eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 143
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  POLSKA

  Adam Strzelec: Częstochowa odezwała się jako pierwsza
 2013-02-08 23:18:00  Dawid Droś    inf. własna

Adam Strzelec to nowy zawodnik Dospel Włókniarza Częstochowa. Lwy wypożyczyły żużlowca ze Stelmetu Falubazu Zielona Góra na okres jednego sezonu. W rozmowie z portalem eSpeedway.pl, "Joker" opowiada m. in. o perypetiach zmiany barw klubowych, czy też przedstawia swoje plany na nadchodzący sezon.

Wraz z Arturem Czają, Hubertem Łęgowikiem i Rafałem Malczewskim, junior stworzy formację młodzieżową klubu z miasta Świętej Wieży. Dlaczego żużlowiec wybrał akurat Dospel Włókniarz i jak wyglądały kulisy jego odejścia z Winnego Grodu? - W Zielonej Górze nie było dla mnie miejsca. KSM był zbyt wysoki. Po prostu siedziałbym na ławce i czekał na ewentualną kontuzję, a po pierwsze nikomu tego nie życzę, a po drugie, nie o to chodzi w sporcie żużlowym, by siedzieć i czekać. Chcę jeździć jak najwięcej, dlatego tutaj razem z prezesem i innymi działaczami po prostu spotkaliśmy się, pogadaliśmy ze sobą godzinkę, dwie i ja już byłem praktycznie dogadany. Później tylko kwestia między klubami, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło i w efekcie jestem tutaj - opowiada sympatyczny "Joker" w rozmowie z naszym portalem.

Strzelec w ubiegłorocznych rozgrywkach wystąpił w siedemnastu spotkaniach Syelmetu Falubazu, zdobywając w nich w sumie 51 punktów i 10 bonusów. Pozwoliło mu to uzyskać wysoki jak na juniora KSM, bo aż 4,26 punkta. Przez ten fakt młodzieżowiec nie mógł liczyć na pewne miejsce w składzie, w klubie, w którym się wychował, dlatego postanowił poszukać sobie nowego pracodawcy. Jak się okazuje, było wielu chętnych na usługi niespełna dziewiętnastoletniego zawodnika. - Miałem również inne oferty. Np. od Wrocławia, od pierwszoligowej drużyny i od drugoligowej drużyny. Ale tak jak mówiłem, Częstochowa odezwała się do mnie jako pierwsza, dlatego przede wszystkim ją brałem pod uwagę.

Najprawdopodobniej "Jokera" zabraknie w obu spotkaniach, w których mierzyć się będą Dospel Włókniarz oraz Stelmet Falubaz. Oznacza to, iż rodowity zielonogórzanin inaugurację sezonu 2013 najprawdopodobniej obejrzy z trybun Areny Częstochowa. Jak zawodnik ustosunkował się do tej sprawy? - Szczerze mówiąc chciałbym jechać i tutaj i w Zielonej Górze. Wtedy mógłbym się też sprawdzić. Pokazałbym może... to znaczy, to nie jest pewne, ale chciałbym też pokazać działaczom z Zielonej Góry, że potrafię jechać i żeby trochę im się łezka zakręciła, że mnie oddali. Żeby troszeczkę zatęsknili, ale no niestety, taka jest decyzja klubu z Zielonej Góry. Mają do tego pełne prawo. Co do mojego występu w meczu z Falubazem to dali warunek, który można spełnić, no ale myślę że nikt nie będzie nawet zastanawiał się nad tym, bo jest to kwestia finansowa. No nie ukrywam, że jest to duża kwota, dlatego nie ma żadnych rozmów na ten temat. W Zielonej Górze może pojadę. Władze klubu powiedziały, że mogą pójść na ten układ, żeby pojechać tam i chcą zrobić show, to bym pojechał właśnie tam, no ale zobaczymy. Wszystko pokaże czas.

W najbliższym czasie, Adam na brak wolnego czasu z pewnością nie będzie mógł narzekać. Czekają go bowiem trzy wyjazdy na obozy przygotowawcze oraz jazdy treningowe na crossie - Teraz, w niedzielę wyjeżdżam na pierwszy obóz, pierwszego jadę na drugi, a później jeszcze na trzeci z Włókniarzem, także można powiedzieć trzy tygodnie ciężkiej pracy. Do Bogatyni później udamy się gdzieś w marcu, myślę na początku miesiąca, pojeździć na crossach, także nikt nie musi się martwić o to jak będę przygotowany do sezonu. Cieszę się, że w ogóle mam takie możliwości w tym sezonie - mówi niespełna 19-latek.

Dla wychowanka ekipy spod znaku Myszki Miki, sezon 2013 będzie pierwszym sezonem startów poza Zieloną Górą. Jakie cele stawia sobie przed nim nowy nabytek biało-zielonych? - W sezonie plan jest taki, by być stałym punktem w drużynie. To takie moje podstawowe założenie. Chcę być dobrym zawodnikiem. Chcę zdobywać co najmniej siedem punktów. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy, ale myślę, że stać mnie na to. Szczególnie że będę jeździł na torze w Częstochowie - zakończył "Joker".


Adam Strzelec wierzy, że stać go na solidną jazdę w Częstochowie, co już niejednokrotnie pokazał

Reklama

 


 

 

Relacje Live

PGE Ekstraliga

Gezet Stal Gorzów vs Krono Plast Włókniarz Częstochowa
niedizela 17:00

Betard Sparta Wrocław vs Orlen Oil Motor Lublin
niedziela 19:30

Metalkas 2 Ekstraliga

Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Polonia Piła
czwartek 20:30

Dakar Development Stal Rzeszów vs Polonia Piła
sobota 16:30

H. Skrzydlewka Orzeł Łódź vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
sobota 14:00

Hunters PSŻ Poznań  vs Cellfast Wilki Krosno
niedziela 13:00

Innpro ROW Rybnik vsMoonfin Magnus Ostrów 
niedziela 15:15

 

Krajowa Liga Żużlowa
OK Kolejarz Opole vs Speedway Kraków
niedziela 16:30

2. Półfinał DPŚ - Ryga
piątek 18:00


FIM Speedway Grand Prix  - Ryga
sobota 18:00

Tabele ligowe

 

P Nazwa M PD PM
 PGE Ekstraliga
1.  Pres Toruń

12

20

+115

2. Betard Sparta Wrocław 11 20 +66
3.  Fogo Unia Leszno 12 20 +80
4. Orlen Oil Motor Lublin 11 17 +93
5 Bayersystem GKM Grudziądz 12 14 +5
6. Gezet Stal Gorzów 11 10 -17
7. Stelmet Falubaz Zielona Góra

12

7 -104
8. Krono- Plast Włókniarz Częstochowa 11

0

-228
 Metalkas 2. Ekstraliga
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 29 +233
2. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 17 -34
3. Hunters PSŻ Poznań  12 17 +5
4 Dakar Development Stal Rzeszów 12 15 +5
5. Innpro ROW Rybnik 12 13 +29
6. Polonia Piła 12 10 -139
7. Moonfin Magnus Ostrów 12 8 -53
8. Cellfast Wilki Krosno

12

7

-46
 Krajowa Liga Żużlowa
1

Wybrzeże Gdańsk

12 25 +35
2.

Trans MF Landshut Devi

12 21 +67
3. Ultrapur Start Gniezno 12 18 +18
4. LVBET Lokomotiv Daugavpils 11 13 -8
5.  Ok Kolejar Opole  11 11 -25
6.  Speedway Kraków  11 8 -57
7  MKS Śląsk Świętłochowice 12 6 -130
 Bauhaus-Ligan
1. Smederna Eskilstuna 11 21 +77
2. Indianerna Kumla  10 19 +120
3. Lejonen Gislaved 11 16 +48
4. Vastervik Speedway 10 15 +68
5. Vargarna Norrkoeping 10 9 +8
6. Dackarna Malilla 10 9 -41
7. Rospiggarna Hallstavik 11 6 -120
8. Piraterna Motala 11 0 -155



 
SGB Premiership
1. Belle Vue Aces

 


 

2. Ipswitch Witches


3.  Sheffield Tigers

 

4.  Leicester Lions

 


5.  King's Lynn Stars

 

6.  Northampthon Foxes


7.

 



 


SpeedwayLigaen


1. Sønderjylland Elite Speedway  9 17 +42
2. Holsted Tigers 9 14 +70
3. GSK Liga 8 12 +31
4. Team Fjelsted 8 10 -16
5. Esbjerg Vikings 9 9 +3
6. Region Varde Elitesport 8 5 -16
7. Slangerup Speedway 8 4 -49
8 Nordjysk Elite Speedway 7 3 -73

Klasyfikacja SGP
1.  Brady Kurtz 109
2.  Bartosz Zmarzlik 109
3. Robert Lambert 101
4.  Michael Jepsen Jensen 80
5.  Patryk Dudek 69
6.  Leon Madsen 65
7. Kacper Woryna 64
8.  Max Fricke 62
9. Jack Holder 55
10.  Jason Doyle 49
11. Andrzej Lebiediew 49
12.  Dominik Kubera 31
13.  Daniel Bewley 18
14.  Nazar Parnicki  17
15.  Frederik Lindgre 12
Klasyfikacja SEC
1.  Leon Madsen 14
2.  Patryk Dudek 14
3.  Mikkel Michelsen 11
4.  Michael Jepsen Jensen 13
5.  Kai Huckenebck 12
6.   Mathias Pollestad 9
7.  Piotr Pawlicki 8
8.  Kacper Woryna 8
9.  Jan Kvech 7
10.  Przemysław Pawlicki 7
11.  Maciej Janowski 6
12.  Andrzej Lebiediew 6
13.  Kim Nilsson 6
14.  Adam Ellis 3
15.  Damian Ratajczak 2
16.  Nazar Parnicki 0
17.

18.

19.

20. r Rasmus Jensen 0

 

Klasyfikacja IMP
1.
Kacper Woryna 26
2.
Maciej Janowski 22
3.  Patryk Dudek 22
4. Bartosz Zmarzlik 20
5.  Piotr Pawlicki 20
6.  Krzysztof Buczkowski 20
7. Wiktor Przyjemsk 20
8.  Jakub Jamróg 16
9. Tobiasz Musielak 15
10. Dominik Kubera 15
11.  Szymon Woźniak 13
12. Przemysław Pawlicki 12
13.  Mateusz Cierniak 12
14.  Maksymilian Pawelczak 10
15. Jakub Miśkowiak 6
16.  Bartosz Jaworski 1
17. Radosław Kowalski 1
18.  Antoni Kawczyński 1
19.

20.

21.

22.  
Klasyfikacja SGP2

1.  Mikkel Andersen 38
2.  Maksymilian Pawełczak 28
3.  Vilads Nagel  23
4.  Beau Bailey 22
5.  William Dreje 23
6.  Slater Lightcap 22
7.  Nicolai Heiselberg 22
8 Wiktor Przyjemsk 20
9.  William Cairns 19
10.  Kevin Małkiewicz 18
11.  Rasmus Karlsson 12
12.  Adam Bednar 10
13.  Mitchell McDiarmid 9
14.  Antoni Mencel 9
15.  Sven Cerjak 4

Partner

 

Ostatni wywiad
   Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn. 

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Niezbędnik Żużlowy już w sprzedaży

Absolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu