eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 577
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  DMPJ: Włókniarz najlepszy w Opolu
 2022-05-11 22:39:16  Kamil Szyszkowski    wlokniarz.com

Dzisiaj została rozegrana piąta runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w grupie D na torze w Opolu. Najlepsi okazali się młodzieżowcy Włókniarza Częstochowa. Drugie miejsce zajęli juniorzy H. Skrzydlewska Orła Łódź, natomiast trzecie WTS-u Sparty Wrocław. 

Punktacja:

I. miejsce - Włókniarz Częstochowa: 35 pkt
1. Szymon Wolski - 4 (1,2,1,w,w)
2. Mateusz Świdnicki - 11 (3,3,0,3,2*)
3. Franciszek Karczewski - 10 (1,1,3,3,2)
4. Kacper Halkiewicz - 10 (2,2,3,d,3)

II. miejsce - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź: 33 pkt
1. Mateusz Dul - 4 (2,0,2,w,w)
2. Aleksander Grygolec - 8 (3,1,2,w,2)
3. Nikodem Bartoch - 9 (3,3,1,2,0)
4. Jakub Sroka - 12 (2,2,2,3,3)

III. miejsce - WTS Sparta Wrocław: 25 pkt
1. Michał Curzytek - 10 (3,3,3,w,1)
2. Mateusz Panicz - 9 (1,2,3,2,1)
3. Jakub Wiatrowski - 2 (0,1,0,1,0)
4. Dawid Rybak - 4 (1,d,0,1,2)

IV. miejsce - Bedmet OK Kolejarz Opole: 23 pkt
1. Oskar Stępień - 4 (0,0,d,1,3,0)
2. Jakub Martyniak - 4 (0,1,0,1,1,1)
3. Petr Chlupac - 15 (2,3,2,2,3,3)
4. Kamil Król - NS

Bieg po biegu:
1. (62,65) Świdnicki, Dul, Rybak, Stępień - (0:2:1:3)
2. (62,34) Grygolec, Chlupac, Wolski, Wiatrowski - (2:5:1:4)
3. (63,03) Curzytek, Sroka, Karczewski, Martyniak - (2:7:4:5)
4. (62,44) Bartoch, Halkiewicz, Panicz, Stępień - (2:10:5:7)
5. (62,50) Curzytek, Halkiewicz, Grygolec, Król (ns) - (2:11:8:9)
6. (62,72) Chlupac, Panicz, Karczewski, Dul - (5:11:10:10)
7. (63,03) Bartoch, Wolski, Martyniak, Rybak (d) - (6:14:10:12)
8. (62,65) Świdnicki, Sroka, Wiatrowski, Stępień (d) - (6:16:11:15)
9. (63,78) Panicz, Sroka, Wolski, Martyniak - (6:18:14:16)
10. (61,85) Curzytek, Chlupac, Bartoch, Świdnicki - (8:19:17:16)
11. (62,35) Halkiewicz, Dul, Martyniak, Wiatrowski - (9:21:17:19)
12. (61,84) Karczewski, Grygolec, Stępień, Rybak - (10:23:17:22)
13. (63,06) Sroka, Chlupac, Rybak, Halkiewicz (d) - (12:26:18:22)
14. (61,91) Karczewski, Bartoch, Wiatrowski, Król (ns) - (12:28:19:25)
15. (62,81) Świdnicki, Panicz, Martyniak, Grygolec (w) - (13:28:21:28)
16. (65,06) Stępień, Curzytek (w), Dul (w), Wolski (w) - (16:28:21:28)
17. (63,22) Chlupac, Rybak, Dul (w), Wolski (w) - (19:28:23:28)
18. (62,59) Halkiewicz, Grygolec, Martyniak, Wiatrowski - (20:30:23:31)
19. (62,72) Sroka, Karczewski, Panicz, Stępień - (20:33:24:33)
20. (62,38) Chlupac, Świdnicki, Curzytek, Bartoch - (23:33:25:35)

 

Relacje live

PGE EKSTRALIGA
Arged Malesa Ostrów - Motor Lublin
piątek, godzina 18:00
Włókniarz Częstochowa - GKM Grudziądz
piątek, godzina 20:30

Tabele ligowe
P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Motor Lublin

5

10 +62
2. Fogo Unia Leszno 5 8 +2
3. Moje Bermudy Stal Gorzów
5 6 +22
4. zielona-energia.com Włókniarz 5 4 +4
5. Betard Sparta Wrocław 5 4 +22
6. ZOOLeszcz GKM Grudziądz 5 4 -10
7. For Nature Solutions Apator Toruń 5 4 -16
8. Arged Malesa Ostrów Wlkp.
5 0 -86
 eWinner 1. Liga Żużlowa
1. Stelmet Falubaz Zielona Góra 5 8 +50
2. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 5 7 +23
3. Cellfast Wilki Krosno 5 6 +13
4. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 5 5 -12
5. ROW Rybnik 5 5 +22
6. Aforti Start Gniezno 5 5 -19
7. Trans MF Landshut Devils 5 4 -28
8. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 5 0 -49
2. Liga Żużlowa
1. SpecHouse PSŻ Poznań 5 8 +75
2. Optibet Lokomotiv Daugavplis 4 5 +17
3. OK Bedmet Kolejarz Opole 4 4 +26
4. Unia Tarnów 3 4 -14
5. Budmax-Stal Polonia Piła 4 3 -52
6. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 4 2 -39
7. Texom Stal Rzeszów  4 2 -13
 U24 Ekstraliga
1. Agromix Polcopper Unia Leszno 4 7 +42
2. KS Toruń 4 6 +66
3. Arged Malesa Ostrów Wlkp. 3 5 +16
4. Stal Gorzów 4 4 +29
5. GKM Grudziądz 4 3 -6
6. Motor Lublin 4 3 -50
7. WTS Sparta Wrocław 4 2 -37
8. Włókniarz Częstochowa 3 0 -60
Bauhaus-Ligan
1. Piraterna Motala

4

6

-6

2. Smederna Eskilstuna 2 5 +42
3. Lejonen Gislaved 2 4

+16

4. Vastervik Speedway 2

3

+20
5. Indianerna Kumla 3 3

-4

6. Masarna Avesta 3 2 -2
7. Dackarna Malilla

4

2 -4
8. Rospiggarna Hallstavik 4 0

-62

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 32
2.  Leon Madsen 30
3.  Mikkel Michelsen 30
4.  Maciej Janowski 29
5.  Fredrik Lindgren 24
6.  Max Fricke 22
7.  Robert Lambert 18
8.  Jason Doyle 15
9.  Anders Thomsen 15
10.  Tai Woffinden 14
11.  Paweł Przedpełski 10
12.  Patryk Dudek 10
13.  Jack Holder
10
14.  Martin Vaculik 9
15.  Daniel Bewley 9
Partner
Ostatni wywiad
   Nicolas Covatti: Żużel jest bardzo popularny w Buenos Aires

34- letni Argentyńczyk startujący z Włoską licencją Nicolas Covatti, specjalnie dla eSpeedway, opowiedział nam o żużlu w Argentynie gdzie ostatnio połączył swój urlop z jazdą na żużlu.W lidze Polskiej  do tej pory nie miał na razie wielu okazji aby pokazać na co go stać, w przyszłości chciałby to zmienić i regularnie startować w Polsce.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Trener roku - hit czy kit? (felieton)

Jak co roku na zakończenie sezonu najlepszej żużlowej ligi świata organizowana jest gala PGE Ekstraligi na której zawodnicy oraz ludzie ze środowiska żużlowego będą nagradzani "Szczakielami" za bycie, zdaniem publiczności, najlepszym w danej kategorii.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Podsumowanie 1. kolejki PGE Ekstraligi

Kurz po pierwszej kolejce PGE Ekstraligi powoli opada i wielu kibiców kręci nosem, że przez zmiany regulaminowe sezon zasadniczy jest już praktycznie rozstrzygnięty, ale spotkania z inauguracyjnego weekendu udowodniły, że może on przynieść jeszcze wiele niespodzianek. 

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu