POLSKA
Grigorij Łaguta jest jednym z bardziej rozchwytywanych zawodników w tegorocznym okienku transferowym. Rosjanin po fenomenalnym debiucie w Ekstralidze był już łączony z PGE Marmą Rzeszów i Stelmet Falubazem Zielona Góra. Jak się okazuje jest jednak bardzo duża szansa na pozostanie Griszy we Włókniarzu.
Wszyscy z częstochowskiego środowiska żużlowego chcieliby, aby Rosjanin pozostał w Częstochowie. Nawet kibice postanowili wspomóc klub finansowo i postanowili zebrać pieniądze na zabezpieczenie kontraktu Łaguty. Pomóc ma także jeden ze sponsorów częstochowskiego klubu oraz prywatny sponsor żużlowca pochodzącego z Władywostoku.
- Oczywiście, szanse na pozostanie Łaguty w Częstochowie są od dłuższego czasu. W mediach pojawiały się informacje wiążące Griszę m.in. z Falubazem Zielona Góra, jednak Rosjanin żadnej umowy z nikim nie podpisał, a do 30 listopada jest zawodnikiem Włókniarza. Czynimy starania mające na celu zatrzymanie Łaguty w Częstochowie na kolejny sezon. Do pomocy włączyli się kibice, którzy zainicjowali akcję zbierania funduszy na zabezpieczenie kontraktu Griszy. Sprawa występów Rosjanina w przyszłym sezonie we Włókniarzu jest otwarta - informuje biuro prasowe CKM Włókniarz S.A.
W ostatnim czasie w mediach pojawiła się informacja, że Włókniarz może nie dostać licencji na starty w Ekstralidze w sezonie 2012. Powodem są długi i nieubłaganie szybko zbliżający się czas na ich spłatę. - Klub zbiera fundusze, które mają zapewnić przyznanie Włókniarzowi licencji na starty w Speedway Ekstralidze w sezonie 2012. W tej chwili najważniejszy jest jednak spokój.
W mediach ciągle słychać nowe nazwiska zawodników młodzieżowych, którzy znajdują się na "celowniku" PGE Marmy Rzeszów. Wśród tych żużlowców jest także dwójka wychowanków częstochowskiego Włókniarza - Artur Czaja i Marcin Bubel. Nieoficjalnie wiemy, że bardzo blisko startów z Żurawiem na plastronie jest drugi z nich, czyli Bubel.
- W obecnej chwili obu zawodników wiążą kontrakty do końca listopada. Każdy zdaje sobie sprawę, jak ważne dla kibiców Włókniarza są starty wychowanków w tej drużynie. Zależy nam, żeby obaj zostali w Częstochowie na kolejny sezon, jednak ostateczne rozstrzygnięcia zapadną w grudniu.
Na początku grudnia ogłoszony zostanie cały skład Włókniarza na sezon 2012. Obecnie ważne kontrakty z częstochowskim zespołem na przyszły rok mają Daniel Nermark oraz Rafał Malczewski, a do ekipy Lwów dołączy Grzegorz Zengota oraz Fredrik Lindgren. Utrzymanie w zespole Grigorija Łaguty oraz pozyskanie solidnego krajowego seniora, a jest branych pod uwagę kilku m.in. Mirosław Jabłoński sprawi, że Włókniarz znów może należeć do jednego z najbardziej nieobliczalnych zespołów w Speedway Ekstralidze. W kręgu zainteresowań teamu spod Jasnej Góry jest także Anglik Tai Woffinden, który w minionym sezonie był wypożyczony do pierwszoligowego Startu Gniezno, ze względu na niski KSM.
Grigorij Łaguta bardzo szybko stał się idolem częstochowskiej publiczności
PGE Ekstraliga
Innpro ROW Rybnik vs
Pres Toruń
wtorek 20:00
Stelmet Falubaz Zielona Góra vs
BAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30
Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs
Gezet Stal Gorzów
niedziela 17:00
Betard Sparta Wrocław vs
Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 19:30
Metlakas 2 Ekstraliga
Fogo Unia Leszno vs
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
niedziela 13:00
Cellfast Wilki Krosno vs
Hunters PSŻ Poznań
niedziela 15:15
Texom Stal Rzeszów vs
Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vs
Autona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 |
6 |
+40 |
2. | ![]() |
3 | 6 | +36 |
3. | ![]() |
2 | 3 | +8 |
4. | ![]() |
3 | 2 | +18 |
5 | ![]() |
3 | 2 | -2 |
6. | ![]() |
3 | 2 | -4 |
7. | ![]() |
3 |
1 | -26 |
8. | ![]() |
3 |
0 |
-58 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 | 6 | +24 |
2. | ![]() |
3 | 4 | +45 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
3 | 3 | +4 |
5. | ![]() |
2 | 1 | -8 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -37 |
8. | ![]() |
2 |
0 |
-38 |
![]() |
||||
1 |
|
2 | 4 | +6 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
3. | ![]() |
2 | 2 | +12 |
4. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
5. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
6. | ![]() |
2 | 0 | -6 |
7 | Speedway Kraków | 1 | 0 | -14 |
![]() |
||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
![]() |
||||
1. | ![]() |
|
|
|
2. | ![]() |
|||
3. | ![]() |
|
||
4. | ![]() |
|
||
5. | ![]() |
|
||
6. | ![]() |
|||
7. | ![]() |
|
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów