eSpeedway.pl | To co kochasz - żużel
eSpeedway.pl - Współpraca - Reklama - Redakcja
Kibiców online: 453
eSpeedway.pl - Ogólnopolski Portal Żużlowy
eSpeedway Team
Reklama
Xtreme fitness
#MistrzJestJeden
Reklama
Współpraca

  ICE

  W Czechach organizatorzy przegrali z wiosną
 2018-03-08 18:42:51  Stanisław Wrona    inf. własna / speedwayfakta.cz

Nie powiodła się ostatnia próba zorganizowania w Czechach turnieju o Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwo tego kraju w wyścigach motocyklowych na lodzie. Ostatnią szansą była możliwość "odjechania" zawodów 10 marca w Koprzywnicy. Wszystko jednak spełzło na niczym, przez zbyt gwałtowne ocieplenie.

Fala mrozów z poprzednich dwóch tygodni dawała nadzieje na choć jeden turniej w sezonie 2018, jeśli chodzi o ice speedway u naszych południowych sąsiadów. Początkowo zastanawiano się nad organizacją zawodów już tydzień wcześniej, ostatecznie jedyny finał zaplanowano na 11 marca. Biorąc pod uwagę prognozy pogody, które zakładały gwałtowne ocieplenie, zmieniono termin na sobotę, dzień wcześniej.

Jeszcze we wtorek lodowa tafla na jeziorze (Větřkovická přehrada) w Koprzywnicy miała ponad 20 cm grubości i była stabilna. Ostateczną dezycję miano podjąć w piątek, a w międzyczasie kompletowano listę startową. W środę, gdy znalazło się na niej dziewięciu Czechów, dwóch Austriaków i jeden Niemiec, podjęto jednak niewdzięczną, ale jedynie słuszną decyzję o odwołaniu imprezy, ponieważ woda z jeziora zaczęła niszczyć lodową taflę pod wpływem dodatnich, coraz wyższych temperatur. O odwołaniu poinformowały oficjalnie władze czeskiego speedway'a.

- W czasie, gdy kończyliśmy kompletować listę startową na sobotnie Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Czech w wyścigach motocyklowych na lodzie, a organizatorzy w Koprzywnicy ciężko pracowali nad przygotowaniem turnieju, dostaliśmy nieprzyjemne wiadomości odnośnie warunków pogodowych. Znaczne ocieplenie, które nastąpiło od wtorku, wyraźnie zaszkodziło lodowej tafli na jeziorze, na którym miał się odbyć turniej. Z powodu prognozy pogody, a także w celu nie zwiększania kosztów przygotowania i udziału w tych zawodach, w jakikolwiek sposób, organizatorzy podjęli w środowe popołudnie decyzję o odwołaniu zawodów. Została ona potwierdzona przez czeską komisję do spraw wyścigów torowych. Chciałbym podziękować za wysiłek podjęty przy próbie rozegrania tego finału wszystkim organizatorom, zawodnikom i działaczom. Mocno wierzę, że kolejna zima będzie znacznie bardziej sprzyjała temu cudownemu sportowi - przyznał najważniejszy działacz, jeśli chodzi o żużel w Czeskiej Republice, Petr Moravec.

W ubiegłym roku rozegrano wszystkie, zaplanowane w Czechach imprezy w ice speedway'u, w tym natomiast nie odbyła się żadna. Miejmy nadzieję, że fani lodowego ścigania w kolejnym sezonie nacieszą oko zmaganiami w tej odmianie wyścigów torowych, a zima będzie pod tym względem łaskawsza niż ta, która właśnie odchodzi...

Relacje Live
TARCZA DOBROCZYNNOŚCI
Belle Vue Aces - Swindon Robins
poniedziałek, godzina 20:30

Reklama
 
Tabele ligowe
 PGE Ekstraliga
1.. Fogo Unia Leszno


2. Betard Sparta Wrocław


3. Cash Broker Stal Gorzów


4. Falubaz Zielona Góra


5. forBET Włókniarz Częstochowa


6. MrGarden GKM Grudziądz7. Get Well Toruń8. Grupa Azoty Unia TarnówNice 1. Liga Żużlowa
1. ROW Rybnik2. Zdunek Wybrzeże Gdańsk


3. Lokomotiv Daugavpils


4. Orzeł Łódź


5. Polonia Piła


6. Arge Speedway Wanda Kraków


7. Car Gwarant Start Gniezno


8. Speed Car Motor Lublin2. Liga Żużlowa
1. Stal Rzeszów

 


2. Polonia Bydgoszcz3. Ostrovia Ostrów


4. Naturalna Medycyna PSŻ Poznań

 5. KSM Krosno


6. Kolejarz Opole


7. Stainer Unia Kolejarz Rawicz


SGB Premiership
1. Swindon Robins


2. Wolverhampton Wolves3. Belle Vue Aces


4. Poole Pirates5. Rye House Rockets6. Somerset Rebels7. King's Lynn Stars


8. Leicester Lions


Elitserien
1. Smederna Eskilstuna


2. Vetlanda Speedway3. Masarna Avesta


4. Dackarna Målilla


5. Lejonen Gislaved


6. Rospiggarna Hallstavik


7. Indianerna Kumla


8. Västervik Speedway


Klasyfikacja SGP
1.  Jason Doyle  
2.  Patryk Dudek  
3.  Tai Woffinden  
4.  Maciej Janowski  
5.  Bartosz Zmarzlik  
6.  Emil Sajfutdinow  
7.  Matej Žagar  
8.  Fredrik Lindgren  
9.  Martin Vaculík  
10.  Chris Holder  
11.  Greg Hancock  
12.  Nicki Pedersen  
13. Przemysław Pawlicki  
14. Artiom Łaguta  
15. Craig Cook  
Partnerzy
 
Ostatni wywiad
   Marcin Nowak: Najważniejsze zdrowie, reszta przyjdzie sama

Sezon 2017 okazał się bardzo udany dla Marcina Nowaka. Niespełna 23-letni zawodnik wywalczył awans z Car Gwarant Startem Gniezno do Nice 1. Ligi Żużlowej, będąc przy tym jednym z liderów drużyny. W rozmowie z Nami opowie Nam o swoich przygotowaniach i celach na najbliższy sezon. Zapraszamy do lektury!

  Więcej wywiadów
Ostatni felieton
   Quo vadis, Ekstraligo?

W przeciągu ostatnich kilku godzin żużlowy Internet obiegła wiadomość o tym, że ekstraligowe kluby zmuszone są zaopatrzyć zawodników swojego klubu w plastrony, o ile zawodnicy nie posiadają kombinezonów używanych przez klub w minionym lub bieżącym sezonie. Do noszenia plastronów zawodnicy są zmuszeni podczas przedsezonowych treningów lub sparingów.

  Więcej felietonów
Ostatni artykuł
   Historia pewnego krawca... czyli o Maliniaku

Dziś przytoczymy Państwu historię największego producenta kombinezonów żużlowych - firmy Maliniak Design z Leszna. Firma ta zaczęła swoją działalność w 1992 r. Przez wszystkie lata działalności przewinęło się w niej wiele twarzy. Z usług tej firmy korzystało wiele zawodników, w tym kilkukrotni mistrzowie świata. Zapraszamy do lektury!

  Więcej artykułów
Design by Danno - Copyright by eSpeedway.pl - Engine by wmaster.eu