#MistrzJestJeden
Współpraca

Inne

2011-07-11 00:26:14  Konrad Cinkowski  źródło: inf.własna

W sobotnim finale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów, wysokie piąte miejsce zajął wychowanek i zawodnik Unii Leszno - Tobiasz Musielak. Młodszy z braci Musielaków zawody zakończył z dorobkiem dziewięciu punktów i był to nieco lepszy występ niż przed rokiem, kiedy to Tobiasz zajął ósme miejsce.

Więcej
 2011-07-10 21:22:19  Konrad Cinkowski  źródło: speedwaylive.eu

Dzisiaj w Żarnovicy odbył się kolejny mecz z cyklu Ligi Adriatyckiej. Faworytami tego spotkania byli gospodarze, którzy mieli wykorzystać atut własnego toru oraz obecność w składzie Martina Vaculika. Zawodnik eSpeedway Team w czterech startach, czterokrotnie meldował się pierwszy na mecie.

Więcej
 2011-07-09 19:12:07  Paweł Haluch  źródło: facebook.com/amtk.ljubljana

Dziewiętnasty bieg zadecydował o tym, że to Piotr Pawlicki został zwycięzcą finałowego turnieju IMEJ, który rozegrano w słoweńskiej Ljubljanie. Po biegu dodatkowym na drugim miejscu zawody zakończył Michael Jepsen Jensen, trzeci był Witalij Bielousow, a na uważanym za najgorsze miejsce dla sportowów - czwartym sklasyfkowano Szymona Woźniaka.

Więcej
 2011-07-09 11:56:31  Paweł Haluch  źródło: inf.własna

W sobotę w słoweńskiej Ljubljanie rozegrany zostanie turniej finałowy Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. W imprezie wystartuje szóstka polskich zawodników i każdy z nich ma szansę na wywalczenie medalu. Początek imprezy o godzinie 16:00.

Więcej
 2011-07-09 11:32:33  Paweł Haluch  źródło: inf.własna

W niedzielę o godzinie 14:00 w Żarnovicy rozegrany zostanie kolejny pojedynek Ligi Adriatyckiej, w którym Słowacy podejmować będą Chorwatów. Debiut w słowackich barwach zaliczy zawodnik eSpeedway Team - Martin Vaculik.

Więcej
 2011-07-08 17:08:21  Konrad Cinkowski  źródło: typroctor.com

Tyron Proctor w tym sezonie związał się kontraktem z drugoligowym Lubelskim Węglem KMŻ Lublin. Teraz przed Australijczykiem kilka dni przerwy związku z Drużynowym Pucharem Świata, na który to Proctor nie został powołany. Żużlowiec jednak nie ma zamiaru się obijać w czasie tej przerwy.

Więcej
 2011-07-03 12:30:00  Konrad Cinkowski  źródło: midamspeedway.com

4 czerwca w Indianapolis zainaugurowano cykl rozgrywek Mid America Speedway. Obecnie odbyły się dwie rundy, a frekwencja na tych zawodach jeśli chodzi o uczestników nie była oszałamiająca. W pierwszym turnieju wystartowało zaledwie pięciu zawodników, a w drugiej już tylko trzech.

Więcej
 2011-07-03 12:23:30  Konrad Cinkowski  źródło: wellandmotorcycleclub.com

Za nami trzy rundy kanadyjskiego turnieju Welland Speedway Night. Żużlowcy zainaugurowali sezon 11 czerwca podczas zawodów w Welland, gdyż zaplanowana na tydzień wcześniej pierwsza runda została odwołana. Najlepiej obecnie radzi sobie Mike Hammond, który z dorobkiem 58 punktów jest liderem turnieju.

Więcej
 2011-07-03 11:39:02  Mateusz Ślemp  źródło: aktuellspeedway.se

W sobotę na torze w fińskim Seinaejoki rozegrany został ostatni półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów do lat 19. Zawody zakończyły się zwycięstwem Duńczyka Mikkela Bech Jensena z dorobkiem 13 punktów. Drugie miejsce po biegu dodatkowym zajął Michael J. Jensen, a na najniższym stopniu podium stanął Jonas B. Andersen.

Więcej

W sobotę późnym wieczorem w Natsbach-Lopiersbach zakończył się Turniej Międzynarodowy w którym udział wzięła trójka Polaków - Kamil FlegerMarcin Wawrzyniak i Łukasz Piecha. Najlepiej spisał się Kamil Fleger, zajmując piąte miejsce z jedenastoma punktami. Zawody wygrał Ilja Czałow (na zdjęciu).

Więcej
 2011-07-02 22:44:48  Konrad Cinkowski  źródło: WybrzeżeTV

W Gnieźnie w ubiegłą sobotę (25.06) odbył się półfinał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W zawodach dość niespodziewanie zwyciężył reprezentant Ukrainy - Aleksandr Łoktajew, znany kibicom ze startów w pierwszoligowym RKM-ie ROW Rybnik.

Więcej
 2011-07-02 11:58:30  Paweł Haluch  źródło: inf.własna/speedwaylive.hu

W piątek na torze w austriackim Natschbach, gdzie dzisiaj rozegrany zostanie turniej międzynarodowy, odbył się turniej finałowy IM Austrii, który zakończył się zwycięstwem Fritza Wallnera (na zdjęciu), który w biegu dodatkowym pokonał Lukasa Simona.

Więcej
 2011-07-01 14:05:53  Marcin Piela  źródło: Wyborcza Wyborcza

Ciało reprezentanta Słowenii 34-letniego Mateja Ferjana znaleziono 22 maja br. około godziny 8:30 w jego własnym samochodzie. W tym sezonie Ferjan reprezentował barwy PGE Marmy Rzeszów. Sekcja zwłok została przeprowadzona pod koniec maja jednak nie dała jednoznacznej odpowiedzi o przyczynach śmierci Mateja, dlatego zlecono badania histopatologiczne i toksykologiczne.

Więcej
 2011-07-01 13:09:16  Paweł Haluch  źródło: speedway-natschbach.at

W sobotę na torze w austriackim Natschbach rozegrany zostanie turniej międzynarodowy, w który udział weźmie trzech polskich zawodników - Marcin Wawrzyniak, Kamil Fleger (na zdjęciu) oraz Łukasz Piecha. Do grona faworytów należy zaliczyć Rosjanina Czałowa oraz Czechów Holuba i Hadka.

Więcej
 2011-06-29 22:52:03  Konrad Cinkowski  źródło: speedwayclub.sk

Martin Vaculik jest obecnie jedynym słowackim żużlowcem, który startuje w polskiej lidze. W przeszłości w naszym kraju startował także m.in. Gaspar Forgac, który także reprezentował barwy tarnowskich Jaskółek, a było to dwadzieścia jeden lat temu, w tym samym roku w którym na świat przyszedł własnie Vaculik.

Sam Masters: Prezes Knop sam zakupił mi silnik

Sam Masters w sezonie 2023 w Polsce będzie zdobywał punkty dla GTM Startu Gniezno. Australijczyk, po raz kolejny udowodnił swoją wartość i kolejny rok z rzędu był w czołówce zawodników pod średnią biegową w 2. Lidze Żużlowej. Specjalnie dla eSpeedway.pl, zawodnik opowiedział nam o swoich początkach na żużlu oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi Sławomira Knopa.

Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Pierwszy sezon bez Rosjan w polskich ligach (felieton)

W niedzielę oficjalnie zakończył się sezon żużlowy 2022 w Polsce. Tegoroczne rozgrywki były szczególne. Inwazja Rosji na Ukrainę 24 lutego spowodowała, że na polskich torach zabrakło rosyjskich zawodników, którzy zostali zawieszeni w prawach zawodnika. Taka decyzja na pewno nie zadowoliła Betard Sparty Wrocław oraz For Nature Solutions Apatora Toruń, ponieważ Rosjanie najprawdopodobniej byliby liderami swoich drużyn.