POLSKA
Wczoraj na torze w Pile została rozegrana jedna z trzech eliminacji MIMP. Bezapelacyjnym zwycięzcą z kompletem punktów okazał się zawodnik Stali Gorzów - Przemysław Pawlicki, który po zawodach nie krył zadowolenia ze swojej postawy na torze w Pile. Poniżej prezentujemy wypowiedzi zawodników po zawodach.
Mateusz Lampkowski (Wybrzeże Gdańsk) - Najważniejsze, że awansowałem, gdyż taki miałem cel przed zawodami. Miałem wczoraj groźny upadek w Gorzowie, po którym na chwilkę urwał mi się film i bardzo ucierpiał mój bark, obojczyk przez co miałem problemy dzisiaj z jazdą. Pierwsze dwa biegi wygrałem dość pewnie, dzięki temu, że było równo i ból mi nie przeszkadzał, jednak potem gdy zrobiły się dziury musiałem pilnować motocykla bo ręka naprawdę odmawiała posłuszeństwa i przez to myślę ten jeden bieg zepsułem. Jestem zadowolony bo najważniejsze, że awansowałem do finału, do którego mam nadzieję, że się wykuruję i będzie tam wszystko dobrze. W tym roku mam także dość często okazję startować w Pile, gdyż to już mój trzeci start na tym torze w tym sezonie. Bardzo fajny jest ten tor i myślę, że gdyby nie problemy z ręką to mój dorobek punktowy byłby większy, ale tak jak mówiłem dziś najważniejszy był awans i to się udało.
Cyprian Szymko (Speedway Polonia Piła) - Zawody dla mnie były niespecjalnie udane, gdyż nie awansowałem. Dawałem z siebie wszystko, przydało by się trochę zainwestować w sprzęt, ale wiemy jaka jest sytuacja finansowa naszego klubu. Teraz przed nami w niedzielę bardzo ważny mecz, mam nadzieję, że jak wygramy ten mecz i awansujemy do rundy finałowej to coś się ruszy w kwestii finansowej bo naprawdę jest ciężka sytuacja, ale jedziemy, staramy się jechać, podeszliśmy do sprawy sportowo, jedziemy do końca po to by awansować do pierwszej ligi. Mam również nadzieję, że kibice nas nie zawiodą i stawią się licznie na niedzielny pojedynek z Rawiczem.
Marcel Szymko (Wybrzeże Gdańsk) - Cóż mogę powiedzieć, ze startu nie jestem zadowolony, bo nie ukrywam, że liczyłem dziś na awans do finału, ale stało się inaczej. Przy okazji zachęcam też wszystkich kibiców z Piły, żeby licznie stawili się na niedzielny mecz Polonii, gdyż klub jest w trudnej sytuacji, a wsparcie kibiców w tak ważnym meczu jest bardzo ważne. Nie zawiedźcie swoich zawodników, którzy jeżdżą przede wszystkim dla was.
Kacper Gomólski (Start Gniezno) - Najważniejsze, że udało się dziś awansować. Szkoda tego defektu, gdzie prowadziłem, jednak motocykl zaczął słabnąć i przeszli mnie wszyscy zawodnicy, ale na szczęście udało się wygrać bieg dodatkowy. Wiadomo bez tego biegu dodatkowego było by spokojniej, ale ważne, że awansowałem. Teraz czeka mnie wyjazd do Czerwonogradu, gdzie w sobotę mamy finał DMEJ, więc teraz czas na taką małą podróż (śmiech), w niedzielę szybko na mecz do Gdańska, więc na razie nie myślę o finale.
Łukasz Sówka (Falubaz Zielona Góra) - No szkoda, że nie udało się bezpośrednio awansować i będę tylko rezerwowym w finale. Szkoda biegu dodatkowego, gdzie wygrałem start, ale za bardzo się wyniosłem i nie zdążyłem wrócić do krawężnika co momentalnie wykorzystał Kacper i gratuluje mu awansu. Sam mogę mieć tylko do siebie pretensje. Przyjechałem tu, żeby powalczyć o awans. Miałem też dziś małe problemy z silnikami. Tor przez pierwsze dwie serie był bardzo równy, potem pojawiły się dziury, ale jednak dało się jechać i walczyć.
Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów) - Dzisiaj wszystko pasowało, tor nie był do końca łatwy. Od początku mojej krótkiej kariery, tata zawsze nas uczył jeździć na takim naszym małym torze, gdzie też były dziury. Zawsze tata nam powtarzał, że jak się nauczymy na tym naszym torze jeździć to nie będziemy mieli nigdzie problemu. Miał rację bo dzisiaj tor był trochę dziurawy, ale mimo to szło wszystko bardzo dobrze i udało się awansować z kompletem punktów. Teraz wszystko dobrze idzie i oby tak dalej było i obym się dalej rozwijał, zdobywał więcej doświadczenia i wtedy powinno być wszystko porządku.
Artur Mroczka (GTŻ Grudziądz) - Dzisiaj celem był awans i to nie ważne z którego miejsca, tylko pięć miejsc premiowanych awansem więc to nie były wcale takie proste zawody, ale myślę, że poradziłem sobie na plus i jedziemy dalej. Jeszcze dwa lata temu ten tor był tragiczny, dziś był tor ciężki, dziurawy, ale dzięki doświadczeniu jakie nabrałem m.in. w Anglii nie jeździło mi się dziś aż tak ciężko. Najważniejszy dzisiaj był start i jechać do przodu, a potem już tylko kontrolować. Mam kilku sponsorów z Torunia i chciałbym pojechać dla nich, żeby czuli, że są ważni, i że jadę dla nich i tym samym podziękować im za pomoc. Do końca sezonu jest jeszcze parę zawodów i chcieliby by tak jak i ja żebym jechał cały czas na dobrym poziomie. Chciałbym podziękować Mariuszowi Czmutowi, ze to że mi pomaga. Mam taki team sponsorów, że jest fajny klimat. Na dzisiejsze zawody doszły dwie nowe firmy do mojego teamu Zakład Przerobu Złomu i Daw - Trans, chciałbym im podziękować. Ja jadę dla kibiców, dla siebie, sponsorów i cieszę się żużlem.
Emil Pulczyński (Uniabx Toruń) - Awans jest, wymęczony trochę, bo dopiero w ostatnim biegu można powiedzieć, że dostałem się do finału. Cieszę się z trzeciego miejsca i w finale w Toruniu będę chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Tor był dzisiaj wymagający, wydawało się, że będzie równo, ale było trochę dziurek, które sprawiały trochę problemów, trzeba było wejść w nie z gazem, trzymać motocykl i było fajnie. Wiadomo, że im lepszy wynik tym bardziej apetyt rośnie na kolejne sukcesy, będę się starał robić kolejne postępy, a w finale MIMP powalczyć o mistrzostwo.
PGE Ekstraliga
Orlen Oil Motor Lublin vs
Innpro ROW Rybnik
Pres Toruń vs
Krono Plast Włókniarz Częstochowa
Metlakas 2 Ekstraliga
Texom Stal Rzeszów vs
Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vs
Autona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 |
6 |
+40 |
2. | ![]() |
3 | 6 | +36 |
3. | ![]() |
2 | 3 | +8 |
4. | ![]() |
3 | 2 | +18 |
5 | ![]() |
3 | 2 | -2 |
6. | ![]() |
3 | 2 | -4 |
7. | ![]() |
3 |
1 | -26 |
8. | ![]() |
3 |
0 |
-58 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 | 6 | +24 |
2. | ![]() |
3 | 4 | +45 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
3 | 3 | +4 |
5. | ![]() |
2 | 1 | -8 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -37 |
8. | ![]() |
2 |
0 |
-38 |
![]() |
||||
1 |
|
2 | 4 | +6 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
3. | ![]() |
2 | 2 | +12 |
4. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
5. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
6. | ![]() |
2 | 0 | -6 |
7 | Speedway Kraków | 1 | 0 | -14 |
![]() |
||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
![]() |
||||
1. | ![]() |
|
|
|
2. | ![]() |
|||
3. | ![]() |
|
||
4. | ![]() |
|
||
5. | ![]() |
|
||
6. | ![]() |
|||
7. | ![]() |
|
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów