Składy potwierdzone. Pod numerem 8. w zespole Włókniarza zobaczymy Bartłomieja Kowalskiego.

Mocna inauguracja leszczynian. Leon Madsen starał się gonić Sajfutdinowa, jednak bezskutecznie.
Sz. Szlauderbach1
M. Świdnicki (D)0
4:2
9:3
Zdecydowane zwycięstwo Kubery. Na ostatniej pozycji defekt zanotował Mateusz Świdnicki.
14:4
Dobry start Jaimona Lidseya. "Po dużej" momentalnie dołączył do niego Piotr Pawlicki. Częstochowianie bez szans.
16:8
Lepszy start duetu gości, jednak Kołodziej już na wyjściu z drugiego łuku pierwszego okrążenie wyprzedził zarówno Miśkowiaka, jak i Doyle'a. Australijczyk nie dał za wygraną i po szerokiej przedarł się na czoło.
19:11
Włókniarz długo jechał na podwójnym prowadzeniu, jednak Lidsey najpierw uporał się "po dużej" z Holtą, a następnie "przy kredzie" z Doylem.
6
L. Madsen3
D. Kubera2
Pi. Pawlicki1*
3:3
22:14
Pawlicki chciał jechać parowo z Dominikiem Kuberą, jednak przekombinował i leszczyński duet za jednym zamachem wyprzedził Madsen.
Rezerwa taktyczna: Miśkowiak za Świdnickiego

Żużlowcy Unii ponownie przez jakiś czas jechali na 5:1, jednak Lindgren przedzielił parę gospodarzy.
Rezerwa taktyczna: Lindgren za Przedpełskiego

Start i pierwszy łuk dla Emila Sajfutdinowa. Kołodzieja "po dużej" wyprzedził Lindgren.
10
J. Lidsey2
F. Lindgren (W)0
5:1
37:23
Dwie dodatkowe minuty przerwa dla "Fredki" Lindgrena, który jedzie bieg po biegu.

Kuriozalna sytuacja. Lindgren wykluczony za bycie nieprzygotowanym do startu po upływie dwóch minut.

Bieg bez historii. Przewaga Unii urosła do czternastu punktów.
38:28
Świetny bieg w Lesznie. Jason Doyle pewnie zwyciężył, ale za nim zawodnicy ciągle się tasowali.

Trwa analizowanie powtórek, po który sędzia zdecyduje czy drugi na mecie był Leon Madsen czy Emil Sajfutdinow.

41:31
Częstochowianie mają jeszcze matematyczne szanse na wywiezienie jakichkolwiek punktów z Leszna.
Rezerwa taktyczna: Doyle za Holtę

Znakomita walką pomiędzy Doylem, a Kołodziejem. Polak zwycięski w tej rywalizacji.
14
J. Lidsey2*
R. Holta1
5:1
50:34
Pewne zwycięstwo gospodarzy. Z częstochowian zeszło już jakiekolwiek ciśnienie.
15
L. Madsen2
J. Doyle (W)0
4:2
54:36
Wyścig przerwany. Upadek na pierwszym łuku drugiego okrążenia zanotował Piotr Pawlicki.

Jason Doyle uznany za winnego przerwania biegu i wykluczony z powtórki.

W drugim podejściu pasjonujący bój stoczyli Sajfutdinow z Madsenem. Górą Rosjanin.