#MistrzJestJeden
Współpraca

Aktualności

2018-04-23 10:40:12  Paweł Haluch  źródło: speedwaya-z.cz

W sobotę na torze w Brezolupach rozegrano drugą rundę Pucharu Czech. W zawodach zwyciężył Zdenek Simota (na zdjęciu), który wyprzedził Hynka Stichauera oraz Jana Kvecha. Dzięki zwycięstwu Simota zrównał się punktami w klasyfikacji generalnej ze Stichauerem.

Więcej
 2018-04-19 16:26:47  Paweł Haluch  źródło: speedwaya-z.cz

W środę na torze w Pardubicach rozegrano pierwszą rundę Pucharu Czech. Zawody zakończyły się triumfem Hynka Stichauera (na zdjęciu), który w biegu dodatkowym pokonał Zdenka Simotę. Podium uzupełnił Niemiec Ronny Weis, który w dodatkowym wyścigu okazał się lepszy od Zdenka Holuba.

Więcej
 2018-04-17 20:52:03  Wojciech Kulak  źródło: speedwaylive.eu

Zwycięstwem drużyny AK Markéta zakończyła się  inauguracyjna runda czeskiej Extraligi. Drugie miejsce zajęła ekipa ZP Pardubice. W jej barwach prezentował się Patryk Dudek (13). Na trzecim stopniu podium rywalizację ukończyli żużlowcy 3ton Slany. W znacznym stopniu przyczynił się do tego Jakub Jamróg (13). Ostatnie miejsce należało do SC Žarnovica, dla których punkty zdobywał Adrian Gała (11).

Więcej
 2018-03-13 21:27:31  Bartłomiej Florek  źródło: irozhlas.cz

Zmarł Václav Verner, były czechosłowacki żużlowiec. Miał niespełna 69 lat. Zmarły zawodnik to utytułowany reprezentant Czechosłowacji. W 1971 r. wygrał indywidualne mistrzostwa nieistniejącego już tego kraju. Dwukrotnie uczestniczył w finałach Indywidualnych Mistrzostw Świata (1982, 1984) oraz zdobył dwa brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Świata (1977, 1979).

Więcej
 2017-12-17 16:28:49  Stanisław Wrona  źródło: inf. własna / speedwayfakta.cz

W oczekiwaniu na terminarze w Polsce swoje rozgrywki i turnieje zaplanowali już nasi południowi sąsiedzi. W czeskiej Extralidze rozegranych zostanie ponownie 8 rund, ale tym razem jedna z nich będzie zorganizowana w Koprzywnicy. Czempiona tego kraju poznamy po czterech indywidualnych turniejach.

Więcej
 2017-11-10 17:21:49  redakcja  źródło: jamrogracing.pl

Jakub Jamróg ponownie będzie startował w AK 3ton Slaný. Przygoda wychowanka Jaskółek z tym zespołem rozpoczęła się w 2014 roku. Od tego momentu tarnowianin wraz ze swoim klubem zdobył cztery brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Czech.

Więcej
 2017-10-09 22:18:57  Mateusz Ślemp  źródło: speedwaya-z.cz

W niedzielę odbyły się zawody o Puchar Żarnowicy. Turniej zakończył się zwycięstwem Ondřeja Smetany. Czech zdobył 14 punktów. Drugie miejsce zajął Patrik Mikel, a trzeci był David Pacalaj. W turnieju wystąpiło trzech Polaków. Najlepiej z nich spisał się Mateusz Pacek, który z siedmioma oczkami na koncie zajął dziesiąte miejsce.

Więcej
 2017-10-09 13:04:30  Stanisław Wrona  źródło: inf. własna

Artiom Łaguta wziął udział w turnieju o 69. Zlátą Přilbę w Pardubicach. Rosjanin był jednym z zawodników rozstawionych w zmaganiach ćwierćfinałowych. Trafił jednak do mocniejszej z grup i nie udało mu się awansować dalej. Teraz za cel obiera sobie walkę o medal w ostatnim finale Indywidualnych Mistrzostw Europy.

Więcej
 2017-10-06 09:59:07  Stanisław Wrona  źródło: inf. własna

W zawodach o 69. Zlátą Přilbę, które zostały rozegrane w czeskich Pardubicach, z bardzo dobrej strony zaprezentował się młody Gleb Czugunow. Rosjanin turniej zaczynał od eliminacji, a znalazł się nawet w wielkim finale. W decydującym biegu dnia uplasował się tuż za podium, kończąc zmagania na 4. miejscu.

Więcej
 2017-10-05 17:37:20  redakcja  źródło: inf.własna

W naszej galerii dostępna jest podwójna fotorelacja z 69. Zlatej Prilby w Pardubicach, która zakończyła się wygraną Vaclava Milika. Zdjęcia autorstwa Romana Bilińskiego obejrzeć można klikając TUTAJ, natomiast Beaty Kołodziej TUTAJ.

Więcej
 2017-10-05 10:55:24  Stanisław Wrona  źródło: inf. własna

Maciej Janowski pod koniec września wywalczył z kolegami z Betard Sparty Wrocław, srebrne medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Tydzień później wziął on udział w tradycyjnym turnieju o Zlátą Přilbę w Pardubicach, gdzie jak burza przeszedł przez eliminacje, w wielkim finale jednak zanotował defekt.

Więcej
 2017-10-03 07:28:29  Stanisław Wrona  źródło: speedwaylive.eu

W poniedziałek, na torze w Pradze odbył się 49. Memoriał Luboše Tomíčka. W zawodach triumfował Australijczyk Max Fricke, przed Duńczykiem Peterem Kildemandem i Chorwatem Juricą Pavlicem. Turniej w stolicy Czech przerwano po 4 seriach startów, z powodu opadów deszczu.

Więcej
 2017-10-01 23:01:30  redakcja  źródło: inf.własna

W naszej galerii dostępna jest fotorelacja z Zlatej Prilby rozgrywanej na torze w Pardubicach, która zakończyła się wygraną Vaclava Milika. Zdjęcia obejrzeć można klikając TUTAJ, a ich autorem jest fotoreporter eSpeedway.pl - Jarosław Pabijan.

Więcej
 2017-10-01 22:45:42  redakcja  źródło: inf.własna

W naszej galerii dostępna jest podwójna fotorelacja z III Finału IMŚJ, które odbyło się na torze w Pardubicach i zakończyło wygraną Maksyma Drabika. Zdjęcia autorstwa Jarosława Pabijana obejrzeć można klikając TUTAJ, a Pawła Mruka TUTAJ.

Więcej
 2017-10-01 20:02:27  Jacek Kosicki  źródło: speedwaylive.eu

W niedzielę na torze w czeskich Pardubicach rozegrano tradycyjny turniej indywidualny - 69. Zlatá Přilba. W niedzielę zwycięstwo w zawodach odniósł reprezentant gospodarzy, Václav Milík. Na podium, obok 24-latka stanęli Norweg z polskim paszportem Rune Holta i Australijczyk Max Fricke

Pacek: Początek sezonu pokaże czy jestem gotowy na ligę

Mateusz Pacek jest wychowankiem Śląska Świętochłowice. 19-latek ma ambitne plany w związku z nadchodzącym sezonem. W roku 2017 występował głównie w rozgrywkach juniorskich, tym razem jednak zawodnik zamierza celować w udział w meczach ligowych. Z popularnym „Osą” porozmawialiśmy również o innych tematach. Zapraszamy do lektury!

Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Dobre zmiany czy złośliwy kaprys?

Większość kibiców żużla w Polsce, właściwie 90, a może nawet i 95% kibiców speedway'a znad Wisły skupia się na ogół na śledzeniu wyników wyłącznie polskich rozgrywek ligowych, cyklów Speedway Grand Prix i Speedway European Championship oraz Speedway World Cup, które w tym roku zostanie zastąpione Speedway of Nations. Każdy kto śledzi wieści ekstraligowe - głowi się nad sensem niektórych punktów płynących z regulaminu.

Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Historia pewnego krawca... czyli o Maliniaku

Dziś przytoczymy Państwu historię największego producenta kombinezonów żużlowych - firmy Maliniak Design z Leszna. Firma ta zaczęła swoją działalność w 1992 r. Przez wszystkie lata działalności przewinęło się w niej wiele twarzy. Z usług tej firmy korzystało wiele zawodników, w tym kilkukrotni mistrzowie świata. Zapraszamy do lektury!