eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 184
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Ekstraliga: Włókniarz Częstochowa - Atlas Wrocław (wypowiedzi)
 2007-05-14 14:15:32  Rafał Piotrowski    inf.własna
Wczoraj po niezwykle emocjonującym spotkaniu częstochowski Złomrex Włókniarz pokonał na własnym obiekcie zespół Atlasa Wrocław w stosunku 50:42. Tuż po tym pojedynku udało nam się porozmawiać z głównymi aktorami wczorajszego spektaklu. Zapraszamy Państwa do przeczytania pomeczowych wypowiedzi.Piotr Żyto (trener Włókniarza Częstochowa)
Bardzo się cieszę ze zwycięstwa z zespołem Atlasa, gdyż w końcu widać, że nowy trener Włókniarza jakąś robotę jednak tu robi. Częstochowianie nie mogli pokonać wrocławian na własnym torze od kilku ładnych lat. Dzisiaj przełamaliśmy to fatum. Cieszy mnie, że nasza drużyna się mobilizuje i wszyscy jadą jak należy. Dzisiaj Antonio Lindbaeck korzystał z silnika klubowego, który rozsypał się w ostatnim jego starcie. Pecha miał Sławomir Drabik. Rano podczas treningu rozsypał mu się silnik, natomiast w pierwszym jego starcie w spotkaniu to samo stało się z drugim. W kolejnych biegach Drabik korzystał ze sprzętu „Toninho” i zdobył na tym motocyklu 7 punktów. W środę czeka nas kolejny ciężki mecz. Tym razem pojedziemy do Zielonej Góry, gdzie liczymy na jak najlepszy wynik.

Greg Hancock (Włókniarz Częstochowa) - 14+1 pkt.
Dzisiejszy dzień był wspaniały dla całej drużyny Włókniarza. To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne, gdyż podtrzymało nasze szanse na zdobycie Drużynowego Mistrzostwa Polski. Dzisiaj tor był przygotowany zupełnie inaczej niż podczas spotkania z Toruniem. Po wyniku widać, że takie przygotowanie obiektu w Częstochowie bardzo nam pasuje. Dodatkowo sprzyja dobrej walce.

Marek Cieślak (trener Atlasa Wrocław):
Drużyna Włókniarza dzisiaj była dużo lepsza od nas i gratuluje zwycięstwa gospodarzom. Przegraliśmy ośmioma punktami i uważam, że we Wrocławiu należy spodziewać się niezwykle ciężkiego spotkania dla obydwu zespołów. Jak do tej pory zawsze na własnym torze wygrywaliśmy większą ilością punktów niż przegraliśmy w Częstochowie. Dlatego też myślę, że punkt bonusowy trafi do Wrocławia. Złotą rezerwę taktyczną zastosowałem dopiero w czternastym wyścigu, gdyż nie chciałem zmieniać Kenetha Bjerrean ani Jasona Crumpa. Poza tym w końcówce meczu nie liczyłem już na zwycięstwo. Chciałem po prostu przegrać, jak najmniejszą różnicą punktów. Do tej pory nie idzie nam zupełnie w spotkaniach wyjazdowych. Mam nadzieję, że do rundy Play-Off poukładamy wszystko w zespole i zaczniemy notować lepsze wyniki. Liczę, że w kolejnych spotkaniach obudzi się Jason Crump, który dzisiaj zdobył zbyt mało punktów, jak na aktualnego Indywidualnego Mistrza ¦wiata. Ponadto mamy w składzie bardzo dobrego juniora, Chrisa Holdera, z którego nie mogłem dzisiaj skorzystać. Myślę, że ten zawodnik dostanie szansę w kolejnych meczach.

Nicolai Klindt (Atlas Wrocław) - 4+1 pkt.
Dzisiejszy mecz był bardzo trudny, ale spodziewaliśmy się, że w Częstochowie czeka nas ciężki bój. Niestety nie udało nam się wygrać z Włókniarzem. Zaskoczeniem dla nas był tor. W zeszłym roku było tutaj przyczepnie i myśleliśmy, że także w tym pojedynku będzie podobnie . W tym roku jednak częstochowianie przygotowali twardą nawierzchnię, na której nie radziliśmy sobie zbyt dobrze.
Reklama

 


Relacja Live

PGE Ekstraliga

Innpro ROW Rybnik vs Pres Toruń
w
torek 20:00

Stelmet Falubaz Zielona Góra vs BAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30

Krono Plast Włókniarz Częstochowa vsGezet Stal Gorzów 
niedziela 17:00

Betard Sparta Wrocław vsOrlen Oil Motor Lublin
niedziela 19:30

 

Metlakas 2 Ekstraliga

Fogo Unia Leszno vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz 
niedziela 13:00

Cellfast Wilki Krosno vs Hunters PSŻ Poznań
niedziela 15:15

 Texom Stal Rzeszów vs  Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30

 

 H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vsAutona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Orlen Oil Motor Lublin

3

6

+40

2.   Bayersystem GKM Grudziądz 3 6 +36
3.  KS Apator Toruń  2 3 +8
4. Betard Sparta Wrocław 3 2 +18
5 Krono- Plast Włókniarz Częstochowa  3 2 -2
6.  Innpro ROW Rybnik 3 2 -4
7.  Gezet Stal Gorzów

3

1 -26
8. Stelmet Falubaz Zielona Góra  3

0

-58
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Cellfast Wilki Krosno 3 6 +24
2.  Fogo Unia Leszno 3 4 +45
3. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 3 4 +14
4. Hunters PSŻ Poznań  3 3 +4
5. Texom Stal Rzeszów 2 1 -8
6. Moonfin Malesa Ostrów 1 0 -4
7. Unia Tarnów 1 0 -37
8. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

2

0

-38
Krajowa Liga Żużlowa
1

 Ultrapur Start Gniezno

2 4 +6
2.  Polonia Piła 1 2 +2
3.  OK Kolejarz Opole 2 2 +12
4.  Wybrzeże Gdańsk  2 2 0
5. Optibet Lokomotiv Daugavpils 2 2 0
6. Trans MF Landshut Devils 2 0 -6
7 Speedway Kraków 1 0 -14
 U24 Ekstraliga
1. Orlen Cellfast Wilki Kroso


2. Enea Stal Gorzów


3. Novyhotel Falubaz Zielona Góra


4. Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno


5. Motor Lublin


6. GKM Grudziądz


7. TAURON U24 Włókniarz Częstochowa


8. KS Toruń


9. U24 Beckhoff Sparta Wrocław
 
Bauhaus-Ligan
1. Vastervik Speedway

 


 

2. Dackarna Malilla


3. Indianerna Kumla 

 

4. Lejonen Gislaved

 


5. Piraterna Motala

 

6. Rospiggarna Hallstavik


7. Smederna Eskilstuna

 



Klasyfikacja SGP
1. Bartosz Zmarzlik 
2. Robert Lambert
3.   Fredrik Lindgren
4.  Jack Holder
5. Mikkel Michelsen
6. Martin Vaculik
7. Daniel Bewley
8.  Dominik Kubera
9. LAnders Thomsen
10.  Brady Kurtz
11.  Jason Doyle
12.  Kai Huckenbeck 
13.  Andrzej Lebiediew
14.  Jan Kvech 
15.  Max Fricke
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Janusz Kołodziej
4.  Patryk Dudek
5.  Andrzej Lebiediew
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Jewgienij Kostygow
9.  Kacper Woryna
10.  Vaclav Milik
11.  Anders Thomsen
12.  Dimitri Berge
13.  Norick Bloedorn
14.  Timo Lahti
15.  Rasmus Jensen
16.

17.

18.

19.  
20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
 Maciej Janowski
2.
Patryk Dudek
3.  Bartosz Zmarzlik
4. Dominik Kubera
5.   Piotr Pawlicki
6. Szymon Woźniak
7.  Bartłomiej Kowalski
8. Przemysław Pawlicki
9.  Kacper Woryna
10.  Bartosz Smektała
11. Jarosław Hampel 
12.  Janusz Kołodziej
13. Krzysztof Buczkowski
14.  Robert Chmiel
15.  Paweł Przedpełski
16.  Mateusz Cierniak
17. Tomasz Gapiński
18.   Wiktor Przyjemski
19.  Mateusz Szczepaniak

20.

21.

22.  
Partner

 

 

http://atlantistsl.com

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu