eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 77
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  SEC

  Greg Hancock: Rywalizacja w parach jest fantastyczna
 2015-04-02 06:25:21  Stanisław Wrona    inf. własna

W sobotę na torze w Toruniu, podczas 1. Rundy Speedway Best Pairs Cup, reprezentacja Stanów Zjednoczonych z 14 punktami na koncie zajęła 6. miejsce. Był to powrót tego kraju do rywalizacji po roku przerwy. Duet w tych zawodach poprowadził nie kto inny, jak "niezatapialny" Greg Hancock.

Aktualny Indywidualny Mistrz Świata był oczywiście liderem swojej pary i zgromadził na swoim koncie 12 oczek. W pierwszych pięciu startach linię mety mijał pierwszy lub drugi. I gdy wydawało się, że para z USA wygra dosyć niespodziewanie wyścig z Łotwą, wówczas Herbiemu posłuszeństwa odmówił sprzęt. Zawodnik bardzo chwali sobie jednak rywalizację w tych zawodach, ponieważ była ona bardzo dobrym prologiem rozpoczynającego się sezonu. - Miałem problem z łańcuchem. Coś stało się właśnie z moim tylnym łańcuszkiem w ostatnim wyścigu. Poza tym zdarzeniem we wszystkich biegach czułem się naprawdę dobrze. Ten turniej był dla mnie dobrym treningiem, wróciłem ponownie do poważnego ścigania, ponieważ moje pierwsze zawody. Dobrze jest ponownie zobaczyć, w którym miejscu się znajduję. Zobaczyć i porównać swój występ na tle innych chłopaków, jakie są moje umiejętności, reakcje na torze - przyznał po dekoracji na Motoarenie Hancock.

Dwa punkty do dorobku drużyny dorzucił Gino Manzares. I choć jego dorobek może wydawać się niewielki, ten młody zawodnik wyjścia spod taśmy miał całkiem niezłe, a gdyby nie wspomniany defekt, to wyścig z Łotyszami okazałby się dla Jankesów zwycięski, również dzięki dobrej postawie Gino. - To po prostu kwestia doświadczenia. On potrzebuje więcej czasu na naukę tego rzemiosła, aby dojść do tego, jak robić to lepiej. Przydadzą się niewielkie zmiany w sprzęcie, jednak to już nadchodzi. Po prostu potrzebuje odrobinę więcej czasu na torze, więcej ścigania i rywalizacji z tego typu zawodnikami. Jednak to świetny chłopak i czeka go duża przyszłość - chwali kompana z drużyny Herbie.

Kolejna runda SBPC odbędzie się już 11 kwietnia w niemieckim Güstrow. Amerykanie nie mają nic do stracenia i gdy tylko uda się wnieść odpowiednie poprawki są w stanie powalczyć o nieco wyższą lokatę. - Z pewnością mamy szansę na lepszy rezultat. Dokonamy kilku zmian przy sprzęcie, zatem mamy spore szanse aby poprawić swój występ - przyznał krótko 3-krotny Indywidualny Mistrz Świata.

Międzynarodowa rywalizacja w parach w ostatnich latach nieco przygasła. Firma One Sport, dzięki organizacji Speedway Best Pairs Cup postanowiła przywrócić jej dawną świetność. Ideę tą popiera Hancock, który twierdzi, że brakowało tego typu zawodów w oficjalnym kalendarzu rozgrywek. Kto wie, być może kiedyś wrócą dawno zapomniane Mistrzostwa Świata Par, w których Stany Zjednoczone w dwóch ostatnich latach ich rozgrywania (1992-1993) zdobyli odpowiednio złoty i srebrny medal. - Te zawody są naprawdę świetne. To miłe ponownie startować w parze i pokazać, że Ameryka ponownie wraca do gry. Sądzę, że rywalizacja w parach jest fantastyczna. Sądzę, że speedway’owi tego brakowało i nadszedł już cza na powrót do tego pomysłu. Uważam, że to dobry początek, dlatego miejmy nadzieję, że uda się przywrócić świetność tego typu zawodom - zdecydowanie popiera ten pomysł Herbie.

Wiemy już, że w Lany Poniedziałek na torze w Rzeszowie nie dojdzie do inauguracji tegorocznych rozgrywek PGE Ekstraligi. To właśnie do klubu z tego miasta w przerwie zimowej przeniósł się nasz rozmówca. Zawodnik nie ukrywa, że nowe otoczenie stanowić będzie dla niego wyzwanie, jednak jest on znany z radzenia sobie z takimi sytuacjami. - To będzie na pewno interesujące. Jestem szczęśliwy, że będę mógł się sprawdzić w nowym miejscu, gdzie wszystko będzie trzeba zacząć od początku. W zespole będę startował z nowymi kolegami, domowy tor będzie nowy, wszystko będzie inne. Dla mnie to jednak solidne wyzwanie i coś, czego ponownie oczekuję. Sądzę, że to nie będzie taki łatwy rok - zakończył z uśmiechem Greg Hancock.

Reklama

 


Tabele ligowe

 

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Orlen Oil Motor Lublin

 


 

2.  Betard Sparta Wrocław


3. ebut.pl Stal Gorzów


4.  KS Apator Toruń


5  Bayersystem GKM Grudziądz


6.  NovyHotel Falubaz Zielona Góra 


7. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 

 



8. Innpro ROW Rybnik

 


 Metalkas 2. Ekstraliga
1.  Arged Malesa Ostrów


2.  Abramczyk Polonia Bydgoszcz


3.  Fogo Unia Leszno


4. Cellfast Wilki Krosno


5.  #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 

6.   H. Skrzydlewska Orzeł Łódź


7. Texom Stal Rzeszów


8. Unia Tarnów 

 

 


Krajowa Liga Żużlowa
1  Ultrapur Start Gniezno  


2.  Energa Wybrzeże Gdańsk 


3.  Polonia Piła


4.  OK Kolejarz Opole


5. Optibet Lokomotiv Daugavpils


6. Trans MF Landshut Devils


7 Speedway Kraków


 U24 Ekstraliga
1. Orlen Cellfast Wilki Kroso


2. Enea Stal Gorzów


3. Novyhotel Falubaz Zielona Góra


4. Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno


5. Motor Lublin


6. GKM Grudziądz


7. TAURON U24 Włókniarz Częstochowa


8. KS Toruń


9. U24 Beckhoff Sparta Wrocław
 
Bauhaus-Ligan
1. Vastervik Speedway

 


 

2. Dackarna Malilla


3. Indianerna Kumla 

 

4. Lejonen Gislaved

 


5. Piraterna Motala

 

6. Rospiggarna Hallstavik


7. Smederna Eskilstuna

 



 

 

 

Klasyfikacja SGP
1. Bartosz Zmarzlik 
2. Robert Lambert
3.   Fredrik Lindgren
4.  Jack Holder
5. Mikkel Michelsen
6. Martin Vaculik
7. Daniel Bewley
8.  Dominik Kubera
9. LAnders Thomsen
10.  Brady Kurtz
11.  Jason Doyle
12.  Kai Huckenbeck 
13.  Andrzej Lebiediew
14.  Jan Kvech 
15.  Max Fricke
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Janusz Kołodziej
4.  Patryk Dudek
5.  Andrzej Lebiediew
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Jewgienij Kostygow
9.  Kacper Woryna
10.  Vaclav Milik
11.  Anders Thomsen
12.  Dimitri Berge
13.  Norick Bloedorn
14.  Timo Lahti
15.  Rasmus Jensen
16.

17.

18.

19.  
20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
 Maciej Janowski 43
2.
Patryk Dudek 40
3.  Bartosz Zmarzlik 39
4. Dominik Kubera 34
5.   Piotr Pawlicki 26
6. Szymon Woźniak 25
7.  Bartłomiej Kowalski 24
8. Przemysław Pawlicki 23
9.  Kacper Woryna 21
10.  Bartosz Smektała 19
11. Jarosław Hampel  18
12.  Janusz Kołodziej 17
13. Krzysztof Buczkowski 14
14.  Robert Chmiel 11
15.  Paweł Przedpełski 6
16.  Mateusz Cierniak 6
17. Tomasz Gapiński 5
18.   Wiktor Przyjemski 4
19.  Mateusz Szczepaniak
3
20.

21.

22.  
Partner

 

 

http://atlantistsl.com

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu