eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 408
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca


Kalendarz PZM

KALENDARZ SPORTU ŻUŻLOWEGO 2018:

MARZEC
29-03 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż" w Grudziądzu

KWIECIEŃ
02-04 poniedziałek - Mecz Reprezentacji Polski - do potwierdzenia
10-04 wtorek - Eliminacje Złotego Kasku - Gdańsk, Poznań, Ostrów
10-04 wtorek - Nice Cup - Gniezno
17-04 wtorek - Eliminacje Brązowego Kasku - Lublin, Rybnik, Gniezno
19-04 czwartek - Finał Złotego Kasku - Piła
24-04 wtorek - Nice Cup - Rybnik
26-04 czwartek - Eliminacje Srebrnego Kasku - Opole, Częstochowa, Rzeszów
27-04 piątek - termin rezerwowy Nice 1. Ligi Żużlowej i 2. Ligi Żuzlowej

MAJ
01-05 wtorek - Finał Brązowego Kasku - Gniezno
02-05 środa - Mecz Reprezentacji Polski - do potwierdzenia
03-05 czwartek - Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych - do potwierdzenia
07-05 poniedziałek - Nice Cup - Kraków
13-05 niedziela - Mecz Reprezentacji Polski - do potwierdzenia
18-05 piątek - termin rezerwowy Nice 1. Ligi Żużlowej i 2. Ligi Żuzlowej
22-05 wtorek - Nice Cup - Gdańsk
24-05 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
25-05 piątek - Finał Srebrnego Kasku - Lublin
28-05 poniedziałek - Nice Cup - Lublin
31-05 czwartek - Mecz Reprezentacji Polski - do potwierdzenia

CZERWIEC
01-06 piątek - 1/4 Indywidualnych Mistrzostw Polski - Krosno, Rawicz, Opole, Kraków
05-06 wtorek - 1. runda DMPJ
06-06 środa - 2. runda DMPJ
08-06 piątek - Eliminacje Młodzieżowych MPPK - Ostrów, Krosno, Poznań
12-06 wtorek - 3. runda DMPJ
13-06 środa - 4. runda DMPJ
15-06 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
16-06 sobota - Mecz Reprezentacji Polski - do potwierdzenia
19-06 wtorek - 5. runda DMPJ
20-06 środa - 6. runda DMPJ
22-06 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
24-06 niedziela - termin rezerwowy wszystkich lig
26-06 wtorek - 7. runda DMPJ
27-06 środa - 8. runda DMPJ
28-06 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
29-06 piątek - termin rezerwowy PGE Ekstraligi

LIPIEC
03-07 wtorek - Eliminacje Młodzieżowych IMP - Rybnik, Rawicz, Krosno
05-07 czwartek - Nice Cup - Piła
06-07 piątek - Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski - Gniezno, Bydgoszcz
07-07 sobota - termin rezerwowy Nice 1. Ligi Żużlowej i 2. Ligi Żuzlowej
08-07 niedziela - termin rezerwowy wszystkich lig
10-07 wtorek - 1. runda półfinałowa DMPJ
11-07 środa - 2. runda półfinałowa DMPJ
13-07 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
15-07 niedziela - termin rezerwowy PGE Ekstraligi
17-07 wtorek - 3. runda półfinałowa DMPJ
18-07 środa - 4. runda półfinałowa DMPJ
20-07 piątek - Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych - Wrocław
22-07 niedziela - termin rezerwowy PGE Ekstraligi
24-07 wtorek - 5. runda półfinałowa DMPJ
25-07 środa - 6. runda półfinałowa DMPJ
26-07 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
28-07 sobota - Mecz Reprezentacji Polski - do potwierdzenia
31-07 wtorek - 7. runda półfinałowa DMPJ

SIERPIEŃ
01-08 środa - 8. runda półfinałowa DMPJ
03-08 piątek -  Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski - Częstochowa
04-08 sobota - Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski - Leszno
05-08 niedziela - IMME - Gdańsk; Puchar Polskiej Ligi Żużlowej - do potwierdzenia
07-08 wtorek - 9. runda półfinałowa DMPJ
08-08 środa - 10. runda półfinałowa DMPJ
10-08 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
16-08 czwartek - Nice Cup - data rezerwowa
17-08 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
21-08 wtorek - 11. runda półfinałowa DMPJ
22-08 środa - 12. runda półfinałowa DMPJ
24-08 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
28-08 wtorek - 13. runda półfinałowa DMPJ
29-08 środa - 14. runda półfinałowa DMPJ
30-08 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
31-08 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig

WRZESIEŃ
07-09 piątek - Nice Cup -  Chorzów; termin rezerwowy wszystkich lig
08-09 sobota - Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów
11-09 wtorek - Nice Cup - data rezerwowa
14-09 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
18-09 wtorek - Nice Cup - Łódź
21-09 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
25-09 wtorek - Nice Cup - data rezerwowa
27-09 czwartek - Egzamin na Certyfikat "Ż"
28-09 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
30-09 niedziela - termin rezerwowy PGE Ekstraligi; baraż

PAŹDZIERNIK
05-10 piątek - termin rezerwowy PGE Ekstraligi
07-10 niedziela - baraż
08-10 poniedziałek - Gala PGE Ekstraligi
12-10 piątek - termin rezerwowy wszystkich lig
13-10 sobota - Nice Challenge - Toruń
14-10 niedziela - termin rezerwowy wszystkich lig

Relacje Live

SGB PREMIERSHIP
Rye House - Wolverhampton
środa, godzina 20:30
King's Lynn Stars - Poole Pirates
środa, godzina 20:30

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno
3 5 +40
2. forBET Włókniarz Częstochowa
3 5 +20
3. Grupa Azoty Unia Tarnów
3 4 -2
4. Betard Sparta Wrocław
3 3 +14
5. Falubaz Zielona Góra
3 2 +10
6. Cash Broker Stal Gorzów
3 2 -5
7. Get Well Toruń
3 2 -27
8. MrGarden GKM Grudziądz
3 1 -50
Nice 1. Liga Żużlowa
1. Speed Car Motor Lublin
3
5 +23
2. Car Gwarant Start Gniezno
3 4 +31
3. ROW Rybnik
3 4
+25
4. Lokomotiv Daugavpils
3
4
+3
5. Orzeł Łódź
3 3 +24
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk
3 2 +28
7. Euro Finannce Polonia Piła
3 2 -44
8. Arge Speedway Wanda Kraków
3 0
-90
2. Liga Żużlowa
1. Stainer Unia Kolejarz Rawicz
2

4

+46
2. OK Kolejarz Opole
2 4 +28
3. Stal Rzeszów
2
3
+14
4. Iveston PSŻ Poznań
3 3 -2
5. MDM Komputery Ostrovia Ostrów 2 2 +17
6. KSM Krosno

3

0
-45
7. Polonia Bydgoszcz 2 0 -58
SGB Premiership
1. Swindon Robins
3 10 +22
2. Wolverhampton Wolves
2 6 +48
3. Belle Vue Aces
4 6 +6
4. Leicester Lions
3 4 +14
5. King's Lynn Stars
2 4 +10
6. Poole Pirates
4 4 -26
7. Somerset Rebels
2 3 -16
8. Rye House Rockets 2 0 -58
Elitserien
1. Smederna Eskilstuna -
-
-
2. Vetlanda Speedway
-
-
-
3. Masarna Avesta -
-
-
4. Dackarna Målilla -
-
-
5. Lejonen Gislaved -
-
-
6. Rospiggarna Hallstavik -
-
-
7. Indianerna Kumla -
-
-
8. Västervik Speedway -
-
-
Zdjęcie miesiąca
Klasyfikacja SGP
1.  Jason Doyle  
2.  Patryk Dudek  
3.  Tai Woffinden  
4.  Maciej Janowski  
5.  Bartosz Zmarzlik  
6.  Emil Sajfutdinow  
7.  Matej Žagar  
8.  Fredrik Lindgren  
9.  Martin Vaculík  
10.  Chris Holder  
11.  Greg Hancock  
12.  Nicki Pedersen  
13. Przemysław Pawlicki  
14. Artiom Łaguta  
15. Craig Cook  
Partnerzy
 
Ostatni wywiad
   Pacek: Początek sezonu pokaże czy jestem gotowy na ligę

Mateusz Pacek jest wychowankiem Śląska Świętochłowice. 19-latek ma ambitne plany w związku z nadchodzącym sezonem. W roku 2017 występował głównie w rozgrywkach juniorskich, tym razem jednak zawodnik zamierza celować w udział w meczach ligowych. Z popularnym „Osą” porozmawialiśmy również o innych tematach. Zapraszamy do lektury!

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Dobre zmiany czy złośliwy kaprys?

Większość kibiców żużla w Polsce, właściwie 90, a może nawet i 95% kibiców speedway'a znad Wisły skupia się na ogół na śledzeniu wyników wyłącznie polskich rozgrywek ligowych, cyklów Speedway Grand Prix i Speedway European Championship oraz Speedway World Cup, które w tym roku zostanie zastąpione Speedway of Nations. Każdy kto śledzi wieści ekstraligowe - głowi się nad sensem niektórych punktów płynących z regulaminu.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Historia pewnego krawca... czyli o Maliniaku

Dziś przytoczymy Państwu historię największego producenta kombinezonów żużlowych - firmy Maliniak Design z Leszna. Firma ta zaczęła swoją działalność w 1992 r. Przez wszystkie lata działalności przewinęło się w niej wiele twarzy. Z usług tej firmy korzystało wiele zawodników, w tym kilkukrotni mistrzowie świata. Zapraszamy do lektury!

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu