eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 218
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  SGP-SON-U21

  Michael Jepsen Jensen: Potrafię się ścigać
 2018-06-14 07:00:58  Dominika Adamek    inf.własna

W tegorocznych mistrzostwach świata par Michael Jepsen Jensen zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Duńczyk był liderem swojego kraju w obu dniach rozgrywania tych zawodów, gromadząc na swoim koncie odpowiednio 12+2 i 15 punktów w piątkowo-sobotniej potyczce. Do medalu podopiecznym Hansa Nielsena zabrakło raptem oczka.

Po zawodach Li’glad miał mieszane uczucia. Z jednej strony bardzo cieszył się z udanego turnieju w swoim wykonaniu, z drugiej zaś smucił ze względu na brak wywalczenia przez reprezentację Danii medalu w tej imprezie. Sukces był naprawdę blisko. Po pierwszym dniu zawodów Duńczycy plasowali się bowiem na trzecim miejscu. W drugim zaś dobrą dyspozycję z pierwszego dnia udało się utrzymać jedynie Jensenowi, którego nie wsparł ani Kenneth Bjerre, ani Frederik Jakobsen. Gdyby ktoś z tego duetu tego wieczoru przywiózł raptem punkt do mety, reprezentacja ta mogłaby cieszyć się z wywalczonego miejsca na podium. - Jest to rozczarowujące, że Kenneth i Fredrik nie wywalczyli dzisiaj żadnych punktów. Za mną bardzo dobry wieczór. Ja swoją robotę wykonałem, zdobyłem dużo oczek. Ze swojej perspektywy patrząc, mogę być usatysfakcjonowany. Jednak w tych zawodach liczy się rezultat drużyny. Abstrahując od wyniku, mieliśmy tzw. team spirit. Pomagaliśmy sobie, jak tylko mogliśmy, wspieraliśmy się. To dużo znaczy. Jednak nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Były to ciężkie zawody. Czwarte miejsce ostatecznie nie jest złym wynikiem. Po dwóch ostatnich latach niepowodzeń i braku awansu do finału musimy się cieszyć z tego rezultatu - przyznał Michael Jepsen Jensen.

Za Duńczykiem kilka udanych dni. W ostatnich tygodniach 26-latek stanowi bowiem ostoję drużyn ligowych, których barwy reprezentuje. Przedstawiciel kraju Hamleta pokazał się także z bardzo dobrej strony w turnieju we Wrocławiu. Duńczyk nawet po przegranym starcie ambitnie ścigał rywali, pozostając w pokonanym polu m.in. Jasona Doyle’a, Macieja Janowskiego czy też Fredrika Lindgrena. - Jak na razie to dla mnie bardzo udany sezon. Staram się jak mogę, by osiągać jeszcze lepsze wyniki. Chcę udowodnić, że stać mnie na jeszcze więcej. Chcę powrócić do cyklu Grand Prix, by ponownie walczyć o najwyższe cele. Odpadłem z kwalifikacji, więc teraz walczę o dziką kartę poprzez pokazywanie się z jak najlepszej strony w imprezach takiej rangi jak ta, czy też w meczach ligowych. Mam nadzieję, że uda mi się utrzymać dobrą dyspozycję. W turniejach SoN pokazałem, że potrafię się ścigać. Takie turnieje pozwalają mi budować pewność siebie i utrzymywać się w przekonaniu, że to, co robię, ma sens. Pokonałem najlepszych zawodników, więc o czymś to świadczy.

W tym roku zamiast Drużynowego Pucharu Świata rozegrano mistrzostwa świata par. Czy tego typu zawody zdaniem Jepsena Jensena mają szansę zagościć dłużej na arenie międzynarodowej? - Myślę, że były to ekscytujące zawody. Rozczarowującym jest jednak fakt, że na trybunach nie zasiadło zbyt wielu kibiców. Myślę, że nie wszyscy fani zrozumieli, że jest to impreza rangi mistrzowskiej. Szkoda. To jednak dobra forma zawodów. Otwiera możliwości dla wielu krajów. Ponadto należy podkreślić istotę toru, na jakim rozgrywano te zawody. We Wrocławiu można liczyć na naprawdę dobre ściganie. Zawodnicy jeżdżą blisko siebie, nie tracą dystansu do rywali. Jest wiele ścieżek do ścigania, można obierać z powodzeniem różne kierunki jazdy. Myślę też, że mimo wszystko DPŚ powinien zostać utrzymany. Być może dobrym pomysłem jest rozgrywanie tych zawodów na zmianę - w jednym roku turniej par, w kolejnym zaś DPŚ. Za nami wspaniały turniej. To było ciekawe doświadczenie.

Na koniec poprosiliśmy Li’glada o ocenę formuły mistrzostw par, jaką był turniej dwudniowy. Czy takie rozwiązanie mu się spodobało? - Myślę, że to dobry pomysł. Z pewnością będzie jednak ciężko na dwudniowych zawodach zgromadzić komplet publiczności - zwłaszcza w pierwszym dniu. Liczę jednak na to, że taka forma się przyjmie. Być może warto, by podobną formę przybrał DPŚ - zakończył Michael Jepsen Jensen.

Reklama

 


Tabele ligowe

 

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Orlen Oil Motor Lublin

 


 

2.  Betard Sparta Wrocław


3. ebut.pl Stal Gorzów


4.  KS Apator Toruń


5  Bayersystem GKM Grudziądz


6.  NovyHotel Falubaz Zielona Góra 


7. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 

 



8. Innpro ROW Rybnik

 


 Metalkas 2. Ekstraliga
1.  Arged Malesa Ostrów


2.  Abramczyk Polonia Bydgoszcz


3.  Fogo Unia Leszno


4. Cellfast Wilki Krosno


5.  #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 

6.   H. Skrzydlewska Orzeł Łódź


7. Texom Stal Rzeszów


8. Unia Tarnów 

 

 


Krajowa Liga Żużlowa
1  Ultrapur Start Gniezno  


2.  Energa Wybrzeże Gdańsk 


3.  Polonia Piła


4.  OK Kolejarz Opole


5. Optibet Lokomotiv Daugavpils


6. Trans MF Landshut Devils







 U24 Ekstraliga
1. Orlen Cellfast Wilki Kroso


2. Enea Stal Gorzów


3. Novyhotel Falubaz Zielona Góra


4. Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno


5. Motor Lublin


6. GKM Grudziądz


7. TAURON U24 Włókniarz Częstochowa


8. KS Toruń


9. U24 Beckhoff Sparta Wrocław
 
Bauhaus-Ligan
1. Vastervik Speedway

 


 

2. Dackarna Malilla


3. Indianerna Kumla 

 

4. Lejonen Gislaved

 


5. Piraterna Motala

 

6. Rospiggarna Hallstavik


7. Smederna Eskilstuna

 



 

 

 

Klasyfikacja SGP
1. Bartosz Zmarzlik 
2. Robert Lambert
3.   Fredrik Lindgren
4.  Jack Holder
5. Mikkel Michelsen
6. Martin Vaculik
7. Daniel Bewley
8.  Dominik Kubera
9. LAnders Thomsen
10.  Brady Kurtz
11.  Jason Doyle
12.  Kai Huckenbeck 
13.  Andrzej Lebiediew
14.  Jan Kvech 
15.  Max Fricke
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Janusz Kołodziej
4.  Patryk Dudek
5.  Andrzej Lebiediew
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Jewgienij Kostygow
9.  Kacper Woryna
10.  Vaclav Milik
11.  Anders Thomsen
12.  Dimitri Berge
13.  Norick Bloedorn
14.  Timo Lahti
15.  Rasmus Jensen
16.

17.

18.

19.  
20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
 Maciej Janowski 43
2.
Patryk Dudek 40
3.  Bartosz Zmarzlik 39
4. Dominik Kubera 34
5.   Piotr Pawlicki 26
6. Szymon Woźniak 25
7.  Bartłomiej Kowalski 24
8. Przemysław Pawlicki 23
9.  Kacper Woryna 21
10.  Bartosz Smektała 19
11. Jarosław Hampel  18
12.  Janusz Kołodziej 17
13. Krzysztof Buczkowski 14
14.  Robert Chmiel 11
15.  Paweł Przedpełski 6
16.  Mateusz Cierniak 6
17. Tomasz Gapiński 5
18.   Wiktor Przyjemski 4
19.  Mateusz Szczepaniak
3
20.

21.

22.  
Partner

 

 

http://atlantistsl.com

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu