eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 176
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Kalendarz PZM

KALENDARZ SPORTU ŻUŻLOWEGO 2017:

MARZEC
25.03.2017: 1. runda SBPC - Toruń
30.03.2017: Eliminacje Złotego Kasku – Krosno, Rawicz, Gniezno
 
KWIECIEŃ
02.04.2017: Mecz Reprezentacji Polski – Zielona Góra
08.04.2017: Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych 2016 – Rawicz
12.04.2017: Eliminacje Srebrnego Kasku – Ostrów, Bydgoszcz, Kraków (rez.)
14.04.2017: Finał Złotego Kasku – Zielona Góra
19.04.2017: Eliminacje Brązowego Kasku – Piła, Rzeszów (rez.)
26.04.2017: Eliminacje Brązowego Kasku – Opole
30.04.2017: FIM SGP Słowenii – Krško
 
MAJ
01.05.2017: Finał Srebrnego Kasku – Lublin
01.05.2017: 1. Półfinał IME – Debreczyn Nagyhalász (Węgry)
01.05.2017: 2. Półfinał IME – Mureck (Austria)
01.05.2017: 3. Półfinał IME – Terenzano (Włochy)
03.05.2017: Polska - Australia - Kraków
06.05.2017: 1. Runda Kwalifikacyjna do SGP 2017 – Esbjerg (Dania)
06.05.2017: 2. Runda Kwalifikacyjna do SGP 2017 – Žarnovica (Słowacja)
06.05.2017: 3. Runda Kwalifikacyjna do SGP 2017 – Lonigo (Włochy)
06.05.2017: 4. Półfinał IME – Lamothe–Landerron (Francja)
13.05.2017: FIM SGP Polski – Warszawa
15.05.2017: Finał Brązowego Kasku – Poznań Świętochłowice
16.05.2017: 1 runda DMPJ - Rybnik, Częstochowa, Leszno
17.05.2017: 2 runda DMPJ - Rzeszów, Gdańsk, Gorzów
19.05.2017: 1. Runda Kwalifikacyjna do IMŚJ – Pardubice (Czechy)
20.05.2017: 2. Runda Kwalifikacyjna do IMŚJ – Badia Calavena Terenzano (Włochy)
20.05.2017: 1. Runda Kwalifikacyjna do IMŚJ – Kumla Eskilstuna (Szwecja)
20.05.2017: Challenge IME – Goričan (Chorwacja)
23.05.2017: 3 runda DMPJ - Kraków, Bydgoszcz, Opole
25.05.2017: 2. runda SBPC - Landshut (Niemcy)
25.05.2017: 1/4 Indywidualnych Mistrzostw Polski – Krosno, Rawicz
26.05.2107: 1/4 Indywidualnych Mistrzostw Polski – Gniezno, Poznań
27.05.2017: FIM SGP Łotwy – Daugavpils
27.05.2017: 1. Półfinał MEP – Liberec (Czechy)
27.05.2017: 1. Półfinał IMEJ – Avesta (Szwecja)
30.05.2017: El. MIMP - Tarnów, Świętochłowice
31.05.2017: 4 runda DMPJ - Tarnów, Gniezno, Ostrów

CZERWIEC
03.06.2017: 1. Półfinał DMŚJ – Pocking (Niemcy)
03.06.2017: 2. Półfinał DMŚJ – Fjelsted Esbjerg (Dania)
05.06.2017: 4. Runda Kwalifikacyjna do SGP 2017 – Abensberg (Niemcy)
06.06.2017: 5 runda DMPJ - Krosno
07.06.2017: 6 runda DMPJ - Toruń
08.06.2017: El. MIMP - Piła
09.06.2017: 1/2 Indywidualnych Mistrzostw Polski – Ostrów
10.06.2017: FIM SGP Czech – Praga
10.06.2017: 2. Półfinał IMEJ – Ljubljana (Słowenia) Nagyhalász (Węgry)
12.06.2017: 5 runda DMPJ - Grudziądz, Rawicz
13.06.2017: 7 runda DMPJ - Poznań, Zielona Góra
14.06.2017: 7/8 runda DMPJ - Świętochłowice, Piła, Łódź
14.06.2017: Mecz Reprezentacji Polski - Rosja - Ostrów Wlkp.
15.06.2017: 1. Półfinał eliminacji do SGP 2017 – Olching (Niemcy)
17.06.2017: 2. Półfinał eliminacji do SGP 2017 – Terenzano (Włochy)
19.06.2017: 1/2 Indywidualnych Mistrzostw Polski – Świętochłowice
20.06.2017: El. Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych – Gdańsk, Łódź
21.06.2017: 6 runda DMPJ - Wrocław
22.06.2017: 1 runda Nice Cup - Kraków
24.06.2017: FIM SGP Danii – Horsens
24.06.2017: 3. Półfinał IMEJ – Mâcon (Francja)
25.06.2017: Runda Kwalifikacyjna do DPŚ – Ryga (Łotwa)
29.06.2017: El. Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych – Lublin
30.06.2017: 6 runda DMPJ - Lublin
30.06.2017: 1. Finał IME – Toruń
 
LIPIEC:
01.07.2017: 1. Półfinał DPŚ – King's Lynn (Wielka Brytania)
02.07.2017: Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski – Gorzów
04.07.2017: 2. Półfinał DPŚ – Västervik (Szwecja)
06.07.2017: 2 runda Nice Cup - Gdańsk
07.07.2017: Baraż DPŚ – Leszno
08.07.2017: Finał DPŚ – Leszno
11.07.2017: I runda półfinałowa DMPJ
13.07.2017: II runda półfinałowa DMPJ
15.07.2017: Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski – Rybnik
15.07.2017: 2. Finał IME – Güstrow (Niemcy)
18.07.2017: III runda półfinałowa DMPJ
19.07.2017: IV runda półfinałowa DMPJ
22.07.2017: FIM SGP Wielkiej Brytanii – Cardiff
23.07.2017: Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych - Ostrów Wlkp.
23.07.2017: 1. Finał IMŚJ – Swindon (Wielka Brytania) Poznań (Polska)
23.07.2017: 2. Półfinał MEP – Žarnovica (Słowacja)
25.07.2017: 3 runda Nice Cup - Tarnów
26.07.2017: V runda półfinałowa DMPJ
29.07.2017: 1. Półfinał DMEJ – Daugavpils (Łotwa)

SIERPIEŃ
01.08.2017: VI runda półfinałowa DMPJ
02.08.2017: VII runda półfinałowa DMPJ
05.08.2017: 3. Finał IME – Hallstavik (Szwecja)
05.08.2017: 2. Półfinał DMEJ – Abensberg (Niemcy)
08.08.2017: VIII runda półfinałowa DMPJ
09.08.2017: IX runda półfinałowa DMPJ
12.08.2017: FIM SGP Szwecji – Målilla
13.08.2017: Puchar Nice 1 Ligi Żużlowej - Piła
14.08.2017: PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi – Gdańsk
15.08.2017: X runda półfinałowa DMPJ
16.08.2017: XI runda półfinałowa DMPJ
17.08.2017: 3. runda SBPC - Gniezno 
19.08.2017: SGP Challenge – Togliatti (Rosja)
21.08.2017: XI runda półfinałowa DMPJ
22.08.2019: XII runda półfinałowa DMPJ
23.08.2019: XIII runda półfinałowa DMPJ
25.08.2017: 4 runda Nice Cup - Rzeszów
26.08.2017: FIM SGP Polski – Gorzów
26.08.2017: Finał IMEJ – Daugavpils (Łotwa)
29.08.2017: XIV runda półfinałowa DMPJ
 
WRZESIEŃ
02.09.2017: Finał DMŚJ – Rybnik
06.09.2017: 5 runda Nice Cup - Toruń
08.09.2017: 2. Finał IMŚJ – Güstrow (Niemcy)
09.09.2017: FIM SGP Niemiec – Teterow
15.09.2017: 6 runda Nice Cup - Bydgoszcz
16.09.2017: Finał DMEJ – Krosno
23.09.2017: FIM SGP Sztokholmu
26.09.2017: Finał DMPJ - Toruń
27.09.2017: 7 runda Nice Cup - Piła
29.09.2017: 3. Finał IMŚJ – Pardubice (Czechy)
30.09.2017: Finał MEP – Lonigo (Włochy)
 
PAŹDZIERNIK
04.10.2017: Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych – Rybnik
07.10.2017: FIM SGP Polski – Toruń
09.10.2017: Gala PGE Ekstraligi
14.10.2017: 4. Finał IME – Lublin
28.10.2017: FIM SGP Australii – Melbourne

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno


2. Betard Sparta Wrocław


3. Cash Broker Stal Gorzów


4. Falubaz Zielona Góra


5. Włókniarz Częstochowa


6. MrGarden GKM Grudziądz



7. Get Well Toruń



8. Grupa Azoty Unia Tarnów



Nice 1. Liga Żużlowa
1. ROW Rybnik



2. Zdunek Wybrzeże Gdańsk


3. Lokomotiv Daugavpils


4. Orzeł Łódź


5. Polonia Piła


6. Arge Speedway Wanda Kraków


7. Car Gwarant Start Gniezno


8. Speed Car Motor Lublin



2. Liga Żużlowa
1. Stal Rzeszów

 


2. Polonia Bydgoszcz



3. Ostrovia Ostrów


4. Naturalna Medycyna PSŻ Poznań

 



5. KSM Krosno


6. Kolejarz Opole


7. Unia Kolejarz Rawicz


SGB Premiership
1. Swindon Robins


2. Wolverhampton Wolves



3. Belle Vue Aces


4. Poole Pirates



5. Rye House Rockets



6. Somerset Rebels



7. King's Lynn Stars


8. Leicester Lions


Elitserien
1. Smederna Eskilstuna


2. Vetlanda Speedway



3. Masarna Avesta


4. Dackarna Malilla


5. Lejonen Gislaved


6. Rospiggarna Hallstavik


7. Indianerna Kumla


8. Västervik Speedway


Klasyfikacja SGP
1.  Jason Doyle  
2.  Patryk Dudek  
3.  Tai Woffinden  
4.  Maciej Janowski  
5.  Bartosz Zmarzlik  
6.  Emil Sajfutdinow  
7.  Matej Žagar  
8.  Fredrik Lindgren  
9.  Martin Vaculík  
10.  Chris Holder  
11.  Greg Hancock  
12.  Nicki Pedersen  
13. Przemysław Pawlicki  
14. Artiom Łaguta  
15. Craig Cook  
Współpraca
Partnerzy
 
Ostatni wywiad
   Jarosław Krzywosz: Chcę jeździć jak najwięcej

Do nadchodzącego sezonu będzie przystępował z myślą, by wystartować w jak największej liczbie zawodów i zbierać cenne doświadczenie. O minionym sezonie oraz o planach na przyszły rok w rozmowie z portalem eSpeedway.pl opowiada Jarosław Krzywosz.

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Kolejne absurdy terminarza rozgrywek

Podczas każdej przerwy między sezonami, klubowi działacze, zawodnicy oraz kibice oczekują pojawienia się terminarza ligowych rozgrywek. Co roku dostajemy jednak porcję niezrozumiałych wyborów oraz kolizji dat, które nie do końca mają związek ze zdrowym rozsądkiem. Przyjrzeliśmy się bliżej temu zagadnieniu, w kontekście opublikowanego terminarza PGE Ekstraligi na sezon 2017.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Nowy team na żużlowym rynku

Sponsorzy coraz mocniej chcą być widoczni w sporcie żużlowym, w związku z czym w ostatnich miesiącach powstają kolejne żużlowe teamy. W nadchodzącym sezonie dołączy kolejny - Holistic-Polska Speedway Team, w którego barwach ujrzymy trójkę zawodników.

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu