eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 327
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  DANIA

  Holsted Tigers wygrywa półfinał w Grindsted
 2021-09-01 22:37:09  Kamil Szyszkowski    Przegląd Sportowy

Podczas dzisiejszego półfinału duńskiej Metal Speedway League najlepszym zespołem okazała się drużyna Holsted Tigers, która wraz z Team Fjelsted awansowała do superfinału rozgrywek. W nim zmierzą się z drużyną Soenderjylland Elite Speedway i Slangerup Speedway. W środowych zawodach startowali reprezentanci Polski. 

Wyniki:

1. Holsted Tigers 45 pkt.
Nicki Pedersen 11 (3, 3, 3, 2)
Rene Bach 12 (3, 2, 1, 3, 3)
Rasmus Jensen 11 (2, 2, 3, 2, 2)
Marius Nielsen 5 (2, 2, -, 1)
Sam Jensen 6 (2, 0, 0, 2, 2)

2. Team Fjelsted 39 pkt.
Frederik Jakobsen 12 (3, 1, 2, 3, 3)
Benjamin Basso 6 (3, 2, 1, 0)
Peter Kildemand 7 (2, 3, 1, 1, w)
Dimitri Berge 0 (0, 0, -, -)
Markus Birkemose 14 (3, 3, 3, 2, d, 3)

3. Region Varde Elitesport 28 pkt.
Piotr Protasiewicz 1 (1, 0, u, 0)

Tim Sorensen 9 (1, 3, 2, 2, 1)
Tomasz Gapiński 12 (2, 3, 3, 3, 1)
Adrian Gała 2 (1, 1, u, d)

Philip Hellstrom-Bangs 4 (0, 2, 1, 1)

4. GSK Liga 20 pkt.
Kenneth Bjerre 7 (0, 1, 2, 3, 1, 0)
Patrick Hansen 6 (1, 1, 1, 1, 2)
David Bellego 0 (0, 0, 0, -)
Nikolaj Busk Jakobsen 2 (w, 0, 2, 0)
Kevin Juhl Pedersen 5 (1, 1, 3, 0)

Bieg po biegu:
1. F. Jakobsen, Nielsen, Sørensen, Bursk Jakobsen(u)
2. Basso, R. Jensen, Protasiewicz, Bellego
3. N. Pedersen. Gapiński, P. Hansen, Kildemand
4. Bach, Kildemand, Gała, Bjerre
5. Birkemose, S. Jensen, Juhl Pedersen, Hellstrom-Bangs
6. N. Pedersen, Basso, Gała, Bursk Jakobsen
7. Gapiński, Bach, F. Jakobsen, Bellego
8. Kildemand, Nielsen, P. Hansen, Protasiewicz
9. Sørensen, R. Jensen, Bjerre, Berge
10. Birkemose, Bursk Jakobsen, Bach, Protasiewicz(u)
11. N. Pedersen, Sørensen, Kildemand, Bellego
12. R. Jensen, F. Jakobsen, P. Hansen, Gała(u)
13. Gapiński, Bjerre, Basso, S. Jensen
14. Birkemose, Hellstrom-Bangs, Juhl Pedersen, S. Jensen
15. Bjerre, Birkemose, Nielsen, Gała(d)
16. Gapiński, R. Jensen, Kildemand, Bursk Jakobsen
17. Bach, Sørensen, P. Hansen, Basso
18. F. Jakobsen, N. Pedersen, Bjerre, Protasiewicz
19. Juhl Pedersen, S. Jensen, Hellstrom-Bangs, Birkemose(d)
20. Bach, P. Hansen, Hellstrom-Bangs, Kildemand(w)
21. F. Jakobsen, R. Jensen, Sørensen, Juhl Pedersen
22. Birkemose, S. Jensen, Gapiński, Bjerre

Relacje live

EWINNER 1. LIGA ŻUŻLOWA
Aforti Start - Cellfast Wilki
poniedziałek, godzina 18:00

Tabele ligowe
P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Motor Lublin

6

12 +82
2. Fogo Unia Leszno 6 10 +6
3. Moje Bermudy Stal Gorzów
6 6 +20
4. zielona-energia.com Włókniarz 6 6 +44
5. Betard Sparta Wrocław 6 6 +24
6. For Nature Solutions Apator Toruń 6 4 -20
7. ZOOLeszcz GKM Grudziądz 6 4 -50
8. Arged Malesa Ostrów Wlkp.
6 0 -106
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. Stelmet Falubaz Zielona Góra 6 10 +56
2. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 6 7 +17
3. Cellfast Wilki Krosno 5 6 +13
4. Trans MF Landshut Devils 6 6 -17
5. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 6 5 -23
6. ROW Rybnik 6 5 +6
7. Aforti Start Gniezno 5 5 -19
8. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 6 2 -33
2. Liga Żużlowa
1. SpecHouse PSŻ Poznań 5 8 +75
2. OK Bedmet Kolejarz Opole  5 6 +50
3. Optibet Lokomotiv Daugavplis  5 5 +16
4. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 5 4 -38
5. Unia Tarnów  4 4 -38
6. Texom Stal Rzeszów 5 4 -4
7. Budmax-Stal Polonia Piła 5 3 -59
 U24 Ekstraliga
1. Agromix Polcopper Unia Leszno 4 7 +42
2. KS Toruń 4 6 +66
3. Arged Malesa Ostrów Wlkp. 3 5 +16
4. Stal Gorzów 4 4 +29
5. GKM Grudziądz 4 3 -6
6. Motor Lublin 4 3 -50
7. WTS Sparta Wrocław 4 2 -37
8. Włókniarz Częstochowa 3 0 -60
Bauhaus-Ligan
1. Piraterna Motala

4

6

-6

2. Smederna Eskilstuna 2 5 +42
3. Lejonen Gislaved 2 4

+16

4. Vastervik Speedway 2

3

+20
5. Indianerna Kumla 3 3

-4

6. Masarna Avesta 3 2 -2
7. Dackarna Malilla

4

2 -4
8. Rospiggarna Hallstavik 4 0

-62

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 32
2.  Leon Madsen 30
3.  Mikkel Michelsen 30
4.  Maciej Janowski 29
5.  Fredrik Lindgren 24
6.  Max Fricke 22
7.  Robert Lambert 18
8.  Jason Doyle 15
9.  Anders Thomsen 15
10.  Tai Woffinden 14
11.  Paweł Przedpełski 10
12.  Patryk Dudek 10
13.  Jack Holder
10
14.  Martin Vaculik 9
15.  Daniel Bewley 9
Partner
Ostatni wywiad
   Nicolas Covatti: Żużel jest bardzo popularny w Buenos Aires

34- letni Argentyńczyk startujący z Włoską licencją Nicolas Covatti, specjalnie dla eSpeedway, opowiedział nam o żużlu w Argentynie gdzie ostatnio połączył swój urlop z jazdą na żużlu.W lidze Polskiej  do tej pory nie miał na razie wielu okazji aby pokazać na co go stać, w przyszłości chciałby to zmienić i regularnie startować w Polsce.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Trener roku - hit czy kit? (felieton)

Jak co roku na zakończenie sezonu najlepszej żużlowej ligi świata organizowana jest gala PGE Ekstraligi na której zawodnicy oraz ludzie ze środowiska żużlowego będą nagradzani "Szczakielami" za bycie, zdaniem publiczności, najlepszym w danej kategorii.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Podsumowanie 1. kolejki PGE Ekstraligi

Kurz po pierwszej kolejce PGE Ekstraligi powoli opada i wielu kibiców kręci nosem, że przez zmiany regulaminowe sezon zasadniczy jest już praktycznie rozstrzygnięty, ale spotkania z inauguracyjnego weekendu udowodniły, że może on przynieść jeszcze wiele niespodzianek. 

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu