eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 423
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  

  Jarosław Hampel: Czuliśmy ogromną presję....
 2007-07-20 14:17:57  Małgorzata Szulc    inf.własna
Wielu emocji kibicom dostarczył we wczorajszym barażom Jarosław Hampel. Biegi z Jego udziałem były pasjonujące, a i zdobycz punktowa (12 pkt) mówi sama za siebie. Wczoraj popularny Mały okazał się być najlepszym z Polaków i wszystko wskazuje na to, że i w sobotnim finale pokaże swoją wartość na leszczynskim torze. Mimo, że w czasie trwania sezonu Jarkowi Hampelowi przytrafiały się słabsze występy, to jednak na Drużynowy Puchar ¦wiata przygotował się solidnie. ¦wietne starty i walka na całej szerokości toru przyniosły oczekiwane efekty. To właśnie Mały poprowadził naszą drużynę do wielkiego finału, ale jak zapowiada, tam będzie trzeba walczyć o każdy punkt.

- Straszny początek w wykonaniu naszej reprezentacji i fantastyczna końcówka. Taki miał być właśnie scenariusz wczorajszego barażu?

- Naprawdę, początek był dla nas ogromnie ciężki i po tych dwóch nieszczęśliwych seriach czuliśmy ogromną presję. To jest nie do opisania- przeciwnicy coraz bardziej nam uciekali, ale na szczęście wytrzymaliśmy to wszystko. Później pojechaliśmy dużo lepiej, w pełnej mobilizacji i pełnym skupieniu. Punktowaliśmy dość dobrze, no i wjechaliśmy do tego finału po bardzo zaciętej walce. O tyle jest to dla nas satysfakcjonujące, że po tych wielkich trudach jesteśmy w finale.

- Po tych dwóch nieudanych seriach, nastąpiła całkowita metamorfoza w naszym zespole...

- Troszeczkę pozmienialiśmy pewne rzeczy w sprzęcie, nastąpiła pełna mobilizacja w zespole- to są ważne elementy. Później już wszystko pasowało i układało się dość dobrze. Ale co muszę powiedzieć- rywale byli naprawdę mocni. Byli szybcy wszędzie, czy to przy krawężniku, czy po wewnętrznej, także naprawdę trzeba było walczyć o każdy centymetr toru.



- Polska, Dania, Australia i Wielka Brytania- kofo widzisz w roli faworyta sobotniego finału?


- Nie odpowiem na to pytanie, naprawdę! To jest niemożliwe, żeby odpowiedzieć na to pytanie. Nie to, że ja nie wierzę w nasze zwycięstwo, ale jestem powściągliwy jeśli chodzi o ten temat. Naprawdę nie mu tu żadnego wyraźnego faworyta. Dzisiaj wszyscy jechali bardzo dobrze i pewnie w sobotę wszyscy pojadą równo. Z pewnością o wszystkim będzie decydował każdy najmniejszy punkt i naprawdę nie jestem w stanie powiedzieć, kto wygra, a kto będzie czwarty.

- Czy leszczynski tor może być w tym momencie jakimkolwiek atutem?

- Tor nie jest naszym żadnym handicapem, wszyscy wiedzą, jak się jeździ w Lesznie, wszyscy znają ten tor. Jest on bardzo prosty geometrycznie, nawierzchnia również nie będzie żadnym problemem, ponieważ wszyscy jutro na nim trenujemy. Więc na pewno nie będzie on naszym atutem. Na pewno plusem będzie jedynie doping kibiców zgromadzonych na leszczyńskim stadionie.

Czy Jarosław Hampel powtórzy tak dobry występ z czwartkowego barażu również w sobotę? Z pewnością liczą na to wszyscy kibice. Będzie niezmiernie ciężko, tym bardziej, że nie ma słabych przeciwników!
Reklama

 


Relacje Live

Metalkas 2 Ekstraliga

Hunters PSŻ Poznań vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
niedziela 19:00

Krajowa Liga Żużlowa

Speedway Kraków vs LV BET Lokomotiv Daugavpils
sobota 17:30

LV BET Lokomotiv Daugavpils vs Trans MF Landshut Devils
niedziela 16:00

Sląsk Świętłochowice vs OK Kolejarz Opole
niedziela 16:00

Speedway European Championship - Zielona Góra
sobota 18:00

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław

10

17

+64

2.  Fogo Unia Leszno 10 17 +70
3.  Pres Toruń 10 16 +88
4. Bayersystem GKM Grudziądz 10 14 +36
5  Orlen Oil Motor Lublin 10 14 +68
6. Gezet Stal Gorzów 10 10 +8
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

10

4 -106
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 10

0

-228
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 10 23 +191
2. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 10 14 -42
3. Hunters PSŻ Poznań  10 14 +15
4 Innpro ROW Rybnik 11 13 +31
5. Dakar Development Stal Rzeszów 11 12 -1
6. Polonia Piła 10 10 -109
7. Moonfin Magnus Ostrów 10 8 -47
8. Cellfast Wilki Krosno

10

7

-38
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

10 19 +83
2.

Ultrapur Start Gniezno

8 13 +5
3.  Trans MF Landshut Devil 9 12 +34
4.  Ok Kolejar Opole 8 9 +5
5.  Speedway Kraków 10 8 -55
6. LVBET Lokomotiv Daugavpils 7 5 -28
7  MKS Śląsk Świętłochowice 9 4 -78
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 8 16 +60
2. Indianerna Kumla  8 14 +90
3. Lejonen Gislaved 9 14 +52
4. Vastervik Speedway 8 10 +44
5. Vargarna Norrkoeping 8 7 +8
6. Dackarna Malilla 8 7 -7
7. Rospiggarna Hallstavik 8 2 -112
8. Piraterna Motala 9 0 -135



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  9 17 +42
2. Holsted Tigers 9 14 +70
3. GSK Liga 8 12 +31
4. Team Fjelsted 8 10 -16
5. Esbjerg Vikings 9 9 +3
6. Region Varde Elitesport 8 5 -16
7. Slangerup Speedway 8 4 -49
8 Nordjysk Elite Speedway 7 3 -73

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 82
2.  Brady Kurt 79
3. Robert Lambert 63
4.  Michael Jepsen Jensen 61
5. Jack Holde 55
6.  Max Fricke  50
7. Kacper Woryna 49
8.  Leon Madsen 45
9.  Patryk Dudek 40
10. Jason Doyle 39
11.  Andrzej Lebiediew  32
12.  Dominik Kubera 20
13.  Daniel Bewley 18
14.   Nazar Parnicki  14
15.  Frederik Lindgre 12
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Przemysław Pawlicki
9. r Rasmus Jensen
10.  Mikkel Michelsen
11.  Michael Jepsen Jensen
12.  Kai Huckenebck
13.  Jan Kvech
14.  Mathias Pollestad
15.  Adam Ellis
16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Kacper Woryna 26
2.
Maciej Janowski 22
3.  Patryk Dudek 22
4. Bartosz Zmarzlik 20
5.  Piotr Pawlicki 20
6.  Krzysztof Buczkowski 20
7. Wiktor Przyjemsk 20
8.  Jakub Jamróg 16
9. Tobiasz Musielak 15
10. Dominik Kubera 15
11.  Szymon Woźniak 13
12. Przemysław Pawlicki 12
13.  Mateusz Cierniak 12
14.  Maksymilian Pawelczak 10
15. Jakub Miśkowiak 6
16.  Bartosz Jaworski 1
17. Radosław Kowalski 1
18.  Antoni Kawczyński 1
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu