eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 210
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Ekstraliga: Unia - Włókniarz 33:59 (wypowiedzi)
 2008-08-04 20:10:16  Patryk Rojek    inf.własna
Lwy pożarły kolejną ofiarę. Tym razem częstochowska armada rozbiła tarnowskie Jaskółki 33:59. Gości do zwycięstwa po prowadził niezawodny duet Pedersen- Hancock. Znakomicie pojechał także Lee Richardsson. W drużynie tarnowskiej zawiedli wszyscy poza Peterm Ljungiem. Oto, jak oceniają to spotkanie główni aktorzy tamtego widowiskaMarian Maślanka (Prezes Włókniarza) Cieszymy się ze zwycięstwa. Myślę, że zawody mogły się podobać. Obejrzeliśmy kilka ładnych biegów. Tarnowianie w drugiej części meczu się postawili. Jestem zadowolony z jazdy naszych zawodników. Bardzo ładnie spisali się nasi juniorzy. Szkoda, że zabrakło Mateusza Szczepaniaka. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia. Wtedy już sam trener zdecyduje, który z zawodników pojedzie w ostatnim meczu. Przed nami teraz arcyważny mecz z Unią Leszno. Chcemy się do niego jak najlepiej przygotować. To od tego będzie zależał końcowy układ w tabeli. W drużynie panuje naprawdę fajna atmosfera i to jest jeden z czynników, który pomaga nam w osiąganiu tak dobrych rezultatów. Oby tak dalej.


Nicki Pedersen (Włókniarz Cze-wa)Musiałem dzisiaj nieco bardziej po pracować. Jeśli występujesz dzień wcześniej w zawodach Grand Prix nie jesteś w stanie jechać na 100% możliwości. Musiałem jednak przyjechać tutaj i porządnie wykonać swoją pracę. Wygrałem trzy z pięciu startów ale muszę pracować jeszcze więcej. To bardzo fajny tor do ścigania, nam udało się znaleźć korzystne ustawienia motocykla i mogłem wyprzedzać na trasie. Jesteśmy zadowoleni że wygraliśmy te zawody. Co do wczorajszego turnieju to udało nam się powiększyć przewagę, ale to ciągle dopiero połowa sezonu przed nami jeszcze pięć turniejów. Na pewno wszystko zmierza we właściwą stronę. Skupiam się już na kolejnych zawodach, ale myślami nie wybiegam do Gelsenkirchen to zdecydowanie za daleko jeszcze. Następna jest Malilla mam nadzieję, że znów uda mi się wejść do finału i być może nawet wygrać byłoby miło.


Greg Hancock (Włókniarz Cze-wa)Coś złego stało się z moim motocyklem przez piętnastym biegiem. Po prostu zgasł. Przed ostatnim wyścigiem chciałem spróbować inny motocykl ale się nie udało wróciłem więc do tego na którym jechałem wcześniej. Przespałem start i stąd to czwarte miejsce. Nie jest dla mnie problemem ścigać się dzień po dniu. Robię to już tyle lat przywykłem do tego.


Lee Richardsson (Włókniarz Cze-wa) - To było bardzo udane spotkanie dla naszego zespołu. Poradziliśmy sobie naprawdę świetnie. Chcemy w tym sezonie wywalczyć złoty medal Mistrzostw Polski to był kolejny krok, który wykonaliśmy. Przed nami jeszcze jedno spotkanie za tydzień, a później już czekają nas Play Off. Moja forma idzie cały czas w górę, dobrze spisują się też motocykle. Przez ostatnich kilka lat miałem problemy z silnikami. Teraz udało mi się znaleźć kogoś kto opiekuje się moimi silnikami. Mówię tutaj o Janie Andersenie ze Szwecji. Nasza współpraca układa się wzorcowo od dwóch lat, zatrudniliśmy też kilka osób do mojego temu. Czuję się znakomicie, jestem w formie przez zimę zrzuciłem kilka kilogramów. Więc moja dyspozycja jest wypadkową obu tych rzeczy. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak tylko utrzymać tę formę i kiedy nadejdą najważniejsze mecze pokazać się z jak najlepszej strony.


Tai Woffinden (Włókniarz Cze-wa)Myślę, że nie pojechałem dziś najgorzej. Zdobyłem trzy punkty i bonus. Tor był troszkę trudny, ciężko było mi się zabrać na starcie. Pracuje jednak nad tym elementem. Polska liga jest szczególnie wymagająca np. w Pucharze ¦wiata było mi łatwiej bo niektóre zespoły nie prezentowały się najlepiej. Tutaj macie najlepszych zawodników na ¦wiecie.


Jacek Rempała (Unia Tarnów)Byliśmy dzisiaj bardzo słabi. Nicki Pedersen dysponował piekielnie szybkim sprzętem, jednak z resztą zawodników powinniśmy podjąć jakąś walkę. Udawało nam się to w meczach z Toruniem czy Lesznem. Od początku mieliśmy problemy, tor też nam nie pomagał. Był przyczepniejszy po opadach i goście rewelacyjnie się tutaj czuli, odjeżdżali nam już na starcie. Od połowy zawodów było troszeczkę lepiej. Peter zaczął dobrze jechać, wychodził ze startu miał kontakt z liderami „Lwów”. Mnie ten mecz nie wyszedł zupełnie. Jestem troszeczkę załamany. To było bardzo słabe spotkanie dla nas. Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie. Mam nadzieje, że na kolejnym meczu tor będzie taki jak zwykle czyli twardy. Większość zawodników ja,Marcin, Peter czy Sławek wolimy jeździć na twardszym torze.


Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) - Dzisiaj kompletnie nie mogliśmy dopasować motocykla do toru. Warunki były trochę inne niż na meczu z Lesznem, ale to nie jest żadne wytłumaczenie. Dobry zawodnik powinien jechać na każdym torze. Pozostaje tylko przeprosić kibiców, że nie mogliśmy nawiązać walki z mocną Częstochową, ale to pokazuje, jakie są nasze miejsca w tabeli.


Peter Ljung (Unia Tarnów)Dzisiaj miałem wzloty i upadki. Raz było lepiej raz gorzej. Jeździeliśmy z najlepszą drużyną w lidze więc było naprawdę ciężko. Nawierzchnia też nam nie sprzyjała nam na pewno. Nie wiem jeszcze czy wystąpie w kolejnych meczach, zobaczymy jak będzie.


Sławomir Drabik (Unia Tarnów)Jechaliśmy z liderem no i... w plecy, konkretnie w plecy. Tor nie był dziś problemem. Jeśli jest fura to można się po ścigać. Problemy były w dwóch pierwszych biegach. Później warunki się zmieniają. Jeszcze nie wiem czy wystąpię w składzie „Jaskółek” na najważniejsze spotkania. Nie było rozmów na ten temat. Co do naszych szans to nie wolno składać broni. Trzeba się przyłożyć do tych meczów... drzeć łyche i do przodu.
Reklama

 


Relacje Live

Metalkas 2 Ekstraliga

Dakar Development Stal Rzeszów vs Innpro ROW Rybnik
niedziela 14:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs Moonfin Magnus Ostrów

niedziela 16:30

Krajowa Liga Żużlowa

Trans Mf Landshut Devils vs Speedway Kraków
niedziela 14:00

Lokomotiv Daugavpils vs OK Kolejarz Opole
niedziela 15:15


Wybrzeże Gdańsk vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 16:00

FIM Speedway Grand Prix - Malilla
sobota 19:00

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław

10

17

+64

2.  Fogo Unia Leszno 10 17 +70
3.  Pres Toruń 10 16 +88
4. Bayersystem GKM Grudziądz 10 14 +36
5  Orlen Oil Motor Lublin 10 14 +68
6. Gezet Stal Gorzów 10 10 +8
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

10

4 -106
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 10

0

-228
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 9 20 +165
2. Hunters PSŻ Poznań 9 14 +27
3. Innpro ROW Rybnik 10 12 +35
4 H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 10 11 -54
5. Dakar Development Stal Rzeszów 10 10 -5
6.  Polonia Piła 10 10 -109
7. Moonfin Magnus Ostrów 10 8 -21
8. Cellfast Wilki Krosno

10

7

-38
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

10 19 +49
2.

Ultrapur Start Gniezno

8 13 +39
3.  Trans MF Landshut Devil 8 9 +20
4.  Ok Kolejar Opole 7 7 -11
5.  Speedway Kraków 8 7 -41
6. Lokomotiv Daugavpils 7 5 -28
7  MKS Śląsk Świętłochowice 8 4 -62
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 8 16 +60
2. Indianerna Kumla  8 14 +90
3. Lejonen Gislaved 9 14 +52
4. Vastervik Speedway 8 10 +44
5. Vargarna Norrkoeping 8 7 +8
6. Dackarna Malilla 8 7 -7
7. Rospiggarna Hallstavik 8 2 -112
8. Piraterna Motala 9 0 -135



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  9 17 +42
2. Holsted Tigers 9 14 +70
3. GSK Liga 8 12 +31
4. Team Fjelsted 8 10 -16
5. Esbjerg Vikings 9 9 +3
6. Region Varde Elitesport 8 5 -16
7. Slangerup Speedway 8 4 -49
8 Nordjysk Elite Speedway 7 3 -73

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 82
2.  Brady Kurt 79
3. Robert Lambert 63
4.  Michael Jepsen Jensen 61
5. Jack Holde 55
6.  Max Fricke  50
7. Kacper Woryna 49
8.  Leon Madsen 45
9.  Patryk Dudek 40
10. Jason Doyle 39
11.  Andrzej Lebiediew  32
12.  Dominik Kubera 20
13.  Daniel Bewley 18
14.   Nazar Parnicki  14
15.  Frederik Lindgre 12
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Przemysław Pawlicki
9. r Rasmus Jensen
10.  Mikkel Michelsen
11.  Michael Jepsen Jensen
12.  Kai Huckenebck
13.  Jan Kvech
14.  Mathias Pollestad
15.  Adam Ellis
16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Kacper Woryna 26
2.
Maciej Janowski 22
3.  Patryk Dudek 22
4. Bartosz Zmarzlik 20
5.  Piotr Pawlicki 20
6.  Krzysztof Buczkowski 20
7. Wiktor Przyjemsk 20
8.  Jakub Jamróg 16
9. Tobiasz Musielak 15
10. Dominik Kubera 15
11.  Szymon Woźniak 13
12. Przemysław Pawlicki 12
13.  Mateusz Cierniak 12
14.  Maksymilian Pawelczak 10
15. Jakub Miśkowiak 6
16.  Bartosz Jaworski 1
17. Radosław Kowalski 1
18.  Antoni Kawczyński 1
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu