eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 111
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  G. Dzikowski: Muszą zrozumieć, że bez treningu nie ujadą
 2013-06-12 12:40:38  Dawid Droś    Czewa TV

W minioną niedzielę, Dospel Włókniarz Częstochowa przegrał przed własną publicznością z Stelmet Falubazem Zielona Góra 42:48, w zaległym spotkaniu 1. rundy ENEA Ekstraligi. Według trenera drużyny z miasta Świętej Wieży - Grzegorza Dzikowskiego, powodem porażki było zlekceważenie przygotowań do meczu przez liderów biało-zielonych.

Dla Dzikowskiego, mecz z Stelmet Falubazem był drugim z kolei, w którym pełnił rolę trenera Włókniarza. Niestety, po udanym meczu z Betard Spartą Wrocław, Dzikowi nie udało się podtrzymać zwycięskiej passy, a Dospel Włókniarz musiał przełknąć gorycz porażki - Taki jest sport. Raz się wygrywa, raz się przegrywa, ale najważniejsze jest w tym wszystkim, żeby szybko zareagować i wyciągnąć wnioski - skomentował szkoleniowiec biało-zielonych, na łamach portalu Czewa TV.

W niedzielnym meczu, po stronie gospodarzy zawiedli przede wszystkim Emil Sajfutdinow i Michael Jepsen Jensen. To spotkanie, z pewnością nie przyniosło też chwały Grigorijowi Łagucie. Jak na dłoni było widać, że liderzy częstochowskiej drużyny mieli problemy z odpowiednim dopasowaniem się do własnego toru, a co za tym idzie, nie przeprowadzili oni wystarczającej ilości treningów, by być dobrze przygotowanym - Mówiłem o głównym błędzie w naszej drużynie. To jest brak treningu, a trening czyni mistrza. I tu przytoczę jeszcze raz. Szombierski w piątek - dwugodzinny trening. Spasowanie, odpowiednie korekty w sprzętcie, które zrobił Fleming (Fleming Gravesen - dop. red.), remont. Panowie, no to mamy trzynaście punktów, gdzie ten zawodnik według ustawienia składu jest zawodnikiem drugiej lini i jakby zrobił osiem punktów to byłbym też zadowolony. Zrobił trzynaście. To samo z Holtą. Przyjechał w sobotę i powiedział: "Trenerze, chcę o godz. 16:00 potrenować". Nie ma problemu. "Andzia" (Andrzej Puczyński - dop. red.) przygotowuje tor, przyjeżdżamy, mierzę czasy, pewne korekty, zmiany i po godzince dziękuję i do domu. Są wyniki. Pozostali nasi zawodnicy albo muszą zmienić sobie jakiś plan startowy, albo przygotowawczy. No nie wiem, ja uważam, że nasza liga jest tak wymagająca, że muszą zrozumieć, że bez treningu nie ujadą - powiedział trener Dospel Włókniarza Częstochowa.

Argumentem obronnym dla tych, którzy zawiedli może być fakt, że każdy z nich w ciągu tygodnia ma szereg ważnych zawódow zagranicznych, nie pozwalających na znalezienie czasu na trening w Częstochowie. Grigorij Łaguta, oprócz Włókniarza, jest także zawodnikiem szwedzkiej Smederny Eskilstuna oraz rosyjskiego Wostoku Władywostok. Michael Jepsen Jensen reprezentuje też szwedzką Dackarnę Malilla i duńskie Grindsted. Z kolei Emil Sajfutdinow, poza meczami w szwedzkiej Indianernie Kumla, jest również stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix. W takiej sytuacji trudno o dogodne rozwiązanie dla każdego z tych żużlowców - Panowie, ja rozumiem ich plan startowy, ale nie wiem. Musimy znaleźć jakiś sposób na to, żeby jednak przyjeżdżali i trenowali - zakończył Dzik.


W ostatnim meczu zawiedli liderzy Dospel Włókniarza

Reklama

 


Relacja Live

PGE Ekstraliga

Innpro ROW Rybnik vs Pres Toruń
w
torek 20:00

Stelmet Falubaz Zielona Góra vs BAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30

Krono Plast Włókniarz Częstochowa vsGezet Stal Gorzów 
niedziela 17:00

Betard Sparta Wrocław vsOrlen Oil Motor Lublin
niedziela 19:30

 

Metlakas 2 Ekstraliga

Fogo Unia Leszno vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz 
niedziela 13:00

Cellfast Wilki Krosno vs Hunters PSŻ Poznań
niedziela 15:15

 Texom Stal Rzeszów vs  Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30

 

 H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vsAutona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Orlen Oil Motor Lublin

2

4

+36

2.   Bayersystem GKM Grudziądz 2 4 +24
3.  KS Apator Toruń  2 3 +8
4. Betard Sparta Wrocław 2 2 +22
5 Innpro ROW Rybnik 2 1 -4
6.  Gezet Stal Gorzów 2 1 -8
7. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 

2

0 -20
8. Stelmet Falubaz Zielona Góra  2

0

-58
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 2 4 +28
2. Cellfast Wilki Krosno 2 4 +10
3. Hunters PSŻ Poznań  2 3 +18
4.  Fogo Unia Leszno 2 2 +31
5. Texom Stal Rzeszów 2 1 -8
6. Moonfin Malesa Ostrów 1 0 -4
7. Unia Tarnów 1 0 -37
8. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

2

0

-38
Krajowa Liga Żużlowa
1

 Ultrapur Start Gniezno

2 4 +6
2.  Polonia Piła 1 2 +2
3.  OK Kolejarz Opole 2 2 +12
4.  Wybrzeże Gdańsk  2 2 0
5. Optibet Lokomotiv Daugavpils 2 2 0
6. Trans MF Landshut Devils 2 0 -6
7 Speedway Kraków 1 0 -14
 U24 Ekstraliga
1. Orlen Cellfast Wilki Kroso


2. Enea Stal Gorzów


3. Novyhotel Falubaz Zielona Góra


4. Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno


5. Motor Lublin


6. GKM Grudziądz


7. TAURON U24 Włókniarz Częstochowa


8. KS Toruń


9. U24 Beckhoff Sparta Wrocław
 
Bauhaus-Ligan
1. Vastervik Speedway

 


 

2. Dackarna Malilla


3. Indianerna Kumla 

 

4. Lejonen Gislaved

 


5. Piraterna Motala

 

6. Rospiggarna Hallstavik


7. Smederna Eskilstuna

 



Klasyfikacja SGP
1. Bartosz Zmarzlik 
2. Robert Lambert
3.   Fredrik Lindgren
4.  Jack Holder
5. Mikkel Michelsen
6. Martin Vaculik
7. Daniel Bewley
8.  Dominik Kubera
9. LAnders Thomsen
10.  Brady Kurtz
11.  Jason Doyle
12.  Kai Huckenbeck 
13.  Andrzej Lebiediew
14.  Jan Kvech 
15.  Max Fricke
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Janusz Kołodziej
4.  Patryk Dudek
5.  Andrzej Lebiediew
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Jewgienij Kostygow
9.  Kacper Woryna
10.  Vaclav Milik
11.  Anders Thomsen
12.  Dimitri Berge
13.  Norick Bloedorn
14.  Timo Lahti
15.  Rasmus Jensen
16.

17.

18.

19.  
20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
 Maciej Janowski
2.
Patryk Dudek
3.  Bartosz Zmarzlik
4. Dominik Kubera
5.   Piotr Pawlicki
6. Szymon Woźniak
7.  Bartłomiej Kowalski
8. Przemysław Pawlicki
9.  Kacper Woryna
10.  Bartosz Smektała
11. Jarosław Hampel 
12.  Janusz Kołodziej
13. Krzysztof Buczkowski
14.  Robert Chmiel
15.  Paweł Przedpełski
16.  Mateusz Cierniak
17. Tomasz Gapiński
18.   Wiktor Przyjemski
19.  Mateusz Szczepaniak

20.

21.

22.  
Partner

 

 

http://atlantistsl.com

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu