eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 933
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Celem DMP 2008! Unibax gromi Lotos! (relacja)
 2008-03-16 20:16:47  Marcin Szymczak    inf.własna
Sezon 2008 (nieoficjalnie) rozpoczęty! Mimo iż do 1 kolejki Speedway Ekstraligi pozostało jeszcze 3 tygodnie, to już dzisiaj kibice w Toruniu mieli przedsmak ligowych emocji. Efektowna prezentacja, okraszona wysokim zwycięstwem nad Lotosem (67:25) taki jest bilans pierwszej imprezy żużlowej w roku 2008 na stadionie przy ul.Broniewskiego.
Jak w minionym roku prezentacja cieszyła się sporym zainteresowaniem zarówno wśród mediów jak i wśród kibiców. O czym z pewnością świadczy spora liczba fanów, którzy zasiedli dzisiaj na trybunach i żywo włączali się dopingiem w całą imprezę.

Sama prezentacja zaczęła się kilka minut po godz.14, kiedy na płycie stadionu pojawili się dziennikarze Radia GRA i prowadzący całą uroczystość- Mariusz Składanowski i Przemysław Kantecki. Każdy z zawodników przy akompaniamencie muzyki i po wywołaniu przez spikerów wyjeżdżał na tor. Po objechaniu jednego okrążenia i zaprezentowaniu się kibicom, każdy z jeźdźców zjeżdżał na murawę, gdzie wpadał w wir pytań dwójki spikerów i dostawał specjalny prezent.

Zanim jednak na torze pojawili się bohaterowie kibiców żużla w grodzie Kopernika. Na plandekę przygotowaną dla żużlowców weszli prezes Unibaksu- Wojciech Stępniewski i manager: Jacek Gajewski. Odbyli oni krótką rozmowę z prowadzącymi dzisiejsza prezentację, a kwintesencją tej rozmowy było stwierdzenie prezesa, który jasno i wyraźnie określił cel Aniołów w nowym sezonie, którym jest Drużynowe Mistrzostwo Polski! Wzbudziło to aplauz publiczności, która wyraziła w ten sposób swoją aprobatę dla wypowiedzi prezesa Unibaksu. Tak rozpoczętą prezentację można było prowadzić dalej, prezenterzy zaczęli wywoływać poszczególnych zawodników.

Na pierwszy ogień poszli juniorzy tak, więc: Damian Celmer, Adam Wiśniewski i nowy nabytek Aniołów: Chris Holder. Na prezentacji miał pojawić się również Oskar Pieniążek jednak z powodów zdrowotnych się nie pojawił. Do komicznej sytuacji doszło w momencie wręczania prezentów: Celmerowi i Wiśniewskiemu. W związku z tym, iż nadchodzący sezon będzie ich debiutem startów w lidze obaj otrzymali od prezenterów: smoczek, pieluszkę i czepki dla niemowląt. Swój prezent otrzymał także młody Australijczyk, który wjechał na tor zaraz po Celmerze i Wiśniewskim. Otrzymał on deskę surfingową, bowiem jak tłumaczyli prezenterzy surfing to hobby Holdera.

Kolejnym zawodnikiem, który został wywołany przez prowadzących był: Karol Ząbik, na którego czekała już poduszka, mająca zapewnić miękkie lądowanie Zoberowi podczas jego upadków, a także czekało na niego ulubione czasopismo. Po Karolu do tablicy został wywołany Adrian Miedziński, dla którego organizatorzy przygotowali: rękawicę bowlingową, która ma mu pomóc w lepszym trzymaniu kuli do kręgiel.

Kiedy zarówno Rober jak i Miedziak ze swoimi prezentami byli już na plandece obok poprzednio prezentowanych juniorów. Na torze pojawił się kolejny nowy nabytek Unibaksu: Hans Andersen. Popularny Ando został obdarowany strojem krzyżaka i mieczem, który miał symbolizować, iż od tego momentu stał on się jednym z „żużlowych rycerzy” z Torunia.

Kolejny zawodnik, który został zaprezentowany kibicom to: Robert Kościecha, na którym jak można było później zauważyć nie ma już śladu kontuzji. Jednak, aby szczęście sprzyjało mu na pewno, Kostek otrzymał: niełamiącą się kość, która ma zapewnić mu szczęście w nadchodzącym sezonie.

Ostatnimi dwoma jeźdźcami, którzy pokazali się toruńskiej publiczności byli: Ryan Sullivan i Wiesław Jaguś. Obaj byli niekwestionowanymi liderami zespołu Unibaksu w minionym sezonie. Po raz kolejny fantazja prowadzących dała swój upust przy przyznawaniu prezentów. Bowiem o ile popularny Sully nie był zbyt zdziwiony prezentem (otrzymał rakietę do tenisa) o tyle prezent dla popularnego Jagody mógł zdziwić. Wiesław otrzymał żywą złotą rybkę, która ma spełnić jego marzenia w nowym sezonie.

Po prezentacji, kiedy już wszyscy zawodnicy znajdowali się na specjalnej plandece, nastąpiła tzw. chwila dla fotoreporterów. Za zawodnikami natomiast pojawiły się sztuczne ognie, a prezenterzy pomału zaczęli przechodzić do drugiej części programu.

W ciągu kilku minut zawodnicy zeszli do parkingu, przygotowywać się do sparingu z Lotosem Gdańsk. Organizatorzy natomiast zaproponowali kibicom wspólną zabawę poprzez udział w konkursach. Kibice mogli wziąć udział m.in. w konkursie pchania motocykli czy rzutu kaskiem na odległość. Dla zwycięzców czekały główne nagrody, a dla pokonanych nagrody pocieszenia.

Wreszcie tuż przed godziną 16 na torze pojawiła się platforma wioząca zawodników do prezentacji. Kilka minut później na torze pojawili się już pierwsi zawodnicy, którzy mieli wystartować w biegu juniorskim.

Niestety spotkanie nie należało do najciekawszych o czym świadczy wynik. Było jednak kilka biegów godnych uwagi, ale niestety pierwsze emocje nie były związane ze sportem. Bowiem w 2 biegu doszło do upadku Andersena i Ząbika, na szczęście jednak nie były to groźne upadki. Wykluczony z tego biegu został Krzysztof Jabłoński, a w powtórce gospodarze wygrali 4:2.

Kolejny emocjonujący bieg to dopiero gonitwa dziewiąta. Tym razem podobnie jak w 2 wyścigu w roli głównej Hans Andersen, który z 4 pozycji miał okazję przejść kapitalną szarżą na 2 miejsce, jednak ostatecznie dojechał do mety trzeci.

Kiedy wynik był już przesądzony w biegu 12 manager Lotosu - Robert Sawina zastosował złotą rezerwę taktyczną z której pojechał Tomasz Chrzanowski. Popularnemu Chrzanowi nie udało się jednak wygrać, bo mimo iż początkowo prowadził na ostatnim łuku w pięknym stylu minął go Jaguś.

W biegach nominowanych Anioły przypieczętowały wysokie zwycięstwo dwoma podwójnymi zwycięstwami. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Ryan Sullivan, który zdobył komplet punktów w 4 startach. Zaś liderem Lotosu był wychowanek Apatora- Tomasz Chrzanowski zdobywca 11 punktów.

Punktacja:


Unibax Toruń: 67
9. Hans Andersen (1,3,1,3) 8
10. Karol Ząbik (3,2*,1,-,2*) 8+2
11. Wiesław Jaguś (3,1*,3,3) 10+1
12. Adrian Miedziński (2*,2,2*,-,3) 9+2
13. Ryan Sullivan (3,-,2*,3,3) 11+1
14. Chris Holder (3,2*,1*,3) 9+1
15. Damian Celmer (2*,1) 3+1
16. Robert Kościecha (2,3,2*,2*) 9+2

Wybrzeże Gdańsk: 25
1. Tomasz Chrzanowski (2,3,1,4!,1) 11
2. Krzysztof Jabłoński (w,0,0,0,0) 0
3. Magnus Zetterstroem (1,3,2,2,t) 8
4. Renat Gafurov (0,d,0,1,1) 2
5. brak zawodnika (-,-,-,-) -
6. Cyprian Szymko (1,d,0,1,0) 2
7. Damian Sperz (0,1,1,0,0) 2

Bieg po biegu:

1. Holder, Celmer, Szymko, Sperz 5:1 (5:1)
2. Ząbik, Chrzanowski, Andersen, Jabłoński (w) 4:2 (9:3)
3. Jaguś, Miedziński, Zetterstroem, Gafurov 5:1 (14:4)
4. Sullivan, Holder, Sperz, Szymko (d) 5:1 (19:5)
5. Chrzanowski, Miedziński, Jaguś, Jabłoński 3:3 (22:8)
6. Zetterstroem, Kościecha, Holder, Gafurov (d) 3:3 (25:11)
7. Andersen, Ząbik, Sperz, Szymko 5:1 (30:12)
8. Holder, Sullivan, Chrzanowski, Jabłoński 5:1 (35:13)
9. Kościecha, Zetterstroem, Andersen, Gafurov 4:2 (39:15)
10. Jaguś, Miedziński, Szymko, Sperz 5:1 (44:16)
11. Sullivan, Zetterstroem, Ząbik, Jabłoński (d) 4:2 (48:18)
12. Jaguś, Chrzanowski (joker), Celmer, Szymko 4:4 (52:22)
13. Andersen, Kościecha, Gafurov, Sperz 5:1 (57:23)
14. Miedziński, Ząbik, Gafurov, Jabłoński 5:1 (62:24)
15. Sullivan, Kościecha, Chrzanowski, Zetterstroem (t) 5:1 (67:25)

Sędzia: Józef Piekarski (Toruń)
NCD Karol Ząbik 60,26 w 2 biegu
Widzów: ok. 6.000

Na skrót konferencji prasowej zapraszamy niebawem.
Reklama

 


Relacje Live

Metalkas 2 Ekstraliga

Dakar Development Stal Rzeszów vs Innpro ROW Rybnik
niedziela 14:00

Abramczyk Polonia Bydgoscz vs Moonfin Magnus Ostrów

niedziela 16:30

Krajowa Liga Żużlowa

Trans Mf Landshut Devils vs Speedway Kraków
niedziela 14:00

Lokomotiv Daugavpils vs OK Kolejarz Opole
niedziela 15:15


Wybrzeże Gdańsk vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 16:00

FIM Speedway Grand Prix - Malilla
sobota 19:00

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław

10

17

+64

2.  Fogo Unia Leszno 10 17 +70
3.  Pres Toruń 10 16 +88
4. Bayersystem GKM Grudziądz 10 14 +36
5  Orlen Oil Motor Lublin 10 14 +68
6. Gezet Stal Gorzów 10 10 +8
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

10

4 -106
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 10

0

-228
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 9 20 +165
2. Hunters PSŻ Poznań 9 14 +27
3. Innpro ROW Rybnik 10 12 +35
4 H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 10 11 -54
5. Dakar Development Stal Rzeszów 10 10 -5
6.  Polonia Piła 10 10 -109
7. Moonfin Magnus Ostrów 10 8 -21
8. Cellfast Wilki Krosno

10

7

-38
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

10 19 +49
2.

Ultrapur Start Gniezno

8 13 +39
3.  Trans MF Landshut Devil 8 9 +20
4.  Ok Kolejar Opole 7 7 -11
5.  Speedway Kraków 8 7 -41
6. Lokomotiv Daugavpils 7 5 -28
7  MKS Śląsk Świętłochowice 8 4 -62
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 8 16 +60
2. Indianerna Kumla  8 14 +90
3. Lejonen Gislaved 9 14 +52
4. Vastervik Speedway 8 10 +44
5. Vargarna Norrkoeping 8 7 +8
6. Dackarna Malilla 8 7 -7
7. Rospiggarna Hallstavik 8 2 -112
8. Piraterna Motala 9 0 -135



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  9 17 +42
2. Holsted Tigers 9 14 +70
3. GSK Liga 8 12 +31
4. Team Fjelsted 8 10 -16
5. Esbjerg Vikings 9 9 +3
6. Region Varde Elitesport 8 5 -16
7. Slangerup Speedway 8 4 -49
8 Nordjysk Elite Speedway 7 3 -73

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 82
2.  Brady Kurt 79
3. Robert Lambert 63
4.  Michael Jepsen Jensen 61
5. Jack Holde 55
6.  Max Fricke  50
7. Kacper Woryna 49
8.  Leon Madsen 45
9.  Patryk Dudek 40
10. Jason Doyle 39
11.  Andrzej Lebiediew  32
12.  Dominik Kubera 20
13.  Daniel Bewley 18
14.   Nazar Parnicki  14
15.  Frederik Lindgre 12
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Przemysław Pawlicki
9. r Rasmus Jensen
10.  Mikkel Michelsen
11.  Michael Jepsen Jensen
12.  Kai Huckenebck
13.  Jan Kvech
14.  Mathias Pollestad
15.  Adam Ellis
16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Bartosz Zmarzlik 16
2.
 Piotr Pawlicki 14
3. Maciej Janowski 13
4.  Patryk Dudek 12
5.  Krzysztof Buczkowski 9
6. Dominik Kubera 9
7. Wiktor Przyjemsk 9
8. Tobiasz Musielak 9
9. Kacper Woryna 8
10.  Szymon Woźniak 7
11.  Jakub Jamróg 6
12.  Mateusz Cierniak 6
13. Przemysław Pawlicki 4
14. Jakub Miśkowiak 2
15. Radosław Kowalski 1
16. Antoni Kawczyński 1
17.

18.  
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu