eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 155
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  SGP-SON-U21

  Bjarne Pedersen najlepszy w Lonigo! (relacja)
 2007-07-08 00:20:51  Michał Olkiewicz    własne/Radio Elka
Wczoraj we włoskim Lonigo rozegrany został pierwszy półfinał eliminacji do przyszłorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Zwycięzcą zawodów okazał się Bjarne Pedersen, który zgromadził na swoim koncie 11 punktów i pokonał w biegu dodatkowym zawodnika eSpeedway Team - Krzysztofa Kasprzaka, który ostatecznie zajął drugą pozycje. Na najniższym stopniu podium stanął drugi zawodnik eSpeedway Team - Damian Baliński, który zgromadził 10 punktów, a w dodatkowej gonitwie pokonał Denisa Gizatulina i Tobiasa Kronera.Zawody miały bardzo dramatyczny przebieg. Już w pierwszym biegu, na tor upadł Chris Holder. Jako, że sytuacja miała miejsce na pierwszym łuku, to sędzia zdecydował się na powtórkę w czteroosobowym składzie. Młody Australijczyk jednak nie wykorzystał swojej drugiej szansy i przyjechał na metę na ostatniej pozycji. Wyścig ten wygrał Lukas Dryml, który zameldował się na mecie przed zawodnikiem eSpeedway Team – Krzysztofem Kasprzakiem. W wyścigu drugim, pewne zwycięstwo zanotował obecny uczestnik cyklu GP - Bjarne Pedersen. Piękną walkę o jedno oczko w tym biegu stoczył jednak Mikael Max i Tomasz Gapiński. Popularny Gapa przeszedł jednak na dystansie Szweda i tym samym zapisał na swoim koncie jeden punkt. W gonitwie trzeciej, piękną jazdą popisał się Tobias Kroner. Niemiec słabo wyszedł ze startu, jednak piękną szarżą najpierw przedostał się przed Johnstona, a potem przed Gjedde i dzięki temu znalazł się na drugiej lokacie, nie oddając jej do końca. Bieg czwarty to wygrana innego zawodnika eSpeedway Team - Damiana Balińskiego. Wyścig piąty zawodów był bardzo pechowy dla zawodników startujących w nim. W pierwszej odsłonie, na tor upadł Capranese, który atakował Drymla. Włoch opuścił tor w karetce i nie pojawił się do końca zawodów. W powtórce, miał miejsce groźny karambol. Czech zahaczył o tylne koło Howa, który jechał za Carpanese. Obaj zawodnicy upadli. Młodszy z braci Drymli został wykluczony, natomiast David Howe nie był zdolny do dalszej jazdy. Za niego pojechał Czech - Zdenek Simota, który w trzeciej odsłonie biegu zanotował defekt.

Bjarne Pedersen nie zamierza pożegnać się z cyklem Grand Prix

W szóstej gonitwie spotkania, zdecydowaną wygraną przywiózł do mety Baliński. Bieg ósmy to przede wszystkim pasjonująca walka pomiędzy Jarosławem Hampelem, a Juricą Pavlicem o jedno oczko. Nieoczekiwanie, lepszy o błysk szprycy okazał się młody Chorwat. W następnej – dziewiątej gonitwie, kibiców do czerwoności rozgrzał po raz kolejny Jurica Pavlic. Tym razem, młody zawodnik uległ jednak bardziej doświadczonemu Charliemu Gjedde i to Duńczykowi możemy zapisać jeden punkt w programie. Zwyciężył pewnie Lukas Dryml. Wyścigu dziesiątego dobrze wspominać nie będzie Richard Hall. Anglik najpierw dał się wyprzedzić Kyle Legaultowi, a na ostatnim okrążeniu zanotował jeszcze niegroźny upadek. W biegu jedenastym, z pięknej strony pokazała się dwójka Polaków. Mowa tu o Jarosławie Hampelu oraz Damianie Balińskim, który z czwartej pozycji przedarł się na drugą lokatę. Popularny Bally wyprzedził Stevea Johnstona i Chrisa Holdera. Kolejny start całkowicie nie udał się rezerwowemu zawodów – Zdenkowi Simocie. Czech świetnie wyszedł z pod taśmy, jednak najpierw dał się wyprzedzić Gizatulinowi, a następnie Pedersenowi. Trzynastka okazała się pechowa dla Lukasa Drymla. Czech podobnie, jak w gonitwie piątej, zahaczył o tylne koło rywala. Tym razem był nim Damian Baliński. Na szczęście skończyło się tylko na wykluczeniu sympatycznego Czecha.

W wyścigu piętnastym, znowu świetny spektakl na stadionie w Lonigo, rozegrał Jurica Pavlic. Chorwat tym razem przegrał jednak Chrisem Holderem w walce o pierwszą lokatę. Następny wyścig, to zwycięstwo triumfatora całych zawodów - Krzysztofa Kasprzaka. Złośliwość rzeczy martwych dała o sobie znać Tomaszowi Gapińskiemu, który zanotował defekt na trzeciej pozycji. Szansę awansu do dalszych rozgrywek zaprzepaścił Jarosław Hampel w biegu siedemnastym. Mały stoczył pasjonującą walkę z Gizatulinem, jednak ostatecznie dowiózł do mety jedno oczko. W gonitwie osiemnastej, Kanadyjczyk Legault upadł na pierwszym łuku. Sędzia dopuścił do powtórki całą czwórkę, a najlepszy okazał się Steve Johnston. Jurica Pavlic, pomimo młodego wieku, znowu dał lekcję dobrego speedway’a swoim rywalom. Żużlowiec z czwartej lokaty przedarł się na drugą. Z pewnością można stwierdzić, że był to najefektowniej jeżdżący zawodnik wczorajszych zawodów we Włoszech. Ostatnie dwa wyścigi rozegrały się bez większych niespodzianek i po dwudziestu biegach, mieliśmy dwóch zawodników z 11 punktami, którzy o zwycięstwo musieli zmierzyć się w dodatkowym biegu. Tak samo było w przypadku miejsca trzeciego i siódmego.


Jarosław Hampel nie zaliczy tych zawodów do udanych

Tak więc wyścig dwudziesty pierwszy był biegiem o siódmą lokatę. Najlepszy okazał się w nim Kyle Legault. Za nim trwała pasjonująca walka pomiędzy Stevem Johnstonem i Charliem Gjedde. Lepszy okazał się ten pierwszy i to on awansował do finału eliminacji do przyszłorocznego cyklu Grand Prix, a Duńczyk będzie jedynie rezerwowym. W następnej gonitwie, walka o trzecie miejsce w turnieju trwała prawie przez całe cztery kółka. Najlepszy okazał się Damian Baliński i to on stanął na najniższym stopniu podium wczorajszych zawodów. Czwartą pozycję zajął Denis Gizatulin, a piątą lokatę w zawodach, wywalczył ostatecznie Tobias Kroner. Ostatni dodatkowy bieg, to walka o pierwsze miejsce we wczorajszym półfinale. Lepszy od Krzysztofa Kasprzaka okazał się Bjarne Pedersen i to on stanął na najwyższym stopniu podium.
Podsumowując, wczorajsze zawody obfitowały w różnego typu mijanki i kibicom zgromadzonym na włoskim obiekcie mogły się spodobać. Najwięcej emocji z pewnością dostarczył obserwatorom Chorwat - Jurica Pavlic. Pomimo, że młodemu zawodnikowi zabrało niewiele do awansu, to swoją postawą na torze udowodnił, że w przyszłości, może odgrywać czołową rolę w światowym żużlu.

Awans do finału, który odbędzie się 15. września w duńskim Vojens, wywalczyli następujący zawodnicy: Bjarne Pedersen, Krzysztof Kasprzak, Damian Baliński, Denis Gizatulin, Tobias Kroner, Lukas Dryml, Kyle Legault, Steve Johnston. Rezerwowym będzie Charlie Gjedde.

Drugi z półfinałów odbędzie się dziś w słoweńskiej Ljubljanie o godzinie 16:30. Już teraz zapraszamy Państwa na relację LIVE z jutrzejszego półfinału w Słowenii.

Klasyfikacja ogólna:
1. Bjarne Pedersen (3,2,2,3,1) 11+3
2. Krzysztof Kasprzak (2,3,0,3,3) 11+2
3. Damian Baliński (3,3,2,2,0) 10+3
4. Denis Gizatulin (3,1,3,1,2) 10+2
5. Tobias Kroner (2,2,3,1,2) 10+1
6. Luka¹ Dryml (3,w,3,w,3) 9
7. Kyle Legault (1,2,2,3,0) 8+3
8. Steve Johnston (0,2,1,2,3) 8+2
---------------------------------
9. Charlie Gjedde (1,3,1,2,1) 8+1
---------------------------------
12. Chris Holder (u,1,0,3,3) 7
10. Jarosław Hampel (2,0,3,1,1) 7
11. Jurica Pavlic (2,1,0,2,2) 7
13. Michael Max (0,3,1,0,2) 6
14. Tomasz Gapiński (1,0,2,d,1) 4
15. Richard Hall (1,0,u,1,0) 2
16. Zdenek Simota (d,1,0,0) 1
17. Mattia Carpanese (0,-,-,-) 0
18. David Howe (-) 0

Bieg po biegu:
1. Dryml, Kasprzak, Legault, Holder
2. Pedersen, Hampel, Gapiński, Max
3. Gizatullin, Kroner, Gjedde, Johnston
4. Baliński, Pavlic, Hall, Carpanese
5. Max, Johnston, Simota (d), Dryml (w) (Carpanese-w, Howe-w)
6. Baliński, Legault, Gizatullin, Gapiński
7. Gjedde, Pedersen, Holder, Hall
8. Kasprzak, Kroner, Pavlic, Hampel
9. Dryml, Gapiński, Gjedde, Pavlic
10. Kroner, Legault, Max, Hall (u)
11. Hampel, Baliński, Johnston, Holder
12. Gizatullin, Pedersen, Simota, Kasprzak
13. Pedersen, Baliński, Kroner, Dryml (w)
14. Legault, Gjedde, Hampel, Simota
15. Holder, Pavlic, Gizatullin, Max
16. Kasprzak, Johnston, Hall, Gapiński (d-3)
17. Dryml, Gizatulin, Hampel, Hall,
18. Johnston, Pavlic, Pedersen, Legault
19. Holder, Kroner, Gapiński, Simota
20. Kasprzak, Max, Gjedde, Baliński

Biegi dodatkowe:
o 7. miejsce
21. Legault, Johnston, Gjedde
Walka Johnstona i Gjedde o 2 punkty

o 3. miejsce
22. Baliński, Gizatullin, Kroner

o 1. miejsce
23. Pedersen, Kasprzak
Reklama

 


Tabele ligowe

 

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Orlen Oil Motor Lublin

 


 

2.  Betard Sparta Wrocław


3. ebut.pl Stal Gorzów


4.  KS Apator Toruń


5  Bayersystem GKM Grudziądz


6.  NovyHotel Falubaz Zielona Góra 


7. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 

 



8. Innpro ROW Rybnik

 


 Metalkas 2. Ekstraliga
1.  Arged Malesa Ostrów


2.  Abramczyk Polonia Bydgoszcz


3.  Fogo Unia Leszno


4. Cellfast Wilki Krosno


5.  #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 

6.   H. Skrzydlewska Orzeł Łódź


7. Texom Stal Rzeszów


8. Unia Tarnów 

 

 


Krajowa Liga Żużlowa
1  Ultrapur Start Gniezno  


2.  Energa Wybrzeże Gdańsk 


3.  Polonia Piła


4.  OK Kolejarz Opole


5. Optibet Lokomotiv Daugavpils


6. Trans MF Landshut Devils







 U24 Ekstraliga
1. Orlen Cellfast Wilki Kroso


2. Enea Stal Gorzów


3. Novyhotel Falubaz Zielona Góra


4. Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno


5. Motor Lublin


6. GKM Grudziądz


7. TAURON U24 Włókniarz Częstochowa


8. KS Toruń


9. U24 Beckhoff Sparta Wrocław
 
Bauhaus-Ligan
1. Vastervik Speedway

 


 

2. Dackarna Malilla


3. Indianerna Kumla 

 

4. Lejonen Gislaved

 


5. Piraterna Motala

 

6. Rospiggarna Hallstavik


7. Smederna Eskilstuna

 



 

 

 

Klasyfikacja SGP
1. Bartosz Zmarzlik 
2. Robert Lambert
3.   Fredrik Lindgren
4.  Jack Holder
5. Mikkel Michelsen
6. Martin Vaculik
7. Daniel Bewley
8.  Dominik Kubera
9. LAnders Thomsen
10.  Brady Kurtz
11.  Jason Doyle
12.  Kai Huckenbeck 
13.  Andrzej Lebiediew
14.  Jan Kvech 
15.  Max Fricke
Klasyfikacja SEC
1.  Mikkel Michelsen
2.  Leon Madsen
3.  Janusz Kołodziej
4.  Patryk Dudek
5.  Andrzej Lebiediew
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Jewgienij Kostygow
9.  Kacper Woryna
10.  Vaclav Milik
11.  Anders Thomsen
12.  Dimitri Berge
13.  Norick Bloedorn
14.  Timo Lahti
15.  Rasmus Jensen
16.

17.

18.

19.  
20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
 Maciej Janowski 43
2.
Patryk Dudek 40
3.  Bartosz Zmarzlik 39
4. Dominik Kubera 34
5.   Piotr Pawlicki 26
6. Szymon Woźniak 25
7.  Bartłomiej Kowalski 24
8. Przemysław Pawlicki 23
9.  Kacper Woryna 21
10.  Bartosz Smektała 19
11. Jarosław Hampel  18
12.  Janusz Kołodziej 17
13. Krzysztof Buczkowski 14
14.  Robert Chmiel 11
15.  Paweł Przedpełski 6
16.  Mateusz Cierniak 6
17. Tomasz Gapiński 5
18.   Wiktor Przyjemski 4
19.  Mateusz Szczepaniak
3
20.

21.

22.  
Partner

 

 

http://atlantistsl.com

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu