czas pokaże, co się wydarzy – dodał skromnie.

Tak młody wiek sprawia, że nasz rozmówca może spokojnie walczyć o czołowe lokaty juniorskiego czempionatu już w kolejnych sezonach. Bez wątpienia powinien również stanowić o sile duńskiej kadry młodzieżowej. – Mam nadzieję, że w kolejnych latach również wystąpię w finałach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Gdybym nie miał tego złego występu w King’s Lynn, byłbym bardzo blisko podium już w tym roku. W przyszłym roku chciałbym, aby wszystkie rundy finałowe były dla mnie dobre. To byłby dla mnie odpowiedni scenariusz.

Duńczyk przyznał, że przed finałami nie zakładał walki o końcowe podium. Gdy jednak taka szansa się pojawiła i nie została wykorzystana, mógł on z pewnością czuć niedosyt. – Moim celem przed wszystkimi turniejami był awans do półfinałów. Nie udało mi się tego osiągnąć w King’s Lynn, co było dla mnie lekkim rozczarowaniem. Jednak było w porządku, ponieważ tamten tor był dla mnie nieco zdradliwy. Nie byłem tam wcześniej, on był całkiem inny. Kolejne dwa finały miałem już jednak całkiem dobre, na tych długich torach, jak ten w Gdańsku. Oczywiście jestem rozczarowany końcowym wynikiem. Może w tym biegu finałowym mogłem poczekać jedno okrążenie więcej. To nieco dołujące, jednak z pewnością powinienem być zadowolony ze swojego rezultatu – powiedział na koniec rozmowy z naszym portalem, Patrick Hansen.

Reklama

 


Tabele ligowe

 

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Orlen Oil Motor Lublin

 


 

2.  Betard Sparta Wrocław


3. ebut.pl Stal Gorzów


4.  KS Apator Toruń


5  Bayersystem GKM Grudziądz


6.  NovyHotel Falubaz Zielona Góra 


7. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 

 



8. Innpro ROW Rybnik

 


 Metalkas 2. Ekstraliga
1.  Arged Malesa Ostrów


2.  Abramczyk Polonia Bydgoszcz


3.  Fogo Unia Leszno


4. Cellfast Wilki Krosno


5.  #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 

6.   H. Skrzydlewska Orzeł Łódź


7. Texom Stal Rzeszów


8. Unia Tarnów 

 

 


Krajowa Liga Żużlowa
1  Ultrapur Start Gniezno  


2.  Energa Wybrzeże Gdańsk 


3.  Polonia Piła


4.  OK Kolejarz Opole


5. Optibet Lokomotiv Daugavpils


6. Trans MF Landshut Devils







 U24 Ekstraliga
1. Orlen Cellfast Wilki Kroso


2. Enea Stal Gorzów


3. Novyhotel Falubaz Zielona Góra


4. Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno


5. Motor Lublin


6. GKM Grudziądz


7. TAURON U24 Włókniarz Częstochowa


8. KS Toruń


9. U24 Beckhoff Sparta Wrocław
 
Bauhaus-Ligan
1. Vastervik Speedway

 


 

2. Dackarna Malilla


3. Indianerna Kumla 

 

4. Lejonen Gislaved

 


5. Piraterna Motala

 

6. Rospiggarna Hallstavik


7. Smederna Eskilstuna

 



 

 

 

Klasyfikacja SGP
1. Bartosz Zmarzlik 
2. Robert Lambert
3.   Fredrik Lindgren
4.  Jack Holder
5. Mikkel Michelsen
6. Martin Vaculik
7. Daniel Bewley
8.  Dominik Kubera
9. LAnders Thomsen
10.  Brady Kurtz
11.  Jason Doyle
12.  Kai Huckenbeck 
13.  Andrzej Lebiediew
14.  Jan Kvech 
15.  Max Fricke
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Janusz Kołodziej
4.  Patryk Dudek
5.  Andrzej Lebiediew
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Jewgienij Kostygow
9.  Kacper Woryna
10.  Vaclav Milik
11.  Anders Thomsen
12.  Dimitri Berge
13.  Norick Bloedorn
14.  Timo Lahti
15.  Rasmus Jensen
16.

17.

18.

19.  
20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
 Maciej Janowski 43
2.
Patryk Dudek 40
3.  Bartosz Zmarzlik 39
4. Dominik Kubera 34
5.   Piotr Pawlicki 26
6. Szymon Woźniak 25
7.  Bartłomiej Kowalski 24
8. Przemysław Pawlicki 23
9.  Kacper Woryna 21
10.  Bartosz Smektała 19
11. Jarosław Hampel  18
12.  Janusz Kołodziej 17
13. Krzysztof Buczkowski 14
14.  Robert Chmiel 11
15.  Paweł Przedpełski 6
16.  Mateusz Cierniak 6
17. Tomasz Gapiński 5
18.   Wiktor Przyjemski 4
19.  Mateusz Szczepaniak
3
20.

21.

22.  
Partner

 

 

http://atlantistsl.com

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu