eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 896
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Grzegorz Zengota: Duże ukłony w kierunku arbitra
 2016-06-27 18:02:41  Radosław Wierzchowski    inf.własna

Fogo Unia Leszno przegrała niedzielny hit dziesiątej kolejki PGE Ekstraligi. Leszczynianie musieli uznać wyższość jadącego na własnym torze zespołu Get Well Toruń, który zwyciężył w stosunku 48:41. Jednym z liderów leszczyńskiej drużyny w tym spotkaniu był Grzegorz Zengota


Dobra jazda m.in. wspomnianego Zengoty zapewniła Bykom punkt bonusowy w rywalizacji z torunianami. Przypomnijmy, że pierwsze tegoroczne starcie tych ekip Fogo Unia wygrała u siebie 50:40. - Wywieść z MotoAreny przynajmniej punkt bonusowy to był nasz plan minimum. To się nam udało, ale oczywiście mieliśmy apet, żeby tutaj zwyciężyć. Gospodarze potwierdzili jednak swoją siłę. Tacy zawodnicy, jak Greg Hancock czy Chris Holder są tutaj wyśmienicie dysponowani i trudno z nimi walczyć o punkty - powiedział Grzegorz Zengota.

Popularny "Zengi" mecz na toruńskiej MotoArenie zakończył z dorobkiem dziewięciu punktów z dwoma bonusami i ponownie potwierdził, że urasta do miana jednego z liderów swojego zespołu. - Wynik w okolicach dwucyfrówki jest dobry, ale pogubiłem trochę punktów, chociażby w ostatnim biegu, w którym przyjechałem ostatni. Nie chciałbym takich wyścigów. Każdy z nas popełniał dzisiaj jakieś błędy. Gospodarze popełnili ich mniej, dlatego też wynik jest na ich korzyść - twierdzi nasz rozmówca.

Najwięcej komentarzy po tym spotkaniu padło na temat sytuacji w trzynastym wyścigu. W nim problemy z opanowaniem motocykla na jednym z łuków miał Adrian Miedziński. Torunianin nie spowodował upadku żadnego z pozostałych zawodników, jednak został wykluczony z biegu. Wielu uważa, że wpływ na taką decyzję sędziego zawodów miało zachowanie Zengoty bezpośrednio po tym zdarzeniu, który momentalnie zamknął gaz i nie kontynuował jazdy. - Każdy na moim miejscu zachowałby się tak samo. W innym przypadku obaj wpakowalibyśmy się w bandę. Prawdopodobnie zakończyłoby się to szpitalem i po co? Wynik jest wynikiem, ale należy pamiętać o tym, że to nasze bezpieczeństwo powinno być najważniejsze. Każdy kto na mnie gwizdał, niech po powrocie do domu na spokojnie przeanalizuje tę sytuację. Ja nikogo nie chciałem wsadził w płot, ratowałem się przed upadkiem i Adran również - tłumaczył.

Grzegorz Zengota (kask biały) ponownie potwierdził, że jest w wysokiej formie
Grzegorz Zengota (kask biały) ponownie potwierdził, że jest w wysokiej formie

Ta decyzja być może miała kluczowy wpływ na losy punktu bonusowego. Torunianie prowadzili podwójnie, aby ostatecznie w powtórce przegrać 5:0. - Uważam, że sędzia podjął słuszną decyzję i chwała mu za to, bo w końcu nie musiało dojść do upadku, aby doszło do wykluczenia. Takich sytuacji jest mnóstwo, a nie każdy to widzi. Tak więc naprawdę duże ukłony w kierunku arbitra tego meczu - dodał Zengota.

W innym niedzielnym starciu, Betardu Sparty Wrocław z MRGARDEN GKM Grudziądz punktu bonusowego nie zdobył nikt i jest to z całą pewnością dobra wiadomość dla zespołu Fogo Unii Leszno. -To działa na naszą korzyść, jeżeli rywale, którzy toczą z nami bezpośrednią walkę tracą bonusy, a my je zdobywamy. To zbliża nas do tego, aby znaleźć się w fazie play off, ale wiemy też, że jeszcze dużo pracy przed nami. Zaciskamy mocno ręce i zabieramy się do roboty - zapewnił "Zengi".

Teraz przed podopiecznymi trenera Adama Skórnickiego wyjazdowy z mecz Betardem Spartą na torze w Poznaniu. Jak na tym torze czuje się Zengota? - Tor poznański jako jeden z niewielu jest mi bliski z racji tego, że jako młodzieżowiec miałem okazję startować tam w wielu zawodach juniorskich. Oczywiście minęło sporo czasu od moje ostatniego występu na tym torze i na pewno trzeba byłoby pojeździć na nim trochę, aby się w niego wjechać. Geometria jest mi jednak znana. Co od nawierzchni to przypuszczam, że z pewnością dosypano trochę nowego materiału. Znam jednak ten tor i jedziemy tam powalczyć o  bonus, a może nawet i zwycięstwo - powiedział Grzegorz Zengota. 

Reklama

 


Relacje Live

Metalkas 2 Ekstraliga

Hunters PSŻ Poznań vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
niedziela 19:00

Krajowa Liga Żużlowa

Speedway Kraków vs LV BET Lokomotiv Daugavpils
sobota 17:30

LV BET Lokomotiv Daugavpils vs Trans MF Landshut Devils
niedziela 16:00

Sląsk Świętłochowice vs OK Kolejarz Opole
niedziela 16:00

Speedway European Championship - Zielona Góra
sobota 18:00

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław

10

17

+64

2.  Fogo Unia Leszno 10 17 +70
3.  Pres Toruń 10 16 +88
4. Bayersystem GKM Grudziądz 10 14 +36
5  Orlen Oil Motor Lublin 10 14 +68
6. Gezet Stal Gorzów 10 10 +8
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

10

4 -106
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 10

0

-228
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 10 23 +191
2. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 10 14 -42
3. Hunters PSŻ Poznań  10 14 +15
4 Innpro ROW Rybnik 11 13 +31
5. Dakar Development Stal Rzeszów 11 12 -1
6. Polonia Piła 10 10 -109
7. Moonfin Magnus Ostrów 10 8 -47
8. Cellfast Wilki Krosno

10

7

-38
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

10 19 +83
2.

Ultrapur Start Gniezno

8 13 +5
3.  Trans MF Landshut Devil 9 12 +34
4.  Ok Kolejar Opole 8 9 +5
5.  Speedway Kraków 10 8 -55
6. LVBET Lokomotiv Daugavpils 7 5 -28
7  MKS Śląsk Świętłochowice 9 4 -78
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 8 16 +60
2. Indianerna Kumla  8 14 +90
3. Lejonen Gislaved 9 14 +52
4. Vastervik Speedway 8 10 +44
5. Vargarna Norrkoeping 8 7 +8
6. Dackarna Malilla 8 7 -7
7. Rospiggarna Hallstavik 8 2 -112
8. Piraterna Motala 9 0 -135



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  9 17 +42
2. Holsted Tigers 9 14 +70
3. GSK Liga 8 12 +31
4. Team Fjelsted 8 10 -16
5. Esbjerg Vikings 9 9 +3
6. Region Varde Elitesport 8 5 -16
7. Slangerup Speedway 8 4 -49
8 Nordjysk Elite Speedway 7 3 -73

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 82
2.  Brady Kurt 79
3. Robert Lambert 63
4.  Michael Jepsen Jensen 61
5. Jack Holde 55
6.  Max Fricke  50
7. Kacper Woryna 49
8.  Leon Madsen 45
9.  Patryk Dudek 40
10. Jason Doyle 39
11.  Andrzej Lebiediew  32
12.  Dominik Kubera 20
13.  Daniel Bewley 18
14.   Nazar Parnicki  14
15.  Frederik Lindgre 12
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Przemysław Pawlicki
9. r Rasmus Jensen
10.  Mikkel Michelsen
11.  Michael Jepsen Jensen
12.  Kai Huckenebck
13.  Jan Kvech
14.  Mathias Pollestad
15.  Adam Ellis
16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Kacper Woryna 26
2.
Maciej Janowski 22
3.  Patryk Dudek 22
4. Bartosz Zmarzlik 20
5.  Piotr Pawlicki 20
6.  Krzysztof Buczkowski 20
7. Wiktor Przyjemsk 20
8.  Jakub Jamróg 16
9. Tobiasz Musielak 15
10. Dominik Kubera 15
11.  Szymon Woźniak 13
12. Przemysław Pawlicki 12
13.  Mateusz Cierniak 12
14.  Maksymilian Pawelczak 10
15. Jakub Miśkowiak 6
16.  Bartosz Jaworski 1
17. Radosław Kowalski 1
18.  Antoni Kawczyński 1
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu