eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 500
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Chris Harris: Jestem gotowy na nowe wyzwania
 2009-12-28 11:00:57  Patryk Rojek    Gazeta Wyborcza

Chris Harris to jeden z nielicznych zawodników cyklu Grand Prix, który długo zwlekał z podpisaniem kontraktu w Polsce. Ostatecznie, tak jak w poprzednich latach, Bomber będzie startował pierwszoligowym froncie, Brytyjczyk zdecydował się wzmocnić Marmę-Hadykówka Rzeszów.

Po tym jak w olbrzymie kłopoty finansowe wpadł dotychczasowy pracodawca Harrisa – KM Ostrów Wlkp. stało się jasnym, że Bomber będzie zmuszony do znalezienia sobie nowego klubu w Polsce. - Miałem kilka ofert z ekstraligi. Ale te kluby miały już zakontraktowanych dwóch zawodników jeżdżących w cyklu Grand Prix. Jak wiadomo, w drużynie może być ich właśnie tylko dwóch, dlatego nie byłbym pewny swojego miejsca w drużynie. A nie chciałem podpisać kontraktu i czekać na swoją szansę - ujawnia Harris.

Dlatego właśnie Brytyjczyk zdecydował się wybrać ofertę pierwszoligowej Marmy-Hadykówka Rzeszów. - Chcę jeździć w każdym meczu ligowym w Polsce i liczę, że tak właśnie będzie w Rzeszowie - mówi Brytyjczyk. - Do Rzeszowa przyjeżdżałem już kilka razy z moimi poprzednimi drużynami, czyli RKM-em Rybnik i Intarem Ostrów. Bardzo lubię jeździć na tym torze, a za każdym razem, gdy przyjeżdżałem, tutejsi działacze byli bardzo mili i nigdy nie było żadnych problemów. Miałem kilka innych ofert, ale razem z moim menedżerem doszliśmy do wniosku, że Rzeszów to będzie dla mnie najlepsza opcja na nadchodzący sezon - dodaje.

Harris zadebiutował w Rzeszowie kilka lat temu, z tym wydarzeniem wiąże się zabawna historia. - Wyjeżdżając z parkingu i spiesząc się na start, nie zmieściłem się w bramie wjazdowej na tor, uderzyłem w nią i upadłem. Już rozmawiałem z działaczami, by przed sezonem ją poszerzyli, dzięki czemu nie będę miał problemów ze zmieszczeniem się. W przeciwnym razie będę musiał strasznie powoli wyjeżdżać z parkingu - przyznaje z uśmiechem Harris. - Tak na poważnie, to wtedy ten pierwszy występ mi nie wyszedł najlepiej, bo nie tylko uderzyłem w bandę, ale zdobyłem tylko cztery punkty. Jednak pod koniec tamtego sezonu przyjechałem do Rzeszowa jeszcze raz i wtedy było znacznie lepiej. Wywalczyłem 14 punktów i bonus - dodaje.

Bomber będzie jedną z największych gwiazd Marmy-Hadykówka, pozytywnie wypowiada się o kolegach z zespołu. - Wiem, jaki mamy skład, i muszę przyznać, że to naprawdę dobry zespół. Wiem też, że głównym celem na nadchodzący sezon jest powrót do ekstraligi. Wydaje mi się, że z tym składem jesteśmy w stanie tego dokonać - uważa Brytyjczyk.

Miniony sezon nie był dla Bombera. Brytyjczyk przeciętnie prezentował się w cyklu Grand Prix i rozgrywkach w Polsce. - W Grand Prix zdecydowanie nie wiodło mi się najlepiej. Zająłem odległą pozycję, nie wywalczyłem sobie miejsca w czołowej ósemce. W Polsce też nie miałem dobrego sezonu. W Ostrowie były duże problemy finansowe, zwłaszcza po tym, gdy zmarł prezes tamtejszego klubu. To źle się odbiło na pracy klubu i na drużynie. Ale mam nadzieję, że działacze z Ostrowa wyprowadzą klub na prostą i życzę im wszystkiego najlepszego - mówi Harris.

Dzięki przychylności BSI, w przyszłym sezonie Harris nadal będzie startował w cyklu Grand Prix. - Bardzo chciałem wciąż ścigać się z najlepszymi żużlowcami na świecie. Byłem zawiedziony, że nie udało mi się utrzymać w Grand Prix, dlatego cieszy mnie decyzja organizatorów cyklu. Jednak ile można liczyć na ich przychylność? Dlatego w przyszłym sezonie chcę sam sobie wywalczyć udział w Grand Prix w 2011 roku - zapowiada Bomber.

Tradycyjnie już Harris będzie walczył na trzech ligowych frontach. Obok startów w Polsce będzie występował w Elite League i Elitserien. - W lidze angielskiej nadal będę jeździł w drużynie Coventry Bees. To jest zresztą najlepsze dla mnie rozwiązanie, bo mieszkam w Coventry. Z kolei w Szwecji nadal będę bronił barw klubu z Vastervik. Zarówno w Anglii, jak i Szwecji postanowiłem nic nie zmieniać. Ale w Polsce z Ostrowa przeszedłem do Rzeszowa i jestem gotowy na nowe wyzwania - zakończył nowy zawodnik Marmy-Hadykówka Rzeszów.

Reklama

 


Relacje Live

Metalkas 2 Ekstraliga

Hunters PSŻ Poznań vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
niedziela 19:00

Krajowa Liga Żużlowa

Speedway Kraków vs LV BET Lokomotiv Daugavpils
sobota 17:30

LV BET Lokomotiv Daugavpils vs Trans MF Landshut Devils
niedziela 16:00

Sląsk Świętłochowice vs OK Kolejarz Opole
niedziela 16:00

Speedway European Championship - Zielona Góra
sobota 18:00

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław

10

17

+64

2.  Fogo Unia Leszno 10 17 +70
3.  Pres Toruń 10 16 +88
4. Bayersystem GKM Grudziądz 10 14 +36
5  Orlen Oil Motor Lublin 10 14 +68
6. Gezet Stal Gorzów 10 10 +8
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

10

4 -106
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 10

0

-228
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 10 23 +191
2. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 10 14 -42
3. Hunters PSŻ Poznań  10 14 +15
4 Innpro ROW Rybnik 11 13 +31
5. Dakar Development Stal Rzeszów 11 12 -1
6. Polonia Piła 10 10 -109
7. Moonfin Magnus Ostrów 10 8 -47
8. Cellfast Wilki Krosno

10

7

-38
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

10 19 +83
2.

Ultrapur Start Gniezno

8 13 +5
3.  Trans MF Landshut Devil 9 12 +34
4.  Ok Kolejar Opole 8 9 +5
5.  Speedway Kraków 10 8 -55
6. LVBET Lokomotiv Daugavpils 7 5 -28
7  MKS Śląsk Świętłochowice 9 4 -78
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 8 16 +60
2. Indianerna Kumla  8 14 +90
3. Lejonen Gislaved 9 14 +52
4. Vastervik Speedway 8 10 +44
5. Vargarna Norrkoeping 8 7 +8
6. Dackarna Malilla 8 7 -7
7. Rospiggarna Hallstavik 8 2 -112
8. Piraterna Motala 9 0 -135



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  9 17 +42
2. Holsted Tigers 9 14 +70
3. GSK Liga 8 12 +31
4. Team Fjelsted 8 10 -16
5. Esbjerg Vikings 9 9 +3
6. Region Varde Elitesport 8 5 -16
7. Slangerup Speedway 8 4 -49
8 Nordjysk Elite Speedway 7 3 -73

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 82
2.  Brady Kurt 79
3. Robert Lambert 63
4.  Michael Jepsen Jensen 61
5. Jack Holde 55
6.  Max Fricke  50
7. Kacper Woryna 49
8.  Leon Madsen 45
9.  Patryk Dudek 40
10. Jason Doyle 39
11.  Andrzej Lebiediew  32
12.  Dominik Kubera 20
13.  Daniel Bewley 18
14.   Nazar Parnicki  14
15.  Frederik Lindgre 12
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Przemysław Pawlicki
9. r Rasmus Jensen
10.  Mikkel Michelsen
11.  Michael Jepsen Jensen
12.  Kai Huckenebck
13.  Jan Kvech
14.  Mathias Pollestad
15.  Adam Ellis
16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Kacper Woryna 26
2.
Maciej Janowski 22
3.  Patryk Dudek 22
4. Bartosz Zmarzlik 20
5.  Piotr Pawlicki 20
6.  Krzysztof Buczkowski 20
7. Wiktor Przyjemsk 20
8.  Jakub Jamróg 16
9. Tobiasz Musielak 15
10. Dominik Kubera 15
11.  Szymon Woźniak 13
12. Przemysław Pawlicki 12
13.  Mateusz Cierniak 12
14.  Maksymilian Pawelczak 10
15. Jakub Miśkowiak 6
16.  Bartosz Jaworski 1
17. Radosław Kowalski 1
18.  Antoni Kawczyński 1
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu