Terminarz
Terminarz Speedway 2. Ekstraligi na sezon 2024
Runda zasadnicza:
1. kolejka (13, 14 kwietnia):
InvestHousePlus PSŻ Poznań vs Innpro ROW Rybnik
Texom Stal Rzeszów vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Energa Wybrzeże Gdańsk vs Cellfast Wilki Krosno
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Arged Malesa Ostrów
2. kolejka (20, 21 kwietnia):
Innpro ROW Rybnik vs Texom Stal Rzeszów
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs InvestHousePlus PSŻ Poznań
Arged Malesa Ostrów vs Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Cellfast Wilki Krosno vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
3. kolejka (27, 28 kwietnia):
Innpro ROW Rybnik vs Arged Malesa Ostrów
InvestHousePlus PSŻ Poznań vs Energa Wybrzeże Gdańsk
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Texom Stal Rzeszów vs Cellfast Wilki Krosno
4. kolejka (5, 10 maja):
Energa Wybrzeże Gdańsk vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Innpro ROW Rybnik
Arged Malesa Ostrów vs Texom Stal Rzeszów
Cellfast Wilki Krosno vs InvestHousePlus PSŻ Poznań
12 maja – termin rezerwowy
5. kolejka (18, 19 maja):
Arged Malesa Ostrów vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Texom Stal Rzeszów vs Energa Wybrzeże Gdańsk
InvestHousePlus PSŻ Poznań vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Innpro ROW Rybnik vs Cellfast Wilki Krosno
6. kolejka (26 maja, 9 czerwca):
Energa Wybrzeże Gdańsk vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Cellfast Wilki Krosno vs Arged Malesa Ostrów
InvestHousePlus PSŻ Poznań vs Texom Stal Rzeszów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Innpro ROW Rybnik
7. kolejka (1, 2 czerwca):
Innpro ROW Rybnik vs Energa Wybrzeże Gdańsk
Arged Malesa Ostrów vs InvestHousePlus PSŻ Poznań
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Cellfast Wilki Krosno
Texom Stal Rzeszów vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
8. kolejka (15, 16 czerwca):
Cellfast Wilki Krosno vs Energa Wybrzeże Gdańsk
Innpro ROW Rybnik vs InvestHousePlus PSŻ Poznań
Arged Malesa Ostrów vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Texom Stal Rzeszów
9. kolejka (23, 28 czerwca):
Energa Wybrzeże Gdańsk vs Arged Malesa Ostrów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Cellfast Wilki Krosno
InvestHousePlus PSŻ Poznań vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Texom Stal Rzeszów vs Innpro ROW Rybnik
10. kolejka (29, 30 czerwca):
Energa Wybrzeże Gdańsk vs InvestHousePlus PSŻ Poznań
Arged Malesa Ostrów vs Innpro ROW Rybnik
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Cellfast Wilki Krosno vs Texom Stal Rzeszów
11. kolejka (6, 7 lipca):
Innpro ROW Rybnik vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Energa Wybrzeże Gdańsk
InvestHousePlus PSŻ Poznań vs Cellfast Wilki Krosno
Texom Stal Rzeszów vs Arged Malesa Ostrów
12. kolejka (14, 21 lipca):
Energa Wybrzeże Gdańsk vs Texom Stal Rzeszów
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Arged Malesa Ostrów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs InvestHousePlus PSŻ Poznań
Cellfast Wilki Krosno vs Innpro ROW Rybnik
13. kolejka (27, 28 lipca):
Texom Stal Rzeszów vs InvestHousePlus PSŻ Poznań
Arged Malesa Ostrów vs Cellfast Wilki Krosno
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Energa Wybrzeże Gdańsk
Innpro ROW Rybnik vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz
14. kolejka (3, 4 sierpnia):
Abramczyk Polonia Bydgoszcz vs Texom Stal Rzeszów
Cellfast Wilki Krosno vs H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
InvestHousePlus PSŻ Poznań vs Arged Malesa Ostrów
Energa Wybrzeże Gdańsk vs Innpro ROW Rybnik
P | Nazwa | M | PD | PM |
PGE Ekstraliga | ||||
1. | Betard Sparta Wrocław |
|
||
2. | Platinum Motor Lublin | |||
3. | ebut.pl Stal Gorzów | |||
4. | Tauron Włókniarz Częstochowa | |||
5 | KS Apator Toruń | |||
6. | Fogo Unia Leszno | |||
7. | ZOOleszcz GKM Grudziądz | |||
8. | Enea Falubaz Zielona Góra | |||
2. Speedway Ekstraliga |
||||
1. | Cellfast Wilki Krosno | |||
2. | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | |||
3. | Arged Malesa Ostrów | |||
4. | ROW Rybnik | |||
5. | Texom Stal Rzeszów | |||
6. | Zdunek Wybrzeże Gdańsk | |||
7. | H.Skrzydlewska Orzeł Łodź | |||
8. | InvestHousePlus PSŻ Poznan |
|
||
Krajowa Liga Żużlowa |
||||
1 | Trans MF Landshut Devils | |||
2. | Ultrapur Start Gniezno | |||
3. | OK Bedmet Kolejarz Opole | |||
4. | Grupa Azoty Unia Tarnów | |||
5. | Optibet Lokomotiv Daugavpils | |||
6. | Enea Polonia Piła | |||
U24 Ekstraliga | ||||
1. | Orlen Cellfast Wilki Kroso | |||
2. | Enea Stal Gorzów | |||
3. | Enea Falubaz Zielona Góra | |||
4. | Duda Development Cieśiółka Auto Group Unia Leszno | |||
5. | Motor Lublin | |||
6. | GKM Grudziądz | |||
7. | TAURON U24 Włókniarz Częstochowa | |||
8. | KS Toruń | |||
9. | U24 Beckhoff Sparta Wrocław | |||
Bauhaus-Ligan | ||||
1. | Vastervik Speedway |
|
|
|
2. | Dackarna Malilla | |||
3. | Indianerna Kumla |
|
||
4. | Lejonen Gislaved |
|
||
5. | Piraterna Motala |
|
||
6. | Rospiggarna Hallstavik | |||
7. | Smederna Eskilstuna |
|
1. | Belle Vue Aces | |||
2. | Oxford Cheetah | |||
3. | Sheffield Tigers | |||
5. | Leicester Lions | |||
6. | King's Lynn Stars | |||
7. | Birmingham Brummies |
1. | Bartosz Zmarzlik | 158 |
2. | Fredrik Lindgren | 150 |
3. | Martin Vaculik | 125 |
4. | Jack Holder | 123 |
5. | Leon Madsen | 111 |
6. | Robert Lambert | 108 |
7. | Daniel Bewley | 104 |
8. | Jason Doyle | 96 |
9. | Max Fricke | 83 |
10. | Patryk Dudek | 76 |
11. | Tai Woffinden | 64 |
12. | Mikkel Michelsen | 56 |
13. | Kim Nilsson | 44 |
14. | Maciej Janowski | 43 |
15. | Anders Thomsen | 36 |
1. | Mikkel Michelsen | 52 |
2. | Leon Madsen | 44 |
3. | Janusz Kołodziej | 42 |
4. | Patryk Dudek | 33 |
5. | Andrzej Lebiediew | 33 |
6. | Dominik Kubera | 30 |
7. | Kai Huckenbeck | 30 |
8. | Kacper Woryna | 27 |
9. | Antonio Lindbeack | 25 |
10. | Dimitri Berge | 24 |
11. | Adam Ellis | 22 |
12. | Andreas Lyager | 20 |
13. | Szymon Woźnia6 | 18 |
14. | Grzegorz Zengot | 16 |
15. | Vaclav Milik | 16 |
16. | Jan Kvech | 13 |
17. | Niels Kristian Iversen | 9 |
18. | Maksym Drabik | 9 |
19. | Timo Lahti | 5 |
20. | Norick Blodorn | 3 |
1. |
Bartosz Zmarzlik | 50 |
2. |
Maciej Janowski | 35+3 |
3. | Patryk Dudek | 35+2 |
4. | Jarosław Hampel | 30 |
5. | Janusz Kołodziej | 28 |
6. | Oskar Fajfer | 25 |
7. | Szymon Woźniak | 25 |
8. | Kacper Woryna | 23 |
9. | Krzysztof Buczkowski | 19 |
10. | Przemysław Pawlicki | 17 |
11. | Dominik Kubera | 15 |
12. | Wiktor Lampart | 14 |
13. | Piotr Pawlicki | 14 |
14. | Wiktor Przyjemski | 14 |
15. | Wiktor Jasińsk | 11 |
16. | Mateusz Cierniak | 10 |
17. | Jakub Miśkowiak | 6 |
18. | Marcin Nowak | 6 |
19. | Adrian Gała | 1 |
20. | Mateusz Świdńicki | 1 |
21. | Bartłomiej Kowalski | 1 |
22. | Hubert Łęgowik | 0 |
http://atlantistsl.com/ |
Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.
Więcej wywiadówW niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.
Więcej felietonówAbsolutna gratka dla fanów żużla! Dostępny jest już „Niezbędnik Żużlowy" - 196 stron o wszystkich rozgrywkach na rok 2023. Składy, terminarze, tabele, wywiady, felietony oraz przewodniki, a nawet więcej! Wszystko, czego potrzebuje kibic żużla na nowy sezon.
Więcej artykułów