eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 408
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Artur Czaja: Staram się nie robić jakiejś presji
 2017-05-26 09:54:25  Stanisław Wrona    inf. własna

Niemal płatny komplet punktów wywalczył Artur Czaja w poprzednim meczu Grupa Azoty Unii Tarnów z Euro Finannce Polonią Piła, wygranym przez Jaskółki w stosunku 60:30. Do pełni szczęścia zabrakło niewiele, jednak osiągnięcie w postaci 12 oczek z dwoma bonusami z pewnością zadowoliłoby każdego.

Jak widać ponad miesięczna przerwa od poprzedniego ligowego meczu, który odbył się 17 kwietnia w Krakowie, nie miała zbytniego wpływu na formę tarnowskich żużlowców. Ich dyspozycja w poprzednim pojedynku była bardzo wysoka, a przebieg spotkania był ukierunkowany od jego samego początku. – Przez cały miesiąc starałem się przynajmniej raz przyjeżdżać i trenować w Tarnowie, żeby cały czas utrzymywać ten kontakt z torem. Jeżdżę też w lidze szwedzkiej i staram się tak raczej nie „rozdzielać” się z motocyklem – mówił po pojedynku z pilanami, Artur Czaja.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się o dosyć nietypowej, jak na rozgrywki ligowe porze. Pierwszy wyścig wystartował bowiem ok. 12:45, a przeważnie spotkania rozpoczynają się kilka godzin później. Z tą sytuacją pierwszy raz spotkał się chyba również wychowanek częstochowskich Lwów. – Może nie wstajemy o tak wczesnej porze, jak 12:45, bo trzeba motor przygotować. Zależy jak kto, bo ja na przykład pomagam mechanikom robić motocykle, to wstaję o ósmej rano (śmiech). Ale wracając do meczu, to trochę to dziwne. Choć z drugiej stronie fajnie, bo po spotkaniu mogłem zobaczyć jeszcze ekstraligę w telewizji. To jednak dziwne, bo  trzeba było o ósmej rano wyjechać. Nigdy nie miałem meczu tak wcześnie, zawsze była to osiemnasta, siedemnasta, szesnasta – skomentował zaistniałą sytuację.

Pora spotkania mogła mieć znaczenie, ponieważ zawodnicy przeważnie trenują w późniejszych godzinach. Dzień przed meczem jazdy próbne odbyły się w zbliżonym czasie, wówczas z kolei panowały całkiem inne warunki pogodowe. Jak widać, nie miało to jednak najmniejszego znaczenia na przebieg spotkania. – Trening dzień przed meczem był o czternastej, ale można powiedzieć, że tor zbyt wiele się nie zmienił. Z pewnością jednak pogoda była zupełnie inna, w sobotę miałem termometr w cieniu i pokazywał on 33 stopnie. Podejrzewam, że w słońcu na torze mogło być ok. 40. Motocykle przez to też inaczej reagowały, ale cieszymy się, że wszystko wyszło po naszej myśli i że pojechaliśmy niezłe zawody – zauważył słusznie Czaja.

Kolejny ligowy pojedynek tarnowskie Jaskółki odjadą już w niedzielę, 28 maja na torze w Rzeszowie. Tegoroczny nabytek tarnowskiej drużyny mógłby traktować to spotkanie szczególnie, ponieważ reprezentował on już zespół rywali. Niemniej jednak nie zamierza on zbytnio przywiązywać do tego wagi. Dodatkowo przyznaje, że celem jego ekipy będzie, jak zawsze zwycięstwo. – Ja po prostu staram się jak najlepiej przygotować do każdego meczu i nie robić też jakiejś presji. Nie zwracam uwagi, czy to tak, czy z tym. Chcę po prostu przygotować się jak najlepiej i tak pojechać. Na pewno będę się starał, żeby tak zrobić. Jak wyjdzie, to zobaczymy. Na pewno chcemy tam się udać z nastawieniem bojowym, tak jak wszędzie. Chcemy pojechać jak najlepsze zawody i najlepiej byłoby je wygrać. Zobaczymy, do Rzeszowa również jedziemy z takim nastawieniem – zapewnił wszystkich.

Miesięczna przerwa to nietypowa syuacja w rozgrywkach ligowych. Wszystko to spowodowane było problemami z pogodą oraz włodarzami ligi, którzy nie zgodzili się wspólnie z telewizją na wcześniejsze rozegranie przełożonych spotkań, we wskazanych przez kluby terminach. Im dalej w sezon, tym zawodnicy są bardziej „rozjeżdżeni”, natężenie zaległych spotkań w teorii nie powinno im zatem sprawić problemów. – W kolejnych tygodniach dojdzie też zmęczenie. Zaczynają się robić pogody po 30 stopni, wtedy organizm nie może też takiego natężenia wytrzymać. Pojawi się większe słońce, taka pogoda i codziennie zawody. Będzie ciężko, ale trzeba to odjechać i trochę szkoda, że nie udało się to wcześniej, bo inni zawodnicy też mają swoje ligi i pogodzenie tego jest konieczne, jednak niełatwe do zrobienia – podkreślił na koniec jeden z liderów tarnowskiej drużyny, Artur Czaja.

Reklama

 


Relacje Live

Speedway European Championship - Zielona Góra
sobota 18:00

Tabele ligowe

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1. Betard Sparta Wrocław

10

17

+64

2.  Fogo Unia Leszno 10 17 +70
3.  Pres Toruń 10 16 +88
4. Bayersystem GKM Grudziądz 10 14 +36
5  Orlen Oil Motor Lublin 10 14 +68
6. Gezet Stal Gorzów 10 10 +8
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

10

4 -106
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 10

0

-228
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 10 23 +191
2. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 10 14 -42
3. Hunters PSŻ Poznań  10 14 +15
4 Innpro ROW Rybnik 11 13 +31
5. Dakar Development Stal Rzeszów 11 12 -1
6. Polonia Piła 10 10 -109
7. Moonfin Magnus Ostrów 10 8 -47
8. Cellfast Wilki Krosno

10

7

-38
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

10 19 +83
2.

Ultrapur Start Gniezno

8 13 +5
3.  Trans MF Landshut Devil 9 12 +34
4.  Ok Kolejar Opole 8 9 +5
5.  Speedway Kraków 10 8 -55
6. Lokomotiv Daugavpils 7 5 -28
7  MKS Śląsk Świętłochowice 9 4 -78
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 8 16 +60
2. Indianerna Kumla  8 14 +90
3. Lejonen Gislaved 9 14 +52
4. Vastervik Speedway 8 10 +44
5. Vargarna Norrkoeping 8 7 +8
6. Dackarna Malilla 8 7 -7
7. Rospiggarna Hallstavik 8 2 -112
8. Piraterna Motala 9 0 -135



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  9 17 +42
2. Holsted Tigers 9 14 +70
3. GSK Liga 8 12 +31
4. Team Fjelsted 8 10 -16
5. Esbjerg Vikings 9 9 +3
6. Region Varde Elitesport 8 5 -16
7. Slangerup Speedway 8 4 -49
8 Nordjysk Elite Speedway 7 3 -73

Klasyfikacja SGP
1.  Bartosz Zmarzlik 82
2.  Brady Kurt 79
3. Robert Lambert 63
4.  Michael Jepsen Jensen 61
5. Jack Holde 55
6.  Max Fricke  50
7. Kacper Woryna 49
8.  Leon Madsen 45
9.  Patryk Dudek 40
10. Jason Doyle 39
11.  Andrzej Lebiediew  32
12.  Dominik Kubera 20
13.  Daniel Bewley 18
14.   Nazar Parnicki  14
15.  Frederik Lindgre 12
Klasyfikacja SEC
1.  Patryk Dudek
2.  Andrzej Lebiediew
3.  Leon Madsen
4.  Kacper Woryna
5.  Nazar Parnicki
6.  Piotr Pawlicki
7.  Maciej Janowski
8.  Przemysław Pawlicki
9. r Rasmus Jensen
10.  Mikkel Michelsen
11.  Michael Jepsen Jensen
12.  Kai Huckenebck
13.  Jan Kvech
14.  Mathias Pollestad
15.  Adam Ellis
16.

17.

18.

19.

20.

 

Klasyfikacja IMP
1.
Kacper Woryna 26
2.
Maciej Janowski 22
3.  Patryk Dudek 22
4. Bartosz Zmarzlik 20
5.  Piotr Pawlicki 20
6.  Krzysztof Buczkowski 20
7. Wiktor Przyjemsk 20
8.  Jakub Jamróg 16
9. Tobiasz Musielak 15
10. Dominik Kubera 15
11.  Szymon Woźniak 13
12. Przemysław Pawlicki 12
13.  Mateusz Cierniak 12
14.  Maksymilian Pawelczak 10
15. Jakub Miśkowiak 6
16.  Bartosz Jaworski 1
17. Radosław Kowalski 1
18.  Antoni Kawczyński 1
19.

20.

21.

22.  
Partner

 

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu