eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 346
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  ANGLIA

  Belle Vue Aces blisko finału
 2016-09-22 13:03:12  Julian Golański    bellevueaces.co / lakesidehammers.co

W pierwszym meczu półfinałowym rozgrywek Elite League drużyna Belle Vue Aces pokonała na wyjeździe ekipę Lakeside Hammers 49:41. Tym samym zespół z Manchesteru przystąpi do rewanżowego spotkania na National Speedweay Stadium w roli faworyta. O środowym zwycięstwie Asów zadecydowały trzy ostatnie gonitwy.

Do dwunastego biegu to gospodarze utrzymywali się na prowadzeniu. Podwójne zwycięstwa gości w trzynastym, czternastym i piętnastym biegu odwróciły losy tego starcia i znacząco przybliżyły Belle Vue Aces do finału tegorocznych zmagań Elite League. Rewanż odbędzie się bowiem w Manchesterze, a w rundzie zasadniczej podopieczni Marka Lemona nie mieli kłopotów z Młotami na swoim torze.

W zespole Asów nie brakowało słabszych ogniw. Na pewno Max Fricke nie zaliczy środowego występu do udanych, nie zdobył bowiem żadnych punktów. - Ważne było, aby utrzymywać kontakt z rywalem w środowym starciu. Niektórzy zawodnicy się męczyli, ale to jest urok Belle Vue Aces. Razem gnają do przodu. Max miał zły wieczór, a Joe (Jacobs dop.red.) nie czuł się dobrze przez ostatnie dni. Zrezygnował z weekendowego występu w Ipswich, a i tak w Lakeside nie jechał na sto procent. Mimo to, robił co mógł. Na naszym torze musi jednak pojechać lepiej. U nas czuje się pewniej i wierzymy w jego dobry występ - powiedział menadżer Belle Vue Aces.

Drużyna Asów triumfowała w rundzie zasadniczej i mogła tym samym wybrać rywala w półfinałach. Młoty od początku zawiesiły poprzeczkę na wysokim poziomie i w pewnym momencie odskoczyli już na sześć punktów. - Jeśli mówimy o samym meczu, to wykonaliśmy zadanie. Wiedzieliśmy, że każdy rywal w półfinale będzie wymagający. Na początku tego spotkania Młoty dały nam wiele do myślenia. Klasycznie nasi zawodnicy zebrali się w sobie i nawiązali walkę. Bylibyśmy zadowoleni z czteropunktowej zaliczki przed rewanżem, a osiem oczek jest fantastyczną wiadomością - dodał Mark Lemon.

Max Fricke
Mark Lemon na pewno liczy na lepszy występ Maxa Fricke w rewanżu

Lakeside Hammers po dramatycznym boju wywalczyły sobie miejsce w fazie play-off. Tam przyszło im zmierzyć się z triumfatorem rundy zasadniczej. Początek spotkania przebiegał pod dyktando gospodarzy, jednak w końcowej fazie meczu to Asy dyktowały warunki i dowiozły do mety ośmiopunktowy triumf. Jon Cook podkreśla, że do trzynastego biegu obie drużyny prezentowały podobny poziom.

- Trzy ostatnie biegi nas wykończyły. Po takiej stracie nie czterech a ośmiu punktów, mało kto wierzyłby w odrobienie strat. Przed tym zdarzeniem obie drużyny wyglądały podobnie. Wierzyliśmy nawet, że mamy drobną przewagę. Myślę, że na wynik wpłynął bardziej tor, a nie nerwy. Oczywiście były emocje, ale są one po obu stronach. Nasi chłopcy czuli się dobrze. Nie uważam, że należy winić żużlowców. Robili co mogli i w pierwszych trzech startach za AJ’a zrobili siedem płatnych punktów. Niestety nie dowieźliśmy tego do mety i zawiedliśmy - przyznał promotor Lakeside Hammers.

W drugim starciu zdecydowanym faworytem będą gospodarze. Promotor Młotów wierzy, że Asy przystąpią rozluźnione do rewanżu i w tym goście mogą upatrywać swojej szansy. - Nie będzie łatwo odrobić straty, ale speedway to zabawna gra. Być może Belle Vue przystąpi do rewanżu rozluźnione i musimy wtedy wykorzystać taką okazję. Na pewno nasi zawodnicy dadzą z siebie wszystko. Nie poddajemy się - zapowiedział Cook.

W rewanżu dojdzie do jednej zmiany w składzie Lakeside Hammers. Pomimo wcześniejszych spekulacji, w rewanżu nie zobaczymy Andreasa Jonssona. Jego miejsce zajmie gościnnie Krzysztof Kasprzak, który był w tym sezonie liderem Coventry Bees.

Krzysztof Kasprzak
Czy Krzysztof Kasprzak pomoże Młotom odrobić straty?

Reklama

 


Relacje Live

PGE Ekstraliga

Stelmet Falubaz Zielona Góra vs Pres Toruń
niedizela 17:00

Fogo Unia Leszno vs BAYERSYSTEM GKM Grudziądz
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Moonfin Magnus Ostrów vs Dakar Development Stal Rzeszów
piątek 19:00


Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Polonia Piła
sobota 16:30


Hunters PSŻ Poznań vs Innpro ROW Rybnik
niedziela 13:00

Cellfast Wilki Krosno vs H. Skrzydlewka Orzeł Łódź
niedziela 15:15

Krajowa Liga Żużlowa

LVBET Lokomotiv Daugavpils vs OK Kolejarz Opole
sobota 15:15

Trans MF Landshut Devils vs Ultrapur Omega Gniezno
niedziela 14:00

LVBET Lokomotiv Daugavpils vs Śląsk Świętłochowice
niedizela 15:15

FIM Speedway Grand Prix - Łódź

sobota 19:00

Tabele ligowe

 

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław

11

20

+66

2.  Pres Toruń 11 17 +107
3.  Fogo Unia Leszno 11 17 +68
4. Orlen Oil Motor Lublin 11 17 +93
5  Bayersystem GKM Grudziądz 11 14 +17
6. Gezet Stal Gorzów 11 10 -17
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

11

7 -96
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 11

0

-228
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 26 +203
2. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 11 14 -42
3. Hunters PSŻ Poznań  11 14 +3
4 Innpro ROW Rybnik 11 13 +31
5. Dakar Development Stal Rzeszów 11 12 -1
6. Polonia Piła 11 10 -109
7. Moonfin Magnus Ostrów 11 8 -47
8. Cellfast Wilki Krosno

11

7

-38
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

11 22 +117
2.

Trans MF Landshut Devi

11 18 +47
3. Ultrapur Start Gniezno 11 15 -6
4. LVBET Lokomotiv Daugavpils 11 13 +10
5.  Ok Kolejar Opole  10 11 -1
6.  Speedway Kraków  11 8 -57
7  MKS Śląsk Świętłochowice 11 6 -110
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 11 21 +77
2. Indianerna Kumla  10 19 +120
3. Lejonen Gislaved 11 16 +48
4. Vastervik Speedway 10 15 +68
5. Vargarna Norrkoeping 10 9 +8
6. Dackarna Malilla 10 9 -41
7. Rospiggarna Hallstavik 11 6 -120
8. Piraterna Motala 11 0 -155



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  9 17 +42
2. Holsted Tigers 9 14 +70
3. GSK Liga 8 12 +31
4. Team Fjelsted 8 10 -16
5. Esbjerg Vikings 9 9 +3
6. Region Varde Elitesport 8 5 -16
7. Slangerup Speedway 8 4 -49
8 Nordjysk Elite Speedway 7 3 -73

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 98
2.  Brady Kurt 93
3. Robert Lambert 81
4.  Michael Jepsen Jensen 66
5. Jack Holde 55
6.  Leon Madsen 55
7. Kacper Woryna 55
8.  Max Fricke 54
9.  Patryk Dudek 51
10.  Andrzej Lebiediew 44
11. Jason Doyle 42
12.  Dominik Kubera 28
13.  Daniel Bewley 18
14.  Nazar Parnicki  16
15.  Frederik Lindgre 12
Klasyfikacja SEC
1.  Leon Madsen 14
2.  Patryk Dudek 14
3.  Mikkel Michelsen 11
4.  Michael Jepsen Jensen 13
5.  Kai Huckenebck 12
6.   Mathias Pollestad 9
7.  Piotr Pawlicki 8
8.  Kacper Woryna 8
9.  Jan Kvech 7
10.  Przemysław Pawlicki 7
11.  Maciej Janowski 6
12.  Andrzej Lebiediew 6
13.  Kim Nilsson 6
14.  Adam Ellis 3
15.  Damian Ratajczak 2
16.  Nazar Parnicki 0
17.

18.

19.

20. r Rasmus Jensen 0

 

Klasyfikacja IMP
1.
Kacper Woryna 26
2.
Maciej Janowski 22
3.  Patryk Dudek 22
4. Bartosz Zmarzlik 20
5.  Piotr Pawlicki 20
6.  Krzysztof Buczkowski 20
7. Wiktor Przyjemsk 20
8.  Jakub Jamróg 16
9. Tobiasz Musielak 15
10. Dominik Kubera 15
11.  Szymon Woźniak 13
12. Przemysław Pawlicki 12
13.  Mateusz Cierniak 12
14.  Maksymilian Pawelczak 10
15. Jakub Miśkowiak 6
16.  Bartosz Jaworski 1
17. Radosław Kowalski 1
18.  Antoni Kawczyński 1
19.

20.

21.

22.  
Klasyfikacja SGP2

1. Wiktor Przyjemski 20
2.  Mikkel Andersen 18
3.  Vilads Nagel 16
4.  William Drejer 14
5.  Kevin Małkiewicz 12
6.  Slater Lightcap 11
7.  Maksymilian Pawełczak 10
8  Beau Bailey 9
9.  William Cairns 8
10.  Rasmus Karlsson 7
11.  Nicolai Heiselberg 6
12.  Antoni Mencel 5
13.  Sven Cerjak 4
14.  Mitchell McDiarmid 2
15.  Adam Bednar 0

Partner

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu