POLSKA
Coraz większymi krokami zbliża się turniej Eurosport Speedway Best Pairs, który odbędzie się 8 czerwca na toruńskiej Motoarenie. Od początku było wiadomo, że Polskę w tych zawodach będą reprezentowali Tomasz Gollob i Jarosław Hampel. W ubiegłym tygodniu trener Marek Cieślak zdradził nazwisko rezerwowego w ekipie biało-czerwonych. Będzie nim Adrian Miedziński z Unibaksu Toruń.
Obiektywnie patrząc wybór ten jest w pełni uzasadniony. „Miedziak” od początku ligowych rozgrywek prezentuje doskonałą formę – pod względem średniej biegopunktowej jest siódmym zawodnikiem Enea Ekstraligi i trzecim, jeśli brać po uwagę jedynie żużlowców z Polski.
- Na pewno udział w Eurosport Speedway Best Pairs będzie miłym doświadczeniem – uważa Miedziński. Powrócono do tego typu zawodów i to cieszy. Na pewno będę wraz z Jarosławem Hampelem oraz Tomaszem Gollobem robił wszystko, aby zwyciężyć w tym turnieju. Mam nadzieję, że uda nam się wygrać, a każdy z Polaków pokaże się z jak najlepszej strony.
Miedziński zadziwia w tym sezonie kapitalną jazdą na swoim torze. W minioną niedzielę w wygranym przez Unibax meczu z PGE Marmą Rzeszów 54:36 zwyciężył we wszystkich swoich wyścigach i zdobył tzw. „duży komplet” czyli 18 punktów. To już druga maksymalna zdobycz punktowa „Miedziaka” w tym roku na Motoarenie. Wcześniej ta sztuka udała mu się w starciu ze Stalą Gorzów – wtedy jednak miał 14 punktów i bonus.
- Nie ukrywam, że znam ten tor jak własną kieszeń, więc mam nadzieję, że nie będę miał żadnych problemów także podczas czerwcowych zawodów – mówi torunianin. Na pewno będzie to fajne uczucie wystąpić w zawodach rangi międzynarodowej przed własną publicznością w rodzinnym mieście, w Toruniu. Ponadto będziemy rywalizować z dobrymi zawodnikami i każdy zdobyty punkt przeciwko nim będzie satysfakcjonujący. Bardzo się cieszę, że będę miał okazję, żeby wystąpić, a do tego chciałbym zdobyć jak najwięcej punktów. Muszę teraz robić wszystko, aby moja forma była jak najwyższa na Eurosport Speedway Best Pairs, aby móc się pokazać i zasłużyć na dziką kartę na ostanie Grand Prix w tym sezonie właśnie na Motoarenie.
Miedziński będzie 8 czerwca zawodnikiem rezerwowym w talii trenera Cieślaka. Rola zmiennika jest niewdzięczna w takich turniejach. Często długo się czeka na możliwość startu, a ta w ogóle nie przychodzi, bo koledzy z podstawowego składu spisują się bez zastrzeżeń. Cały czas jednak trzeba być w pełni skoncentrowanym.
- To nie będzie problemem – twierdzi żużlowiec Unibaksu. Myślę, że przed zawodami ustalimy wszelkie szczegóły odnośnie moich startów. Przed turniejem to wszystko rozplanujemy, żeby każdy z nas pojechał i dał z siebie maksimum swoich możliwości.
Wiadomo, że Polacy będą faworytem Eurosport Speedway Best Pairs. Będą startować na swoim torze i będą mieć wsparcie fanatycznych kibiców. A kto może okazać się najtrudniejszym rywalem? - Moim zdaniem Australia byłaby mocna, ale prawdopodobnie nie wystąpi Darcy Ward – uważa Miedziński. Wiadomo przecież, że zarówno Darcy jak i Chris Holder znają toruńską Motoarenę świetnie. Wynika na to, że pod nieobecność Warda z Australii będziemy jeździli w roli faworyta, ale musimy zrobić wszystko, aby poradzić sobie z tym. Wiadomo też, że każda drużyna może spłatać figla. We wszystkich zespołach będą jechali świetni zawodnicy - to są przecież Mistrzostwa Świata Par. Powtórzę, gdyby był Darcy Ward to bym obstawiał Australię i Polskę.
W Eurosport Speedway Best Pairs prócz biało-czerwonych i, wspomnianych przez Miedzińskiego Australijczyków, wystąpią też ekipy Czech, Danii, Rosji, Stanów Zjednoczonych i Szwecji.
PGE Ekstraliga
Innpro ROW Rybnik vs
Pres Toruń
wtorek 20:00
Stelmet Falubaz Zielona Góra vs
BAYERSYSTEM GKM Grudziądz
piątek 20:30
Krono Plast Włókniarz Częstochowa vs
Gezet Stal Gorzów
niedziela 17:00
Betard Sparta Wrocław vs
Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 19:30
Metlakas 2 Ekstraliga
Fogo Unia Leszno vs
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
niedziela 13:00
Cellfast Wilki Krosno vs
Hunters PSŻ Poznań
niedziela 15:15
Texom Stal Rzeszów vs
Moonfin Malesa Ostrów
sobota (3maj) 16:30
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vs
Autona Unia Tarnów
niedziela (4 maj) 14:30
P | Nazwa | M | PD | PM |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 |
6 |
+40 |
2. | ![]() |
3 | 6 | +36 |
3. | ![]() |
2 | 3 | +8 |
4. | ![]() |
3 | 2 | +18 |
5 | ![]() |
3 | 2 | -2 |
6. | ![]() |
3 | 2 | -4 |
7. | ![]() |
3 |
1 | -26 |
8. | ![]() |
3 |
0 |
-58 |
![]() |
||||
1. | ![]() |
3 | 6 | +24 |
2. | ![]() |
3 | 4 | +45 |
3. | ![]() |
3 | 4 | +14 |
4. | ![]() |
3 | 3 | +4 |
5. | ![]() |
2 | 1 | -8 |
6. | ![]() |
1 | 0 | -4 |
7. | ![]() |
1 | 0 | -37 |
8. | ![]() |
2 |
0 |
-38 |
![]() |
||||
1 |
|
2 | 4 | +6 |
2. | ![]() |
1 | 2 | +2 |
3. | ![]() |
2 | 2 | +12 |
4. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
5. | ![]() |
2 | 2 | 0 |
6. | ![]() |
2 | 0 | -6 |
7 | Speedway Kraków | 1 | 0 | -14 |
![]() |
||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Novyhotel Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
![]() |
||||
1. | ![]() |
|
|
|
2. | ![]() |
|||
3. | ![]() |
|
||
4. | ![]() |
|
||
5. | ![]() |
|
||
6. | ![]() |
|||
7. | ![]() |
|
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
1. | ![]() |
|
2. | ![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ||
17. | ||
18. | ||
19. | ||
20. |
1. |
![]() |
|
2. |
![]() |
|
3. | ![]() |
|
4. | ![]() |
|
5. | ![]() |
|
6. | ![]() |
|
7. | ![]() |
|
8. | ![]() |
|
9. | ![]() |
|
10. | ![]() |
|
11. | ![]() |
|
12. | ![]() |
|
13. | ![]() |
|
14. | ![]() |
|
15. | ![]() |
|
16. | ![]() |
|
17. | ![]() |
|
18. | ![]() |
|
19. | ![]() |
|
20. | ||
21. | ||
22. |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów